בובספוג: הסרט

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-colors-edit-find-replace.svg יש לשכתב ערך זה. הסיבה לכך היא: ניסוח לא אנציקלופדי.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
בובספוג הסרט
The SpongeBob SquarePants Movie.jpg
עטיפת תקליטור ה-DVD
שם במקור: The SpongeBob SquarePants Movie
מבוסס על: בובספוג מכנסמרובע מאת סטיבן הילנבורג
בימוי: סטיבן הילנבורג
הפקה: סטיבן הילנבורג
גינה שי
ג'וליה פיסטור
אלבי הכט
דרק דרימון
תסריט: סטיבן הילנבורג
דרק דרימון
טים היל
קנט אוסבורן
אהרון ספרינגר
פול טיביט
עריכה: לין הובסון
שחקנים ראשיים: טום קני
ביל פאגרבאקה
סקרלט ג'והנסון
קלנסי בראון
ג'פרי טמבור
דאג לורנס
רוג'ר בומפאס
אלק בולדווין
ניל רוס
מוזיקה: גרגור נרהולץ
צילום: ג'רזי זיילינסקי
חברת הפצה: פרמאונט
מדינה: Flag of the United States.svg ארצות הברית
אולפן:

סרטי ניקלודיאון

אולפני יונייטד פלנקטון
הקרנת בכורה:

Flag of the United States.svg 19 בנובמבר 2004

Flag of Israel.svg 14 באפריל 2005
משך הקרנה: 87 דקות
שפת הסרט: אנגלית
תקציב: 30 מיליון דולר
הכנסות: 140.2 מיליון $ דולר
הסרט הבא בסדרה: בובספוג מכנס מרובע: הסרט
דף הסרט ב-IMDb

בובספוג הסרטאנגלית: The SpongeBob SquarePants Movie) או כמו שהוצג בתרגום בקולנוע הוא סרט אנימציה משנת 2004 המבוסס על סדרת האנימציה לילדים "בובספוג מכנסמרובע". בסרט נעשה שילוב בין דמויות מצוירות לבין דמויות אנושיות. הסרט דובב לעברית באולפני אלרום, בניגוד לסדרה שדובבה באולפני נ.ל.ס, וכמו כן, הסרט לא הוצג בקולנוע מדובב, רק עם הגיעו אל DVD הוא דובב.

עלילת הסרט[עריכת קוד מקור | עריכה]

בהקדמה הפיראט פאצ'י מפליג בספינתו, עד אשר אחד ממלחיו מוצא תיבת אוצר בה כרטיסים לסרט "בובספוג ועיר הצדפים". הם מפליגים לבית הקולנוע הקרוב וצופים בסרט.

בתחילת הסרט בובספוג מכנסמרובע חולם חלום בו הוא מנהל הסניף הכפול של מסעדת הסרטן הפריך 2. בובספוג מתעורר מחלומו וניזכר שהיום הוא יומו הגדול, בו יבחר מנהל למסעדת הסרטן הפריך 2. אך למרבה צערו של בובספוג, מר קראב (מנהל המסעדה) בוחר דווקא בסקווידוויד התמנון. בינתיים פלנקטון מחליט להוציא לפועל את "תוכנית ת'", עקב שנאתו למר קראב אשר זכה לקהל ביומו הגדול אשר לא כמו פלנקטון. התוכנית היא לגנוב את הכתר של נפטון מלך הים, למכור אותו לעיר נידחת ומסוכנת בשם עיר הצדפים ולהפליל את קראב. ברגע שיוציאו את קראב להורג על האשמות אילו, פלנקטון יהנה מן המתכון הסודי.

רגע לפני המשימה[עריכת קוד מקור | עריכה]

למחרת, נפטון רוצה להרוג את מר קראב על כך שגנב את הכתר אך בדיוק אז מגיע למסעדה בובספוג השיכור (מיום ארוך במסעדה כאות ניחומים). בובספוג רק מלבה את האש בכך שהוא ממשיך להאשים ולהקניט את מר קראב. נפטון מחליט לשרוף את מר קראב. בובספוג חוזר לשפיות ואומר לנפטון שיוכל להחזיר לו את הכתר מעיר הצדפים. נפטון לועג לבובספוג, בובספוג מתעקש, ונפטון נותן לו עשרה ימים כדי להחזיר את הכתר (אבל פטריק גרם לכך שזה יהיה רק שישה ימים),ולא- מר קראב ימות בצליה ובינתיים- מר קראב יוקפא. הנסיכה מנדי מזהירה את בובספוג ופטריק לפני היציאה למסע ואומרת שבדרך יפגשו בשודדים, מפלצות, וגרוע מכל- מפלצת הקיקלופ. הנסיכה מנדי גם נותנת להם שק רוחות שאם פותחים יוצאת ממנו רוח. בובספוג ופטריק יוצאים לדרך. כבר בתחילת הדרך מכוניתם נשדדת והם נאלצים להתמודד מול בריונים כדי להחזיר לעצמם את המכונית.

