דיג'ימון

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-colors-edit-find-replace.svg יש לשכתב ערך זה. ייתכן שהערך מכיל טעויות, או שהניסוח וצורת הכתיבה שלו אינם מתאימים.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
דיג'ימון: מפלצות דיגיטליות
LOGODIGIMON.jpg
デジモン‏
(דיג'ימון)
ז'אנר אנימה, פעולה, הרפתקאות, קודומו
אנימה: הרפתקאות דיג'ימון (Digimon Adventure)
אורך פרק 23 דקות
במאי הירויוקי קאקודו
תסריטאי
סטודיו Toei Animation
רשת השידור Fuji TV (יפן)
הערוץ הראשון (ישראל)
פוקס קידס/ערוץ ג'טיקס (ישראל)
זום (ישראל)
מדבבים בשפה העברית חן חגי, אורנה כץ, מאיה בר-שלום, ירון מנשה, ענת קדם, מיכל צפיר, אפי בן ישראל, ענבל ארבל, גליה שפרינג, עמי מנדלמן, יואב בר-לב, אור אזולאי, אורלי קטן, אביתר אדיר, לירז ברגמן, תמר קינן, ניר רון, גיורא קנת, שלמה סדן, דון לני-גבאי
תקופת שידור מקורית 7 במרץ 199926 במרץ 2000
מספר העונות 1
מספר הפרקים 54
אנימה: הרפתקאות דיג'ימון 02 (02 Digimon Adventure)
אורך פרק 25 דקות
במאי הירויוקי קאקודו
תסריטאי
סטודיו Toei Animation
רשת השידור Fuji TV (יפן)
הערוץ הראשון (ישראל)
פוקס קידס/ערוץ ג'טיקס (ישראל)
זום (ישראל)
מדבבים בשפה העברית שרון טייכר, אבי חדש, מאיה בר-שלום, ניר רון, דין ברנד, דניאל מגון, דור צויגנבום, מירון אהרונוביץ', אורלי קטן, לירז ברגמן, תמי צוברי, עמי מנדלמן, עמוס שוב, גיורא קנת, נורית בנאי קורן, חן חגי, ירון מנשה, יואב בר-לב, ענת קדם, ענבל ארבל, גליה שפרינג, מיכל לוי, יורם יוספסברג, יהויכין פרידלנדר
תקופת שידור מקורית 2 באפריל 200025 במרץ 2001
מספר העונות 1
מספר הפרקים 50
אנימה: דיג'ימון טיימרס (Tamers)
אורך פרק 25 דקות
במאי יוקיאו קאיזאווה
תסריטאי
סטודיו Toei Animation
רשת השידור Fuji TV (יפן)
פוקס קידס/ערוץ ג'טיקס (ישראל)
מדבבים בשפה העברית אביתר אדיר, שרון טייכר, טליה ברקאי, מאיה בר-שלום, ניר חלמיש, אתי קסטרו, ניר רון, אורי הר-לב, יונתן מגון, גליה שפרינג, צביקה שוורצברג, נורית בנאי קורן, יואב בר-לב, יורם יוספסברג, יהויכין פרידלנדר
תקופת שידור מקורית 1 באפריל 200121 במרץ 2002
מספר העונות 1
מספר הפרקים 51
אנימה: דיג'ימון פרונטיר (Fronteir)
אורך פרק 23 דקות
במאי יוקיאו קאיזאווה
תסריטאי
סטודיו Toei Animation
רשת השידור Fuji TV (יפן)
פוקס קידס/ערוץ ג'טיקס (ישראל)
מדבבים בשפה העברית אורי הר-לב, דניאל זילברשטיין, יונתן מגון, דנה רישפי, איל כהן, לירון לב, יורם יוספסברג, יובל סגל, תום שוורצברג, צביקה שוורצברג, גלעד קלטר, נורית בנאי-קורן, מאיה בר-שלום, אורלי קטן, גיא רושיניאק, גיורא קנת, חנן רוזן, אורלי תגר, חנוך רעים
תקופת שידור מקורית 7 באפריל 200230 במרץ 2003
מספר העונות 1
מספר הפרקים 50
אנימה: דיג'ימון - יחידה דיגיטלית (Data Squad)
אורך פרק 23 דקות
במאי איטאו נאויוקי
תסריטאי
סטודיו Toei Animation
רשת השידור Fuji TV (יפן)
Toon Disney (ארצות הברית)
זום (ישראל)
מדבבים בשפה העברית דור סרוגו, דניאל מגון, יהונתן מגון, טליה ברקאי, צביקה שוורצברג, תום שוורצברג, יורם יוספסברג, גדי לוי, תמי ברק,עינת אזולאי, מייה קדוש, עדי פיין, הילה לוי
תקופת שידור מקורית 2 באפריל 200625 במרץ 2007
מספר העונות 1
מספר הפרקים 48
אנימה: דיג'ימון התמזגות (Fusion)
אורך פרק 25 דקות
במאי אקיושי הונגו
תסריטאי
סטודיו Toei Animation
רשת השידור TV Asahi (יפן)
ערוץ ניקלודיאון (ארצות הברית)
מדבבים בשפה העברית
תקופת שידור מקורית 6 ביולי 201025 במרץ 2012
מספר העונות 3
מספר הפרקים 79
סרט: דיג'ימון אקס-אבולושן
במאי הירויוקי קאקודו
סטודיו
הופעת בכורה 3 בינואר 2005 (יפן)
משך הקרנה 80 דקות

דיג'ימוןיפנית: デジモン, באנגלית: Digimon) היא סדרת אנימה יפנית פופולרית ששודרה לאורך 7 עונות. הסדרה נחשבת כמתחרה של "פוקימון" בגלל ששתיהן עוסקות במפלצות דומות. בישראל שודרו עונותיה הראשונות של הסדרה בערוץ הראשון ולאחר מכן בפוקס קידס (בגלגולו הנוכחי כיום, ערוץ דיסני), וכיום משודרות שתי העונות הראשונות בזום. השם "דיג'ימון" מורכב משתי מילים: "דיג'י" (קיצור של המילה האנגלית "דיג'יטל", כלומר, דיגיטלי) ו"מון" (קיצור של "מונסטר", מפלצת) ומשמעותו "מפלצת דיגיטלית" או "מפלצות דיגיטליות".

העונה הראשונה של הסדרה החלה את שידוריה בשנת 2000 בערוץ הראשון. העונה השלישית והרביעית שודרו בישראל בערוץ ג'טיקס במהלך העשור הראשון של המאה ה-21. לאחר סיום העונה הרביעית שודרה הסדרה בשידורים חוזרים מהעונה הראשונה עד הרביעית. וכיום משודרת בערוץ זום של חיים סבן העונה החמישית יחד עם שתי העונות הראשונות.

תוכן עניינים

תקציר העלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הסדרה הראשונה - הרפתקאות[עריכת קוד מקור | עריכה]

הסיפור של העונה הראשונה, מתחיל כששבעה ילדים מבלים במחנה קיץ: טאי, מאט, איזי, ג'ו, סורה, מימי ו טי-קיי, אחיו הקטן של מאט. לפתע נופלים מהשמיים מכשירים משונים הנקראים דיג'יכלים, ובאותו רגע הם נסחפים לעולם אחר, העולם הדיגיטלי. שם הם פוגשים בדיג'ימונים, שבעה יצורים קטנים וצבעוניים - אחד לכל ילד. מאוחר יותר מגלים הילדים שהם דיג'יגורלים ותפקידם הוא להציל את שני העולמות, העולם שלהם, ה"אמתי", והעולם הדיגיטלי, מדיג'ימונים רעים אשר מנסים להרוס את העולמות, כגון דווימון (האויב הראשון, מלאך אפל ומרושע) או אטמון (דיג'ימון קוף). בהמשך הם מגלים שיש דיג'יגורל נוסף, בעולם האמיתי, והם מחליטים לחזור לשם ולחפשו. הדיג'יגורל הנוסף היא בעצם דיג'יגורלית ששמה קארי, אחותו הקטנה של טאי, מנהיג החבורה. בעולם האמיתי הם נאבקים באויב הראשי, שהוא מיוטיסמון, דיג'ימון ערפד מרושע ועוצמתי במיוחד שמנסה להשתלט על שני העולמות, אך הם מנצחים אותו על ידי דיג'יגדילה מיוחדת ושילוב כוחות בין כל שמונת הילדים והדיג'ימונים. אך אז, רגע אחרי שניצחו את האויב הם מגלים שמשהו לא בסדר בעולם הדיגיטלי, וחוזרים לשם על מנת לגלות מה הבעיה ולתקנה. הם מגלים כי אויבים חזקים עוד יותר מהקודמים לפניהם, שמכנים את עצמם "אדוני האופל", השתלטו על העולם הדיגיטלי, אך הם מצליחים להתגבר עליהם, אחד אחרי השני, ובסוף הסדרה הם מנצחים אף את הרוע האולטימטיבי, דיג'ימון בשם אפוקלימון, שכשמו כן הוא, דיג'ימון שמביא אתו את האפוקליפסה, והשלום חוזר לעולם הדיגיטלי. סדרה זו מאופיינת במספר רב של אויבים ראשיים, בעלי עוצמה מתגברת, שאינם קשורים אחד לשני ומהווים מעין "תרגילי אימון" לקראת האויב הבא. זאת בניגוד לסדרות השנייה, השלישית והרביעית בהן ישנם מעט אויבים ראשיים, ובהם נלחמת החבורה לאורך מרבית הסדרה.

לכבוד 15 שנה לסדרה, יצא ביפן משחק וידאו המבוסס על עלילת העונה הראשונה, כולל כמה שינויים ועדכונים כגון: בחלק של המשחק, טאי ואגומון עוברים למימד אחר ופוגשים את הגיבורים הראשיים מכל העונות של הסדרה מכל השנים: דייוויס (הרפתקאות 2), טאקאטו (טיימרס), טאקויה (פרונטיר), מרקוס (יחידה דיגיטלית) ומייקי (התמזגות). בנוסף כל הדיג'ימונים יכולים לבצע דיג'יגדילה מיוחדת ולהפוך לדיג'ימונים חדשים.

הסדרה השנייה - הרפתקאות 2[עריכת קוד מקור | עריכה]

בעונה השנייה, בסוף 2002, כעבור ארבע שנים מאז ששמונת הדיג'יגורלים הישנים הביסו את הרוע והצילו את שני העולמות, שוב יש בעיות בעולם הדיגיטלי, ושניים משמונת הדיג'יגורלים הישנים, טיקיי וקארי, ודיג'יגורלים חדשים - דאיסוקה 'דיוויס' מוטומיה, מיאקו 'יולי' אינואי, איורי 'קודי' הידא וקן איצ'יוצ'י (שבהתחלה היה הרע בסיפור) יוצאים להציל את העולם מחדש. טי.קיי וקארי הם כעת בגיל בו היו אחיהם הגדולים בעונה הקודמת ואיזי, שהיה אחד מהשמונה הדיג'יגורלים בעונה הראשונה, מהווה בעונה זו גורם משמעותי, אך לא מרכזי. חמשת הדיג'יגורלים האחרים מופיעים גם הם, אך שוב אינם הגיבורים, ואת מקומם ואת מקומו של איזי תופסים שלושת הילדים החדשים.

לאחר שקן עובר לצד הטוב מתגלים אויבים חדשים, ואז, לאט לאט, נחשף הרע הראשי של הסדרה, הלו הוא מיוטיסמון, הדיג'ימון המרושע מעונה אחד, ששיעבד את גטומון וזמם להשתלט על העולם הדיגיטלי.

ישנה טענה שבסדרה זו עלילה משנית, עמוקה יותר, המתארת את מאבקם של קן וקארי בדיכאון ובאובדניות לאורך הסדרה. למעשה, כיוון שקן נשלט על ידי נבג האופל בעבר, הרוע והאפלה כל הזמן נמשכים אליו, וכיוון שקארי מחזיקה בסמל האור, כוחות הרשע מעדיפים תמיד לנסות לפגוע בה יותר מאשר באחרים. בגלל זה היא מאוד רגישה ופוחדת מהמון דברים, כי היא יודעת שהאפלה תמיד מחפשת אותה.

הסדרה השלישית - טיימרס[עריכת קוד מקור | עריכה]

(בתרגום חופשי: Tamers- מאמנים.) בעונה השלישית מתוארת מציאות חיים בה הדיג'ימונים הם סדרת טלוויזיה ומשחק פופולארי שהרבה ילדים עוסקים בו. כל אחד מהגיבורים קיבל את השותפות עם הדיג'ימון בדרך אחרת. ילד בשם טאקטו מרטסוקי מצייר ציור של דיגי'מון, שהוא המציא, וקורא לו גילמון. גילמון מתגשם למציאות, איכשהו, מיד לאחר שטאקטו מקבל דיג'יכלי. אבל הוא לא הדיג'יגורל היחיד, יש גם את הנרי וונג, והדיג'ימון שלו טריירמון שיצא ממשחק המחשב אחרי שהנרי התיש אותו, ויש גם את ריקה נונאקה, והדיג'ימונית שלה, ריינמון שבחרה בה אחרי שריקה זכתה בסגנות הטורניר. בהמשך הם פוגשים גם את ריו - דיגי'גורל נוסף. בתחילה הם יכולים לדיג'יגדול רק בעזרת דיג'ימון זרז בשם קאלומון, שאיכשהו תמיד שם כשצריכים אותו, אבל ברגע שהדיג'ימונים מתרגלים להתפתחות מסוימת הם לא זקוקים לזרז יותר. הם צריכים להציל את העולם מכוח של תוהו ובוהו בשם די ריפר, והם נעזרים ביוצרי הדיג'ימונים וארגון ממשלתי סודי בשם היפנוס. טאקטו, הנרי, ריקה וריו יכולים להשתלב עם הדיג'ימונים לדיג'ימונים חזקים יותר ובצורה זו הם משיגים את הכוח להילחם בדי-ריפר. סדרה זו מאופיינת, בין השאר, בשאלת החיים של הדיג'ימונים, שהם בעצם תוכנות מחשב, כאשר התשובה המוצעת בסופו של דבר היא, כי אין הבדל בין נתונים דיגיטליים לדי. אן. איי. חיים הם חיים.

הסדרה הרביעית - פרונטיר[עריכת קוד מקור | עריכה]

בעונה הרביעית, בניגוד לשלוש העונות הקודמות, הילדים (הדיג'יגורלים) עצמם יכולים להפוך לדיג'ימונים (טאקויה - אגונימון, קוג'י - לובּ‏ומון, זואי - קאזמון, ג'יי.פי - ביטלמון, טומי- קוממון). ישנון נבחר נוסף, בשם קואיג'י (- לואומון), שהופרד מאחיו התאום קוג'י כשהיה קטן, על ידי אביהם. קואיג'י נשאר עם אימו וקוג'י עם אביו. בהתחלה קואיג'י היה רע, ושירת את צ'ארובימון, הרע הראשי במשך מרביתה של הסדרה. לקואיג'י אלמנט האופל, אבל לבסוף הוא נהיה טוב, תוך שהוא מגלה שהאפלה איננה בהכרח מרושעת. ביחד, הם נלחמים כדי לשחרר את העולם הדיגיטלי משילטון הטרור של צ'ארובימון, אבל אז הם מגלים שבעצם צ'ארובימון נשלט על ידי דיג'מון ששמו לוסימון, ש-10 השומרים האגדים לכדו באפלה בעבר, והם צריכים לנצח את לוסימון כדי להציל את העולם האמיתי (בו חיים בני האדם) ואת העולם הדיגיטלי. הסדרה מתחלקת לשני חלקים: האחד- היחסים בין בני החבורה, והשני- זה שעוקב אחר אויביהם המתחזקים של החבורה, והקרבות בין הטוב לרע. העונה הרביעית הייתה האחרונה ששודרה בישראל בדיבוב לעברית, עד ל-2014, כשהעונה החמישית הגיעה.

