בלאדי ולנטיין

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
בלאדי ולנטיין
פוסטר הסרט "בלאדי ולנטיין"
שם במקור: My Bloody Valentine
בימוי: ג'ורג' מיהלקה
הפקה: ג'ון דאנינג
סטפן מילר
אנדרה לינק
תסריט: ג'ון ביירד
שחקנים ראשיים: פול קלמן
לורי האלייר
ניל האפלק
סינתיה דייל
קית' נייט
מוזיקה: פול זזה
חברת הפצה: פרמאונט
הקרנת בכורה: 11 בפברואר 1981
משך הקרנה: 90 דקות
שפת הסרט: אנגלית
תקציב: $2,300,000
הכנסות: $5,672,031
דף הסרט ב-IMDb

בלאדי ולנטייןאנגלית: My Bloody Valentine) הוא סרט אימה משנת 1981, אשר בוים על ידי ג'ורג' מיהלקה ונכתב על ידי ג'ון ביירד. הסרט צולם בנובה סקוטיה. בשנת 2009, יצא לסרט עיבוד מחודש באיכות 3D, בכיכובם של ג'נסן אקלס, ג'יימי קינג וקר סמית'.

העלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הסרט נפתח כששני כורי פחם עם מסכות פנים יורדים לפיר של מכרה. הם מגיעים לחדרון ואחת הדמויות מורידה את המסכה וחושפת שהיא אישה. האישה מתחילה ללטף את המסכה של הגבר באופן מיני. בפתאומיות הגבר תופס אותה ומטיח אותה על מעדר אשר משפד את החזה שלה.

בעיירה קטנה, חבורת צעירים נרגשים מתכננים את נשף יום האהבה. האניגר, ראש העיר, מספרת למנהלת המכבסה המקומית, מייבל אוסבורן, מספר שזה נשף יום האהבה הראשון שנערך מזה עשרים שנה. הוא מספר שהסיבה לכך היא שלפני 20 שנה אירע פיצוץ במכרה המקומי אשר לכד בתוכו חמישה כורים בזמן שמנהלי העבודה, הלכו מוקדם כדי לתכנן את מסיבת יום האהבה. שישה שבועות לאחר התאונה, השורד היחידי, הארי וורדן חולץ מהתאונה ונשלח למוסד לחולי נפש, בעקבות הטראומה שחווה. אחרי שנה ששהה במוסד, הוא בורח ביום האהבה ורוצח את אנשי הצוות שהיו אחראים לפיצוץ שהיה במכרה, ומשאיר אזהרה שאם אנשי העיירה יחגגו שוב את חג האהבה, הוא יחזור ויהרוג שוב. מכיוון שעברו עשרים שנה ומעטים האנשים שמאמינים לסיפור הזה, הוחלט לקיים שוב את הנשף ולשים את העבר מאחורה.

טיג'יי, בנו הצעיר של ראש העיר חוזר אחרי זמן ארוך שהוא חי מחוץ לעיר ומגלה ששרה, האקסית שלו יוצאת עם אקסל, חבר ילדותו. מכיוון שלטיג'יי ואקסל יש רגשות כלפי שרה, שניהם הופכים ליריבים.

ראש העיר האנגיר ומפקד המשטרה, ג'ייק ניובי, מקבלים קופסת שוקולדים אשר מכילה לב אנושי ופתק אזהרה מלחגוג את הנשף. השניים חושבים שהארי וורדן חזר.

בלילה מייבל מותקפת ונרצחת על ידי הארי במכבסה וגופתה הוכנסה לתוך מייבש. ג'ייק מוצא את הגופה בבוקר. כדי למנוע פניקה ג'ייק משחרר הודעה שמייבל מתה מהתקף לב. ניובי מתקשר למוסד חולי הנפש בו היה מאושפז הארי ומגלה שאין לו כל זכר.

עקב מותה של מייבל הנשף מבוטל. טיג'יי, שרה, אקסל וחבריהם: פאטי, הוליס, האוורד, מייק, הארייט, דייב, סילביה, ג'ון וגרטשן מתאספים בבאר המקומי שבו הם נוהגים לבלות ומתכננים לקיים מסיבה משלהם. הייפי, הברמן מספר להם על הארי אך אף אחד לא מאמין לו. על מנת לגרום לביטול המסיבה, הייפי מתכנן להתחפש להארי ולהפחיד אותם. וכשהוא לבד בביתו הארי רוצח אותו עם מכת מכוש בראשו.

בלילה הבא בזמן המסיבה, טיג'יי ואקסל רבים על שרה אשר מחליטה שהיא אינה רוצה אף אחד מהם. בינתיים דייב נמצא לבד במטבח מותקף על ידי הארי אשר מטביע את ראשו בסיר מים רותחים. גרטשן מגיע למטבח בשביל להכין נקניקיות ומגלה את הלב של דייב בסיר. אך היא חושבת שמדובר במתיחה.

