אלמנטרי (סדרת טלוויזיה)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
אלמנטרי
Elementary-1.jpg
סוגה סדרת מתח
פשע
יוצרים רוברט דוהרטי
שחקנים ג'וני לי מילר
לוסי ליו
איידן קווין
ג'ון מייקל היל
ארץ מקור ארצות הברית
מספר עונות 3
מספר פרקים 48 (נכון לעונה השנייה)
הפקה
אורך פרק 50-60 דקות
שידור
רשת שידור CBS
רשת שידור בישראל yes Action

אלמנטרי (באנגלית: Elementary) היא סדרת דרמה אמריקנית, של רשת הטלוויזיה CBS, המתארת מעין גרסה מודרנית ועכשוויות של שרלוק הולמס, הבלש הידוע מספריו של סר ארתור קונן דויל. ג'וני לי מילר מגלם את שרלוק, יועץ לשעבר בסקוטלנד יארד ומכור לסמים. שרלוק שב לניו יורק כדי לשהות במרכז גמילה ולאחר מכן, נשאר בברוקלין, כשלצידו ד"ר ג'ואן ווטסון, אותה מגלמת לוסי לו, "מלוות הפיכחות" שלו.

ב-23 באוקטובר 2012, הזמינה CBS עונה שלמה של הסדרה וב-15 בנובמבר 2012, שני פרקים נוספים לאותה עונה, כך שלבסוף הסתכמה העונה ב-24 פרקים סך הכל. ב-27 במרץ 2013 הוזמנה עונה שנייה וב-26 בספטמבר 2013 הותחל שידורה. העונה השלישית צפויה להתחיל ב-30 באוקטובר 2014.

שחקנים ודמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • ג'וני לי מילר בתפקיד שרלוק הולמס: יועץ לשעבר בסקוטלנד יארד, המתגורר כיום בניו יורק, לאחר שעבר גמילה מסמים, אליהם התדרדר בעקבות מותה של אהובתו. להולמס יכולות דדוקציה יוצאות דופן, מגוון של תחומי עניין וסקרנות עמוקה, המסייעים לו בפתרון התעלומות. עם יציאתו ממכון הגמילה הוא חש כי בניו יורק ייתקל בתעלומות מעניינות יותר, לכן הוא מחליט שלא לשוב ללונדון. הוא חובר לקפטן משטרת ניו יורק, תומאס גרגסון, המאפשר לו להצטרף לצוות החקירה שלו כבלש-יועץ. עקב התעקשותו של אביו, הוא נאלץ לחיות עם ד"ר ג'ואן ווטסון, "מלוות הפיכחות" שלו, שתפקידה לוודא כי יישאר פיכח. דמותו של מילר כשרלוק, אכן מציגה מספר תכונות קנוניות של הדמות המקורית של קונן דויל, בייחוד הטינה המופגנת שלו לאביו. העלילה מרמזת על כך שהישארותו של הולמס בארצות הברית אינה נובעת אך ורק מתוך עניין בפשעים, אלא גם בעקבות יחסיו עם אישה בשם איירין אדלר.
  • לוסי לו בתפקיד ד"ר ג'ואן ווטסון: מלוות הפיכחות של הולמס. בעבר הייתה ווטסון מנתחת כירורגית מצליחה, מה שמעניק לה יתרון בסיוע להולמס בחקירותיו. היא נשכרת לעבוד עם הולמס על ידי אביו, במטרה לנסות ולסייע לבנו להישאר פיכח. לאחר זמן מה מסתיים חוזה העבודה שלה איתו, אולם היא מחליטה להישאר לצידו, בעודה משקרת וטוענת כי אביו החליט להאריך את תקופת עבודתה. הולמס מפתח אליה הערכה ולומד לבטוח בה, לאחר שהיא תורמת רבות לחקירות שלו, אליהן היא מתלווה.
  • איידן קווין בתפקיד קפטן תומאס "טומי" גרגסון: בעבר הצטלבו דרכיהם של הולמס וגרגסון, לאחר שגרגסון הוצב בסקוטלנד יארד, במטרה ללמוד ממטה הלוחמה בטרור שלהם. גרגסון אכן מחבב את הולמס והשניים רוכשים כבוד רב זה לזה, אם כי גרגסון מודה ששרלוק עשוי להיות לעתים "קוץ בישבן".
  • ג'ון מייקל היל בתפקיד הבלש מרקוס בל: בל משמש כעוזרו של קפטן גרגסון. בתחילה הוא מתנגד לקבל סיוע משרלוק, אך הוא מבין כי יש לו יכולות יוצאות דופן והוא מסוגל לתרום באופן משמעותי לחקירות. עם זאת, עדיין נראה כי הוא מתקשה לסבול את הולמס. הוא מבקר את התאוריות שלו לעתים קרובות ניכר כי יחסו נובע מהקנאה שלו ביכולותיו של הולמס.
  • אופליה לוביבונד בתפקיד קיטי: בת החסות החדשה של שרלוק, היא ושרלוק עבדו בלונדון ביחד ולאחר מכאן היא עברה איתו איתו לניו יורק. קיטי עוזרת לשרלוק עם המקרים ולומדת את שיטותיו. בתחילה היא וג'און ביחסים לא טובים ועם הזמן הן הופכות ל"חברות".
  • נטלי דורמר בתפקיד איירין אדלר: אהובתו המיתולוגית של שרלוק, ונושא עיקרי בסדרה. 4 פרקים מוקדשים לה - הפרק עם M, ופרקי הסיום שבהם מתגלה כי היא מוריארטי, וביימה את הרצח של עצמה וכן בעונה השנייה, בה מתבררים פרטים נוספים אודותיה.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]