אליפים (סדרת טלוויזיה)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-edit-clear.svg ערך זה זקוק לעריכה: ייתכן שהערך סובל מפגמים טכניים כגון מיעוט קישורים פנימיים, סגנון טעון שיפור או צורך בהגהה, או שיש לעצב אותו.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
אליפים
הלוגו של הסדרה
סוגה דרמה, מתח, קומדיה
חברת הפקה טדי הפקות
כותבים

אסתר נמדר - עונה 1 ו-3, שני מלמד - עונות 1 ו-. חן קלימן, יובל ברגר (שחקן), יובל סגל, מאיה שעיה, רז יובן, אלונה וינד רז, יריב גוטליב, אבירם שקד, חי נחום, אמיר פבלוביץ, ענבל ברק, גיל אשרי. חן קלימן - יוצרת תסריטאית ראשית עונה 2 יוצרות העונה השלישית ותסריטאיות ראשיות=אסתר נמדר - שני מלמד.

חן קלימן - יוצרת ועריכת תסריט.
בימוי אורן שקדי
שחקנים ראו בגוף הערך
ארץ מקור ישראל
שפות עברית
מספר עונות 3
מספר פרקים 180
הפקה
מפיקים בפועל טדי הפקות
עורכים אורי גרוס
אתר צילומים אולפני "ברודקאסט" בחולון ובכפר הירוק
אורך פרק כ-25 דקות
שידור
רשת שידור ערוץ הילדים
תקופת שידור
מקורית

עונה ראשונה: 60 פרקים.

23 בינואר 2011 - 3 במרץ 2011 (חלק ראשון - 30 פרקים)

15 במאי 2011 - 27 ביוני 2011 (חלק שני - 30 פרקים)

עונה שנייה: 60 פרקים.

15 בינואר 2012 - 23 בפברואר 2012 (חלק ראשון - 30 פרקים)

6 במאי 201226 ביוני 2012 (חלק שני – 30 פרקים)

עונה שלישית:60 פרקים

13 בינואר 2013 - 4 במרץ 2013(חצי ראשון - 30 פרקים)

16 ביוני 2013 - 5 באוגוסט 2013(חצי שני - 30 פרקים)
קישורים חיצוניים

http://yes.walla.co.il/alifim

http://yes.walla.co.il/?w=1/10400

אליפים היא סדרת טלוויזיה ישראלית אשר שודרה בערוץ הילדים עבור לקוחות yes. הסדרה מבוססת על הספר "אליפים" של אסתר שטרייט-וורצל. הספר עובד לסדרת דרמה יומית תוך התאמת עלילת הספר לתקופתינו. הסדרה צולמה בפנימיית גנות.

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

עונה ראשונה[עריכת קוד מקור | עריכה]

זו השנה הראשונה של התלמידים (האליפים) בבית הספר. רוני הוא נער מתבגר שאיבד את אמו ועובר ללמוד בבית הספר החקלאי גנות. רוני מגיע כבנו הלא מוכר ראש הממשלה מנישואיו הראשונים. הוא אינו מעוניין שידעו על הרקע ממנו בא, והוא שומר על סודו אך בהמשך העונה סודו מתגלה... כשמגיע רוני הוא פוגש בחברים חדשים - אילנה, שאולי, מיכה, גדי, ניצה, הדס ודוידי. הוא מתאהב באילנה ממבט ראשון והיא בו אך ניצה שפוגשת אותו מתאהבת בו. מתחילת השנה הדלידים עושים לאליפים תעלולים והאליפים החזירו להם – מה שלא היה נהוג בעבר בגנות . דוידי הוא נער עברייני שבא לפנימייה על תנאי. פואד ורחמים חבריו של אביו ממררים לו את חייו. בסוף העונה רוני ואילנה נעשים זוג והאליפים מבצעים תוכנית ללכידת פואד ורחמים והיא מצליחה תוך כדי מסיבת סיום שבה הדלידים עוזרים להם.