בינתיים פלנקטון גונב ממר קראב הקפוא את מתכון הקציצה הסודית, מה שגורם לנהירת המונים אל מסעדת הדלי שבבעלותו. קרן המחשב אשתו של פלנקטון, מזהירה את פלנקטון ומזכירה לו שבובספוג ופטריק בדרך להצלת הכתר, מה שיגרום לכך שיתגלה שפלנקטון הוא הגנב. פלנקטון מרגיע את קרן ואומר שהוא שלח רוצח שכיר אכזרי בשם דניס שירצח את בובספוג ופטריק. בינתיים בובספוג ופטריק מאבדים שוב את המכונית לאחר בריחה ממפלצת ענקית. בובספוג ופטריק מתיאשים. מיואשים, הם שוקלים לחזור לביתם. מינדי, מגיעה בהפתעה ומנסה לעודד אותם שימשיכו במשימה. מנדי אומרת לבובספוג ולפטריק שביכולתה להפוך אותם לגברים הם מסכימים ומינדי, בלי שהשניים שמים לב, מדביקה מתחת לאפם אצות דמויות שפם. בובספוג ופטריק חושבים שהם נהפכו לגברים וממשיכם במסעם תוך כדי התגברות על מפלצות מסוכנות. בעוד שהשניים מתקדמים בבטחה לעבר עיר הצדפים, מגיע דניס- שליחו של פלנקטון. הוא כמעט הורג אותם-אך בדיוק אז דורך עליו מגף ענק.זה לא אחד מאשר הקיקלופ - המפלצת האכזרית. הקיקלופ לוקח את בובספוג ואת פטריק לעיר הצדפים. הם מתעוררים בתוך אקווריום ומגלים להפתעתם הרבה שעיר הצדפים היא בכלל חנות על שפת הים. לפי נתונים אלו הם מבינים שהכתר של המלך נפטון נמצא שם ואכן הוא נמצא שם. הם קוראים לדגים שיש בחנות לעזור להם אך מסתבר שכל הדגים האלה מתים מכיוון שהקיקלופ (שהוא בעליה של החנות) ייבש אותם. הקיקלופ לוקח את בובספוג ואת פטריק לייבוש. בובספוג ופטריק שרים לפני מותם את שירו של בובי בוטן ולאחר מכן יורדת דמעה מהעינים שלהם. בשלב זה חוזרים אל פאצ'י הפירט בבית הקולנוע. כל שודדי הים בוכים, אך פוטי התוכי משתיק את כולם ואומר להם להסתכל אל המסך.

הסרט חוזר, ונראית הדמעה של בובספוג ושל פטריק שמצליחה להזרים בכל החנות מים, מה שגורם לכך שבובספוג, פטריק, וכל הדגים יחזרו לחיים. ביחד הם מורדים בקיקלופ, ובובספוג ופטריק יצאו לחוף עם הכתר. פטריק מאבד בטעות את שק הרוחות, מה שגורם לו ולבובספוג להישאר בחוף מבלי לחזור לבקיני בוטום. למזלם הרב מגיע בחור חזק בשם דייוויד הסלהוף אשר מסכים להביא אותם אל בקיני בוטום. מה שעוזר לשניים להגיע במהירות לבקיני בוטום. בהמשך השחיה נאלצים בובספוג ופטריק להתמודד בפעם השנייה מול דניס שחזר כדי להרוג אותם. לאחר מאבק קשה דניס מת ובובספוג ופטריק מנצחים.

הסוף[עריכת קוד מקור | עריכה]

בינתיים המלך נפטון מגיע למסעדת הסרטן הפריך כדי להרוג את מר קראב היות שבובספוג ופטריק לא הגיעו. הנסיכה מינדי מנסה לעכב את ההוצאה להורג אך נפטון מוציא אותה מהמסעדה. הוא מתכוון להרוג את קראב, אך בדיוק אז מגיעים בובספוג ופטריק ומבטלים את ההוצה להורג, אך פלנקטון משתלט בעזרת קסדה אלקטרונית על המלך נפטון שבלי שליטתו רוצה להרוג את מר קראב, את בובספוג, ואת פטריק. פלנקטון מתגרה בבובספוג ואומר לו שהוא ילד. בובספוג אומר לפלנקטון שבמסע שהוא עבר הוא הבין שמה שעזר לו להתגבר על המכשולים הייתה הידיעה שהטוב ביותר להישאר עצמך ולא לחקות מישהו אחר. בובספוג שר את השיר בובי בוטן בצורת רוק מה שגורם לכל הדגים ובפרט נפטון לחזור לחיות בצורתם הרגילה. פלנקטון מושלך לכלא, המלך נפטון נהפך להיות שליט טוב, ומר קראב שחזר לחיות מעביר את תפקיד המנהל לבובספוג.

דמויות שנראו רק בסרט[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • הנסיכה מינדי - בתו של המלך נפטון, טובת לב ורחמנית. בפרק האחרון של עונה 6 אמא שלה המלכה אמפרידאטי ואחיה טרייטון הופיעו בסדרה עם המלך נפטון אך היא לא.
  • דניס - רוצח סדרתי אשר נשלח בשליחות מטעם פלנקטון כדי להרוג את בובספוג ואת פטריק, נהרג בסוף הסרט אחרי מאבק עימם.
  • הקיקלופ - מפלצת ים דמוי צולל בעל רוע לב ואכזריות רבה. הוא בעל החנות "עיר הצדפים".
  • דייוויד הסלהוף - שחיין בחופי קליפורניה (שוחק על ידי דייוויד הסלהוף עצמו - אחד המצילים בסדרה משמר המפרץ) עזר לבובספוג ולפטריק לחזור לבקיני בוטום במהירות.

מדבבים בגרסה העברית[עריכת קוד מקור | עריכה]

הסרט דובב באולפני אלרום ולא באולפני נ.ל.ס. (כיום אולפני אולמן מדיה), בהם מדובבת הסדרה. את דיבוב הסרט ביים עידו מוסרי, הלא הוא קולו העברי של בובספוג עצמו.

הדיבוב העברי הופץ רק בגרסת ה-DVD של הסרט, ולא הוצג בהפצה הקולנועית של הסרט.

סרט המשך, "בובספוג מכנס מרובע: הסרט - ספוג מחוץ למים", יצא לאקרנים ב6 פברואר 2015

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]