בומברדיה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
בומברדייה
בומברדייה לוגו
סוג: חברה ציבורית
מיקום המטה: מונטריאול, קוויבק, קנדה
מייסדים: ג'וזף-ארמנד בומברדייה
אנשי מפתח: Pierre Beaudoin (מנכ"ל)
מוצרים עיקריים: רכבות כבדות וקלות, חשמליות, מטוסים
הכנסות: 19.72 מיליארד $ (2008)
עובדים: 59,760 (2008)
bombardier.com

בומברדייה (.Bombardier Inc) הוא תאגיד קנדי, המייצר מטוסים, רכבות וציוד נופש. התאגיד נוסד בשנת 1942 על ידי ג'וזף-ארמנד בומברדייה, תחת השם L'Auto-Neige Bombardier Limitée.

בתחילה מוקמו מפעליה בעיר Valcourt השוכנת בקנטונים המזרחיים שבקוויבק, כיום נמצאים משרדי בומברדייה הראשיים במונטריאול, קנדה.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

רכב שלג מדגם B-12 בשנת 1951

ג'וזף ארמנד בומברדייה היה מכונאי שחלם לבנות רכב שיוכל "לצוף על השלג". בשנת 1937, הוא תיכנן ויצר את רכב השלג הראשון שלו במוסך הקטן שלו בעיר Valcourt, קוויבק.

באמצע שנות השלושים, בומברדייה השיג פריצת הדרך טכנולוגית בתכנון כלי רכב בעלי יכולת נסיעה בשלג בתנאי דרך קשיים. בשנת 1937, נמכרו 12 רכבי שלג בשם B7. בשנת 1942 נוסדה חברה L'Auto-Neige Bombardier Limitée.

רכבי השלג הראשונים היו גדולים ויכלו לשאת מספר נוסעים. יעודו של רכב השלג היה לעזור לאנשים לנוע בחודשי החורף הארוכים. רכבי שלג שימשו באזור הכפרי של קוויבק לאסוף את הילדים לבית הספר, לשאת משאות, לחלק דואר, ולשרת כאמבולנסים.

המצאה זו הייתה מאוד נחוצה באזור הכפרי, ועד מהרה התחיל העסק לשגשג. בשנת 1941 פתח ארמנד בומברדייה מפעל גדול חדש.

פריצת מלחמת העולם השנייה פגעה קשות בעסק הצעיר, עקב הגבלות ממשלתיות על הצריכה הפרטית. כדי לשמור על העסק, ארמנד בומברדייה העביר את הייצור לצרכים צבאיים. לאחר סיום המלחמה, חווה בומברדייה מהלומה נוספת בעסק רכבי השלג שלו. בשנת 1948, ממשלת קוויבק העבירה חוק המחייב את כל הכבישים והדרכים המקומיים להיות פנוים משלג; מכירותיה של חברת בומברדייה נפלו בחצי בשנה אחת. בעקבות זאת החליט ארמנד בומברדייה לגוון את העסק שלו, תחילה על ידי ייצור רכבי פינוי שלג המתאימים לתנאים עירונים (רוחב דרכים ומדרכות), ואחר כך על ידי ייצור רכבים בעלי עבירות גבוהה לתעשיות הכרייה, חיפושי הנפט והיערנות.

רכבים אלו היו בעלי מגלשים קדמיים נשלפים, הניתנים להחלפה בזוג גלגלים קדמיים בעת שימוש על משטחים לא מושלגים, וכך הורחב משמעותית תחום השימוש של הרכב. דגמים אלו התפתחו עם הזמן. במהלך 1951, מבנה העץ של הרכב הוחלף במבנה פלדה. בדגם זה הותקן מנוע קרייזלר בעל שישה צילינדרים וגיר ידני עם 3 מהירות.