עונה שנייה[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה השנייה מתחילה בכך שצלמי פפראצי בגנות , מצלמים את התלמידים לחדשות , מפני שרוני , שהוא בנו של ראש הממשלה , לומד בגנות , מגיעים לגנות גם 3 תלמידים חדשים , האחת מהן שייכת לעברו של דוידי , שירי , קטי וברמן , אלה שמות הנערים החדשים , (נועה פרידמן , אינה בקלמן ויהלי סער ) . שירי מתנכלת לדוידי , שמנסה להתקרב אלייה , עד כדי כך שבתחילת העונה השנייה , שופכת יוגורט על פניו , באמצע חדר האוכל . רוני ואילנה עומדים בקשיים בחברות שלהם , ואילו רוני מכיר אליפית וגורם לאילנה לקנא . דינר ממשיך בתעלוליו , ובפרק 100 , הוא מתנשק עם אילנה , אך בהמשך מתגלה שהוא ניהל מערכת יחסים עם אילנה רק כדי לנצל אותה לצרכיו האישיים . בין דוידי לשירי מתרקמות האהבות הקטנות , קטי וקטנצ'יק ( שאולי ) , נעשים בני זוג , ואילו ברמן , שקוע באהבתו אל שירי . גם מצטרפת לגנות סגנית מנהלת חדשה , סמדר , סמדר היא אישה קפדנית ונוקשה , שבהמשך הורסת את גנות , מגרשת את חנה מניהול גנות , ומשתלטת על משרת המנהלת , היא מעיפה את המדריכים , וממנה את שכבת הדלידים ושכבת הבטיחים להיות מדריכים , ואף עובדת על התלמידים שצריך לסגור את גנות , בעוד היא מתכננת להפוך את גנות לבית ספר פרטי , בו ילדי מפורסמים יילמדו (היא מתכננת שרק שרוני יישאר בגנות מהתלמידים שלומדים בו , מפני שהוא בנו של ראש הממשלה ) , שכבת הבטיחים מתגייסת לפעולה ועוזרת להחזיר את גנות ואת חנה להיות בית ספר חקלאי , לבסוף , הכל חוזר למקומו בשלום , בזכות דינר ושכבת הבטיחים , שעשתה את הדברים הדרושים בזמן .

עונה שלישית[עריכת קוד מקור | עריכה]

החבורה הופכת לדלידית ומתרגשת להתחיל את שנת הלימודים האחרונה שלה בגנות. לגנות מצטרפים תלמידים חדשים - האליפים ( ספוטניק -אמיר,מזי,נועם). בין האליפים הגיעה גם תלמידה בשם נועם, בת לעד מדינה שמאוימת על ידי ״האיגואנה״ שמחפש אחריה כדי לתפוס אותה ולסחוט את אביה על מנת שלא יעיד כנגדו. כדי שהאיגואנה לא יצליח לאתר אותה, נועם נרשמה לגנות בזהות בדויה של בן. הדלידים מנסים להיות הסלוודורים של גנות, אלא שהאליפים החדשים שמעו על ההיסטוריה של מלחמות הדלידים באליפים והם מקדימים תרופה למכה. האליפים מגלים שהסיבה לריב הגדול בין האליפים לדלידים היא שבשנתה הראשונה של חנה כמנהלת, דליד גנב וקרע את דגל גנות, שמקומו מאז לא נודע. האליפים והדלידים מתחרים ביניהם במציאת הדגל כדי להכתיר את השכבה השולטת האמיתית בגנות, אולם הדליד שגנב את הדגל, שבמקרה הוא גם הקבלן שעושה שיפוצים בגנות, רוצה למצוא אותו גם הוא. לאחר שהאליפים מוצאים את הדגל, מתגלה בו מפה המסבירה כיצד להגיע לאוצר עתיק בעל ערך שנמצא באתר הבנייה בגנות. צחי הקבלן מעוניין למצוא את האוצר ולנקום במנהלת בית הספר חנה על כך שסילקה אותו בעבר מהלימודים. האליפים מצאו את המפה ואף החלו לחפש אחר האוצר, אולם צחי הקבלן מתנכל להם במטרה להשיג את מפת האוצר ואף איים עליהם. חנה, מנהלת גנות, ניהלה ויכוח עם צחי על מזימותיו ואיומיו כלפי האליפים, בסיומו נדחפה על ידי צחי מהאתר הבנייה. לאחר שצחי מצא את מפת האוצר, חנה מתעוררת עם בעיית זיכרון לטווח קצר. שאולי הצליח לעורר את זיכרונה של חנה. במרכז הפרק האחרון של העונה עומדות חגיגות 60 שנים להיווסדה של פנימיית גנות בה מצולמת הסדרה. בפרק זה מתברר שהאוצר היה בולים עתיקים מימי קום המדינה שהיו על המכתבים של חנה. האיגואנה מצליח לאתר את נועם ומגיע לגנות, אולם לבסוף נתפס. צחי הקבלן מנסה לפוצץ את הסליק ובכך לחבל באירוע החגיגי, אך אמיר מצליח לנטרל את הפצצה. הסדרה מסתיימת בריקוד משותף של הדלידים והאליפים על במת האירוע.לאחר כתוביות הסיום נראה שחנה מביאה קציצות לצחי, שכעת נמצא במעצר.

הדמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

אליפים/בטיחים/דלידים[עריכת קוד מקור | עריכה]

בעונה הראשונה הם אליפים, בעונה השנייה הם בטיחים ובעונה השלישית הם דלידים.

 • רוני מצגר (יותם קושניר) – בנו הבכור והלא מוכר של ראש הממשלה. אינו מסתדר עם אביו, שנשא אישה שנייה לאחר פטירתה של אמו. רוני הוא מנהיג האליפים. בן זוגה של ניצה אך היא נפרדת ממנו. בסוף העונה הראשונה הוא ואילנה נעשים זוג. בעונה השנייה אחרי שהוא ואילנה כולאים את הדס במחלבה הם נפרדו הוא הופך למדריך שאינו מדריך וניסה להנהיג את הבטיחים, אך ההצלחה הייתה זמנית והפכה לכישלון צורב. רוני מצא את עצמו מנותק מהבטיחים וכמעט סייע לסמדר במזימה שלה. מזל שברגע האחרון הוא הבין מי הם החברים האמיתיים שלו. בתחילת העונה השלישית מסופר שכשהיו ג'מילים הוא ואילנה חזרו אך היא נפרדה ממנו. היה חבר של נועם לתקופה מסוימת אך נפרד ממנה ובסוף חזר לאילנה.
 • אילנה (יסמין עיון) – חכמה, כריזמטית, מנהיגה באופייה, אוהבת את הטבע. בת זוגו של דוידי אך הוא נפרד ממנה. בסוף העונה הראשונה היא ורוני נעשים זוג. בעונה השנייה אילנה הסתבכה עם הבטיחים החדשים ומצאה את עצמה בסבך של שקרים והפללות. המשבר גרם לה לראות את רוני באור שונה ולכן נפרדת ממנו. הפכה להיות חברה של דינר. אבל שנייה לפני שהיה מאוחר מדי היא הבינה שדינר מנצל אותה והצליחה להציל את גנות מידיה של סמדר. בתחילת העונה השלישית מסופר שכשהיו ג'מילים היא ורוני חזרו אך היא נפרדה ממנו. הם חזרו בסוף העונה השלישית.
 • דוידי (גיא סלניק) (עונה ראשונה ושנייה) – ילד שמגיע מ"השכונה". דוידי הוא נער יתום מאם אשר אביו יושב בכלא. הוא מגיע לגנות על תנאי. דוידי נתקל בקשיים רבים בזמן התאקלמותו בגנות. בן זוגה של אילנה אך הוא נפרד ממנה בגלל איום של פואד ורחמים. בעונה השנייה דוידי מוצא את אהבתו הישנה – שירי, בטיחית חדשה. כשהם סוף סוף מצליחים להפוך לזוג, שירי יורה בברמן בטעות ופוצעת אותו, דוידי מחליט להגן על שירי ולוקח על עצמו את האשמה – הוא מודה שהוא ירה בברמן. מעשה זה מסבך את דוידי וגורם לו לאבד את שירי. בעונה השלישית מסופר שהוא גר עם אבא שלו באילת, ואף מצא לעצמו חברה חדשה .
 • ניצה (שני אביב) (עונה ראשונה, אורחת בשנייה) – חדה, שתלטנית, בחורה שיודעת מה היא רוצה ולא מתביישת להשיג את זה. מאוהבת ברוני ונעשית בת זוגו אך כאשר היא מבינה שרוני מאוהב באילנה היא נפרדת ממנו בזכות דינר שהתכזה לפסיכולוג ונהייתה חברה של גדי ועזבה אותו בגלל שטסה לפריז. בעונה השנייה ניצה עוזבת לפריז. היא חוזרת לארץ בתקופה שאילנה הייתה מושעית. יש לה חבר בשם קלוד.
 • שאולי (קטנצ'יק) (אלון סנדלר) – שמו האמיתי של קטנצ'יק הוא שאולי, והוא קיבל את הכינוי "קטנצ'יק" משום שהוא נמוך. אוהב את הוריו אך רגיל להזנחה מצדם. בעונה השנייה לאחר שגדי ומיכה צוחקים על חיי האהבה הכושלים שלו, קטנצ'יק מתוודה שיש לו חברה סודית שפגש בקיץ. החברה הדמיונית מסבכת אותו עם כל חבריו וגם עם הבטיחית שהוא באמת אוהב – קטי. אך לבסוף קטי ושאולי מצליחים להפוך לזוג. בעונה השלישית שאולי ממונה ל"סמנכ"ל גנות" (לפחות בעיני עצמו), קטי עוזבת את גנות כדי לחיות עם הוריה בבית אבל חוזרת בסוף העונה לביקור.