ג'ון וסילביה עזבו את המסיבה והלכו למלתחות של המכרה שם הם מתמזמזים. ג'ון חוזר למסיבה כדי לקחת בירה וסילביה נשארת לבד. אחרי כמה דקות היא מוצאת את גופתו של הייפי ואז הארי תוקף אותה ומשפד את ראשה על צינור האמבטיה. ג'ון חוזר עם הבירה ומגלה את הגופה ורץ בהיסטריה למסיבה.

הוליס יחד עם פאטי, שרה, האוורד, מייק והארייט יורדים למכרה. בינתיים גרטשן מגלה את גופתו של דייב בתוך המקפיא וג'ון חוזר ומספר על הרצח של סילביה. טיג'יי מספר שהוא חושב שהארי אחראי להכל וכל החוגגים מתפזרים. ג'ון וגרטשן נוסעים לספר לג'ייק. טיג'יי ואקסל יורדים למכרה להציל את חבריהם. בינתיים, מייק והארייט הולכים לחדר המנועים לקיים יחסי מין, אבל עוד לפני שהם מתפשטים הארי מגיע והורג אותם עם מקדחה. הוליס הולך לחפש את מייק והארייט ומוצא את הגופות ואז הארי מופיע ורוצח אותו עם אקדח מסמרים.

שרה, פאטי והאוורד מגלים את הגופה של הוליס והאוורד בורח בבהלה ומשאיר את הבנות לבד. אקסל וטיג'יי מגיעים על מנת לחלץ את הבנות. החבורה הולכים לכיוון המעלית אבל מגלים שהיא מקולקלת ולכן מחליטים לטפס בסולם. בחצי הדרך למעלה, גופתו של האוורד נופלת עליהם. במחשבה שהארי מעליהם הם מחליטים לרדת. הם מגלים שהמכרה חצי מוצף ועוברים על גשר מאולטר. אך כאשר אף אחד לא שם לב, אקסל נופל מהגשר וככל הנראה טובע.

שרה ופאטי מאבדות את טיג'יי ולאחר כמה רגעים הארי מופיע שוב והורג את פאטי עם מכת מכוש בבטן. שרה, עכשיו לבד, מצליחה לברוח מהארי ולפגוש מחדש את טיג'יי.

ג'ון וגרטשן מגיעים למשרד של ג'ייק ומספרים לו על הרציחות. ג'ייק יחד עם כמה מהגברים של העיירה יוצאים כדי להציל את טיג'יי ושרה.

שרה וטיג'יי הודפים את הארי בסדרה של עימותים. בסופו של דבר הם מגיעים למנהרה צדדית קטנה וכשנראה שידו של הארי על העליונה, שרה הודפת אותו ומצליחה להוריד ממנו את המסכה. וכאן מתברר שהרוצח הוא לא הארי וורדן. אלא אקסל שביים את המוות שלו מקודם כדי שיוכל להמשיך לרצוח. בסצנת פלשבק מתברר שאקסל הוא הבן של אחד מאנשי הצוות אשר היה אחראי על הפיצוץ. מכיוון שהוא היה עד לרצח של אביו על ידי הארי וורדן האמיתי, הוא איבד את שפיותו ומסיבת יום ממשה את הפוטנציאל שלו לאלימות.

אקסל בטעות שובר קורת עץ אשר ממותת את המנהרה הצדדית בדיוק בזמן שג'ייק ואשני העיירה מגיעים לחלץ את טיג'יי ושרה. ההתמוטטות של המנהרה ככל הנראה הרגה את אקסל. שרה וטיג'יי מספרים הכול לג'ייק אשר מספר שהארי וורדן מלעשה מת לפני חמש שנים. כשהם מתכננים ללכת הם שומעים שאקסל בחיים והשניים חוזרים למנהרה. ורק ידו של אקסל גלויה לעין. בצד השני של המנהרה אקסל קוטע את ידו כדי להשתחרר והולך לכיוון המערה הנטושה ומבטיח להתנקם בטיג'יי ושרה ביום האהבה הבא.

צוות שחקנים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • פול קלמן - ג'סי "טי.ג'יי" האניגר
  • לורי האלייר - שרה
  • ניל אפלק - אקסל פאלמר
  • סינתיה דייל - פאטי
  • קית' נייט - הוליס
  • אלף המפרייס - הווארד
  • טרי ווטרלנד - הארייט
  • הלן אודי - סילביה
  • רוב סטיין - ג'ון
  • פיטר קוופר - הארי וורדן

רימייק[עריכת קוד מקור | עריכה]

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – בלאדי ולנטיין 3D

ב-16 בינואר 2009 יצא לקולנוע בארצות הברית החידוש לסרט בטכנולוגיית 3D, בכיכובם של ג'נסן אקלס, ג'יימי קינג וקר סמית'. הסרט יצא לבתי הקולנוע בישראל ב-12 בפברואר 2009.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]