הסדרה החמישית - יחידה דיגיטלית[עריכת קוד מקור | עריכה]

ב-2 באפריל 2006, הוציאה החברה היפנית לאור את העונה החמישית של דיג'ימון (הנקראת גם "Digimon Savers"), בעונה זו מופיעים 3 בני נוער: מאסארו 'מרקוס' דאימון, תומא 'תומאס' ה. נורסטיין ויושינו 'יושי' פוג'יאדה. הדיג'ימון אגומון הוא השותף של מרקוס, ועוד שני דיג'ימונים חדשים בשם ללמון, השותפה של יושי, וגאומון, השותף של תומאס מופיעים גם הם בעונה, במהלך העונה ישנו רשע מאוד חזק, דיג'ימון ששמו מרוקימון (מרקורימון, בגרסה היפנית) והוא דיג'ימון ברמת מגה. את מרוקימון פוגשים לאחר שקריסטי, אחותו הקטנה של מרקוס, קיבלה דיג'יביצה, שממנה בקע ביומון (זכר, כך שלא מדובר באותו אחת מעונה ראשונה ושנייה). מרוקימון מגיע לעולם האמיתי כדי להחזיר את ביומון, שהופך לדיג'יביצה בזמן הקרב נגדו. בעונה זאת ישנו גם דיג'יגורל רביעי ששמו קינן, אשר הופרד מהוריו כתוצאה של ניסוי קטלני של השער הדיגיטלי בעולם האמיתי. לשותף של קינן קוראים פאלקומון. בעוד מרוקימון, אשר מתלבט אם להשמיד את העולם האמיתי או להמשיך להאמין באנושות, לא מצליח להשגיח, ובינתיים דיגימונים משוגרים בטעות לעולם האמיתי כתוצאה מהתפרקות של החומה שמפרידה בין שני העולמות, אך צוות הנתונים בולם את הדיגימונים, אפילו כשאריה בשם סיבר ליאומון, שהוא אחד המנהיגים של העולם הדיגיטלי מנסה לפלוש לעולם האמיתי, צוות נתונים פועל כמו משטרה. לאחר מכן כשהפרופסור המרושע קרטא מנסה להשמיד את עולם הדיגימונים הם נוטשים את עמדתם ויצאים להציל את העולם הדיגיטלי. שם, לאחר שהם לא מצליחים לנצח את הגיזמונים, דיג'ימונים מלאכותיים שקורטא יצר מהאנרגיה של דיג'ימונים שהושמדו, מגיע בנצ'ו ליאומון, דיג'יגדילת המגה של ליאומון. הוא משמיד את הגיזמונים והולך. מאוחר יותר, הוא עוזר להם לגרום לדיג'ימונים שלהם לגדול לרמת המגה ולתקן את הדיג'יכלים, שנהרסו בזמן קרב. לאחר מכן הם מגיעים לעיר הסודית, שם כולם מכבדים את מרקוס בגלל אביו, שנחשב לגיבור של העיר, והולכים אחריו בעיניים עצומות, מה שמוביל לכך שקורטא מעביר את העיר, ואת דיג'ימון המגה שעליו היא בנויה, לעולם האמיתי, שם הוא הורג את הדיג'ימון הזה ומשתמש באנרגיה הזאת כדי להעיר את בלפאמון, דיג'ימון מגה אגדי, שהפכו אותו לדיג'יביצה כי הוא היה הרסני. קורטא משתלב איתו, ויחד איתו הוא מחזיק בכוח עצום. שוב מופיע בנצ'ו ליאומון, והוא אומר למרקוס שהוא חייב לממש את טעינת הדיג'יסול כדי לנצח. זה קורה, והם משמידים את בלפאמון. קורטא, בייאושו, פותח פצצת זמן חלל והורס לגמרי את החומה שמפרידה בין העולם הדיגיטלי לעולם האמיתי, כך שכמו בעונה 1, העולם הדיגיטלי מופיע בשמיים, אלא שהפעם אפשר פשוט לטוס אליו, או לעוף עליו. רגע לפני ששני העולמות מושמדים, בנצ'ו ליאומון מטפס על ראש הר, ומזמן את כל כוח הדיג'יסול שלו כדי ליצור מעין עמוד שיחזיק את שני העולמות וימנע את ההשמדה. בנצ'ו ליאומון נקפא בתוך העמוד. אז היחידה הולכת לעולם הדיגיטלי כדי למצוא משהוא בשם ידגראסיל, שעל פי האגדה הוא מלך הדיג'ימונים, והם מקווים שיש לו את הכוח לעצור את הרס שני העולמות. הם מגיעים לעץ שלו, שם הם פוגשים את האבירים שלו, שלא מוכנים שמשהוא יתקרב עליו. הם מפסידים להם, ואז מגיע ידגראסיל, ולהפתעת כולם, הוא נראה בדיוק כמו אבא של מרקוס, שמצווה על האבירים להשמיד אותם ואת עולם בני האדם. לאחר מכן הם ניצלים מהשמדה על ידי קנטארומון, אחד האברים, שמתברר שהוא בעצם דיג'יגדילת המגה של קודאמון, הדיג'ימון של המפקד היחידה הדיגיטלית, סאמפסון. בזמן שהם נלחמים נגד האבירים, ביומון חוזר, ועוזר להגן על העולם האמיתי בעוד שהשאר בעולם הדיגיטלי, אבל הפעם, קריסטי מסוגלת להפעיל את הדיג'יסול שלה כך, שהיא גורמת לביומון לגדול לגרודומון גם בלי דיג'יכלי. לבסוף היחידה מגיעה אל ידגראסיל, שנראה כמו אבא של מרקוס. הם נלחמים ללא הועיל, ורגע לפני שהם מושמדים, בנצ'ו ליאומון מגיע ומביס את ידגראסיל, לאחר שהוא שוחרר להפרדת העולמות על ידי קראניומון, אחד האבירים של ידגראסיל. שם, בנצ'ו ליאומון מספר להם שהוא בעצם אבא של מרקוס, ומסביר שהוא היה חבר טוב של אביו, אבל רגע לפני שאבא שלו מת, הוא ואבא של מרקוס השתלבו והפכו לאחד, וידגראסיל בעצם השתלט על הגוף של אבא של מרקוס. אז ידגראסיל חוזר ומנסה להשמיד אותם, אבל בנצ'ו ליאומון לבסוף מצליח לתפוס אותו ומבקש ממרקוס להשמיד אותו ואת ידגראסיל. מרקוס מסכים בלי רצון, והם מושמדים. רגע לאחר מכן ידגראסיל חוזר, והפעם חזק יותר. מתברר, שהם השמידו רק את בנצ'ו ליאומון ואת הגוף של אבא של מרקוס, אבל ידגראסיל עדיין חי, והוא הולך להשמיד את העולם. אבל, כל אלה שנשארו מהאבירים של ידגראסיל פונים נגדו, מעניקים כוח ליחידה הדיגיטלית ומחזיקים את העולם הדיגיטלי כדי שהוא לא יהרוס את העולם האמיתי. ביינתים, כל הדיג'ימונים, ובני האדם שראו דיג'ימונים, מפעילים את מעט הדיג'יסול שיש להם, ומעניקים מכוחם למרקוס ואגומון, שביחד משמידים את ידגראסיל. בסוף, לאחר שהם משמידים אותו, מגיעים מרקוס ואגומון למין מקום מוזר, שם שואלת אותם הצורה האמיתית של ידגראסיל שאלות, וכשהם עונים עליהם, היא סוגרת את השער הדיגיטלי שנפתח בשמיים, מחזירה אותם לעולם האמיתי נעלמת. לאחר מכן הם מגלים שאבא של מרקוס חזר, ולא כדיג'ימון. הם מגלים שבגלל שידגראסיל נהיה מרוצה מבני האדם, הוא החליט להחזיר אותו. העונה נגמרת בכך שהדיג'ימונים ומרקוס חוזרים לעולם הדיגיטלי לטפל בבעיות, וכל אחד מהיחידה הדיגיטלית מוצא את מקומו. בעונה זו הדיג'יכלי הוא ממש משוכלל, ובשביל לדיג'יגדול, השותף חייב לטעון את "הדיג'יסול" שלו, שהוא למעשה החלק הדיגיטלי ב - D.N.A האנושי. מרקוס קיבל את הדיג'יכלי שלו מאיש זקן ומסתורי, שבהמשך מתברר שהוא היה חבר של אבא של מרקוס ושל המפקד סאמפסון. לאותו איש זקן גם יש דיג'ימון, כיוון שהוא, כמו סאמפסון ואבא של מרקוס, היה במשלחת שנשלחה לעולם הדיגיטלי כשהוא התגלה. כעיקרון, מלבד מרקוס, שצריך להרביץ לדיג'ימונים כדי לטעון את הדיג'יסול שלו, כולם פשוט עושים את זה מעצמם. בסוף העונה, מרקוס ממצה את כל יכולת הדיג'יסול שלו, ומצליח לגרום לאגומון לדיג'יגדול גם בלי להרביץ לדיג'ימון. העונה החמישית סיימה את שידוריה ביפן בסוף מרץ 2007, ושודרה בארצות הברית בדיבוב אנגלי בסתיו של אותה השנה תחת השם "דיג'ימון - יחידה דיגיטלית" (Digimon Data Squad).

ארצות הברית הצליחה לשבור את כל השיאים עם העונה אשר בה אפשר היה לראות את היריבות כיום נגד יו-גי-הו! - המימד החמישי ,אשר סיימה את שידוריה באפריל 2008, מפיקים אמריקאים החליטו שהם יכתבו עונה משלהם לדיג'ימון והיפנים יציירו, בעונה זו נכיר 15 עד 20 דיגי'ימונים חדשים.

הסדרה משודרת בישראל בזום החל מ-16 בפברואר 2014.

הסדרה השישית - התמזגות[עריכת קוד מקור | עריכה]

ב-6 ביולי 2010, הוציאה חברת בנדאי לאור את העונה השישית של דיג'ימון הנקראת "Digimon Xros Wars", בעונה זו מופיעים 6 דיג'יגורלים או במקרה זה, גנרלים: טאיקי 'מייקי' קודו הגיבור של הסדרה (עד העונה השביעית ששם הוא דמות משנה), אקארי 'אנג'י' הינוטו (שקיבלה דיג'יכלי בסוף העונה השביעית שבעונות 6-7 נקראים טוען Xross), זנג'ירו 'ג'רמי' טסורוגי (שגם קיבל טוען Xross בעונה השביעית), ננה אמאנו, יול אמאנו (האח הקטן של ננה) וקיריהא 'כריסטופר' אאונומה והדיג'ימונים שלהם שאוטמון (shoutmon), באליסטרמון, סטארמון והפיקמונים, גריימון (שבעונה זאת הוא גריימון שחור\אפל), מאילברדרמון ועוד דיג'ימונים. בעזרת הכוח של הטוען Xross שלהם, מייקי, ננה, יו וכריסטופר יוכלו לבצע דיג'יקרוס ולאחד את כל הדיג'ימונים שלהם לד'יגימון אחד חזק.

באוגוסט 2011, הסדרה קבלה עונה נוספת עם דמות ראשית חדשה בשם טאגירו אקאשי והדיג'ימון שלו גאמדראמון, כמו כן מייקי ויו כבני נוער והדיג'ימונים שלהם שאוטמון ודמאמון מצטרפים אליו למסע. בארבעת הפרקים האחרונים של העונה השלישית התארחו כל מיני דיג'יגורלים מהסדרות הקודמות, ביניהם: מימי ופאלמון (הרפתקאות) וריקה וריינמון (טיימרס). כמו כן התאחדו חמשת הכוכבים הראשיים של דיג'ימון מכל הסדרות הקודמות: טאי (הרפתקאות), דייוויס (הרפתקאות 2), טאקאטו (טיימרס), טאקויה (פרונטיר) ומרקוס (יחידה דיגיטלית), יחד הם עזרו למייקי ולחבריו להלחם בדיג'ימון דמוי וירוס בשם קוורטסמון ומייקי מינה את טאג'ירו למנהיג חבורת הציידים.

לאחרונה הסדרה נקנתה על ידי חיים סבן, ומשודרת בדיבוב אנגלי תחת השם "דיג'ימון התמזגות" {Digimon Fusion), הסדרה משודרת בערוץ ניקלודיאון האמריקאי החל מה-7 בספטמבר 2013.

סרטים[עריכת קוד מקור | עריכה]

לסדרה יצאו כמה ספיישלים ביפן וכן 11 סרטי קולנוע - 2 לכל אחת משלוש העונות הראשונות, אחד לעונות הרביעית והחמישית, נספח ושני סרטים קצרים בתלת-מימד. שלושת הסרטים הראשונים אוחדו לסרט אחד שהוקרן בבתי הקולנוע בארצות הברית ואף גם הגיע לישראל, הסרט קיבל ביקורות מעורבות אבל זכה לאהדה רבה של מעריצים. שמם של הסרטים שהוצגו בישראל - "הרפתקאת דיג'ימון", (המספר על הפעם הראשונה שקארי וטאי ראו את הדיג'ימון של טאי (אגומון, שהתפתח מבוטמון וקורומון) כשהיו קטנים), "משחקנו המלחמתי" מתרחש אחרי העונה הראשונה (וירוס-דיג'ימון נמצא באינטרנט ותוקף את כל המחשבים בעולם, טאי ואיזי במקביל עם מאט וטיקיי מביסים אותו), "התפתחות עילאית" מתרחש במקביל לעונה השנייה, בו דייויס והאחרים עוזרים לדיג'יגורל אמריקאי בשם וויליס לעצור דיג'ימון סורר שלו. הסרטים שלא שודרו בישראל הם: "דיאבולומון מכה שנית"- בו גרורות של דיאבולומון ברשת הופכות לקורמון ומתאחדות לארמגדומון יצור ענקי ומרושע שעולה על אומנימון בכוחו, ובסוף מנוצח על ידי שילוב בין הכוח של אומנימון, לבין הכוח של דריימון קיסרי, "מלחמה של הרפתקנים", "ברח מהר לוקומון", "אי הדיג'ימונים האבודים", "מפלצות דיגיטליות-התפתחות X", בה אומנימון, אבירו של יגדראסיל, יוצא למשא טבח בפקודת יגדראסיל, עד שאחד הדיגי'מונים, יחד עם גריימון מלחמתי, גרורומון מתכתי, טוקומון ואביר נוסף, גורמים לו להבין שליגדראסיל לא אכפת מכלום, אז אומנימון משמיד את יגדראסיל על ידי דיגי'גדילה למגה אומנימון, "דיג'ימון השומרים - הפעל מצב שריפה", "דיג'ימון השומרים - העולם הדיגיטלי בסכנה 3D", ו"דיג'ימון הרפתקאות - המירוץ הגדול 3D".

הדיג'יגורלים עונה 1 ועונה 2 הרפתקאות[עריכת קוד מקור | עריכה]

רוב חברי העונות האלה גרים באודייבה, אי יפני מלאכותי. קן גר בטמאצ'י, רובע בטוקיו.