 • הדס (מאיה ורטהיימר) (עונה ראשונה ושנייה) –נערה שקטה ו"שקופה". היא מתאהבת בשמוליק, המדריך שלה בגן הירק ונעשית בת זוגו. בעונה השנייה שמוליק התגייס לצבא ושיקר לה בנוגע לזהות היחידה שלו. חבריה הטובים אילנה ורוני כלאו אותה בטעות וגרמו לה לנקע חמור ברגל. אבל הדס מצליחה ללמד את כולם שאהבה אמיתית היא מעל שקרים ומזימות בדיוק כמו חברות אמיתית. בעונה השלישית עוזבת את גנות בעקבות קבלת מלגה לאוניברסיטה לחקלאות בנגב.
 • גדי צימבל (אסף הרץ) – אח של צימבל. הוא ומיכה חברי ילדות והם מושבניקים מהמושב הסמוך. מאוהב בניצה ובסוף העונה הראשונה נהיה חבר שלה. בעונה השנייה אחרי שניצה נסעה לפריז הוא החליט שהוא מוצא אהבה חדשה. אחרי ניסיונות רבים ולא מוצלחים למצוא דייט הוא פוגש שוב בניצה ומבין שהיא האחת בשבילו אך נאלץ לוותר עליה וליבו נשבר לרסיסים. אבל מוצא במיכל האליפית חברה-בת וזה מרכך את המכה אך נפרדה ממנו, בעונה השלישית מיכה וגדי ניסו להתקבל לגיבוש לצה״ל אך לבסוף רק גדי התקבל, לאחר שגדי שיכנע את מיכה לוותר על זימון ליחידת ממר"ם.
 • מיכה (עומר דרור) – הוא וגדי חברי ילדות והם מושבניקים מהמושב הסמוך. חסון, אינטליגנט וגאון בפיזיקה. מתאהב בדנה הדלידית ונעשה חבר שלה. בעונה השנייה הוא ודנה נפרדים כי היא בצבא. מיכה מצא חברה חדשה – סיון האליפית, עזר לגדי להשלים עם אביו, למד נהיגה, התפתה לעזור לסמדר להציל את גנות וכמעט גרם אסון, לא התקבל לגיבוש. בסוף העונה הצליח לקבל עוד זימון ליחידת מחשבים.
 • שירי (אינה בקלמן) (עונה שנייה, אורחת בשלישית) – המנהיגה הבלתי מעורערת של שלישיית הבטיחים החדשים. שירי, ברמן וקטי נשבעו להיות אחד לצד השני לנצח ושדבר לא יפריד ביניהם, אך בגנות הדברים נראים אחרת, דוידי נכנס אל ליבה וכשהוא מציל אותה מפרשת הירי היא בטוחה שמצאה אביר אמיתי. בעונה השלישית עוזבת את הפנימייה ועוברת לגור עם דוידי באילת. חזרה לגנות וגנבה כסף ממשרדה של חנה.
 • רמי "ברמן" (יהלי סער) (עונה שנייה ושלישית) - ברמן לא מאמין לשום דבר אף פעם. הוא תמיד חושב שמישהו מתחמן, מנסה לסגור אותו בקופסה ולקחת ממנו את הזכויות. ברוב המקרים הוא טועה וכולם צוחקים עליו, אבל כשדוידי התחיל להבין שברמן צודק – הם מקימים יחד מחתרת שמצילה את גנות. בעונה השלישית הוא כותב בשמו של דוידי אימייל שבו הוא אומר לשירי לא לבקר את דוידי באילת, וגורם לשירי לעזוב את גנות, במהלך העונה מתאהב בספיר.
 • קטי (נעה פרידמן) (עונה שנייה ושלישית) – בתחילת השנה קטי עושה כל מה ששירי אומרת לה, ממש בלי שום דעה שלה. במהלך השנה כשקטי מקבלת ביטחון עצמי היא מתאהבת לראשונה, נהיית חברה של שאולי ואפילו לומדת לרכוב על אופניים במהלך העונה השלישית עוזבת את גנות במטרה לחיות עם הוריה אך בפרק 59 חוזרת על מנת לעודד את שאולי ולעזור לברמן עם ספיר.
 • ספיר ירושלמי (בתאל משיאן) (עונה שלישית) – היא הצטרפה לחבורה כשהיו ג'מילים. היא חברה טובה של אילנה. אביה פשט רגל ולכן היא עובדת בתור מלצרית מזמרת במועדון, מתאהבת בברמן.

