דוד חזוני

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
דוד חזוני

דוד חזוני (נולד ב-1969) הוא סופר ופובליציסט ישראלי יליד ארצות הברית. היה העורך הראשי של "תכלת", בהוצאת מרכז שלם וחבר בכיר בארגון ההסברה הפרויקט הישראלי.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

חזוני נולד בעיירה פרינסטון בארצות הברית להורים ישראלים. אחיו הוא יורם חזוני, מייסדו של מרכז שלם ונשיאו הראשון. במהלך לימודיו באוניברסיטת קולומביה חזר חזוני בתשובה ועבר ללמוד בישיבה יוניברסיטי, שם סיים תואר ראשון ושני במחשבת ישראל. סיים תואר שלישי בחוג למחשבת ישראל באוניברסיטה העברית.

בשנת 1994 עלה לארץ ושירת בצה"ל. ב-1996 היה אחד מארבעת מייסדי כתב העת תכלת ובשנים 2004-2007 אף כיהן כעורכו הראשי. אחריו, ועד סגירת "תכלת" ב-2012, כיהן בתפקיד זה אסף שגיב. בשנים הללו גם ערך חזוני וסייע בהוצאת כתביו של הרב פרופסור אליעזר ברקוביץ, אשר עליהם התבססה עבודת הדוקטורט שלו.

חזוני כותב דרך קבע על דת ופוליטיקה בכתבי עת ובאתרי אינטרנט שונים, ובהם אתר האינטרנט של CNN, וכתבי העת ניו ריפבליק, פורוורד וקומנטרי.

בשנת 2007 תרגם חזוני לאנגלית את ספרה של אמונה אלון, שמחה גדולה בשמים.

ספרו[עריכת קוד מקור | עריכה]

הספר "עשרת הדברות" שיצא בהוצאת כנרת זמורה-ביתן דביר ביוני 2011

בספטמבר 2010 יצא לאור בהוצאת סיימון אנד שוסטר ספרו, "עשרת הדברות: מה יש לטקסט בן יותר משלושת אלפים שנה להציע לכל אחד מאיתנו"‏[1]. הספר תורגם לעברית ויצא בתחילת יוני 2011 בהוצאת כנרת זמורה-ביתן דביר[2] . הספר מציע מבט חדש על עשרת הדברות, הטקסט המוסרי הקדום ביותר שלנו, תוך שהוא משלב פרשנות מקראית בסיפורי חז"ל, והגות מקורית בסיפורים אישיים. בספר סוקר חזוני כל דיבר ודיבר בנפרד ומנסה להעניק הסבר חדש לטקסט הקדום תוך שהוא חושף את החזון האנושי העומד מאחוריהם. "עשרת הדברות" היה ברשימת המועמדים הסופיים לפרס הספר היהודי הלאומי, בקטגוריה "הגות יהודית מודרנית" לשנת 2010.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]