 • טאי קאמיה (יאגאמי טאיצ'י) (עונה ראשונה ושנייה): מנהיג החבורה של העונה הראשונה ואחיה הגדול של קארי. יש לו דיג'יסול מלידה. היה מאוהב בסורה. הדיג'ימון שלו הוא אגומון, החזק מבין הדיג'ימונים של הילדים (למעט גטומון, שהיא רמה אחת מעל כולם).
 • מאט אישידה (אישידה יאמאטו) (עונה ראשונה ושנייה): אחיו הבכור של טי.קיי, ההורים שלהם גרושים, והוא גר עם האבא, עורך ערוץ הטלוויזיה המקומית באודייבה. גם הוא היה מאוהב בסורה. הדיג'ימון שלו הוא גאבומון.
 • סורה טאקנוצ'י (טאקנוצ'י סורה) (עונה ראשונה ושנייה): חובבת כדורגל ודואגת לכל חבריה. במשך הסרט "משחקנו המלחמתי" והעונה השנייה היה לה רומן קצר עם טאי, שהסתיים בכך שהיא בחרה במאט. הדיג'ימון שלה היא ביומון.
 • איזי איזומי (איזומי קושירו) (עונה ראשונה ושנייה): מומחה מחשבים והמוח של החבורה. הדיג'ימון שלו הוא טנטומון.
 • מימי טאצ'יקאווה (טאצ'יקאווה מימי) (עונה ראשונה ושנייה): ילדה חמודה ומפונקת. הדיג'ימון שלה היא פאלמון.
 • ג'ו קידו (קידו ג'ו) (עונה ראשונה ושנייה): דאגן וחסר מזל. חולם להיות רופא. הדיג'ימון שלו הוא גוממון.
 • קארי קאמיה (יאגאמי היקארי) (עונה ראשונה ושנייה): אחותו הצעירה של טאי. כמו לטאי, יש לה דיג'יסול מלידה. הצטרפה במחצית השנייה של העונה הראשונה. הדיג'ימון שלה היא גאטומון. בגלל שקארי מחזיקה בסמל האור, שהוא אחד מהסמלים החזקים ביותר, כוחות הרשע נטפלים עליה יותר מלאחרים.
 • טי-קיי טאקישי (טאקאישי טאקרו) (עונה ראשונה ושנייה). אחיו הצעיר של מאט, גר עם האמא, עיתונאית-תחקירנית. הדיג'ימון שלו הוא פטמון. בגלל שהסמל של טי-קיי הוא סמל התקווה, שהוא אחד הסמלים החזקים ביותר, כוחות הרשע מחפשים אחריו כמו קארי, רק שאצל קארי זה יותר גרוע.
 • דיוויס מוטומיה (מוטומיה דאיסוקה) (עונה שנייה):שחצן, יהיר ואף על פי שיש לו את דיג'יביצת האומץ, הוא לא כל כך אמיץ. הוא מאוהב בקארי, אף על פי שהיא מחבבת אותו בתור ידיד, והוא מקנא בטי-קיי, בגלל שהוא מכיר את קארי יותר טוב. הוא קיבל את דיג'יביצת החברות לאחר שטי-קיי לימד אותו לקח בקשר לחברות, והוא קיבל אותה לא בגלל שחברות היא אחת התכונות שלו, אלא כי הוא לא חברותי. הדיג'ימון שלו הוא וימון, החזק ביותר מבין הדיג'ימונים של הדיג'יגורלים החדשים בעונה הזאת (למעט גטומון, שהיא דיג'ימונית ברמת גבוה יותר).
 • יולי לנאו (אינויי מיאקו) (עונה שנייה): יהירה חכמה ובעיקר חובבת אוכל (הוריה מנהלים חנות ממתקים). עם זאת היא מוצגת כרזה בסדרה. הדיג'ימון שלה הוא הוקמון.
 • קודי איורי (הידה לורי) (עונה שנייה): דור שני לדיג'יגורלים. החכם בחבורה. אביו השוטר מת במילוי תפקידו. הדיג'ימון שלו הוא ארמדילומון.
 • קן איצ'יוצ'י (איצ'יג'וצ'י קן) (עונה שנייה): קן קיבל את הדיג'יכלי בנוכחות אחיו הבכור סם שחשב שמיועד לו. סם החביא את הדיג'יכלי. פעמיים קן קילל את אחיו שייעלם, וסם אכן נהרג בתאונת דרכים. בעקבות דוא"ל מסתורי קן גילה את העולם הדיגיטלי והבין שהדיג'יכלי מיועד לו. באחד המסעות, ב-2000 (שנתיים לפני העונה השנייה) נפגע בעולם הדיגיטלי על ידי נבט אופל ולאט לאט הפך לרע, גאון וכדורגלן מצטיין. הוא השתלט על דיג'ימונים וקרא לעצמו "שליט דיג'ימון" (digimon emperor), כשהוא מתעלם מאזהרות וורמון, הדיג'ימון שלו. אחרי שוורמון הקריב את חייו כדי להביס את קיימירמון שבנה והדיג'יגורלים הסבירו לו שהדיג'ימונים הם יצורים חיים, הבין לאן הידרדר וחזר למוטב. הוא מצא את ליפמון, גרסת התינוק של וורמון והצטרף לשאר החבורה, הפעם כקן.

הדיג'יגורלים של העונה 3 טיימרס[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • טאקאטו מאטסוקי (מאטסודה טאקאטו) (עונה שלישית)
 • הנרי וונג (ריי ג'אנריה) (עונה שלישית). חצי סיני, ולכן זיהה את סוד הדוות: המזלות הסיניים.
 • ריקה נונאקה (מאקינו רוקי) (עונה שלישית)- סגנית אלופת טורניר הדיג'ימונים.
 • ג'רי (קאטו ג'ורי) (עונה שלישית)
 • קאזו (שיוטה הירוקאזו) (עונה שלישית)
 • קנטה (קיטגאווה קנטה) (עונה שלישית)
 • סוזי וונג (ריי שיווצ'ון) (עונה שלישית) – אחותו הקטנה של הנרי
 • ריו (אקיאמה ריו) (עונה שלישית). טיימר שנשאר בעולם הדיגיטלי כבר כמה חודשים ברצף ושותף לדיג'ימון מסוכן בשם סייברדרמון.

דיג׳יגורלים עונה 4 פרונטיר[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • טאקויה קאנברה (קאנברה טאקויה) (עונה רביעית)
 • קוג'י מינאמוטו (מינאמוטו קוז'י) (עונה רביעית)
 • ג'י.פי. שיבאיוומה (שיבאיאמה ג'נפיי) (עונה רביעית). המבוגר בחבורה.
 • זואי אורומיטו (אורימוטו איזומי) (עונה רביעית)
 • טומי הימי (הימי טומוקי) (עונה רביעית). הצעיר בחבורה.
 • קואיצ'י קטורה (קימורה קואיצ'י) (עונה רביעית). אחיו התאום של קוג'י. הוכנס לעולם הדיגיטלי ברוחו והפך לדיג'ימון רשע עד שהצטרף לחבורה.

דיג׳יגורלים עונה 5 דיג'ימון - יחידה דיגיטלית[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • מרקוס דיימון (דאימון מאסארו) (עונה חמישית). אלוף קרבות הרחוב של טוקיו. למרקוס יש המון תכונות רעות עמן נמנות שחצנות, פזיזות, ביטחון עצמי מופרז ועוד. עם זאת יש לו תכונות כמו אומץ ודאגה. לאורך הסדרה ניתן לראות שמרקוס הוא החזק ביותר ושהוא אט אט נהפך לבוגר וחזק יותר.
 • תומאס אייג' נוסטיין (טומה ה. נורשטיין) (עונה חמישית). מיליונר שטס לארצות הברית בילדותו וחזר לטוקיו אחרי שהתחילה העונה. תומאס מבוגר ואחראי אבל עדיין לוחמני ואוהב אקשן.
 • יושי פוג'יידה (פוג'יאדה יושינו) (עונה חמישית)נערה אחראית ובטיחותית וגרה לבדה מכיוון שהיא גויסה ליחידה הדיגיטלית.
 • קינן קרייר (נוגוצ'י איקטו) (עונה חמישית)נער פראי אשר הופרד מהוריו בילדותו וחי בעולם הדיגיטלי יחד עם הדיג'ימון שלו פאלקומון(בצורת ציפור). הוא למד מיומנויות לחימה בסיסיות אך לא מדבר בשפה מלאה.

דיג'יגורלים נוספים מהיחידה[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • תת אלוף הומר יושימה: מפקד שפרש אבל עדיין שמר על קשר עם הדיג'ימון שלו, קממון (בצורת צב). העניק למרקוס את הדיג'יכלי שמתאים לאגומון.
 • סגן אלוף ריצ'רד ספנסר: מפקד בפועל של היחידה בתקופת הסדרה. הדיג'ימון שלו הוא קודמון (בצורת לוטרה).
 • מיקי ומגומי: שתי מזכירות ביחידה שאחראיות בין השאר על מציאת דיג'ימונים סוררים ביפן. לדיג'ימונים שלהם קוראים פונצ'סמונים (בעברית: חיילי שחמט), אחד שחור ואחד לבן.

דיג׳יגורלים עונה 6 התמזגות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • מייקי קודו (קודו טאיקי) (עונה שישית)
 • אנג'י הינוטו (הינוטו אקארי) (עונה שישית)
 • ג'רמי טסורוגי (טסורוגי זנג'ירו) (עונה שישית)
 • ננה אמאנו (אמאנו ננה) (עונה שישית)
 • יול אמאנו (אמאנו יו)(עונה שישית)
 • כריסטופר אאונומה (אאונומה קיריהא) (עונה שישית)

הדיג'ימונים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • אגומון (אורנה כץ (פרקים 1-3 של העונה הראשונה), מאיה בר שלום) (הוצג בראשונה שנייה חמישית וקצת בשישית וקצת בשביעית רק בעונה 5 לא היה של טאי). הדיג'ימון החזק ביותר מבין הקשורים לילדים.
 • ביומון (מיכל צפיר, לירז ברגמן (פרק 53), דון לני גבאי (פרק 54), גליה שפרינג (עונה שנייה)) (עונה ראשונה ושנייה, הוצגה ברביעית בקבוצות. הופעת אורח בעונה חמישית)
 • טנטומון (ענבל ארבל) (עונה ראשונה ושנייה)
 • גוממון (יואב בר לב) (עונה ראשונה ושנייה, הוצג ברביעית בקבוצות)
 • פטמון (אורלי קטן) (עונה ראשונה, שנייה ורביעית)
 • וימון (אבי חדש) (עונה שנייה והוצג קצת בשביעית)
 • הוקמון (ניר רון) (עונה שנייה)
 • ארמדילומון (דור צויגנבום) (עונה שנייה)
 • ורמון (גיורא קנת) (עונה שנייה). הקריב את עצמו בפרק 21 כדי להביס את קיימירמון אבל נולד מחדש כליפמון.
 • גאבומון (איה שבא (העונה הראשונה), יואב בר לב (העונה השנייה)) (עונה ראשונה ושנייה)
 • גאטומון (טיילמון, בגרסה היפנית) (תמר קינן (עד פרק 52), דון לני גבאי (שני פרקי סיום העונה הראשונה), תמר צוברי (עונה שנייה)) (עונה ראשונה ושנייה). הייתה משרתת של מיוטיסמון עד שוויזרדמון הסביר לה שהיא מהדיג'ימונים הקשורים, והצטרפה לחבורה.
 • פאלמון (שרון חזיז (עד פרק 52), דון לני גבאי (שני פרקי סיום העונה הראשונה), מיכל לוי (עונה שנייה)) (עונה ראשונה ושנייה)
 • גילמון (שרון טייכר) (עונה שלישית והוצג קצת בשביעית). נוצר בצורה מלאכותית על ידי טקאטו.
 • רנאמון (מאיה בר שלום) (עונה שלישית). דיג'ימונית שבחרה בריקה כמאמנת בטענה שהיא החזקה ביותר.
 • אימפמון (נורית בנאי קורן) (עונה שלישית). דיג'ימון סורר שכעס על הדיג'ימונים הקשורים אך בסתר ליבו חמד ילד כטיימר. כרת ברית עם האופל- קטורמון, דוות הכלב, כדי לקבל דיג'יגדילה תמורת השמדת הטיימרים. קרא לגרסת המבוגר של עצמו "בלייזמון".
 • טריירמון (מאיה בר שלום) (עונה שלישית). הנרי קיבל אותו כשותף אחרי שהתיש אותו במשחק המחשב.
 • אנג'מון ימי (עונה שלישית). דיג'ימון קטן וחמוד בדרגת מגה שהתעקש להיקשר לקנטה ולחזור איתו לעולם האמיתי במקום להילחם.
 • אגונימון (עונה רביעית)
 • לובומון (עונה רביעית)
 • קאזאמון (עונה רביעית)
 • ביטלמון (עונה רביעית)
 • קומאמון (עונה רביעית)
 • לוומון (עונה רביעית)
 • אגומון (עונה חמישית והוצג קצת בשביעית, אגומון המתפתח באמצעות התפתחות DNA אנושי לג׳או-גריימון (geograymon) שהוא גזע מקביל של גריימון). דיג'ימון סורר שברח ממשמורת ונקשר למרקוס.
 • גאומון (עונה חמישית)
 • לאלאמון (עונה חמישית)
 • פאלקומון (עונה חמישית)
 • שאוטמון (עונה שישית ושביעית)
 • בליסטאמון (עונה שישית ושביעית)
 • דורולומון (עונה שישית ושביעית)
 • קיוטמון (עונה שישית ושביעית)
 • סטארמון (עונה שישית ושביעית)
 • פיקמון (פיקמון חיי בעדרים ככה שקוראים להם פיקמונים ויש שלושה סוגים: אדום, כסוף וצהבהב. עונה שישית ושביעית)
 • בילזבומון\בילזמון (התפתחותו של אימפמון בעונה השלישית וחידושו של בא'אמון בעונה שישית. עונה שישית ושביעית)
 • רבולמון\דפוטימון (עונה שישית ושביעית)
 • פאוון-צ'סמון לבן (עונה חמישית, שישית ושביעית. בעונה השישית והשביעית הם רק בקבוצות)
 • פאוון-צ'סמון שחור (עונה חמישית. המקביל של פוון-צ'ס-מון לבן)
 • נאיטמון (עונה שישית ושביעית. מנהיגם של הפוון-צ'ס-מון הלבנים)
 • ביימון (עונה רביעית ושישית)

מידע נוסף[עריכת קוד מקור | עריכה]

בעונה החמישית הופיעו כל מיני דיג'ימונים שהופיעו בעונות אחרות כמו: אגומון, גרודומון, ביומון, גוטסומון, אקווילמון, דרימוג'ימון וכו'. חשוב לציין שאלו לא אותם דיג'ימונים, ושבמקרים כמו שביומון בעונה החמישית גדל לאקווילמון ורק אז לגרודומון, מדובר בדבר משובש לחלוטין, כיוון שהייתה אז התערבות של כוח של דיג'ימון אחר שגרם לו לגדול לצורה אחרת. כמו כן, זה שדרימוג'ימון גדל לדיגמון בעונה חמש, מדובר בשינוי צורה ולא דיג'יגדילה, כיוון שבאופן טבעי אין דיג'ימון כזה דיגמון, הוא נוצר רק על ידי שינוי צורה או עיוות. כמו כן, אין להתבלבל בין לילימון, הדיג'יגדילה המושלמת של פלמון מעונות אחד ושתיים, לבין ליילמון, הדיג'יגדילה המושלמת של לאלאמון, הדיג'ימונית של יושינו מעונה חמש. אף על פי שהן דומות, וששתיהן בסופו של דבר גדלות בדיג'יגדילת המגה שלהן לרוזמון, הן מגזעים מקבילים, כמו ג'אוגריימון וגריימון, או גאומון וגאבומון. בנוסף, יש כמה דיג'ימונים שהם מאותו מין או גזע, לכן זה מסביר למה מגנמון הוא גם אביר של יאדגרסיל מהעונה החמישית וגם דיג'יגדילת הטירון משוריין מוזהב של וימון שהוא הדיג'ימון של דיוויס מהעונה השנייה.

אומנימון-Omnimon\אומגמון-Omegamon[עריכת קוד מקור | עריכה]

אומנימון הוא הדיג'ימון ה"טבעי" השלישי בחוזקו. הוא נוצר כשגריימון מלחמתי וגרורומון מתכתי השתלבו ביחד בקרב נגד צבא הדיאבולומונים בסרט "משחקנו המלחמתי, והוא הופיע גם בסרט "דיאבולומון מכה שנית", ובעונה 6, הוא הופיע כשהגיבורים מכל העונות הופיעו. גם שם, הוא השתמש בכוחו כדי להשמיד את הוונום מיוטיסמונים (וונום וואמדמונים), ואת המאלו מיוטיסמונים (בליאו וואמדמונים). שמו המקורי של אומנימון הוא אומגמון, כיוון שאומגה היא האות האחרונה בשפה היוונית, מה שאומר שהוא כאילו החזק ביותר והאחרון.

מתקפותיו הן:

 • חרב התעלות: לאומנימון יש שתי ידיים. אחת עשויה מהראש של גריימון מלחמתי, והשנייה מהראש של גרורומון מתכתי.

מהראש של גריימון מלחמתי, הוא מסוגל להוציא חרב מיוחדת, ששום דבר לא מסוגל לחתוך אותה (למעט חרב האומני\חרב האומגה), והיא מסוגלת לחתוך הכל (למעט חרב האומני). אין דבר שעומד מול העוצמה של החרב שלו.

 • מגן מלחמתי: על הכתף שלו, באותה יד שממנה הוא מוציא את חרב ההתעלות, יש מגן עם סמל האומץ. המגן הזה הוא המגן של גריימון מלחמתי, רק חזק פי כמה, ומסוגל להתמודד עם כל זעזוע שיעמידו בפניו.
 • תותח על: מהראש של גרורומון מתכתי, הוא מסוגל להוציא תותח מיוחד. כל ירייה מהתותח הזה, חזקה יותר מכל מכה אחרת של כל דיג'ימון אחר. אפילו מחץ הג'יגה של דריימון קייסרי, מכה שהוא קיבל מהכוח של הדיג'יכלים, לא משתווה כלל וכלל לעוצמת תותח העל. במכה אחת, אומנימון מסוגל להשמיד מאות ואלפי דיג'ימוני מגה, מה שהוא עשה בסרט "משחקנו המלחמתי". תותח העל של אומנימון היא המכה החזקה ביותר שלו, ומלבד ההשמדה הסופית של אפוקלימון, שמשמידה את כל העולמות, אין דבר שחזק יותר מתותח העל. ולמרות זאת, אין גם שום דבר ששורד את המכה של תותח העל (למעט ארמגדומון, שהצליח לשרוד על אף הנזק שנגרם לו).

מגה אומנימון\מגה אומגמון (X-omnimon)[עריכת קוד מקור | עריכה]

מגה אומנימון הוא שינוי המצב לרמה מגה סופי עליונה של אומנימון, בה בנוסף על מתקפותיו הרגילות, שחזקות פי כמה, יש לו מתקפה חדשה, והיא:

מחיקה כוללת: מתקפה בה הוא חותך דברים עם חרב ההתעלות המשוכללת שלו, וברגע שמשהו נוגע בה, הוא נמחק לגמרי, נעלם. דומה להשמדה הסופית של אפוקלימון, מלבד העובדה שהיא מתמקדת אך ורק במטרה אחת.