חניכים אחרים[עריכת קוד מקור | עריכה]

דלידים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • משה דינר (מקס אולארצ'יק) (עונה ראשונה ושנייה) – דליד . אכזרי , ונשאר כיתה מפני שתיכנן תעלול לאליפים לבדו , ניצל את אילנה והשתמש בה לצרכיו האישיים
 • ירון צימבל (צימבל) (ניר אבראשי) (עונת ראשונה, אורח בשנייה ובשלישית) - דליד. אכזרי וכוחני. אחיו של גדי. בעונה השנייה הוא חייל. הוא בבית חולים לאחר שהוא נפל ממלגזה בצבא, אף על פי שגדי חושד שאבא שלהם הכה את צימבל. לבסוף גדי מבין שצימבל באמת נפל. בעונה השלישית, הוא עוזר לגדי ולמיכה להתכונן לגיבושון של סיירת צנחנים.
 • קארין (הדס מורנו) (עונה ראשונה) – דלידית. המנהיגה. בעלת ביטחון עצמי רב ודורסנית. חברתה הטובה היא דנה. מאוהבת באמוץ.
 • דנה (יערה פלציג) (עונה ראשונה) – דלידית. חסרת ביטחון, ומצבי הרוח שלה משתנים מהר מאוד. טובה בפיזיקה. מתאהבת במיכה והם נעשים זוג בסתר. חברתה הטובה של קארין.
 • יגאל (גיא כהן) (עונה שנייה) דליד וחבר טוב של דינר.

דמויות נוספות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • רמי (אליעד נחום) (עונה ראשונה) – בטיח שמאוהב בניצה בעונה הראשונה , ראה שהדלידים מתעללים ברוני , כשהגיע לגנות בהיותו אליף .

