גייל הות'ורן

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-edit-clear.svg ערך זה זקוק לעריכה: ייתכן שהערך סובל מפגמים טכניים כגון מיעוט קישורים פנימיים, סגנון טעון שיפור או צורך בהגהה, או שיש לעצב אותו.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.

גייל הות'ורן

Gale Hawthorne.jpg
דמותו של גייל הות'ורן יחד עם קטניס אוורדין בסרט משחקי הרעב
ספר טרילוגיית משחקי הרעב
הופעה ראשונה משחקי הרעב
הופעה אחרונה עורבני חקיין
יוצר/ת סוזן קולינס
שחקן/ית ליאם המסוורת'
מידע
מין זכר
מקצוע צייד
דמויות קשורות
משפחה האזל הות'ורן (אמא)
רורי הות'ורן (אח)
ויק הות'ורן (אח)
פוזי הות'ורן (אחות}
חברים קטניס אוורדין

גייל הות'ורן (מאנגלית: Gale Hawthorne), הוא אחת מהדמויות הראשיות בטרילוגית משחקי הרעב שנכתבה על ידי סוזן קולינס. גייל הוא החבר הטוב ביותר של קטניס ושותפה לצייד. בסרט, הוא מגולם על ידי ליאם המסוורת'.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

גייל הוא הבן הבכור במשפחת הות'ורן. לאחר מות אביו בפיצוץ מסתורי שאירע במכרות (באותו מקרה נהרג גם אביה של קטניס) הוא נעשה לראש המשפחה, המכלכל ומשביע הפיות. אמו האזל לא ישבה בידיים שלובות אלא ניסתה למצוא לעצמה עבודה מזדמנת, והיא אכן מצאה, תפקידה היה לכבס את כביסות הסוחרים. הוא התקשה לנהל את פרנסת המשפחה עם אימו, ולכן בחר בדרך לא חוקית, ביער המקיף את מחוז 12, ושם הוא צד את חיות היער, והצליח לתחזק את משפחתו. בעודו בן 14, הוא פוגש בקטניס הצעירה, בת ה-12 בלבד (שנה אחרי מות אביה), ומגלה שגם אביה נהרג באותו פיצוץ במכרות. גייל וקטניס מתחילים לצוד ביער ולפרנס את משפחותיהם בכבוד שיוכלו להשיג בעבורן. לאט ובאיטיות הם נעשו חברים טובים מלבד שותפי צייד. בהתלקחות גייל מתוודה בפני קטניס שהוא אוהב אותה ואף מנשק אותה ביער. שנאתו לקפיטול מרובה מאוד והוא מוכן לעשות הכול כדי להפיל את הממשלה ומצליח בסופו של דבר. גבו מלא בצלקות בעקבות אוכף השקט החדש, רוֹמוּלוּס תְ'רֶד שמצליף בו בעקבות הגעתו עם בשר צייד, שאסור על פי חוק.

משחקי הרעב[עריכת קוד מקור | עריכה]

הופעתו הראשונה של גייל במשחקי הרעב היא כאשר הוא מספר לקטניס ביער, שהשיג לחם מהמאפייה במסחר עם אביו של פיטה בתמורת בשר סנאי. שניהם צוחקים על המבטא המוזר של אזרחי הקפיטול, ומעלים לאוויר גם את נושא משחקי הרעב. גייל מציע לקטניס לעזוב את המחוז, והם יוכלו לחיות ביחד ביער. "לעזוב את המחוז. לברוח מכאן. לחיות ביער. את ואני, אנחנו יכולים להצליח" אך הם מגיעים למסקנה, שהם לא יוכלו לקחת את משפחותיהם עימם, והם מוותרים על הרעיון. ביער גייל מספר לקטניס על הסיכויים שאינם נמצאים לטובתו, שמו מופיע 42 פעמים בהגרלה. כאשר קטניס מתנדבת לקחת את מקומה של פרים במשחקי הרעב, גייל מפנה את פרים משם לכיוונה אימם. כשמגיע הזמן להיפרד מהקרובים, גייל מגיע ואומר לה שהיא יכולה לנצח, היא יכולה לצוד, וקטניס מבקשת ממנו לשמור על משפחתה, שלא יגוועו ברעב. גייל בוחר שלא לצפות בתחילת המשחקים ויושב ביער. כשקטניס במשחקים, גייל ממלא את תפקידה כראש המשפחה ודואג להביא לפרים ואימה בשר-ציד באופן קבוע. גייל רואה המשחקים בטלוויזיה בבית הספר ובמסכים הגדולים בכיכר, כואב לו לראות את קטניס סובלת. קטניס משחקת את הרומן עם פיטה וכשהיא חוזרת בניצחון מהזירה, רגשותיה לגבי גייל מבולבלים ביותר, וגייל נפגע מאוד מהפגנות הרומן של קטניס לפיטה בזירה.