מיוטיסמון\וואמדאמון[עריכת קוד מקור | עריכה]

מי הוא[עריכת קוד מקור | עריכה]

מיוטיסמון הוא אחד הדיג'ימונים העליונים והגדולים ביותר שקיימים, ולכן הוא מכונה "מלך הדיג'ימונים בן האלמוות האפל". מיוטיסמון הוא אחד הדיג'ימונים המסתוריים ביותר שיש.

צורות דיג'יגדילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

צורה ראשונה

 • תינוק=פויומן
 • אימונים=טוקומון
 • טירון=פאטמון שחור
 • אלוף=דווימון (המקביל לאנג'מון, ולכן הם אויבים נצחיים)
 • על\מושלם=מיוטיסמון (המקביל למגנה אנג'מון)
 • מגה=וונום מיוטיסמון
 • מגה סופי=מאלו מיוטיסמון (המקביל לאומנימון)
 • מגה סופי+שינוי מצב=ניאו מיוטיסמון (המקביל למגה אומנימון)

צורה שנייה

 • טירון=דמי דווימון
 • אלוף=דווימון
 • מושלם\על=מיוטיסמון
 • מגה=וונום מיוטיסמון
 • מגה סופי=מאלו מיוטיסמון

מיוטיסמון מהסדרה גדל מפטמון שחור, ולא מדמי דווימון.


דיאבולומון[עריכת קוד מקור | עריכה]

לאחר שהוא הושמד בתור וונום מיוטיסמון, הוא הגיע לממד החלומות, שם הוא יצר את אוקיינוס האופל, ובין שאר הדברים הוא יצר ווירוס מחשבים מוזר. את ווירוס המחשבים הוא שלח לאינטרנט, ושם הוא השתלט על הביצה שיצר וויליס. לאחר מכן הביצה הפכה לדיאבולומון. לאחר שדיאבולומון הושמד, מיוטיסמון אסף את הנתונים שלו והחדיר אותם לקוקומון, הדיגי'מון של וויליס. לאחר שקוקומון הושמד, הוא אסף את הנתונים של דיאבולומון שהיו בתוכו, והרכיב אותם מחדש לדיאבולומון. לאחר שאותו דיאבולומון הושמד, מיוטיסמון לקח את השכפולים של דיאבולומון שהיו בצורת התינוק לעולם האמיתי, ושם הוא נתן להם אנרגיה לדיג'יגדול לארמגדומון. לבסוף, מסיבה לא ברורה, הוא נתן לאומנימון את הכוח לשנות מצב לחרב האומגה, והפך את דריימון קיסרי מצב לחימה לדריימון קיסרי מצב אביר. הסיבה שדיאבולומון יכול לדיג'יגדול רק כשאחרים בסביבתו גדלים, או כשהוא מקבל המון אנרגיה היא שהוא עשוי מחלק מהדיג'יסול של מיוטיסמון, שגם כן לא יכול לדיג'יגדול בעצמו. לדוגמה, כשמיוטיסמון הושמד בפעם הראשונה על ידי אנג'וומון, הוא חטף את מכת החץ השמימי, שעשויה מכמות ענקית של אנרגיה. כשהאנרגיה הזאת השמידה אותו, היא נתנה לו את האנרגיה לדיג'יגדול. לאחר מכן, וונום מיוטיסמון הושמד מפיצוץ הטרה של גריימון מלחמתי, ומהכוח של התגים והסמלים. כשהאנרגיה פגעה בו, היא נתנה לו את האנרגיה והיכולת להשתלט על גוף אנושי ולהתפתח בתוכו. ולאחר שהוא הושמד בתור מאלו מיוטיסמון על ידי מחץ הג'יגה, שיורה פרץ אנרגיה עצום, האנרגיה הזאת גרמה לו לבצע שינוי צורה לניאו מיוטיסמון, דיג'ימון עליון.

ניאו וואמדמון[עריכת קוד מקור | עריכה]

דיג'יגדילת המגה סופי של מיוטיסמון, לאחר שהוא מבצע שינוי מצב (כמו שאומנימון משנה מצב למגה אומנימון). בתור דווימון, מיוטיסמון, וונום מיוטיסמון ומאלו מיוטיסמון, יש לו מטרות רשע ומזימות להשתלטות על העולמות שפוגעות באחרים, אבל בתור ניאו מיוטיסמון\וואמדאמון, הוא כבר לא משמש כשליט רשע, אלה כאחד משני האלים העליונים ששומרים על האיזון של העולמות. שני האלים ששומרים על האיזון הם מגה אומנימון, וניאו מיוטיסמון. כל אחד מהם נותן מכוחו על מנת לשמור על האיזון בין הטוב לרע, כגון, כשארמגדומון עמד להביס את הדיג'יגורלים, ניאו מיוטיסמון נתן כוח עצום לאומנימון, כדי שהוא יוכל לוותר על כוחו ולהפוך לחרב האומגה\אומני. אומנם אזולונגמון הוא מלך הדיג'ימונים בן האלמוות הטוב, סראפימון הוא אל התקווה ואופנימון היא אלת האור, אבל שני האלים העליונים ששומרים על האיזון חזקים בהרבה, כיוון ששניהם דיג'ימוני מגה סופי עליונה, שהיא שינוי מצב שמעניק יכולות אלוהיות בנוסף ליכולות שהיו לו ברמה הזאת. שני אלה מתעלים על כל הצרכים הרגילים שמאפיינים דיג'ימונים טובים או רעים, והופכים להיות ישויות עליונות.


צורות דיג'יגדילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • צורות יסוד: הצורות הן:

דיג'יביצה: הצורה שבה הם נוצרים.

תינוק: הרמה שלהם כשהם בוקעים מהדיג'יביצה. יש רק מספר סוגי דיג'ימונים ברמה הזאת והם: בוטאמון, פויומון, פונימון, יורומון,פבומון,ניוקומון, פיצ'ימון וסנואבוטומון. מכל דיג'ימון כזה יכולים להתפתח כל מיני דיג'ימונים, למשל, מבוטומון מתפתח קורומון ואז אגומון, ומפויומון מתפתח טוקומון ואז פטמון. בנוסף, דיג'ימונים שהם מפותחים וחזקים יותר מהרגיל, מקבלים צורת תינוק משלהם, לדוגמה: צ'יבומון-וימון או ליפמון-ורמון. דיג'ימונים כאלו בדרך כלל שייכים לדיג'יגורלים שהם בעלי כוח לחימה גבוה מהרגיל כמו דיוויס או קן.

אימונים: הרמה שאחרי רמת התינוק. כל דיג'ימון שמגיע לרמה הזאת נאלץ לעזוב את הכפר הראשוני. המתקפה הייחודית של הדיג'ימונים ברמה זו היא מתקפת בועות ורודות שיוצאות מהפה של כל אחד מהם. המתקפה נקראת "נשיפת בועות".

טירון: הרמה שאחרי אימונים. לכל דיג'ימון כזה יש מתקפה משלו. הדיג'ימונים ברמה זאת הם אגומון, גאבומון וכו'.

אלוף: רמה נפוצה של דיג'ימונים. דיג'ימונים ברמה זאת הם גריימון, ליאומון, גטומון וכו'. כדי להגיע לרמת אלוף, נחוץ שהילד השותף יהיה בסביבה (כל עוד מדובר בדיג'ימון עם שותף. אם לא, אז הם בדרך כלל מתפתחים לרמה כזאת באופן טבעי).

 • מושלם\על: בעונה הראשונה היה נחוץ התג עם הסמל כדי להגיע לרמה הזו. בעונה השנייה הם השתמשו בליבות הדיגיטליות של אזולונגמון. מלבד הדיג'ימונים של הדיג'יגורלים, יש דיג'ימונים מעטים ברמה הזאת כמו סייבר ליאומון, ליידי דווימון, שוגון גקומון וכו'.
 • מגה: דיג'ימונים בודדים יכולים להגיע לשלב הזה. אגומון וגבומון קבלו את הגדילה הזו בזכות אנג'מון ואנג'וומון. בנוסף דיג'יגדילה ברמת טירון משוריין שנייה נחשבת גם היא לדיג'יגדילת מגה בסדרה, הדיג'ימונים ברמה הזו: ריידרמון סופת החברות( סופת המרוץ בסרט "התפתחות עילאית") שורימון, סמוראי הכנות, סאבמארימון, מגן הימים/שומר הימים. אף על פי כן, זאת לא רמת מגה אמיתית, כיוון שהיא רק שינוי מצב, שאומנם חזק יותר מרמת אלוף, אבל היא חלשה יותר ממושלם, בטח שיותר חלשה ממגה. אזולונגמון, או צ'ינגלונגמון, שהוא מגן העולם הדיגיטלי הגדול ביותר, ומלך הדיג'ימונים בן האלמוות הטוב, הוא אחד מדיג'ימוני המגה החזקים ביותר (ה-3 בחוזקו).

המגה נחלקת לסוגים:

מגה אומגה\עליונה: הדיג'ימון היחיד ברמה הזאת הוא דריימון קיסרי מצב אביר, שגדל עליה באמצעות הכוח של אומנימון, שנפגע בקרב מול ארמגדומון ולא יכול היה להילחם. הסוג החזק ביותר של רמת המגה, אף על פי שהוא לא נחשב כיוון שדריימון קיסרי גדל עליה באופן מלאכותי(הוא השתמש בכוח של דיג'ימון אחר).

מגה אלוהית: אחת הרמות הטבעיות הגבוהות ביותר של דיגי'מוני מגה. הדיג'ימונים ברמה זאת הם למעשה אלה שמגינים ומפקחים על העולם הדיגיטלי, כמו: מלך הדיג'ימונים בן האלמוות הטוב אזולונגמון\צ'ינגלונגמון, האל של כול הדיג'ימונים, סראפימון-אל התקווה (דיג'יגדילת המגה של פאטמון), אופנימון-אלת האור (דיג'יגדילת המגה של גטומון), וידגראסיל (עונה 5).

פנטום מגה: אחת הרמות הטבעיות החזקות ביותר של דיג'ימוני מגה. הדיג'ימונים ברמה זו בדרך כלל מוכרים כשליטי רשע, כמו: אדון האופל פיידמון, מלך הדיג'ימונים בן האלמוות הרע וונום מיוטיסמון, אפוקלימון ומילניומון (הדיג'יגדילה הגנטית של משינדרמון וקיימירמון).

מגה אגדי: רמה של דיגי'מוני מגה טובים שחזקים יותר מרגילים אבל חלשים יותר מאלוהיים. אקס גריימון מלחמתי ואקס גרורומון מתכתי הם אולי דיגי'מוני המגה האגדי היחידים שיש.

מגה אגדית שחורה: דיגי'מונים שהם כמו דיג'ימוני מגה אגדיים, אבל מרושעים, כמו אקס גריימון מלחמתי שחור, בלפאמון וכ'ו

מגה רגילה:רמה רגילה של דיג'ימוני המגה. הדיג'ימונים של הדיג'יגורלים מסוגלים לגדול לרמה הזאת ( כל הדיג'יגדילות של הדיג'ימונים מעונה אחד, לא כולל גטומון ופטמון, כיוון שהם במגה האלוהית), וכמובן דריימון קיסרי\מצב לחימה, מרקורימון ושאר דיג'ימוני המגה מעונה 5, ובכללי כל דיג'ימון מגה של הדיג'יגורלים ממהלך העונות.

מגה מעוותת: הרמה הרע הרגילה של דיג'ימונים. הדיג'ימונים ברמה זאת, הם: אטמון מתכתי, סידרמון מתכתי, פאפטמון, משינדרמון קיימירמון, קוקומון וגריימון מלחמתי שחור.


 • דיג'יגדילה אפלה: בדרך כלל גדילה שהשתבשה, כמו סקאל גריימון, או וונום מיוטיסמון. הדיג'ימון שנוצר עלול לא להבחין בין ידיד לאויב, לדוגמה: כשגריימון גדל לסקאל גריימון בפעם הראשונה, הוא תקף את טאי, או כשמיוטיסמון גדל לוונום מיוטיסמון, הוא היה רעב ורצה לאכול את אנשי העיר, והוא התחיל בכך שאכל את דמידווימון, המשרת הנאמן שלו.
 • דיג'יגדילה שחורה: דיג'ימונים שמבצעים אותה מאבדים את המצפון האישי שלהם ונתונים להתקפי זעם וכאב, ולמרות זאת, יש להם יותר שליטה עצמית מאשר דיג'ימונים אפלים. הדיג'ימונים השחורים הבולטים ביותר הם גריימון מלחמתי שחור ודווימון. בדרך כלל מופיע המילה שחור בסוף השם שלהם.
 • משוריין (עונה שנייה): שינוי צורה שמעניק לדיג'ימון יכולות הגנה והתקפה טובים יותר. נחוץ לשם כך דיג'יביצים עם סמלים. הדיג'יגדילות המשוריינות הן: טירון משוריין ראשונה, טירון משוריין שניה, טירון משוריין מוזהב (מגנמון ורקלידמון [שינוי המצב המוזהב של טררמון, הדיג'ימון של וויליס]), אלוף משוריין, (נפרטימון). ואלוף משוריין מוזהב. (מגנה דרמון). חשוב לזכור שכל העניין של אלוף משוריין וטירון משוריין נובע מהצורה שממנה הם גדלו, ולכן מגנמון, שלא כמו הרבה חושבים, הוא לא מגה משוריין מוזהב, אם כי הרמה שריון הזאת מחקה את רמת המגה, אבל כיוון שזה שינוי מצב מרמת טירון, אז השינוי מצב נקרא טירון משוריין מוזהב\זהוב. לכן גם נפרטימון היא ברמת אלוף משוריין.
 • שינוי מצב: שינויי מצב הם התפתחות מיוחדת שהיא דיג'יגדילה רק חלשה יותר. כמו שדריימון קיסרי משנה מצב למצב לחימה, בה הוא חזק פי שלושה. שינויי המצב החזקים ביותר הם כמו שינוי לרמה עליונה, שקוראת רק כשדריימון קיסרי משלב את עצמו עם הכוח של אומנימון, הדיג'ימון הטבעי השלישי בחוזקו, או כשאומנימון משנה מצב למגה אומנימון, או כשמאלו מיוטיסמון משנה מצב לניאו מיוטיסמון.
 • דיג'יגדילה גנטית (החל מהסרט "משחקנו המלחמתי", ומהעונה השנייה): כששני דיג'ימונים אלופים משתלבים לדיג'ימון חזק יותר (רמת מושלם\על) באפקט סינרגי, או כששני דיג'ימוני מגה(גריימון מלחמתי וגרורומון מתכתי) משתלבים לאומנימון. הדיג'ימונים ברמה זו: אומנימון, דריימון קיסרי (הדיג'יגדילה של פעילדרמון), סילפימון ושאקואמון. אחד הכללים בדיג'יגדילה הזאת הוא שאם שני הדיג'ימונים שהשתלבו באותה רמה, אז מה שיוצא יהיה ברמה אחת גבוה יותר (מה שלא קרה עם מילניומון).
 • דיג'יגדילה גנטית אפלה: דיג'יגדילה מיוחדת מאוד, שרק אפוקלימון, דיג'ימון המגה המרושע מעונה אחד וקיימירמון חוו. מדובר באחת הדיג'יגדילות החזקות ביותר שיש, כיוון שהאפשרות היחידה שיש היא שהדיג'ימון שנוצר יהיה דיג'ימון מגה. אפוקלימון נוצר למעשה כשהמון דיג'ימונים ניסו לבצע דיג'יגדילה ולא הצליחו, אז הם השתלבו בצורה אפלה והפכו לאפוקלימון. קיימירמון נוצר כשקן שילב באופן מלאכותי חלקים של כמה דיג'ימונים על מנת ליצור דיג'יגדילה גנטית, אבל היא הייתה אפלה ובלתי נשלטת, כיוון שכללה בתוכה את סקאל גריימון ודווימון. זאת דיג'יגדילה נוראית שפוגעת לא רק באלה שנמצאים ליד מי שביצע אותה, אלא גם בדיג'ימונים שהשתלבו, כיוון שהם מסוגלים לחוש רק כאב.
 • דיג'יגדילת DNA\דיגי'סול: דיג'יגדילה שמופיעה רק בעונה 5 בה הבן אדם (בעונה זאת אין דיגי'גורלים) משלב את הדי אן איי (דיגי'סול) שלו עם הדיג'ימון וכך גורם לו להיטען ולגדול לרמת האלוף. לדוגמה: ג'יאוגריימון (אגומון) או גאוגאמון (גאומון) סאונפלאומון (להלהמון) ופקמון (פאלקומון). דיג'יגדילת די אן איי מלאה היא הדיג'גדילה שמביאה את הדיג'ימון לרמת מושלם בדי אן איי דיג'ימונים כמו רייזגרימון (אגומון), מאכגאוגאמון (גאומון), ליילמון (לאלאמון) וקרואמון (פאלקומון). יש גם דיגי'גדילת די אן איי בכל הכוח, כמו שיינגריימון (אגומון), מראג'גאוגמון (גאומון) ורוזמון (לאלאמון).
 • דיג'יקרוס: דיג'יגדילה שמופיעה בעונות 6 ו7 בה משתלבים דיג'מונים לדיג'ימון חזק כמו שאוטומון פיוז'ן x3/

מגה סופי[עריכת קוד מקור | עריכה]

ישנם רק שני דיג'ימונים ברמה הזאת, שהיא הרמה השנייה בחוזקה של הדיג'ימונים. הראשון הוא אומנימון, שילוב בין גריימון מלחמתי, לבין גרורומון מתכתי. השני הוא מאלו מיוטיסמון, הדיג'יגדילה של וונום מיוטיסמון. כל דיג'ימון ברמה הזאת נמצא בליגה אחרת לגמרי לאומת שאר הדיג'ימונים, כיוון שאפילו צבא של דיג'ימוני מגה לא יכול להתמודד עם מגה סופי.