ארמנד בומברדייה רצה לפתח רכב שלג קל ומהיר עבור נוסע אחד או שניים. בסוף שנות החמישים ארמנד ובנו הבכור ז'רמן פיתחו מספר אבות טיפוס של אופנוע שלג. בשנת 1959 אופנועי השלג הסידרתים הראשונים סופקו למכירה.

Ski-doo נקרא במקור "Ski-Dog" משום שבומברדייה רצה לייצור רכב שימושי עבור ציידים שיחליף מזחלות נמשכות על ידי כלבים. עקב טעות צוייר השם "Ski-Doo" במקום "Ski-Dog" על אב הטיפוס הראשון. מהר מאוד גילה הציבור כי הרכב החדש מסוגל לדלג מעל השלג בקלות ובמהירות, וכך נולד ענף ספורט חורפי חדש, שמקורו בקוויבק. בשנה הראשונה, מכר בומברדייה 225 רכבי "Ski-Doo". ארבע שנים לאחר מכן, נמכרו 8,210 כלי רכב. ארמנד לא רצה להתמקד יותר מדי ב-"Ski-Doo" בלבד, כיוון שזכר את הכישלונות הקודמים שלו שנבעו מהתמקדות במוצר אחד ולכן החליט לגוון. ארמן האט קידום קו ה-Ski-Doo כדי למנוע ממנו להשתלט על המוצרים האחרים של החברה, אבל עדיין לתת לו לשלוט בשוק רכבי שלג. רכבי שלג של בומברדיה הציגו ביצועים יוצאי דופן ורכשו מוניטין יותר טוב מרכבי שלג של חברות מתחרות: Polaris ו-Arctic Cat. בשנת 1975 בומברדייה השלימה את הרכישה של חברת Moto-Ski.

ארמנד בומברדייה נפטר מסרטן ב-18 בפברואר 1964, בגיל 56. הוא השאיר אחריו עסק משגשג, אבל עם ריכוזיות יתר של אדם אחד. ג'ארמן שלט בחברה שלו על כל תחומיה - אפילו הסרטוטים במחלקת המחקר היו פרי עטו. בעת מותו מכירות החברה הגיעו לעשרים מיליון דולר קנדים, ששווה ערך ל-160 מיליון דולר קנדים בשנת 2004. הדור הצעיר נכנס לשליטה על החברה: המנהלים ובעלים החדשים היו בנו וחתנו. הצוות הצעיר ביצע רה-ארגון של החברה וביזור סמכויות, התאים את החברה לנורמות עסקיות מודרניות. החברה אימצה את החדשנות הטכנולוגית האחרונה, את המיחשוב, כדי להתמודד עם מלאי וחשבונות. שופרו רשתות הפצה, והוכנסה תוכנית התמריצים עבור צוות מכירות.

בשנת 1967, L'Auto-Neige Bombardier Limitée שינתה את שמה ל-Bombardier Limited וב-23 בינואר 1969 החברה הונפקה לציבור, ונרשמה בבורסאות מונטריאול וטורונטו.

מבנה החברה, מוצרים ושירותים[עריכת קוד מקור | עריכה]

תעופה[עריכת קוד מקור | עריכה]

מפעלי בומברדיה איירוספייס במונטריאול
Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – בומברדיה איירוספייס

בומברדיה איירוספייס (בצרפתית Bombardier Aéronautique) היא חטיבה העוסקת בתחום התעופה. לפי היקף פעלותה, היא חולקת את מקום שלישי בעולם עם החברה הברזילאית אמבראר. פעילות בומברדיה בתחום התעופה החלה עם רכישת החברה הממשלתית קנדאייר בשנת 1986 שמשרדיה נמצאים במונטריאול. הרכישה באה אחרי שהחברה, שהייתה בבעלות ממשלת קנדה, רשמה את ההפסד הגדול ביותר בהיסטוריה בין החברות הקנדיות. ב-1989 נרכשה חברת שורט ברדרס שבסיסה בבלפאסט, שבצפון אירלנד.

