אלו אלו

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
אלו אלו
Alloallotitle.jpg
סוגה קומדיית מצבים
יוצרים ג'רמי לויד ודיוויד קרופט
ארץ מקור בריטניה
מספר פרקים 85
הפקה
אורך פרק 26x25 דקות, 55x30 דקות
1x35 דקות, 3x45 דקות
שידור
רשת שידור BBC1 (בריטניה)
ערוץ 2 (ישראל)
תקופת שידור
מקורית
30 בדצמבר 198214 בדצמבר 1992

אלו אלואנגלית: 'Allo 'Allo!) היא סדרה קומית אנגלית אשר הופקה במקור לשידור ברשת הטלוויזיה הבריטית BBC1 בין השנים 1982 - 1992. בישראל התוכנית שודרה בערוץ 2 באמצע שנות התשעים. הסדרה נוצרה על ידי דיוויד קרופט אשר גם הלחין את מוזיקת הפתיחה וג'רמי לויד. לויד וקרופט כתבו את התסריטים של שש העונות הראשונות, ואילו התסריטים של העונה השביעית ואילך נכתבו על ידי לויד ופול אדם. קרופט ולויד יצרו גם את קומדיית המצבים הבריטית הפופולרית "מישהו מטפל בך?" 10 שנים קודם לכן. פרק איחוד מיוחד אשר כלל חומרים חדשים, קטעי ארכיון, וראיון עם צוות השחקנים שודר ב-28 באפריל 2007 בערוץ BBC Two.

עלילת הסדרה[עריכת קוד מקור | עריכה]

עלילת הסדרה מתרחשת במהלך מלחמת העולם השנייה ומתמקדת ברנה ארטואה, בעליה של בית קפה צרפתי הממוקם בכפר נוביון בצרפת. בתחילת הסדרה הצבא הגרמני כובש את הכפר ושודד את כל הרכוש בעל הערך הנמצא בכפר אשר כולל בין השאר את שעון הקוקיה הראשון שנוצר, ויצירת אומנות בעלת ערך רב המכונה "המדונה המופקרת". המפקד הגרמני האחראי על הכפר מחליט להעביר את הרכוש לעצמו לאחר המלחמה ומשום כך הוא מכריח את רנה להסתיר את הרכוש בבית הקפה שלו. בהמשך מתברר שגם היטלר מעוניין ב"מדונה המופקרת" לעצמו ובעקבות כך הוא שולח את קצין הגסטאפו המכונה "הר פליק" אל הכפר כדי למצוא את התמונה. אף על פי כן, פליק זומם לשמור את התמונה לעצמו. בינתיים זייפן מומחה יוצר שתי עותקים נוספים לתמונה אשר בהמשך מוחלפים בטעות עם התמונה המקורית ומגולגלים לתוך נקניקיות קנוקוורסט. תמונה אחת נשלחת אל היטלר ברכבת תחמושת אשר מפוצצת על ידי המחתרת הצרפתית והשנייה נאכלת בטעות על ידי פליק בעצמו.

באותו הזמן בית הקפה של רנה משמש כמקום מסתור לשני טייסים בריטים אמיצים אבל לא פיקחים במיוחד. המחתרת הצרפתית (אשר כל סוכניה הן נשים) מכריחה את רנה לעבוד בשבילם אחרת הוא יוצא להורג בירייה משום ששירת גרמנים בבית הקפה שלו. התוכנית של המחתרת היא להבריח את הטייסים הבריטים החוצה מהכפר חזרה לאנגליה - תוכנית אשר תמיד נכשלת. כחלק מהתוכנית להבריח את הטייסים, המחתרת מסתירה משדר רדיו בחדר השינה של החותנת הזקנה של רנה. מכשיר התקשורת הסודי הזה משמש כאמצעי תקשורת היחיד בין המחתרת הצרפתית בכפר עם לונדון. המכשיר מוחבא מתחת למיטה של החותנת של רנה.

נוסף לכל זאת, רנה גם מנסה לשמור בסוד את הרומנים שהוא מנהל עם שתי המלצריות הצעירות העובדות עבורו בבית הקפה, מפני אשתו. נוסף לכך מחתרת הנשים הקומוניסטית קושרת תחת רנה על כך שהוא משרת את הצבא הגרמני ועובד בשביל המחתרת הצרפתית. הסיבה היחידה שבגללה הם אינם מוציאים את רנה להורג היא משום שהמנהיגה שלהם מאוהבת אף היא ברנה, והוא חייב להסתיר זאת מפני אשתו ומפני המלצריות שלו. נוסף על כך הסגן הגרמני גרובר, אשר לכאורה עושה רושם שהוא הומוסקסואל, מפלרטט גם הוא ללא הפסקה עם רנה. המצבים הללו אפילו יותר מצחיקים משום שרנה הוא לא בדיוק האדם הנאה ביותר בצרפת, הוא רחוק מלהיות אמיץ, ולעתים קרובות אשתו מכריחה אותו לבצע משימות ומבצעים סודיים.

בתחילת הסדרה מותו של רנה מבוים על ידי יחידת יורים גרמנית מזויפת ומשום כך לכל אורך הסדרה רנה חייב להעמיד פנים שהוא האח התאום של עצמו ולשכנע את אשתו לשאת אותו בשנית כדי לחדש את הבעלות על בית הקפה. בינתיים הקברן של הכפר, מר אלפונס מחזר אחרי אשתו של רנה אף על פי שהוא נקרע בין אהבתו לאשתו של רנה לבין הערצתו לרנה אותו הוא מחשיב כגיבור צרפתי אמיתי.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • "אלו אלו", במסד הנתונים הקולנועיים IMDb (באנגלית)