דיג'יגדילת המגה סופי גנטית אפלה[עריכת קוד מקור | עריכה]

דיג'יגדילת המגה סופי גנטית אפלה היא דיג'יגדילה מיוחדת, שקרתה רק עם דיאבולומון. כשדיאבולומון גרם לאומנימון להשמיד אותו בפעם השנייה, ואז הוציא את השכפולים שלו שהיו בצורת תינוק לעולם האמיתי, הוא גרם להם לבצא דיג'יגדילת מגה סופי גנטית אפלה לארמגדומון, דיג'ימון שעלה על אומנימון בכוחו.

דיג'יגדילת מגה סופי עליונה[עריכת קוד מקור | עריכה]

שינוי מצב עליון, שמעניק יכולות אלוהיות ולא הגיוניות לדיגי'מון. לדיג'ימונים ברמה זו אין את הצרכים של כל שאר הדיג'ימונים, וגם אין להם מטרות פרטיות (כגון אויב שהם שונאים, או רצון לשלוט באחרים). המטרה היחידה של דיג'ימונים כאלה היא לשמור על האיזון בין הטוב והרע בשני העולמות.

דיג'ימונים ומתקפותיהם מעונות ראשונה, שנייה וחמישית[עריכת קוד מקור | עריכה]

עונה ראשונה[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • אגומון: אגומון, רמת טירון-נשימת פלפל, בה הוא יורה כדור אש מפיו. גריימון, רמת אלוף-פיצוץ כוכבי, בה הוא יורה כדור אש עצום מפיו. סקאל גריימון, רמת מושלם-גל אופל, בה הוא יורה טיל שעל גבו. גריימון מתכתי, רמת מושלם-טילי ג'יגה, בה הוא יורה טילים מהחזה שלו (כמו אנדרומון). ומגה טופר, בה הוא יורה ציפורנים ממתכת. גריימון מלחמתי, רמת מגה-כוח טרה\גאיה\אדמה, בה הוא זורק מידו כדור אש עוצמתי כמו השמש, טורנדו אש, בה הוא מסתובב במהירות ויוצר סביבו טורנדו מאש וציפורני מגה, בה הוא משסף דברים עם הטפרים שלו. אקס גריימון מלחמתי(X-War Graymon), רמת מגה אגדי-מתקפותיו נחלקות לשני סוגים:

כוחות מיתולוגיים: כוח טרה\גאיה\אדמה, בה הוא זורק מידו כדור אש עוצמתי כמו השמש, כוח פוסידון\כוח מים, בה הוא אוסף מים שבסביבתו לכדור מים עצום שהוא זורק על יריביו.

 • גאבומון: גאבומון, רמת טירון-מפוצץ כחול, בה הוא יורה זרם קטן של אש כחולה מפיו. גרורומון, רמת אלוף-רעם כחול, בה הוא יורה זרם עצום של אש כחולה מפיו. גרורומון מלחמתי, רמת מושלם-ציפורני זאב, בה הוא שורט את אויביו עם ציפורניו. גרורומון מתכתי, רמת מגה-ציפורני קרח זאב (נשימת קוקיטוס), בה הוא נושף מפיו גל קרח שמסוגל להקפיא הכול, וטילי ג'יגה, בה הוא יורה מכל נקודה בגופו טילים שפוגעים באויביו ומקפיאים אותם. אקס גרורומון מתכתי(X-Metal Groromon), רמת מגה אגדי- מתקפותיו הן טומהוק כפול (Garuru Tomahawk), בה, כמו בטילי הג'יגה, הוא יורה טילים מכל גופו, אבל, הם חזקים יותר, והוא יורה אותם גם מרובה שהוא מחזיק ביד, וציפורני קרח זאב, כמו הרגיל, רק חזק יותר.
 • ביומון: ביומון, רמת טירון-מסובב ספירלי, בה היא יורה אש ירוקה מסתובבת מפיה. בירדרמון, רמת אלוף-כנפי מטאור, בה היא יורה מטאורים מכנפיה. גרודומון, רמת מושלם-כנף להב, בה היא יורה ציפור עשויה מאש. היא מסוגלת לדיג'יגדול לרמת המגה, בה היא פניקסמון, דיג'ימונית בדמות ציפור חזקה מאוד. פניקסמון היא דיג'ימונית ברמת מגה רגילה.
 • טנטומון: טנטומון, רמת טירון-מחשמל על, בה הוא יורה זרמי חשמל מראשו. קאבוטרימון, רמת אלוף-מהמם חשמלי, בה הוא יורה מגופו כדור חשמל ענק. מגה קאבוטרימון, רמת מושלם-מפוצץ קרן, בה הוא כדור אנרגיה עצום מהקרן שלו. הוא מסוגל לדיג'יגדול לרמת מגה, בה הוא הרקיול\הרקולס קאבוטרימון. הוא דיג'ימון מגה רגיל.
 • פלמון: פלמון, רמת טירון-קיסוס רעיל, בה היא מאריכה את ידיה לקיסוס רעיל. טוגמון, רמת אלוף-תרסיס מחט, בה היא יורה מגופה מחטים. לילימון, רמת מושלם-תותח פרחים, בה היא יורה מהפרח שבידה כדור אנרגיה, ושרשרת פרחים, בה היא מסוגלת לרפא את הלב של כל מי שהושפע מכוחות האופל, ולהחזיר אותו לדרך המוטב, אף על פי שהיא לא יכולה לעשות זאת לדיג'ימונים מרושעים באמת. היא מסוגלת לדיגי'גדול לרמת המגה, בה היא רוזמון, דיג'ימונית לוחמת בעלת כסדה מפרח. רוזמון היא דיג'ימון מגה רגילה.
 • גוממון: גוממון, רמת טירון-דגי מצעד, בה הוא שולח דגים לתקוף את אויביו. איקגומון, רמת אלוף-טורפדו צילצלי, בה הוא יורה את הקרן שעל ראשו, וממנה יוצא טיל טורפדו. זודמון, רמת מושלם-פטיש וולקני, בה הוא משתמש בפטיש של ת'ור, אל הרעם, בשביל לירות ברקים. הוא מסוגל לדיג'יגדול לרמת המגה, בה הוא וייקמון, לוחם בדמות אריה ים שמסוגל לירות מכתפיו כדורי קוצים שמחוברים לשרשרות. וויקמון הוא דיג'ימון מגה רגיל.
 • פטמון: פטמון, רמת טירון-בועת פצצה, בה הוא יורה בועה גדולה מפיו. אנג'מון (דיג'ימון מלאך, החזק ביותר ברמה הזו), רמת אלוף-יד הגורל\אגרוף גן עדן, בה הוא יורה מידו פרץ אנרגיה עוצמתי, ומוט מלאך, בה הוא משתמש במוט שבידו בשביל להרחיק מתקפות ולהרביץ לאחרים. מגנה אנג'מון [הולי אנג'מון\אנג'מון קדוש, בגרסה היפנית] (דיג'ימון מלאך ראשי, החזק ביותר מבין שאר הדיג'ימונים ברמה הזאת), רמת מושלם-חרב הפלאים\חרב הקסם, בה הוא מוציא בחרב סגולה מידו, הלו היא אקסקליבר, החרב הקסומה של המלך ארתור, שבעזרתה הוא מנצח את אויביו, ושער הגורל\שער גן עדן, בה, בעזרת אקסקליבר, הוא פותח שער לגן עדן, שמתפקד כמו חור שחור, כך שכל דיג'ימון בסביבה נשאב לתוכו ונעלם. הוא מסוגל לדיג'יגדול לרמת המגה, בה הוא סראפימון, אל התקווה. סראפימון הוא דיג'ימון המגה אלוהית השני בחוזקו.
 • גטומון: גטומון, רמת אלוף-כפות עור/ אגרוף ברק, בה היא משמידה את אויביה בעזרת הטפרים שלה, והיפנוט עיני חתול, בה היא יכולה לגרום לדיג'ימונים שמסתכלים לה בעיניים להירדם. אנג'וומון (הדיג'ימונית המקבילה של מגנה אנג'מון, השנייה בחוזקה מכל שאר הדיג'ימונים ברמה זו) רמת מושלם-חץ שמימי, בה היא יורה חץ מאור על אויביה, וקמע גן עדן, בה היא מפיצה אור שמשמיד יצורי אופל, ומחזק יצורי אור. היא מסוגלת לדיג'יגדול לרמת מגה, בה היא אופנימון, אלת האור. אופנימון היא דיגי'מונית המגה אלוהית השלישית בחוזקה.

עונה שנייה[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • וימון: וימון (V-mon), רמת טירון-נגיחת ראש וי, בה הוא משתמש בראשו כדי לנגוח באויביו. פליימנדרמון, אש האומץ, רמת טירון משוריין ראשונה-טיל אש, בה הוא יורה מידו כדורי אש. ריידרמון, סופת החברות, רמת טירון משוריין שנייה-התקפת רעם, בה הוא יורה מקרניו ברקים כחולים. מגנמון, רמת טירון משוריין מוזהבת (רמת המשוריין השנייה בחוזקה {אחרי אלוף משוריין מוזהב})-כוח מגנה, בה הוא יורה אנרגיה זהובה מגופו. אקסוימון (X-V-mon) רמת אלוף-וי לייזר, בה הוא יורה לייזר קטלני מסמל ה-V שעל גופו.
 • הוקמון: הוקמון, רמת טירון-מכת נוצה, בה הוא זורק את הנוצה שבראשו. הלסמון, כנפי האהבה, רמת טירון משוריין ראשונה- כנפי סופה, בה הוא יורה לייזרים מכנפי הברזל שעל ראשו. שורימון, סמוראי הכנות, רמת טירון משוריין שנייה-כוכב כפול, בה הוא זורק את שני הכוכבים יחד עם ידיו העשויות משרכים. אקווילמון רמת אלוף-קרן הנץ, בה הוא יורה לייזרים מקרניו וטבעות נפץ, בה הוא יורה טבעות אנרגיה מראשו.
 • ארמדילומון: ארמדילומון, רמת טירון-קליפת יהלום, בה הוא מתקפל לכדור ומתגלגל כמו כדור באולינג. דיגמון, כוח קידוח\קידוח הידע, רמת טירון משוריין ראשונה-התקפת זהב, בה הוא יורה את המקדחים שבידיו. סבמרימון, מגן הימים, רמת טירון משוריין שנייה-טורפדו חמצני, בה הוא יורה טיל טורפדו שנמצא על אפו. אנקילומון, רמת אלוף-זנב פטיש, בה הוא מתיח את זנבו שבראשו כדור קוצים באויביו.
 • פטמון (אותו פטמון מעונה אחד, רק עם גדילה נוספת):פטמון, רמת טירון-בועת פצצה, בה הוא יורה בועה גדולה מפיו. פגסוסמון, התקווה המעופפת, רמת טירון משוריין ראשונה-מטר כוכבים, בה הוא יורה מכנפיו כוכבים. וקרן אקוונס, בה הוא יורה קרן אנרגיה מראשו. אנג'מון (דיג'ימון מלאך, החזק ביותר ברמה הזו), רמת אלוף- יד הגורל\אגרוף גן עדן, בה הוא יורה מידו פרץ אנרגיה עוצמתי, ומוט מלאך, בה הוא משתמש במוט שבידו בשביל להרחיק מתקפות ולהרביץ לאחרים. מגנה אנג'מון [הולי אנג'מון\אנג'מון הקדוש, בגרסה היפנית](דיג'ימון מלאך ראשי, החזק ביותר מבין שאר הדיג'ימונים ברמה הזאת), רמת מושלם-שער הגורל\שער גן עדן, בה הוא פותח שער לגן עדן, שמתפקד כמו חור שחור, כך שכל דיג'ימון בסביבה נשאב לתוכו ולא יוצא משם לנצח.
 • גטומון [טיילמון, בגרסה היפנית] (אותה גטומון מעונה אחד, רק עם גדילה נוספת): גטומון, רמת אלוף-כפות עור/ אגרוף ברק, בה היא משמידה את אויביה בעזרת הטפרים שלה, והיפנוט עיני חתול, בה היא יכולה לגרום לדיג'ימונים שמסתכלים לה בעיניים להירדם. נפרטימון, מלאך האור, רמת אלוף משוריין ראשונה (השלישית בחוזקה מרמות המשוריין)-אבן רוזטה, בה היא מוציא את אבן רוזטה (אבן שפיענחו באמצעותה את כתב החרטומים) וזורקת אותה על אויביה וקרן עין חתול, בה היא יורה שתי קרני אנרגיה מראשה. מגנדרמון (מגנה דרמון), רמת אלוף משוריין מוזהב (רמת המשוריין החזקה מכולם)מתקפתה לא ידועה, אבל ידוע שמגנדרמון היא חיית פרא קטלנית שמשמשת בכוח האור ומשמשת כמכונת הרג קטלנית. היא חזקה כמו מגה, למרות שהיא מחקה אותה.(היא לא נראתה בסדרה לכן לא יודעים אם אפשר בכלל למצות אותה אם דיג'ימון מסויים). אנג'וומון (הדיג'ימונית המקבילה של מגנה אנג'מון, השנייה בחוזקה מכל שאר הדיג'ימונים ברמה זו) רמת מושלם-חץ שמימי, בה היא יורה חץ מאור על אויביה, וקמע גן עדן, בה היא מפיצה אור שמשמיד יצורי אופל, ומחזק יצורי אור. היא מסוגלת לדיג'יגדול לרמת מגה, בה היא אופנימון, אלת האור. אופנימון היא דיגי'מונית המגה אלוהית השלישית בחוזקה. הערה: בעונה השנייה, ללא טבעת הזנב הקדושה שלה, גטומון מאבדת חלק מכוחה מה שמשווה אותה לרמת טירון.
 • וורמון: וורמון, רמת טירון-קור משי, בה הוא משפריץ מפיו קור משי. סטינגמון, רמת אלוף-התקפת ציפורניים, בה הוא מוציא סכין זוהר וורוד מידו ונועץ אותו ביריבו.

דיג'יגדילות גנטיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • שקואמון (שילוב של אנג'מון ואנקילומון): שקואמון, רמת מושלם-פצצת קצ'ינה, בה הוא יורה מבטנו דיסקיות עם סכינים על יריבו, וקרן הצדק, בה הוא יורה מעיניו קרני לייזר אדומות שמשמידות את הדיג'ימונים. הוא מסוגל לפתוח חור בבטנו שעליו הוא שואב את המתקפות של דיג'ימונים שתוקפים אותו.
 • פעילדרמון (שילוב של אקסוימון וסטינגמון): פעילדרמון, רמת מושלם-התקפת נפץ קטלני, בה הוא יורה כדורי אנרגיה מרוביו. דריימון קיסרי(אימפראילדרמון), רמת מגה-לייזר פזיטרוני, בה הוא יורה לייזר עוצמתי מתותח שעל גבו. דריימון קיסרי מצב לחימה, רמת מגה-לייזר פזיטרוני, אותו לייזר, רק שהוא יורה אותו מרובה שמחובר לידו, וחזק פי שלושה, ומחץ ג'יגה, מתקפה שהוא קיבל מהכוח של הדיג'יכלים, מתקפה חזקה מאוד, שבה הוא יורה מתותח חדש ומיוחד את הירייה, שהירייה היחידה שחזקה יותר ממנה היא יריית תותח העל של אומנימון. דריימון קיסרי מצב אביר, רמת מגה מצב אומגה\עליון-חרב אומני (Omega sword), בה הוא מסוגל להשתמש בחרב שעשויה מהאנרגיה של אומנימון, וחזקה מחרב ההתעלות. מסוגלת לירות את הירייה של תותח העל, רק חזקה יותר, והיא מסוגלת לחתוך אפילו את חרב ההתעלות עצמה.
 • סילפימון (שילוב של גטומון ואקווילומון): סילפימון, רמת מושלם-כוח חשמלי, בה הוא יורה זרם חשמל עוצמתי מגופו. (הוא לא חזק במיוחד, אף על פי שהוא רמת מושלם. למעשה, אנג'וומון לבדה חזקה יותר מסילפימון). הוא מסוגל לגדול לרמת המגה בה הוא ולקיראמון. ולקיראמון הוא דיג'ימון מגה רגיל.

