ג. יפית

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
אין תמונה חופשית

יפית גרינברג (נולדה ב-1951 בשם יפה מימון), המוכרת בעיקר בכינויה ג. יפית, היא פרסומאית ואשת עסקים ישראלית. היא הבעלים של קבוצת הפרסום הנושאת את כינויה: "ג. יפית תקשורת", המאגדת תחתיה את החברות: "ג. יפית בעם", "Gkids&young” “גלעד תדמית", "TRM", "Gimalaya", Big Big light". גרינברג מפורסמת במיוחד בזכות כתבות וקמפיינים פרסומיים בהם היא ממליצה לרכוש מוצרים, בהתבסס על מחקרים ובדיקות שערכה. היא נחשבת למותג חזק בתחום הצרכנות ואחראית להצלחתם של מהלכי שיווק אתגריים במיוחד: מינוף מותגים, שינויים בהרגלי הצריכה, שינוי התנהגות צרכנית ומיצוב מחדש. היא מזדהה בכינויה המקובל וממליצה לקהל הצרכנים על רכישת מוצרים.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

גרינברג, נולדה בבני ברק למשפחה מסורתית יוצאי טריפולי, והיא בעלת תואר ראשון בחינוך וגאוגרפיה באוניברסיטת בר-אילן. עד לעליית ערוצי הטלוויזיה המסחרית בישראל, הייתה ידועה במדורים הפרסומיים שכתבה בעיתונות תחת הכותרת "כדאי" ובחתימתה "ג. יפית", בהם פירסמה מוצרים ושירותים בכתבות תחקיר אינפורמטיביות, שהוסיפו לקורא ערך מוסף על הנושא אותו סקרה.

עם תחילת השידור המסחרי, זיהתה גרינברג נישה בתחום הפרסום ושכפלה את אותו קונספט פרסומי שיצרה לטלוויזיה. בדומה לעיתונות, גם בפורמט הטלוויזיוני היא בודקת, משווה ורק אז ממליצה על המוצר, כאשר הקמפיינים שלה זוכים להצלחה רבה גם מסחרית וגם מככבים רבות במדדי האפקטיביות של גלובס ודה-מרקר.

עם לקוחותיה נמנים המפרסמים הגדולים בישראל: סנו, הוט, תנובה, שטראוס עלית, ישראכרט, שירותי בריאות כללית, סופר פארם, טרה ועוד.

עם השנים, צירפה גרינברג את כלתה מאיה ישעיהו והן מופיעות יחד בפרסומות.

באמצע שנות ה-90 זכתה גרינברג לחיקוי בתוכנית "הקומדי סטור", שם גילם אסף אשתר את בת-דמותה "מ. כוערת". כמו כן, חיקה אותה אלי פיניש בתוכנית "ארץ נהדרת", יחד עם חיקוי של כלתה, מאיה ישעיהו.

ג. יפית פנתה גם לעסקי נדל"ן ועסקי השקעות. חברות בבעלותה בנו את פרויקט "אנטוקולסקי" בסגנון ה"באוהאוס", אחד הפרויקטים היוקרתיים בתל אביב.

בשנת 2010 הרשיע בית משפט השלום בתל אביב את אתר GetIT השייך לקבוצת ג. יפית בעבירה של הטעיית צרכנים לפי חוק הגנת הצרכן. על פי כתב התביעה, אשר הוגשה על ידי משרד התעשייה, המסחר והתעסוקה, הנאשמים "לא סיפקו את המוצרים כפי שהתחייבו, עיכבו ביטול עסקאות ולא החזירו כסף במועד הקבוע בחוק לגבי מכר מרחוק".‏[1]

בשנת 2013 ניהלה ג.יפית מגעים עם רון לאודר כדי לרכוש את חלקו בערוץ 10 (30%) [1].

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ מירב קריסטל, האתר "גט איט" של ג.יפית נקנס ב-108 אלף שקל, באתר ynet‏, 28 בינואר 2010