ארקדי דבורקוביץ'

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
ארקדי דבורקוביץ'

ארקדי ולדימירוביץ' דבורקוביץ'רוסית: Аркадий Владимирович Дворкович; נולד ב-26 במרץ 1972, מוסקבה, רוסיה הסובייטית, ברית המועצות) הוא כלכלן ומדינאי רוסי המכהן כסגן ראש ממשלת רוסיה, מאז ה-21 במאי 2012.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ארקדי דבורקוביץ' נולד במוסקבה לולדימיר דבורקוביץ', שופט בינלאומי בטורנירי שחמט (1973-2005). ארקדי התחנך בבית הספר תיכון מס' 144 במוסקבה תוך הצטיינות יתרה בתחום המתמטיקה. הוא סיים את הפקולטה לכלכלה של אוניברסיטת מוסקבה ב-1994 בתחום ה"קיברנטיקה הכלכלית" ובאותה שנה סיים בהצלחה את לימודיו בבית הספר הרוסי לכלכלה שנוסד על ידי ממשל ילצין על מנת לעודד יזמים צעירים. ב-1997 קיבל תואר בכלכלה מאוניברסיטת דיוק, לאחר שהשלים שם את לימודיו.

פוליטיקה[עריכת קוד מקור | עריכה]

מ-1994 היה מנכ"ל ויועץ מדעי בכיר בצוות של קבוצת מומחים ויועצים של משרד האוצר הרוסי. החל משנת 2000 היה למומחה של המרכז לעיבודים מחקריים, ארגון לא מסחרי שהוקם על ידי ממשלת רוסיה. מאוגוסט 2000 היה ליועצו של הרמן גרף, שר המסחר והפיתוח הכלכלי. ב-2001 היה לסגן השר למסחר ופיתוח כלכלי. ב-2004 עבד בחברה פרטית למשך זמן-מה ובאפריל 2004 מונה לראש מינהל המומחים של נשיא רוסיה. במאי 2008, דמיטרי מדבדב מינה אותו לעוזרו לענייני כלכלה. ב-21 במאי 2012 הוא מונה לסגן ראש הממשלה בממשלה החדשה של דמיטרי מדבדב.

בתחום החברתי[עריכת קוד מקור | עריכה]

מאז 2007 דבורקוביץ' הוא סגן ראשון לנשיא התאחדות השחמט הרוסית, תוך ניסיונות לקדם את תחום השחמט ברוסיה. ב-2006 היה לחבר בהתאחדות הכדורגל הרוסית והיה ראש התוכנית לפיתוח הכדורגל הרוסי. ב-19 במאי 2008 הוא מונה גם לעמוד בראש קבוצת מומחים לענייני קשרים עם המדינות המתועשות, חברותיה של רוסיה בארגון G-8.

מאז 11 בינואר 2010 הוא חבר בוועדה הממשלתית לפיתוח הכלכלה.

הוא דובר רוסית, גרמנית ואנגלית, מחזיק בחשבון טוויטר ונחשב לידידו הקרוב של דמיטרי מדבדב. הוא נשוי לזומרוד רוסטאמובה, כלכלנית אף היא שהייתה בעבר סגנית השר הרכוש הממשלתי. הם נשואים מאז 2001 ולהם שני בנים.

הוא זכה לכמה עיטורים ממלכתיים, ביניהם עיטור תודות מאת נשיא רוסיה, האחד מולדימיר פוטין ב-2004 שהודה על תרומתו הפעילה בהכנת הנאום הנשיאותי לאסיפה הפדרלית, השני אף הוא על פעילותו הרבה בהכנת הנאום הנשיאותי לאסיפה הפדרלית של דמיטרי מדבדב, עיטור שהעניק לו ב-18 בינואר 2010.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]


Flag of Russia.svg ממשלת רוסיה

ראש ממשלה: דמיטרי מדבדב
סגן ראשון לראש הממשלה: איגור שובאלוב
סגני ראש הממשלה: אולגה גולודץארקדי דבורקוביץ'דמיטרי קוזאקדמיטרי רוגוזיןאלכסנדר חולופונין
שרים: שר ההגנה: סרגיי שוייגושר המשפטים: אלכסנדר קונובאלובשר האוצר: אנטון סילואנובשר הפנים: ולדימיר קולוקולצבשר החקלאות: ניקולאי פיודורובשר החוץ: סרגיי לברובשר הנוער, התיירות והספורט: ויטאלי מוטקושר האנרגיה: אלכסנדר נובאקהשרה לפיתוח אזורי: אולג גובורוןשר התעשייה והמסחר: דניס מנטורובהשר למצבי חירום והגנה אזרחית: ולדימיר פוצ'קובשר החינוך והמדעים: דמיטרי ליבנובהשר למשאבי טבע ואיכות הסביבה: סרגיי דונסקוישר התקשורת ותקשורת ההמונים: ניקולאי ניקיפורובשרת הבריאות והרווחה: ורוניקה סקבורצובהשר התרבות: ולדימיר מדינסקי


Coat of Arms of the Russian Federation.svg