אליפים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • מיכל (שירה נאור) (עונה שנייה) – הייתה מאוהבת ברוני בתחילת העונה השנייה , ועשתה לאילנה חיים קשים וגרמה לה לקנא , היא מבינה באמצע העונה השנייה שהוא מאוהב באילנה , ולא מעוניין בה , ונהיית בת זוגו של גדי .
 • סיון (רוני גורנשטיין) (עונה שנייה) – נערה יפה , אליפית , היא ומיכה מאוהבים ונהפכים במהלך העונה השנייה לבני זוג , ובזכות החוכמה שלה עזרה למיכה לעבור את מבחן התאוריה לטרקטורונים .
 • נועם (תותי ניניו) (עונה שלישית) –מתחזה לבן , מפני שאביה הוא עד מדינה שמעיד נגד חבריו , היא מסתתרת בדמות בן , כי רודפים אותה בגלל עבר אביה , יפה ועשתה גלח עקב התחפשותה , באמצע העונה מתגלה לספוטניק ( אמיר ) , מזי ורוני שנועם היא בת , הייתה חברתו של רוני תקופה קצרה , אך לאחר מכן נפרדה ממנו ( לא ברור אם הוא נפרד ממנה או היא ממנו ) .
 • מזי (עופרי קציר) (עונה שלישית) - חברה של ספוטניק ונועם ועוזרה לנועם להתחבא מהנשים שרודפים אחריה ואחינית של ריבה. בסוף העונה הופכת להיות חברה של ספוטניק.
 • אמיר (ספוטניק) (גלעד מן) (עונה שלישית) – נער טוב ירושלים,עוזר לנועם להתחבא מאנשים שרופים אחריו ואוכל רק את האוכל של אמא שלו עד שמזי אמרה לו לאכול את האוכל של ריבה דודתה, אפילו בגנות , חסר ביטחון ופחדן טיפה ונעלב ממזי , אך גם מאוהב בה , הוא אומר לה את האמת לשקר. הופך להיות חבר שלה.

הנהלה[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • חנה (איילת מרגלית) – מנהלת גנות כבר 40 שנה. בשנות ה-70 לחייה. אין לה משפחה משלה וכל חייה מוקדשים לפנימייה. בעונה השנייה חנה מתחילה את השנה כרגיל אך במהלכה היא מסולקת מגנות בגלל סמדר למזלה הערכים שהחדירה לבטיחים נושאים פרי והם מצילים את הפנימייה ומחזירים לה את משרתה במהלך העונה השלישית עוברת תאונה אחרי שצחי הפיל אותה מפיגומי אתר הבנייה שלו וסבלה מבעיית זיכרון לטווח קצר שנפתרה לבסוף.
 • פיני (קובי מחט) (עונה ראשונה ושנייה) – מדריך האליפים. זוהי שנתו הראשונה בפנימייה. פיני קפדן, בעל משמעת גבוהה והוא יד ימינה של חנה. בעונה השנייה, הוא רכז המדריכים. בזכות פיני, הבטיחים מתעוררים ומנסים להתנגד לסמדר, אך בשבילו כבר מאוחר מדי והוא מפוטר.
 • שמוליק (אורי זלצמן) (עונה ראשונה ושנייה) - בעונה הראשונה הוא מדריך. בן 18 בשנת שירות, ואחראי על גידול הירקות האורגני. הדס התאהבה בו והוא בה למרות שחנה לא מסכימה את הקשר ביניהם וגורמת לו להתפטר. בעונה השנייה הוא התגייס לצה"ל אך שיקר להדס בנוגע ליחידה בה הוא משרת כי הוא פחד לאכזב אותה. יש לו מזל שהדס אוהבת אותו לא משנה היכן ישרת.
 • ריבה (אסתי זקהיים) - הטבחית של גנות. דמות אימהית וחמה. בעונה השנייה נחלצת לטובת הבטיחים נגד סמדר - ומעיזה להגיד לסמדר את מה שכולם מפחדים לומר , בעונה השלישית , רואים שמזי , היא אחייניתה הצעירה של ריבה .
 • סמדר (אורנה פיטוסי) (עונה שנייה) - סגנית המנהלת החדשה, עושה הכל כדי להשלים את מזימתה - להעיף את חנה ולהפוך את גנות לפנימייה לעשירים בלבד. דבר אחד היא לא לקחה בחשבון במזימה שלה, את שכבת הבטיחים. משליטה סדר חדש בגנות ובו מחליטה על חולצות בית ספר תואמות ומשחקת ברוני ודינר, להם היא מעניקה תפקידים בעלי סמכויות של מדריכים ומנצלת זאת לטובתה. דוידי, ברמן, שירי ואילנה הקימו מחתרת שמטרתה להדיח אותה מההנהלה.
 • אמוץ (עידו ברטל) (עונה ראשונה ושנייה) - בעונה הראשונה הוא דליד. יושב ראש מועצת תלמידים. מנהיג הדלידים, עושה רושם של בחור טוב, אחראי וישר, אך הוא בעצם המוח שמאחורי ההתעללויות. בעונה השנייה הוא אחראי משק בשנת שירות. עכשיו הוא חלק מסגל המדריכים וגם שם יש רומנטיקה – עדן ואמוץ מתאהבים.
 • עדן (רוני דואני) (עונה שנייה ושלישית) – בעונה השנייה זו שנתה הראשונה של עדן כמדריכה והיא מצליחה לעשות כמעט את כל הטעויות האפשריות למעט דבר אחד - להתאהב באמוץ. בעונה השלישית היא מדריכה של האליפים.
 • יצחק ברזילאי(צחי בר) (אבי גרייניק) (עונה שלישית) - קבלן שעורך שיפוצים בגנות. מתחזה לאיש בשם צחי בר, ולמרות זאת חנה מגלה על זהותו. התלמיד היחיד שאי פעם סולק מגנות בגלל שגנב את דגל גנות מידי האליפים כאשר היה דליד. דחף את חנה מפיגומי אתר הבנייה שלו כאשר חנה גילתה על תוכניותיו. שלח את מייק לכלא. מחפש את אוצר גנות. בפרק האחרון נעצר , בפרק האחרון של העונה השלישית , רואים אותו יושב מאחורי סורגיי כלא , בעוד חנה מביאה לו קציצות בקופסה .
 • מייק (שון מונגוזה) (עונה שלישית) - בא מגאנה, בן 17, בא לעבוד אצל יצחק באתר הבנייה ובמקום זה מעביד אותו (כאשר אומר לו שמחר תגיע משכורתו, אך כמובן שדבר זה אינו קורה) במטרת למצוא את הדגל של גנות. בסוף העונה נכנס לכלא על ידי יצחק ומצליח להשתחרר לאחר שריבה מביאה לידי המשטרה את הדרכון שלו שמצאו הדלידים בחדרו של צחי , הופך להיות בסוף העונה השלישית אחראי גן ירק בגנות .

