בית ספר גילדהול למוזיקה ודרמה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
בית ספר גילדהול למוזיקה ודרמה

בית ספר גילדהול למוזיקה ודרמה (Guildhall School of Music and Drama), נוסד בשנת 1880 בלונדון. בראשיתו שכן בית ספר גילדהול במחסן ישן באלדרמנברי, אבל עד מהרה היה המקום צר מדי לצרכיו. בניין חדש, מותאם לצורכי המוסד, נבנה ברחוב ג'ון קרפנטר, בתכנון אדריכל העיר סר הורייס ג'ונס, ונפתח בדצמבר 1886. בית הספר נמצא בבעלותה ופועל במימונה של עיריית לונדון ושמו לקוח ממקום מושבה ההיסטורי של העירייה, אם כי המוסד עצמו לא שכן שם מעולם.

עד 1935 נודע כ"בית ספר גילדהול למוזיקה". מאז 1977 הוא נמצא סמוך לברביקן בתשלובת ברביקן, שנבנתה בשנות ה-60' וה-70' של המאה ה-20.

בית ספר גילדהול הוא מן המובילים בעולם בהוראת המקצועות הבאים:

לבית הספר יש חטיבה צעירה ופעילויות החוץ שלו זכו בפרס היובל של המלכה בשנת 2005. בהוראת ניהול במה ותיאטרון טכני שותפים אנשי מקצוע בתחום היצירה, והדבר נותן לסטודנטים הזדמנות ללמוד מאנשים העובדים באופן שוטף בתעשיית התיאטרון ויוצר בשבילם קשרים חשובים לקידום מהיר לאחר סיום לימודיהם.

בין הבוגרים הידועים של בית ספר גילדהול אפשר למצוא את השחקנים קלייר בלום ואורלנדו בלום, החלילן ג'יימס גולוויי, המוזיקאי פיליפ פיקט, הויולן ויליאם פרימרוז, השחקנית מרינה סירטיס (דיאנה טרוי ב"מסע בין כוכבים"), ג'ורג' מרטין מפיק הביטלס, וזמרי האופרה ברין טרוול, אן סופי פון אוטר ,בת-שבע צייזלר ויניב ד'אור.