ב-1990 נרכשה חברת לירג'ט שבסיסה בעיר ויצ'יטה, קנזס, בארצות הברית שפשטה את הרגל. לירג'ט ממשיכה לפעול כחברת בת של בומברדיה ומייצרת מטוסי מנהלים תחת השם Learjet. הרכישה האחרונה הייתה ב-1992 אז רכשה בומברדיה את החברה המפסידה דה הבילנד קנדה שהייתה בבעלות חברת בואינג.

בומברדיה איירוספייס מהווה כיום למעלה ממחצית ההכנסות שלה. בין המטוסים הפופולרים ביותר של בומברדייה היום נמצאים מטוסי הנוסעים בומברדיה דאש 8, CRJ100/200/440, ‏CRJ700/900/1000. החברה מייצרת גם את הבומברדייה 415; מטוס כיבוי אמפיבי, ואת סדרות מטוסי המנהלים: גלובל אקספרס ו-צ'לנג'ר.

תחבורה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בומברדיה דאבל דק קוץ' בשירות רכבת ישראל

בומברדיה טרנספורטיישן (Bombardier Transportation) היא חטיבה העוסקת בתחום ציוד מסילתי. חטיבת התחבורה של בומברדיה היא אחת היצרניות הגדולות של ציוד רכבות בעולם.

פעילות החברה בתחום זה החלה בשנת 1970, אז רכשה בומברדיה את חברת Lohner-Werke, חברה אוסטרית לייצור מנועים לאופנועי שלג וחשמליות. ההזמנה הגדולה הראשונה בתחום זה, הייתה לייצור ציוד נייד עבור הרכבת התחתית של מונטריאול.

בשנת 2001 רכשה בומברדיה את יצרנית הרכבות הגרמנית Adtranz, מידי דיימלר-קרייזלר. רכבות של Adtranz היו בשימוש נרחב בגרמניה ובבריטניה. עם רכישת Adtranz, נכנסה בומברדיה לתחום הרכבות החשמליות.

בומברדייה מייצרת קטרים, קרונות, מערכים, רכבות מהירות, רכבות קלות, חשמליות ורכבות תחתיות. מוצרי בומברדיה משמשים תחבורה ציבורית בכל העולם.

שירותים פיננסיים[עריכת קוד מקור | עריכה]

עד שנת 2005 חטיבת השירותים הפיננסים בבומברדיה עסקה בהלוואות, ליסינג, וכן ניהול נכסים ברחבי אמריקה. בנובמבר 2004 חטיבה קיבלה הורדה בדירוג האשראי שלה, עקב כך הוחלט על מכירת החטיבה לחברת GE Commercial Finance.

תחומים שהופסק בהם פעילות החברה[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • עם השנים בומברדיה מכרה את כל הפעילות שלה בתחום צבא וביטחון.
  • משנת 2003 הופסקה פעילות בתחום מוצרי פנאי.
  • הופסק ייצור אוטובוסים לתחבורה ציבורית.

בישראל[עריכת קוד מקור | עריכה]

בומברדיה מקיימת כבר יותר מעשור פעילות עסקית עניפה בישראל בתחום התחבורה הציבורית.

  • 49 מערכים IC3 נרכשו על ידי רכבת ישראל מחברת Adtranz השייכת לבומברדיה.
  • 54 מערכים דו-קומתים נרכשו ב-2004, חלקם הורכבו במפעל רמתא של התעשייה האוירית.
  • בשנת 2010 זכתה בומברדיה במכרז רכבת ישראל ותספק 12 מערכים דו-קומתים עם אופציה לעוד שמונה. כמו כן, נכון לתחילת 2012, הנהלת הרכבת ומשרד התחבורה מנסים לכפות ברכבת הסכם שלפיו בומברדיה תבצע באמצעות עובדי קבלן את תחזוקת הקרונות.

מנכ"ל בומברדיה ישראל הוא יוסי דסקל.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]