בן-ציון אריה לייבוש הלברשטאם

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
רבי בן ציון אריה לייבוש הלברשטאם מבאבוב

הרב בן-ציון אריה לייביש הלברשטאם (נולד בשנת ה'תשט"ו - 1955, ארצות הברית) הוא האדמו"ר הנוכחי מבאבוב, בן האדמו"ר רבי שלמה הלברשטאם (השני).

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בנם של רבי שלמה ופריידא לבית רובין. נישא בשנת תשל"ה לקרובת משפחתו העסא, בתו של הרב מנחם מנדל רובין, האדמו"ר ממוזשאי[1]. כעבור כשנתיים התגרשו. נישא בשנית לרוזה וקסמן, ממנה נולדו לו 12 ילדים.

לאחר פטירת אביו האדמו"ר רבי שלמה בשנת ה'תש"ס - 2000, הוכתר על ידי אחיו האדמו"ר כרב הצעיר של קהילת באבוב. ולאחר פטירת אחיו האדמו"ר רבי נפתלי צבי הלברשטאם בשנת ה'תשס"ה - 2005, הוכתר לאדמו"ר על ידי רוב חסידי באבוב, חלק אחר של החסידים הכתירו כאדמו"ר את אחיינו רבי מרדכי דוד אונגר, חתן אחיו האדמו"ר רבי נפתלי צבי. בפסק דין שניתן בבוררות בין שני הצדדים, נקבע כי חצרו של רבי בן ציון היא היחידה שיכולה להיקרא בשם "באבוב" לבד.

קהילותיו[עריכת קוד מקור | עריכה]

האדמו"ר מנהיג את עדתו במרכז החסידות בארצות הברית בשכונה החרדית בורו פארק בניו יורק. קיימות קהילות גם בערים אחרות בארצות הברית - מונסי, לייקווד, ויליאמסבורג, בלונדון - אנגליה, באנטווערפן - בלגיה ועוד. בישראל יש לחסידות קריה חסידית גדולה בעיר בת ים, בשם 'קריית באבוב'. גם בישראל, בעיקר בערים בני ברק, ירושלים ביתר עילית אשדוד ואלעד קיימות קהילות ומתקיימים מוסדות קהילתיים של החסידות.

דברי תורתו מופיעים מדי שבוע תחת הכותר אמרי קודש.

הקודם:
רבי נפתלי צבי הלברשטאם
אדמו"רי באבוב הבא:
אין
  1. ^ סבו רבי אריה לייביש רובין, היה בן דודו של רבי יעקב ישראל רובין מסאסרגן, אביו של רבי מנדל.