עונה חמישית[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • אגומון: רמת טירון- פה חריף, בה הוא יורה מפיו כדור אש לעבר היריב. גאו גריימון-רמת אלוף, מגה להבה, בה הוא שולח אש אדומה ענקית מפיו. ומגה פיצוץ, בה הוא יורה אש צהובה ענקית מפיו. רייז גריימון-רמת על, רובה הקילשון, בה הוא יורה כדורי אש מהרובה שעל ידו. ועלייתו של המשמיד, בה הוא שולח כדורי אנרגיה חזקים מהכנפיים המיוחדות שעל גבו גופו. שיינגריימון-רמת מגה, פרץ התהילה, בה הוא יוצר כדור אש בידו וזורק אותו על אויביו.
 • גאומון: רמת טירון- אגרוף גב כפול, בה הוא מכה בתנועת סיבוב. גאוגאמון-רמת אלוף, שאגה סיפירלית, בה הוא מוציא טורנדו מפיו. מאך גאוגמון-רמת על, אגרופן הניצחון, בה הוא נלחם בעזרת אגרוף רוח. ותותח היללה, בה הוא יורה קרן אנרגיה מפיו. מירג' גאוגאמון-רמת מגה, שיסוף מירג' כפול, בה הוא יורה להבי אנרגיה מציפורניו.
 • לאלאמון: רמת טירון- מכת זרעונים, בה היא מנחיתה זרעונים חזקים. סאנפלואמון- רמת אלוף, קרן זריחה, בה היא שולחת קרן אנרגיה חזקה מראשה. ליילמון- רמת על, ירייה מופלאה, בה היא יורת מהפרחים שעל ידה, ואבק לילה, בה היא מפזרת אבק שמשתק דיג'ימונים רעים לטווח קצר. רוזמון-רמת מגה, הפיתוי האסור, בה היא יוצרת טורנדו של עלי ורדים.
 • פאלקומון: רמת טירון-שוריקנים, בה הוא שולח שוריקנים חדים לעבר היריב. פקמון- רמת אלוף, נחיתה ספירלית, בה הוא נוחת ברגליו מסתובב ויוצר טורנדו, קרואמון\יאטאגרמון- רמת על, קיסר הפרא\האל הברברי, בה הוא שולח קרן אנרגיה חדה ביותר לעבר היריב תוך כדי תעופה.

חברים ובני משפחה[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • אזולונגמון (צ'ינגלוגמון{בגרסה היפנית} נקרא גם הדרקון מקיוטו עונות 2-3): דיג'ימון מגה שהוחלף ונכלא על ידי פיידמון, כמו ששאר מגיני העולם הדיגיטלי נכלאו והוחלפו. יש לו 12 ליבות דיגיטליות, שיש להן את הכוח של הסמלים, ובייחוד של סמלי האור והתקווה. הוא נתן אותם לג'נאי, שהשתמש בכוח של הליבות כדי לגרום לפעילדרמון לגדול לדריימון קיסרי, ולכל הדיג'ימונים מעונה אחד לחזור לגדול לרמת המושלם והמגה. חבר של ג'נאי, ודיג'ימון המגה ה-3 בחוזקו (מבין דיג'ימוני המגה: במקום השישי-פיידמון, האנטי אזולונגמון. במקום החמישי-אופנימון, אלת האור. במקום הרביעי-סראפימון, אל התקווה. במקום השלישי-אזולונגמון, מלך הדיג'ימונים. במקום השני-וונום מיוטיסמון, מלך הדיגי'מונים בן האלמוות האפל, ובמקום הראשון-אפוקלימון, דיג'ימון המגה החזק מכולם). למעשה, יש שני מלכים לעולם הדיגיטלי. הראשון, הוא מלך הדיג'ימונים בן האלמוות האפל, שזה מיוטיסמון, כך הוא נקרא גם בנבואה. השני, מלך הדיג'ימונים בן האלמוות הטוב, שזה אזולונגמון, דיג'ימון המגה הטוב החזק ביותר. כמובן שיש גם את פיידמון, מלך הדיג'ימונים האפל הזמני, שהשתלט על העולם הדיגיטלי עם אדוני האופל. אזולונגמון הוא הדיג'ימון הטוב החזק ביותר, ואדון כל המגינים, כיוון שהוא שולט בכוח האור והתקווה, שהם שני הסמלים הטובים והחזקים ביותר, והוא גם זה שפותח את השער הדיגיטלי. מתקפתו המיוחדת היא כוח הליבות.
 • ג'נאי (עונות 1-2): מין מורה רוחני שמסביר לדיג'יגורלים על המשימות שלהם. הוא ניסה להציל את הדיג'יביצים של הדיג'יגורלים כשניסה לחטוף אותן פיידמון, אך איבד את הביצה של גטומון כשברח. הוא חבר של אזולונגמון, ואחד מהישויות המיוחדות שמעבדות את המידע שמתקבל בעולם הדיגיטלי.
 • אלקמון (עונה ראשונה): המטפל ב"כפר הראשוני", בו נולדים דיג'ימונים מחדש. כשטי-קיי הגיע לכפר בראשונה עם פטמון, הוא תקף אותם, ולאחר שפטמון ניצח אותו בקרב הוגן שערך טי-קיי, הוא הפך לנחמד. מתקפתו המיוחדת היא מכת ברק.
 • ליאומון (עונות ראשונה ושלישית): לוחם דיג'ימוני בצורת אריה שמתנגד לכוחות האופל. האויב הנצחי של אוגרמון למרות שלא הוא ולא אוגרמון יודעים למה. בתחילת העונה הראשונה נשלט על ידי דווימון ונלחם נגד הילדים. מת בתור סייבר ליאומון לאחר שהקריב את עצמו כדי להציל את מימי. בעונה השלישית נקשר לג'רי כשגסס, וזה הציל את חייו. התקפתו המיוחדת היא אגרוף מלך החיות.
 • אוגרמון (עונה ראשונה): דיג'ימון שהיה האויב הנצחי של ליאומון, אף על פי שלא הוא, ולא ליאומון ידעו למה. לאחר שליאומון מת על ידי אטמון מתכתי, הוא מחליט לעזור לדיג'יגורלים להילחם באדוני האופל. מתקפתו המיוחדת היא פצצת אגרוף.
 • פיקסימון (עונה ראשונה): מאמן דיג'ימונים. עוזר לטאי ולאגומון להתגבר על הפחד מפני הדיג'יגדילה, לאחר שבמקרה מחריד אגומון גדל לסקאל גריימון, דיג'ימון מפלצתי ואכזרי שניסה להשמיד את כולם. מת על ידי אדוני האופל בזמן שהעסיק אותם כדי לתת לדיג'יגורלים לברוח. התקפתו המיוחדת היא קסם פיקסי.
 • ויזרדמון (עונות ראשונה, שנייה ורביעית): דיג'ימון שחב לגטומון תודה על שהצילה אותו והצטרף בעקבותיה לצבאו של מיוטיסמון. עזר לגטומון לגנוב ממיוטיסמון את הסמל של קארי, סמל האור, אבל הושמד כשספג את המכה של מיוטיסמון במקום קארי וגטומון. בעונה השנייה הופיע כרוח רפאים בתחנת הטלוויזיה, המקום שבו התנהל הקרב נגד מיוטיסמון, שם הוא אמר להם שהם צריכים לשחרר את קרינת הזהב של קן, ושיש רוע יותר גדול ממנו. בעונה הרביעית התפתח בחזרה דווקא כרע. התקפותיו הן משחק קסם וכדור ברק.
 • צ'יקרה הידה (עונה שנייה): סבא של קודי ומורו לקנדו. ממנו קודי שמע שגם אביו היה דיג'יגורל.
 • ג'ים קידו (עונות 1-2): אחיו הבכור של ג'ו. לומד רפואה באוניברסיטת קיוטו.
 • קנטאורומון (עונה ראשונה):חבר של ג'נאי. הוא המגן של המקדש של הדיג'יגורלים שבאי הקבצים. לאחר שאי הקבצים חולק על ידי דווימון, הוא סיפר לאיזי ולמימי על הדיג'יכלים, ולמה הם מיועדים. התקפתו המיוחדת היא קרן סולארית.
 • אנדרומון (עונות ראשונה ושלישית, והופעה חד פעמית בשנייה): אנדרומון הוא דיג'ימון ברמת מושלם, הראשון שמופיע בסדרה. הדיג'יגדילה שלו היא משינדרמון, אחד מאדוני האופל, שבוא הוא נלחם. הוא חבר של הדיג'יגורלים. התקפותיו המיוחדות הן להב ברק, ומכת ברק, בה הוא יורה טילים מהחזה שלו. נקשר לקזו מהעונה השלישית כשזה דאג לו כשנפצע.
 • צ'ואמון וסוקמון (עונה ראשונה):צ'ואמון וסוקמון הם שני דיג'ימונים טיפשים שחולקים אותו מוח. הם הופיעו בפעם הראשונה כשדווימון חילק את אי הקבצים. הם הציקו למימי עד שראו את הדיג'יכלי, ואז הם כיוונו אותה לחלק באי שבו היה איזי. לאחר מכן הם הצטרפו לצבא של מיוטיסמון, אך נשארו בעולם הדיגיטלי בדיוק כשאדוני האופל השתלטו. כשהדיג'יגורלים חזרו, הם גילו שסוקמון מת, ורק צ'ואמון נשאר. ברגע האחרון, כשפיידמון מנסה להרוג את מימי, צ'ואמון חוטף במקומה את המכה ומת. חזרו בעונה השנייה להופעה חד פעמית.
 • וואמון (עונות ראשונה):וואמון הוא דיג'ימון העל השני שפוגשים בסידרה. הוא דיג'ימון בצורת ליוויתן ענק, שבטעות אכל פעם את הדיג'יגורלים בגלל שהיה תקוע בתוכו גלגל שיניים. הוא הביא אותם אל התגים וליבשת סרבר. לאחר מכן, כשסידרמון מתכתי (אחד מאדוני האופל) ניסה להרוג את הדיג'יגורלים, וואמון עזר להם לברוח, נלחם בסידרמון מתכתי, ומת לבסוף. התקפתו המיוחדת היא גל גאות. חזר להופעות אורח בעונות שנייה ורביעית לעזור לדיג'יגורלים.
 • נוממון (עונה ראשונה): הנוממונים הם דיג'ימונים ברמת אימונים קטנים שעשויים מזבל. הם חלשים מאוד, ולא אוהבים אור שמש. כמו כל הדיג'ימונים, גם הם מאוהבים במימי ובקארי, במימי, כיוון שהיא יפה מאוד, ובקארי, כיוון שהיא שחררה אותם משליטתו של משינדרמון אדון האופל, והייתה נחמדה אליהם יותר מכל אחד אחר, ולכן הם הכתירו אותה למלכה קארי. כמובן שהם אהבו אותה מכיוון שהיא הייתה יפה מאוד. במתקפה שלהם הם זורקים זבל.
 • מראמון (עונה ראשונה): מראמון הוא דיג'ימון אלוף שעשוי מאש. הדיג'יגורלים פגשו אותו בפעם הראשונה כשנתקע בו גלגל השיניים של דווימון. התקפתו המיוחדת היא אגרוף בוער.
 • יונימון (עונה ראשונה): דיג'ימון סוס חכם מאוד שגר על ההר של דווימון באי הקבצים. גם בו נתקע גלגל שיניים. התקפתו המיוחדת היא מתקפה אווירית, בה הוא יורה כדור אנרגיה מפיו. היה אחד הדיג'ימונים הראשונים שנשבה על ידי שליט הדיג'ימונים בתחילת העונה השנייה.
 • פריג'ימון (עונה ראשונה, פלאשבקים בעונה חמישית [בעונה 5 זה פריג'ימון אחר]): פריג'ימון הוא דיג'ימון אלוף שנראה כמו איש שלג, שנתקע גם בו גלגל שיניים שחור. מתקפתו המיוחדת היא מכה מתחת לאפס, בה הוא מכה בדברים והם מתכסים בקרח.
 • גקומונים (עונות 1-2): עם של צפרדעי דיג'ימון שוחרי שלום ששולט עליהם שוגונגקומון.
 • גוטסומונים (עונות 1-2 ו-4): עם של דיג'ימוני אבן טובי לב. ברמת אלוף גדלים למטאורמון או מונוכרומון.

הרעים[עריכת קוד מקור | עריכה]

