אגד תעבורה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
אוטובוס מדגם DAF BERKHOF
אוטובוס של אגד תעבורה באשדוד
לוגו אגד תעבורה

אגד תעבורה בע"מ היא חברת אוטובוסים ישראלית שהוקמה בשנת 2006 על ידי איחוד החברות "אגד פלוס תעבורה" ו"אגד אישי". החברה מפעילה, באמצעות כ-500 אוטובוסים, את התחבורה הציבורית באלעד (כולל הקוים הבין-עירוניים לאלעד וממנה), באשקלון, באשדוד, בנתניה, במבשרת ציון, בגבעת זאב, בצפון הנגב ובשומרון.

בשנת 2005, בעקבות החלטת משרד התחבורה להפסיק את המונופול שהיה לקואופרטיב אגד על התחבורה הציבורית בארץ, הקימה אגד בשיתוף קבוצת תעבורה את חברת "אגד פלוס תעבורה", שקיבלה זיכיון להפעיל את התחבורה הציבורית באשקלון. החברה אוחדה ב-2006 עם "אגד אישי", שהייתה חברת בת של אגד, וסיפקה שירותי מוניות והסעות מאורגנות.

כאשר הוקמה חברת "אגד פלוס תעבורה", היא שכרה למשך שנה את כל האוטובוסים של חברת "אגד" שהיו בשימוש בקווים שקיבלה, עד לסיום קניית צי אוטובוסים משלה. בסיום השימוש בהם הועברו האוטובוסים לשירות בירושלים בעיקר, ומקצתם נמכרו לחברות "מטרודן", ול"אגד תעבורה", שנוסדה בינתיים.

"אגד תעבורה" החלה להפעיל את התחבורה העירונית באשדוד בשלהי ספטמבר 2007‏[1], ואת התחבורה הציבורית בנתניה החל מפברואר 2009.

בנובמבר 2014 החלה להפעיל את התחבורה בשומרון ובבנימין.

בסוף פברואר 2015 החלה אגד תעבורה להפעיל את הקווים (100, 101, 102) היוצאים מחניון שפירים (הנתיב המהיר) לכיוון ירושלים וחזרה.

את האוטובוסים של אגד תעבורה ניתן לזהות על פי צבעיהם: גוף ירוק (כצבע אוטובוסי "אגד"), עם חלק עליון צבוע צהוב (כצבע משאיות "תעבורה").

רוב האוטובוסים של החברה הם מתוצרת דאף, מכיוון שחברת האם "תעבורה", היא הבעלים של יבואן דאף בישראל.

מאז 2008, יו"ר החברה הוא ניצב בדימוס מיקי לוי[2].

פירוט הקווים[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]


11 13 31.svg ערך זה הוא קצרמר בנושא תחבורה. אתם מוזמנים לתרום לוויקיפדיה ולהרחיב אותו.