ג'ו שפירא

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
ג'ו שפירא

ג'ו (יואב) שפירא הוא איש עסקים ויזם בתחום המדיה הדיגיטלית המתגורר בתל אביב, ישראל ובלוס אנג'לס, קליפורניה, ארצות הברית.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ג'ו נולד וגדל בגבעתיים, ישראל. הוא סיים את לימודי התיכון באורט יד סינגלובסקי בת"א ב 1972. בצה"ל שירת במהלך מלחמת יום כיפור בחיל האוויר, וסיים את שירותו בתום 3 שנים באות כבוד.

ב 1979 ג'ו עבר לארצות הברית והחל את קריירת היזמות שלו.

קריירה עסקית[עריכת קוד מקור | עריכה]

חברת שארוב השקעות[עריכת קוד מקור | עריכה]

ב 1981 הקים את המיזם המשמעותי הראשון שלו, חברת ההשקעות .Sha-Rub Investment Co בשיתוף עם בת דודתו שילה. החברה רכשה נכסי נדל"ן נחשלים, השביחה ומכרה אותם במהירות בשוק גואה.

חברת וידאומטריקס[עריכת קוד מקור | עריכה]

ב 1987 ג'ו הקים ביחד עם אלון כרמל, את חברת Matrix Video Corporation. לאחר שחזה את הביקוש הגואה לקלטות וידאו ריקות. באותה שנה תחום קלטות הווידאו החל לפרוח ושוק הווידאו האמריקאי המסחרי צמח בקצב מהיר.

תוך זמן קצר, החברה הפכה לאחת היצרניות הגדולות ביותר בחוף המערבי בארצות הברית, כשג'ו ואלון הובילו אותה להנפקה ציבורית מוצלחת בבורסה לני"ע בת"א.

אתר JDate.com[עריכת קוד מקור | עריכה]

המיזם המפורסם ביותר של ג'ו היה אתר ההיכרות ליהודים - JDate. ג'ו הקים את האתר ב 1996 בשיתוף עם אלון כרמל, לאחר שצפה שהאינטרנט יחולל מהפכה עולמית ויעורר הזדמנויות אדירות. JDate אשר התאגדה מאוחר יותר כ Matchnet PLC, גדלה בצורה מסחררת עד לנקודה ששלטה בשוק ההיכרויות ליהודים מחוץ לישראל.

בהובלת ג'ו כיו"ר ומנכ"ל, Matchnet גייסה קרוב ל 50 מיליון דולר במספר הנפקות פרטיות וציבוריות בבורסה לני"ע בפרנקפורט, גרמניה. הכסף שגויס שימש להפיכת JDate למובילה בתחום באמצעות 12 רכישות בסך של למעלה מ 30 מיליון דולר במהלך השנים 2000-2005. בשילוב עם הרכישות, בוצעה אסטרטגיה עסקית יצירתית שלוותה בהשקעת משאבים גדולים שהופנו לשיווק ופרסום, אשר הקנו ל Matchnet את המובילות בענף. ג'ו הוביל את החברה בכניסתה לישראל ומאוחר יותר במיזוג עם אתר Cupid.co.il ל Matchnet לשם הבטחת ההובלה גם בשוק בישראל.

ב 2004 לחברה היה מספר חסר תקדים (באותה תקופה) של 20 מיליון משתמשים, דבר שמיקם אותה בראשות העולמית בתחום ההיכרות באינטרנט. באותה שנה Matchnet הגיעה לסך הכנסות של 70 מיליון דולר, 400 מיליון דולר בשווי שוק, כשהיא מעסיקה 400 עובדים בארצות הברית, אירופה וישראל במערך כולל של 30 אתרי אינטרנט בתחום ההכרויות. ב 2005 Matchnet מוזגה לחברה החדשה ספארק נטוורקס ונרשמה למסחר בבורסה האמריקאית AMEX. באותה תקופה ג'ו גייס הנהלה מקצועית להחליף אותו בניהול וב 2006 התפטר מניהול החברה.

פעילות פרו-ישראלית[עריכת קוד מקור | עריכה]

במהלך השנים בארצות הברית, ג'ו היה מעורב ופעיל נלהב בפעילות פרו-ישראלית, באמצעות איפ"ק (הוועד האמריקני-ישראלי ליחסי ציבור) ובפוליטיקה האמריקאית. הוא שירת כחבר במעגל הפנימי של הוועדה הסנאטורית הרפובליקנית וב 2008 ג'ו ואשתו לשעבר ניקי, השתתפו במשלחת הנשיאותית האמריקאית לחגיגות יומהולדת ה 60 של ישראל שג'ורג' ו. בוש ערך.

בשנותיו כמנכ"ל ויו"ר Matchnet, ג'ו הוביל את JDate ואת בסיס הלקוחות שלהם במעורבות בפעילות פרו-ישראלית להפיכתה לגוף מוביל בקהילה היהודית העולמית עד לנקודה שב 2006 אחד העיתונים היהודיים החשובים ביותר שבניו יורק - Jewish Daily Forward תיאר את ג'ו אחד מ 50 היהודים המשפיעים ביותר באמריקה באומרו: "הבסיס של ג'ו בבוורלי הילס עושה יותר לשמר את המשכיות היהדות מכל גורם אחר". ג'ו גם זכה בפרס החבר המצטיין של השנה ב ORT אמריקה.

ג'ו מתגורר בעיקר בישראל ומעורב בליווי חבר'ה צעירים במיזמי מובייל טכנולוגים דיגיטליים.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]