עונה ראשונה[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • דווימון (חלק ראשון). דיג'ימון ברמת אלוף. מהמילה devil- שטן. הוא נשלט למעשה על ידי דיג'ימונים מרושעים בהרבה (לדוגמה, הוא אמר בקרב האחרון שהם אומרים שהקטן ביותר יביס אותו, ושהוא לא יכול לתת לזה לקרות. יש השערה שאומרת שההם אלה אדוני האופל. יש גם כאלה שהשוו בין התמונה של הרוח של מאלו מיוטיסמון ששכנה בתוך אוקווה לבין הצורה של דווימון בפתיח של עונה אחד, ולכן יש השארה שמיוטיסמון שלט בו). הוא גילה שבאמצעות גלגלי השיניים שמפעילים את אי הקבצים, הוא מסוגל לשלוט על מהלך האי ולהשתלט על המחשבות של הדיג'ימונים הטובים ולהפוך אותם לרעים. הושמד על ידי אנג'מון, הדיג'יגדילה של פטמון, שהקריב את עצמו בשביל לחסל את דווימון. התקפתו המיוחדת היא מגע הרוע, בה הוא נוגע בדברים ומעביר זרם של אפלה אל מי שהוא נוגע בו.
 • סקאל גריימון (עונה אחד, חלק שני ועונה שתיים, כשקן ניסה לגרום לגריימון של טאי לגדול לגריימון מתכתי, ללא הצלחה.): דיג'יגדילת המושלם האפלה של גריימון, בעזרת כפייה. נוצר כשגריימון אחר תקף אותם וטאי דחק בו לגדול לרמת המושלם, אף על פי שהוא לא הפעיל את הסמל שלו, ולכן גריימון גדל בצורה אפלה. סקאל גריימון הוא דיג'ימון שעשוי מעצמות (כשמו כן הוא, סקאל=גולגולת), ששני הצרכים היחידים לו הם לאכול, ולהילחם, לכן הוא פראי ובלתי נשלט עד כדי כך, שהוא תקף אפילו את טאי. מתקפתו המיוחדת היא גל אופל, בה הוא יורה טיל מיוחד שנמצא על גבו.
 • אטמון (חלק שני): דיג'ימון ברמת על. קוף מרושע שמנהל רשת תקשורת בעולם הדיגיטלי וחושב שהוא כוכב רוק. הוא משתמש במוזיקה שלו בשביל לפגוע באחרים (כיוון שהיא נוראית). הושמד על ידי גריימון מתכתי, הדיג'יגדילה של גריימון. התקפתו המיוחדת היא רשת אפלה (דארק נט, נישמע כמו דארקנס, שזה אפלה באנגלית), בה הוא זורק מידו כדורי אנרגיה, שבשיא כוחו, מסוגלים לפתוח חורים שחורים קטנים.
 • אטמון מתכתי (חלק רביעי) דיג'יגדילת המגה של אטמון, שחזר לנקום בדיג'יגורלים. הושמד על ידי לילימון, זודמון וסייבר ליאומון, הדיג'יגדילה של ליאומון, חברם. הוא השמיד את סיבר ליאומון לפני שהוא מת. מתקפתו המיוחדת היא מיץ שייק בננה, בה הוא זורק קליפת בננה.
 • מיוטיסמון\ וואמדמון (חלק שלישי): דיג'ימון ברמת על. ערפד מרושע שגרם לגטומון לחשוב שהיא מרושעת. גטומון לבסוף גדלה בעזרת קארי לאנג'וומון והשמידה אותו. מתקפותיו המיוחדות הן: כנף דביקה, בה יוצאים עטלפים מגלימתו ותוקפים את כולם, ברק ארגמן, בה שוט אדום ועוצמתי שמסוגל להשמיד דיג'ימונים יוצא מידו ומתקפתו החזקה מכולם היא ציפורני סיוט לילה, שבה הוא גורם אפילו לדיג'ימונים החזקים ביותר להיות על סף מוות.
 • וונום מיוטיסמון (מיוטיסמון ארסי\ וואמדמון ארסי {וונום וואמדמון}) (עונה ראשונה, חלק שלוש) דיג'יגדילת המגה של מיוטיסמון. על פי הנבואה הוא יקום לחיים בתור מלך הדיג'ימונים בן האלמוות, אבל יובס כאשר שני המלאכים (אנג'מון ואנג'וומון) ירו את חציהם על מאט וטאי. לאחר שהם נפגעו מהחצים, אגומון וגאבומון דיג'יגדלו לרמת המגה שלהם גם כן, והשמידו אותו בכך שפגעו בצורתו האמיתית, שהתפתחה באותו הזמן בתוך ביטנו. מתקפתו המיוחדת היא החדרת ארס, בה הוא יורה קרני אור משונות, שכל דבר שהן נוגעות בו הופך לנתונים דיגיטליים ומתפוגג.
 • אדוני האופל (חלק רביעי): ארבעה דיג'ימוני מגה מרושעים שהשתלטו על העולם הדיגיטלי ומנסים להשתלט גם על כדור הארץ. ההתקפות המיוחדות שלהם הן: סידרמון מתכתי-כוח נהר, פפטמון-אגרוף בובה, משינדרמון-תותח ג'יגה ופיידמון, תרסיס ליצנים, בה הוא יוצר תרסיס אדום שפוגע בדיג'ימונים ומחזיר את ההתקפות שלהם, חרב ניצחון\חרב אליפות\חרב חצוצרה, בה הוא זורק את ארבעת החרבות המטעות שלו, שכל הזמן נעלמות ומופיעות במקומות אחרים, כך שאי אפשר להתגונן מפניהם, ולכן הוא הצליח כמעט להרוג את טאי ואת גרימון מלחמתי איתה, ומתקפה נוספת ששמה לא ידוע, שבה הוא זורק מטפחת לבנה שהופכת את כל מי שהיא נוחתת עליו למחזיק מפתחות שהוא מחזיק.
 • אפוקלימון (חלק חמישי): דיג'ימון מגה מעוות שנוצר מכל הדיג'ימונים שנמחקו במהלך הדיג'יגדילות והפכו להיות אפוקלימון, דיג'ימון מזוויע שמסוגל להרגיש רק כאב וסבל, וכוחו עולה על כוחם של כל הדיג'ימונים האחרים ברמה שלו, כיוון שהוא נוצר מדיג'יגדילה גנטית אפלה. למעשה, לאחר שאפוקלימון נוצר ונכנס מחדש לעולם הדיגיטלי, עצם הקיום שלו עיוות את העולם הדיגיטלי, מה שגרם לדיג'ימונים להגיע לעולם האמיתי, ומה שגרם גם לאדוני האופל להיווצר. במקור הוא ניסה להיות טוב, אבל בגלל הכוח שלו והמראה שלו, כולם נידו אותו, והוא שקע באפלה עמוקה שעיוותה אותו עוד יותר. בסופו של דבר התברר שהוא קינא בדיג'יגורלים, על כך שהם תמיד צחקו ונהנו, ויכלו ליהנות באור השמש החמים, בעוד שהוא נאלץ להקשיב להם בלי יכולת להשתתף, מתוך החשכה והקור האין סופיים. הוא השמיד את התגים והסמלים כדי שהדיג'ימונים לא יגדלו שוב. לאחר שהוא הפך את הילדים לקוד בינארי והם חזרו, והפעם הם ידעו איך לגרום לדיג'ימונים לגדול גם בלי התגים והסמלים, הם ניצחו אותו וגרמו לו להתאבד. לאחר שמת, פער הזמנים בין העולם הדיגיטלי והעולם האמיתי, שהיה כך שכל יום בעולם הדיגיטלי שווה לדקה בעולם האמיתי, הסתדר. מתקפותיו הן: מגע הרוע של דווימון, רשת האופל של אטמון, מיץ שייק בננה של אטמון מתכתי, ברק הארגמן של מיוטיסמון, כנף דביקה של מיוטיסמון, ציפורני סיוט לילה של מיוטיסמון, החדרת ארס של וונום מיוטיסמון, כוח נהר של סידרמון מתכתי, אגרוף בובה של פפטמון, תותח ג'יגה של משינדרמון, חרב החצוצרה של פיידמון, תרסיס הליצנים של פיידמון, ציפורני המוות, שבה הוא משתמש בידיים המיוחדות שיוצאות מהמבנה המוזר שעליו הוא בנוי (מהן יוצאות גם המתקפות הקודמות), דיג'יגדילה הפוכה, בה הוא משתמש בידיו המיוחדות כדי להחזיר דיג'ימונים למצב טירון, רימוני ווירוסים, בה הוא יורה חיצים מיוחדים מכל המבנה שעליו הוא חי ואזור אפלה\השמדה סופית, בה הוא מתפוצץ ובגלל העובדה שהוא מורכב מנתונים של מאות דיג'ימונים, האנרגיה שמשתחררת מסוגלת להשמיד את כול העולם הדיגיטלי, ואפילו לגלוש לעולם האמתי ולהרוס אותו. במתקפה זאת הוא התאבד, אבל לא השמיד את שני העולמות כיוון שהדיג'יגורלים השתמשו בכוח של הדיג'יכלים כדי לכלוא אותו ולגרום לו לפוצץ רק את עצמו.
 • דיאבולומון (הסרט "משחקנו המלחמתי"): דיג'ימון מגה שיצר וויליס, דיג'יגורל מאמריקה. במקור, וויליס ניסה ליצור דיג'ימון נוסף על שני הדיג'ימונים שלו, אבל ווירוס מחשבים תקף את הדיג'יביצה, מה שגרם לה להתפתח בדיג'יגדילות אפלות בקצב מואץ. טאי, מאט, טי-קיי ואיזי ראו אותו באינטרנט בעוד שוויליס, שלא התכוון ליצור אותו, נתן להם עצות נגד דיאבולומון. בסוף, רגע ליפני שהטילים הגרעיניים שדיאבולומון שיגר הגיעו ליעדם (קולורדו-הבית של וויליס, וטוקיו) גריימון מלחמתי וגרורומון מתכתי השתלבו לאומנימון, והביסו צבא שלם של דיאבולומונים, שנוצר בגלל ההתפתחות המואצת של דיאבולומון, ובהתחשב בעובדה שרק שלושה דיג'ימונים מסוגלים להגיע לרמת מגה סופי (גריימון מלחמתי+גרורומון מתכתי וכמובן מאלו מיוטיסמון) הוא יכול היה רק להשתכפל. לאחר שהושמד, הווירוס שהיה בתוכו עבר לקוקומון, אחד מבין שני הדיג'ימונים של וויליס. לאחר מכן הדיג'יגורלים החדשים היו צריכים להשמיד את קוקומון.


בין עונה 1 ו-2[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • מילניומון:מילניומון הוא דיג'ימון פנטום מגה, שנוצר בשנת 2000 בתור שילוב בין משינדרמון, אדון האופל שהובס על ידי גריימון מלחמתי, לבין קיימירמון המקורי (לא זה שנוצר על ידי קן, כיוון שזה קרה לפי שקן הפך לשליט דיג'ימון). הוא לא דיג'ימון מגה סופי, כי הוא נוצר מחיבור נתונים של שני דיגי'מוני מגה שהיו בתהליך התגבשות לאחר שהושמדו, ובטעות התערבבו, ולכן הם נשארו בתור דיג'ימוני מגה, אבל בתור פנטום מגה (מילניומון היה דיג'ימון הפנטום מגה החלש ביותר).

עונה שנייה[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • שליט הדיג'ימונים: הגרסה הממוחשבת האפלה של קן. בנה חרוטי בקרה גבוהים שמשמשים כספקי כח והשתמש בטבעות כהות כדי לשלוט על מוחות של דיג'ימונים, תוך כדי שהוא חוזר בלילות לביתו. כשקבוצת הכדורגל שלו טמאצ'י FC שיחקה נגד הקבוצה של אודייבה ודייויס תיקל אותו בצורה פרועה, זהותו נחשפה בעולם הדיגיטלי כשדייויס זיהה את הפציעה. מאז קן ברח מהבית ובמשך שלושה חודשים גר רק בעולם הדיגיטלי עד הבסתו.
 • קיימירמון: מוטציה גנטית שהשליט הנדס מכמה דיג'ימונים וגדולה ומרושעת יותר מכל הדיג'ימונים המוכרים. מלבד אפוקלימון, הוא הדיג'ימון היחיד שנוצר מדיג'יגדילה גנטית אפלה, אף על פי שהוא לא חזק כמו אפוקלימון. שמו נגזר מהמילה כימרה. יש לו ראש של קאבוטרימון,שיער של גריימון מתכתי, גוף של גריימון, זנב של מונוכרומון, רגליים של גרורומון, כנפיים של אנג'מון ושל ארדרמון, ידיים של קוואג'מון, סקאל גריימון ושל דווימון. קיימירמון הוא דיג'ימון מגה. יחד עם משינדרמון הוא גדל למילניומון. מתקפתו המיוחדת היא אש צפע.
 • יוקיו אוקווה: יוקיו הוא דיג'יגורל לשעבר שיצר את מומימון (דיג'ימון מומיה) וארוקנימון (דיג'ימונית עכבישה), והשתמש בהם כדי לנסות להשתלט על העולם הדיגיטלי על ידי נבגי האופל. מאוחר יותר התברר שבעצם נשלט על ידי מיוטיסמון, שחזר לחיים. רגע לפני שמת, הוא הבין מה הוא עשה וגילה שהוא דיג'יגורל בעצמו. לאחר מכן הוא השתמש באנרגיה שלו כדי לשחזר את העולם הדיגיטלי ולמחוק את כל הפגמים והדברים הרעים שגרם מאלו מיוטיסמון לו, לקן, לארוקנימון, למומימון ולגריימון מלחמתי שחור לעשות, וכמובן את הנזק שמאלו מיוטיסמון עשה בעצמו.
 • גריימון מלחמתי שחור: נוצר על ידי ארוקנימון ממאה חרוטי בקרה, מה שגרם לכך שיהיה לו לב, שלא כמו שאר הדיג'ימונים שנוצרו מחרוטי בקרה. השמיד את אבני הגורל כדי למצוא את אויבו, שהתגלה כל פעם מחדש כשהשמיד אבן גורל. רגע לפני שהשמיד את אבן הגורל האחרונה, הדיג'יגורלים ניסו להזיז את האבן בעזרת הדיג'יכלים, ושיחררו סוף סוף את אזולונגמון, שומר הצד המזרחי של העולם הדיגיטלי, שהחליף אותו בתקופת אדוני האופל האנטי אזולונגמון, הלו הוא פיידמון, אדון האופל הגדול ביותר. אזולונגמון סיפק תשובות שלו הספיקו לגריימון מלחמתי שחור, ולבסוף הוא ניסה לתקוף את אוקווה, אף על פי שרק אוקווה ידע איך להוציא מהילדים את נבגי האופל, ולכן הדיג'יגורלים, שבראשם עמד טאי עם גריימון מלחמתי (דיג'יגדילת המגה של אגומון), שנלחם נגד גריימון מלחמתי שחור יחד עם דריימון קיסרי מצב לחימה. הם ניצחו את גריימון מלחמתי שחור והוא הבין שהוא לא צריך כל הזמן להילחם ועזב כדי להבין יותר טוב את מה שלמד. הוא לא הופיע יותר עד שאוקווה הוציע נבג אופל מאחת הילדות, ואז הוא ראה את הצל של מאלו מיוטיסמון שיוצא מאוקווה, מה שנתן לו את הכוח לחסל את גריימון מלחמתי שחור. לפני שהוא הספיק לומר לדיג'יגורלים על זה, הוא השתמש בשארית האנרגיה שלו בשביל לחסום את השער הדיגיטלי באותו אזור. מתקפתו המיוחדת היא מזעזע אדמה\מזעזע טרה (טרה היא אלת האדמה הרומית). הוא דיג'ימון מגה.
 • דיימון: דיג'ימון מגה שמסוגל לפתוח שער דיגיטלי מתי שהוא רוצה. רצה את נבג האופל של קן מסיבה כדי לתת אותו למיוטיסמון. הוא נוצח לבסוף כשקן השתמש באנרגיה האפלה שנותרה בתוכו, כדי להפוך את השער הדיגיטלי של דיימון, לשער האופל, שער שמקשר אותך באופן ישיר לאוקיינוס האופל, כלא אפל שנוצר על ידי מיוטיסמון. אף דיג'ימון לא מסוגל לברוח מאוקיינוס האופל. התקפתו המיוחדת של דיימון היא אש תופת.
 • מאלו מיוטיסמון (בליאו וואמדמון) (סוף עונה שנייה): דיג'יגדילת המגה הסופית של מיוטיסמון. לאחר שהשמידו את וונום מיוטיסמון, הוא נכנס לתוך הגוף של אוקווה בכך ששכנע אותו שהוא יביא אותו לעולם הדיגיטלי. השתמש בטבעת הזהב של גטומון בשביל ליצור את חרוטי הבקרה והטבעות הכהות. הוא חטף את אוקווה, הילדים עם נבגי האופל והדיג'יגורלים החדשים לתוך ממד מיוחד שמגשים חלומות. שם הוא השתמש בנבגי האופל כדי ללבוש צורה אמיתית. הדיג'יגורלים הביסו אותו בכך שהבינו שהם יכולים לבקש שכל הדיג'יגדילות של הדיג'ימונים של הם יופיעו וילחמו בו. לבסוף הם העיפו אותו לעולם הדיגיטלי, שם שוב פעם לכל אחד היה רק צורה אחת, ומיוטיסמון התחזק. הם ניצחו אותו כשכול הדיג'יגורלים מכל העולם הגיעו לעזור, וכשהילדים עם נבגי האופל גילו שהם דיג'יגורלים גם כן וגרמו לו לאבד את כל הכוח שלו ולהפוך לגוש אפלה חסרת צורה, שאותה השמיד דריימון קייסרי מצב לחימה (הדיג'יגדילה של הדיג'יגדילה המשולבת של אקסוימון וסטינגמון) בעזרת מחץ הג'יגה, מתקפה מיוחדת שהוא קיבל מהכוח של כל הדיג'יגורלים. מתקפותיו המיוחדות הן: ערפל ארגמן, שהוא כמו ברק הארגמן של מיוטיסמון, רק יותר משוכלל, שפועל כמו חומצה וממיס דיג'ימונים, אפלה צווחת, בה הוא יורה גלי אפלה עוצמתיים ומתקפת הסיוטים, שבה הוא מגשים את הפחדים ואת החלומות הגדולים ביותר של הקורבן. כך הוא השמיד את ארוקנימון, כשהוא הגשים את פחדיה הגדולים ביותר ואת רצונה לא לראות אותו שוב, וכך הוא העסיק את הדיג'יגורלים, בכך שהוא הראה להם את החלומות הגדולים שלהם, למעט קן ודיוויס, קן, כיוון שהוא הראה לו את הסיוט הנורא ביותר שלו, ולא את חלומו הטוב ביותר, ודיוויס, כיוון שדיוויס לא הושפע מהמתקפה שלו.
 • ארמגדומון (הסרט "דיאבולומון מכה שנית"):דיג'יגדילת המגה סופי של דיאבולומון. למעשה הוא לא דיג'ימון אמיתי\טבעי בכלל, לכן נחשב שיש רק שני דיג'ימונים ברמת המגה הסופי. ארמגדומון נוצר על ידי דיג'יגדילת המגה סופי גנטית האפלה של קורמון, צורת התינוק של דיאבולומון. לאחר שדיאבולומון גרם לאומנימון להשמיד אותו שוב, הוא שלח צבא של שכפולים של עצמו בצורת התינוק שלו לעולם האמיתי כדי שהם יבצאו את הדיג'יגדילה ביחד. הוא עשה זאת בעולם האמיתי, כיוון שכפי שהוא גילה, הוא מסוגל רק להשתכפל, ולא לדיג'יגדול יותר מרמת המגה באינטרנט, לכן הוא הגיע לעולם האמיתי וביצא את הדיג'יגדילה. הוא היה עוצמתי כל כך, עד שאפילו אומנימון לא הצליח להרוס אותו לבדו, והוא גרם לאומנימון לאבד את הידיים ו"להיכבות". הוא הושמד על ידי דריימון קיסרי מצב אביר, שנוצר כשאומנימון התעורר, ואז חזר לאגומון וגאבומון, כיוון שהם נתנו את הכוח של אומנימון לדריימון קיסרי, שלא נפגע עוד יותר מדי, והפכו לחרב האומני, או חרב האומגה, שברגע שדריימון קיסרי נגע בה, הוא הפך לדריימון קיסרי מצב אביר. באמצעות חרב האומני הוא השמיד את ארמגדומון, והפעם לתמיד.

