דוד לאו

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
הרב דוד ברוך לאו
David Lau.jpg
הרב דוד לאו
תאריך לידה כ"א בטבת ה'תשכ"ו
תאריך לידה לועזי 13 בינואר 1966 (בן 49)
השתייכות יהדות אורתודוקסית

הרב דוד ברוך לאו (נולד בכ"א בטבת ה'תשכ"ו, 13 בינואר 1966) הוא הרב הראשי לישראל ונשיא מועצת הרבנות הראשית. בעבר שימש רב העיר מודיעין והיישוב שוהם.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

נולד וגדל בתל אביב, בנם של הרב ישראל מאיר לאו וחיה איטה, בתו של הרב יצחק ידידיה פרנקל. היה חניך בתנועת הנוער "עזרא" בתל אביב, למד בישיבת היישוב החדש, ובישיבת בית מתתיהו בבני ברק. את שירותו בצה"ל, אותו סיים בדרגת רב סרן, עשה ברבנות חיל המודיעין.

שימש רבו הראשון של היישוב שוהם. משהוקמה העיר מודיעין, נבחר לרבה האשכנזי של העיר, לצד הרב הספרדי אליהו אלחרר. לאו היה מופקד אז על מערך שיעורי התורה, הכשרות ועירובין ומחלקת נישואין והרב אלחרר הקים וניהל את מערך המקוואות.

הרב לאו היה הרב הראשון בישראל שעסק במתן תשובות הלכתיות באמצעות האינטרנט, באתר האינטרנט "מורשת".‏[1] החל מקיץ 2006 ועד לבחירתו לתפקיד הרב הראשי האשכנזי לישראל הופיע מדי יום שישי בתוכנית הטלוויזיה "שאלת רב" בערוץ הראשון, העוסקת בשאלות ותשובות הלכתיות. מאז שנת 1999 שידר את הפינה היומית "נקודה יהודית" ברדיו קול חי.

לאו פרסם מאמרים בקבצים שונים כגון "תחומין" ו"מוריה". כמו כן, ערך את ספר השו"ת של אביו "יחל ישראל". ערך ופרסם ספר זיכרון לסבו הרב יצחק ידידיה פרנקל בהוצאת מכון ירושלים. בשנת תשס"ח (2008) פרסם את הספר "משכיל לדוד", העוסק בנושאי יוחסין, גיור, הלכות צבא ועוד.

בי"ז באב תשע"ג (24 ביולי 2013) נבחר לרב הראשי האשכנזי לישראל. בכך נהיה הרב הצעיר ביותר שנבחר לתפקיד זה, בהיותו בן 47. הוא זכה לתמיכת ראש הממשלה בנימין נתניהו ומפלגות יהדות התורה וש"ס.

משפחתו[עריכת קוד מקור | עריכה]

הרב דוד לאו הוא בנו של רבה של תל אביב והרב הראשי לישראל לשעבר הרב ישראל מאיר לאו ונכדו של רבה של תל אביב הרב יצחק ידידיה פרנקל.

נשוי לצפורה, בתם של הדסה והרב יצחק רלב"ג, חבר מועצת הרבנות הראשית לישראל ולשעבר יו"ר המועצה הדתית בירושלים.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הקודם:
יונה מצגר
הרב הראשי האשכנזי הבא:
-

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ ‏הרב יובל שרלו, רשו"ת הרבים, 2003, בהקדמה