דמויות משניות[עריכת קוד מקור | עריכה]

פושעים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • פואד ורחמים (מתי אטלס ויגאל עדיקא) (עונה ראשונה) - פושעים מהשכונה של דוידי, סוחטים את דוידי שעבד אצלם בעבר.
 • אבא של נועם ( ישי גולן) ( עונה שלישית): אבא של נועם ועד מדינה. כרגע במעצר, אמור לעלות להעיד כדי לקבוע עם הוא נכנס לכלא או בבית שלו.
 • איגואנה (שמוליק כהן) (עונה שלישית) - איש מהעולם התחתון שאביה של נועם הסתבך איתו ורוצה לפגוע באביה ובה.

דמויות נוספות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • אברהם מצגר (שמיל בן ארי) (עונה ראשונה) – ראש הממשלה. אבא של רוני. ביחסים גרועים איתו בעקבות מות אמו. מאז התחתן עם מישהי חדשה בשם דבורה. בהמשך מתברר שדבורה בהיריון.
 • דבורה מצגר (רמה מסינגר) (עונה ראשונה ושלישית ) – אשתו החדשה של ראש הממשלה (אביו של רוני).דבורה מנסה להתקרב לרוני אך לא מצליחה. בהמשך מתברר שהיא בהיריון. בעונה השלישית מופיעה ומנסה לעודד את רוני שסולק מגנות .

אליפים החוויה הדיגיטלית[עריכת קוד מקור | עריכה]

בינואר 2012, עם עליית העונה השנייה של הסדרה, עלתה גם אפליקציה בשם אליפים - החוויה הדיגיטלית, שזכתה במקום שלישי בתחרות העולמית PromaxBDA, בקטגוריית Interactive Promotion. האפליקציה מכילה בין השאר את הספר אליפים במהדורה דיגיטלית, בתוספת סרטוני וידאו מהסדרה.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]


הקודם:
2011 - חסמבה דור 3
פרס האקדמיה לטלוויזיה - תוכנית ילדים ונוער 2012 - אליפים הבא:
2013 - החממה