התלקחות[עריכת קוד מקור | עריכה]

בהתלקחות גייל בן 18, ומעתה הוא מורשה לעבוד במכרות הפחם של מחוז 12. הוא מתחיל בעבודתו ומצליח לכלכל את משפחתו, אך בעקבות עבודתו החדשה, הוא וקטניס מתראים פעם אחת בשבוע, בעת הצייד בימי ראשון. באחד מימי הצייד, גייל מנשק את קטניס ביער ואומר שהוא היה חייב לעשות את זה, לפחות פעם אחת. הנשיקה המסתורית דווחה לנשיא סנואו, שמגיע לביתה של קטניס ומציב בפני איום ממשי לחיי הקרובים לה וביניהם עונש מוות לגייל, ובהמשך שיחתם הנשיא מבהיר בפניה שעליה לשכנע אותו ואת אזרחי פאנם כולה שהיא מאוהבת מעל הראש בפיטה. קטניס מבינה שלא תוכל להיפגש עם גייל לעולם, ומעלה בפניו את הרעיון שהוא הציע שנה לפני-כן, לברוח מהמחוז עם משפחותיהם. גייל מאוד מרוצה בתחילת השיחה, אך בעת שהוא שומע שקטניס רוצה להביא עימה את פיטה, הוא מסרב. בסוף שיחתם הוא מחליט שהוא לא יזניח את חבריו וישאיר אותם נתונים לחסדי הקפיטול. גייל זורק את הכפפות שקטניס נתנה לו שהיו שייכות לסטייליסט שלה, סינה, בטענה, שהוא לא רוצה דבר שיוצר בקפיטול. הוא יצא לצוד לבדו, ובזעמו צד הודו בר, הוא חזר למחוז, אך פניו לא קובלו במאור פנים ב'כירה'. אוכף השקט החדש, רוֹמוּלוּס תְ'רֶד, העניש אותו בעונש של 40 מלקות, על הבאת צייד לא-חוקי. (גייל ניצל ואף סיפר סיפור כיסוי על כך שההודו הסתובב בשטח המחוז, ולא יצא לכיוון היער) קטניס מתערבת בההצלפות, ואף חוטפת מלקה אחת על לחייה, פיטה והיימטיץ מתערבים גם הם ומגנים על קטניס. בהמשך, גייל מועבר לבית משפחת אוורדין לטיפול המסור של פרים ואימה. כשהוא היה תחת השפעת התרופות, קטניס נישקה אותו קלות, וכשהתעורר אמר לה שהוא דיי ערני לחוש נשיקה. חיבתם זה לזה הפכה חזקה יותר ויותר. גייל היה מודע לכך שקטניס שיחקה את תפקידה בצמד ה'נאהבים חסרי המזל'. כשהגיע ההודעה על הגמול הרבעוני ה-3 (משחקי הרעב ה-75) וגייל שמע את ההכרזה שהמיועדים ייבחרו ממאגר המנצחים הקיים בכל מחוז, זכר אחד ונקבה אחת, הוא הבין שקטניס חוזרת לזירה. במשחקי הרעב ה-75, קטניס פוצצה את שדה הכוח ובכך התחילו ההפצצות, גייל פינה רק כ-10% מאוכלסיית המחוז (בערך 800 איש), הוא פינה אותם לכיוון האחו, והם צפו במחוז העולה בלהבות. בסוף הספר גייל מספר לקטניס שמחוז 12 הושמד.

עורבני חקיין[עריכת קוד מקור | עריכה]

בספר השלישי בטרילוגיה, היחסים בין קטניס לגייל שבים להיות מה שהיו, והם חוזרים להיות ידידים טובים. במהלך הספר גייל שם לב כי קטניס לא תוכל להמשיך בהובלת המהפכה כל עוד היא יודעת שפיטה נתון לחסדי הקפיטול, לכן בעזרת משלחת, יוצא להציל את פיטה והמיועדים האחרים, מתוך ידיעה כי קטניס תיאלץ להתמודד עם הבחירה בינו לבין פיטה. בספר כתוב כי קטניס נישקה את גייל מספר פעמים. יום אחד, כאשר ישבו ליד המדורה במחוז 13, אמר גייל כי לנשק את קטניס מרגיש כמו לנשק שיכורה, כי כאשר שאל אותה על מחשבותיה, היא ענתה שאינה יודעת. באותו מצב גייל מספר על הבנות הרבות שנישק. לאחר שהם מצליחים לפרוץ לקפיטול, קוין, נשיאת מחוז 13, מוציאה הוראה להצניח פצצות על ילדי הקפיטול. גייל וביטי (המיועד ממחוז שלוש) יזמו את הרעיון לפצצות ביחד. כאשר פרים באה לעזור לילדי הקפיטול שנפגעו, מתפוצצת לידה פצצה, והיא נפגעת ומתה. קטניס, אשר נזכרה כי גייל יזם את הרעיון מרגישה רע, והיא יודעת כי תמיד תקשר את גייל למות אחותה. גייל עובר למחוז 2, שם הציעו לו עבודה, כדי להקל על קטניס בבחירה בינו לבין פיטה, וכדי שלא תיזכר במות אחותה בכל פעם שתראה אותו. לאחר שגייל עוזב, אומרת קטניס כי היא מרגישה הקלה. הספר מסתיים בכך שפיטה וקטניס מתחתנים ומולידים שני ילדים, בן ובת. ולא ידוע לנו מה עלה בגורלו של גייל.

"טרילוגיית משחקי הרעב" מאת סוזן קולינס
משחקי הרעב
סרט
התלקחות
סרט
עורבני חקיין
סרט
דמויות
קטניס אוורדיןפיטה מלארקגייל הות'ורן
אחר
הקפיטולעורבני חקייןמשחקי הרעב - דמויות משנהסדרת הסרטים