עונה רביעית[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • לוסמון : דיג'ימון מרושע אשר נלכד על ידי הלוחמים האגדיים וחוזר בעזרת באבירים המלכותיים להילחם בבני האדם.
 • האבירים המלכותיים: שני דיג'ימונים מלכותיים אשר מנסים להחיות את לוסמון.
 • צ'רובימון: דיג'ימון טוב לב אשר נשלט על ידי לוסמון והפך חמישה מהלוחמים האגדיים לרשעים.
 • סגיטרימון: שודד קנטאורי שמטיל חיתתו על כפרים ונעזר בקנטרומונים ככח מילואים. מקור השם ממזל קשת.

עונה חמישית[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • מרוקימון (ביפנית- מרקורימון): דיג'ימון דמוי אריה ברמת על בעל גוף של לוחם מהאולימפוס. שולט על הר הקרח האינסופי. הוא רק רצה שיהיה שלום בין העולם הדיגיטלי לעולם האמיתי. הוא היה זה שגידל את קינן. הושמד בפרק 25 על ידי גיזמון איי טי.
 • גוטסמון: דיג'ימון טירון והעוזר של מרוקימון ולאחר שבגד בו נהייה העוזר של סייבר ליאומון.
 • סייבר ליאומון: אחד ממנהיגי העולם הדיגיטלי. פלש לעולם האמתי במטרה להשמיד כל קשר בין שני העולמות. הושמד על ידי גיזמון איי טי.
 • פר' אקיהירו קרטא: פרופסור מרושע שרצה להשמיד את הדיג'ימונים ויצר באופן מלאכותי את גיזמון איי טי, שגדל לגיזמון אקס טי, מדיג'ימונים חפים מפשע שהשמיד. השתלט על דיג'ימון מגה בשם בלפאמון במטרה להשתלט על שני העולמות, אבל הושמד. ברגע האחרון של חייו הוא השמיד לחלוטין את החומה בין העולם הדיגיטלי לבין עולם בני האדם.
 • בני הכלאיים: חבורת נערים שקרטא איחד את הDNA שלהם עם נתונים דיגיטליים וגרם להם להיות מסוגלים לדיג'יגדול. הדיג'ימונים האלו נקראים: ביו ת'אנדברדמון, ביו גוטסומון וביו סטגמון.
 • האבירים המלכותיים (האבירים של יגדראסיל): קבוצה של הדיג'ימונים החזקים ביותר. כולם דיג'ימוני מגה, למעט מגנמון, שהוא דיגי'מון ברמת טירון משוריין מוזהב , ולמעט אומנימון, שהוא דיג'ימון מגה סופי. היו נאמנים לידגראסיל, מלך הדיג'ימונים, עד שהבינו את הטיפשות שלו ובגדו בו.
 • יגדראסיל: מלך הדיג'ימונים. אחד מדיג'ימוני המגה החזקים ביותר (במקום ה - 7, אחרי פיידמון. לכן הוא לא באמת המלך). הוא השתלט על הגוף של אבא של מרקוס, לאחר שזה עבר לגוף של באנצ'ו ליאומון. ניסה להרוס את עולם בני האדם, אבל לבסוף נוצח והבין את טעויותיו. התברר בסופו של דבר שהוא היה תוכנת מחשב שהגיעה בטעות לעולם הדיגיטלי והנתונים שלה הפכו לדיג'יסול והיא הפכה לדיג'ימון, שכל מטרתו היא להגן על העולם הדיגיטלי.

הדוות- עונה שלישית[עריכת קוד מקור | עריכה]

הדוות הם שנים עשר דיג'ימוני-על המבוססים על שנים עשר המזלות בלוח השנה הסיני. מתעבים דיג'ימונים שקשורים לבני אדם ומנסים להשמיד את העולם האמיתי:

מיהירמון (נמר), מג'ירמון (דרקון), סנדירמון (נחש), אינדרמון (סוס), פג'ירמון (כבש), מקורמון (קוף), סינדורמון (תרנגול), קטורמון (כלב בולדוג), ויקרלמון (חזיר בר), קומווירמון (עכברוש) ווג'רמון (שור).
הדווה היחיד שלא היה רע הוא אנטילמון (ארנב), שנקשר לסוזי.

חפצים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • תגים (עונה ראשונה): תליונים דיגיטליים שמשמשים למציאת הסמלים ולשמירתם.
 • סמלים (עונה ראשונה): סמלים מיוחדים שמותאמים לדיג'יגורלים. מאפשרים להם לדיג'יגדול לרמת המושלם והמגה. הסמלים מהחזק ביותר לחלש ביותר הם כאלה:

טי קיי-סמל התקווה, קארי-סמל האור, טאי-סמל האומץ, מאט-סמל החברות, איזי-סמל הידע, ג'ו-סמל האמינות, סורה-סמל האהבה ומימי-סמל הכנות. הדיג'יגדילות מהסמלים הן: סמל התקווה-מגנה אנג'מון, מלאך התקווה הראשי. סמל האור-אנג'וומון, מלאכית האור הראשית. סמל האומץ-גריימון מתכתי. סמל החברות-גרורומון מלחמתי. סמל הידע-מגה/אולטרה קאבוטרימון. סמל האמינות-זודומון. סמל האהבה-גרודומון, חצי ציפור חצי אדם ששולטת בשמיים, וסמל הכנות-לילימון, דיג'ימונית פיה מפרחים. בעונה השנייה מקבל קן את סמל טוב הלב. לכל אחד מהסמלים (למעט סמל טוב הלב) יש דיג'יביצה שמותאמת לאחד מהילדים.

 • דיג'יביצים (עונה שנייה): ביצים דיגיטליות עם סמלים שניתן לשמור בלפטופ, וגורם לדיג'ימון לגדילה משוריינת.
 • דיג'יביצה מוזהבת\דיג'יביצת הניסים (עונה שנייה):דיג'יביצה מיוחדת שבתוכה הוחבא על ידי אזולונגמון (אחד מארבעת השומרים שהוחלפו על ידי אדוני האופל) סמל טוב הלב של קן. בעזרתה וימון מסוגל לגדול למגנמון.
 • דיג'יליבה (digicore, עונה שנייה): מקורות אנרגיה שג'נאי העניק לדיג'ימונים כדי שיוכלו לגדול בעולם האמיתי. ג'נאי קיבל אותם מאזולונגמון, כיוון שהן חלק מ-12 הליבות שלו.
 • השער הדיגיטלי של מיוטיסמון (The digigate of Myotismon\Vamdamon, עונה ראשונה): שער מיוחד שנמצא בטירה של מיוטיסמון. באמצעותו עברו מיוטיסמון וצבאו לעולם האמיתי, וגם הדיג'יגורלים. נהרס לאחר שקרסה הטירה של מיוטיסמון.
 • הקלפים הדיגיטליים של מיוטיסמון (The digicards of Myotismon\Vamdamon עונה ראשונה): ערכת קלפים שפותחת את השער הדיגיטלי של מיוטיסמון. מיוטיסמון גילה את הסוד שלהם באמצעות קסמים, בעוד שאיזי הצליח לפתור אותם בעזרת רמז שנתן לו ג'נאי. הסוד שלהם הוא שצריך לשים אותם על לוח מיוחד שמסמל את סוגי הדיג'ימונים ולסדר אותם ברמות של טירון, אלוף ומושלם.
 • נבג האופל של מיוטיסמון (The dark digigerm of Myotismon\Vamdamon, עונה שנייה): המצאה שיצר אוקווה. למעשה, אוקווה יצר אותה לפי ההוראות של מאלו מיוטיסמון, ששכן בתוכו וגרם לו לעשות דברים נוראיים כדי שהוא יוכל ללבוש צורה חדשה ולבצא שוב פעם דיג'יגדילה, הפעם לרמת ה"מגה הסופית". נבגי האופל מתפקדים כך שהם יוצרים חומר מיוחד שמאפשר גם לאלה שלא דיג'יגורלים להיכנס לעולם הדיגיטלי. כך הצליח מיוטיסמון לשכנע את אוקווה ליצור לו אותם. לקן הוחדר נבג האופל על ידי דיימון, שפעל למעשה בשרותו של מיוטיסמון, שציווה עליו להביא לו את נבג האופל של קן. כיוון שנבגי האופל משתמשים בכוחו השחור של מיוטיסמון, קן הצליח בעזרת מה שנשאר מנבג האופל שלו לפתוח שער לאוקיינוס האופל עצמו ולזרוק את דיימון פנימה, וכיוון שדיימון הוא דיג'ימון מגה, הוא מספיק חזק כדי לשרוד שם, ולכן הוא לא יעבור למערבולת האופל, אבל הוא לא מספיק חזק כדי לברוח משם.
 • חרב האומני\אומגה (Omega sword): חרב שמחזיקה באנרגיה והכוח של אומנימון. היא כל כך חזקה, עד שמעצם העובדה שדריימון קיסרי מצב לחימה נגע בה, הוא הפך לרמת מגה עליונה\אומגה. יש לה את הכוח של כל המתקפות של אומנימון, רק חזקות פי כמה. מי שמחזיק בחרב האומני, ושולט בכוח שלה, לא משנה באיזה רמה הוא, יש לו כוח חזק יותר מלכל דיג'ימון (למעט זוג דיג'ימוני המגה סופי עליונה, שהם ניאו מיוטיסמון ומגה אומנימון).
 • דיג'יזואיד (מוזכרת רק בעונה החמישית): המתכת השנייה בחוזקה בעולם הדיגיטלי. ממנה עשוי בין השאר פטיש הברק של זודומון. המתכת היחידה שחזקה יותר ממנה היא המתכת שממנה עשויה חרב ההתעלות.
 • שלוש הטבעות הקדושות: שלוש טבעות מיוחדות שמחזיקים דיג'ימונים מיוחדים. שלוש הטבעות הן:

1:

טבעת הזנב הקדושה של גטומון: הטבעת שעל הזנב של גטומון, שהעניקה לה את רוב כוחותיה. לאחר שנלקחה על ידי שליט דיג'ימון, ואז ג'נאי לקח אותה כדי לישמור שאוקיינוס האופל לא יתערבב עם ארץ דיג'ימון, וכדי לגרום לדיג'יגדילה הגנטית לפעול, אז גטומון איבדה את רוב כוחותיה, ועל אף העובדה שהיא דיג'ימונית ברמת אלוף, היא הפכה להיות חלשה כמו דיג'ימון טירון.

2:

הטבעת הקדושה של אנג'מון: טבעת קדושה שנמצאת על היד שבה משתמש אנג'מון ליד הגורל. כשהוא גדל למגנה אנג'מון, הטבעת נדבקת על גב ידו, ומשם יוצאת חרב הקסם.

3:

הטבעת הקדושה של אומנימון: לא רק למלאכים יש טבעת, אלא גם לאומנימון יש טבעת משלו. כשאומנימון משנה מצב לחרב האומני, אז הוא בעצם משחרר מתוכו את הטבעת שלו, שמרכזת את כל כוחותיו. לאחר מכן הטבעת לובשת צורה של חרב. כשהוא משנה מצב למגה אומנימון, גם אז הוא משתמש בטבעת שלו כדי לדיג'יגדול.

שלוש הטבעות הן שלושה חפצים מיוחדים, שמרכזים את כל כוחות הטוב. לכן, אי אפשר להרוס אותן, כי אם תיהרס אחת, כל השאר גם כן יהרסו, ואז כל כוחות הטוב יושמדו.

דיג'יכלים[עריכת קוד מקור | עריכה]

באנגלית- digivice. באופן כללי, המכשיר המשמש לקשר בין הילד לדיג'ימון שלו, אבל בכל עונה הייתה לו צורה אחרת עם אפליקציות חדשות:

 • לפני הדיג'יכלים- במאנגה ילדים שלטו בדיג'ימונים בעזרת "V-pets" ("חיות מחמד וירטואליות"), מכשיר דיגיטלי קטן בסגנון טמגוצ'י בו יכלו להילחם זה בזה, לטפל בדיג'ימון ולפתח אותו עם דיג'יגדילה. בעונה השלישית של סדרת הטלוויזיה ילדים שיחקו במכשיר קצת יותר גדול, ויכלו להעביר בו כרטיס מגנטי עם קודי שדרוג לדיג'ימונים שבמכשיר. ל"טיימרים" טקאטו וריקה המכשירים השתדרגו לדיג'יכלים.
 • בעונה הראשונה: הדיג'יכלי היה בצורת טמגוצ'י. באמצעות הכוח שהיה עצור בתוכו ניתן היה לפתוח שער דיגיטלי במקרי חירום, ולפעמים אפילו לאזורים מיוחדים כמו אוקיינוס האופל. הכוח שבהם היה מספיק חזק גם כדי ליצור דברים מיוחדים, כגון להשמיד את גלגלי השיניים, או לתת כוח לדיג'ימונים בשביל ליצור מתקפות חדשות, או אפילו לכלוא את אפוקלימון.
 • בעונה השנייה: הוא היה בצורת סלולרי וניתן היה לפתוח איתו שער לעולם הדיגיטלי מתי שאתה רוצה (בתנאי שיש מחשב בסביבתך), וכונה על ידי איזי D3. בנוסף, היו לו כל שאר הכוחות של הדיג'יכלי מעונה אחת.
 • בעונה השלישית: ניתן היה להעביר בתוכו כרטיסי משחק מגנטים של דיג'ימון לשיפור הדיג'ימון.
 • בעונה הרביעית: הדיג'יכלים נקראו גלאים והנתונים של הדיג'ימון יכולים להיכנס לגלאים.
 • בעונה החמישית: הדיג'ימון יכול להיכנס לתוך הדיג'יכלי. בגרסה העברית זה נקרא "דיג'ישלט" ותוכנן על ידי דר' ספנסר דיימון, באישורו של מרוקימון. פר' קוראטה תכנן דיג'יכלי משלו והעניק לכמה מחברי הגדוד ששלח לעולם הדיגיטלי כדי לשלוט בדיג'ימונים אפלים שבנה.
 • החל מעונה שישית: הדיג'יכלי משמש לשילוב בין דיג'ימונים שונים מאותו צבא ולהעברתם בין איזורים בעולם הדיגיטלי.

העולם הדיגיטלי[עריכת קוד מקור | עריכה]

העולם הדיגיטלי הוא תוכנת מחשב מיוחדת, שלבשה צורה פיזית ומתקיימת במישור מקביל של המציאות. במקור, העולם הדיגיטלי היה תוכנת מחשב ענקית, שבה היו המון תוכנות, אבל כשהעולם הדיגיטלי לבש צורה פיזית, התוכנות שהרכיבו אותו התפצלו לשלושה חלקים:

 • דיג'ימונים:הדיג'ימונים הם החלק הנפוץ ביותר של התוכנות שהרכיבו את העולם הדיגיטלי. התוכנות שהפכו לדיג'ימונים בעצם לבשו צורה, והתחלקו לשלושה חלקים, שהם נתונים חיסון ווירוס, כשהנתונים הם דיג'ימונים ניטרליים, ולמעשה כל דיג'ימון ברמת תינוק הוא כזה, חיסון אלה דיג'ימונים שפועלים אך ורק למען האור, והווירוס אלה דיג'ימונים שפועלים למען כוחות הרשע. הדיג'ימונים, בנוסף לשלושת הסוגים האלו, מתחלקים לרמות ההתפתחות, שהן: תינוק, אימונים, טירון, אלוף, על, מגה, מגה סופי ומגה סופי עליונה.
 • דיג'יאנושיים: ישויות מיוחדות, שכמו הדיג'ימונים, היו תוכנות שלבשו צורה פיזית, אבל עם כמה שינויים בולטים, שהם:

1:הם לא יכלו לדיג'יגדול.

2: כולם היו מסוג נתונים, למעט המנהיג שלהם.

3: כולם היו פחות או יותר חזקים כמו דיג'ימון ברמת אלוף (למעט המנהיג שלהם).

ה"דיג'יאנושיים" היו אלה שמעבדים את המידע בעולם הדיגיטלי. בסיס המיבצעים המקורי שלהם נהרס על ידי פיידמון ולאחר מכן נבנה על ידי מיוטיסמון מחדש ושימש כטירה שלו. ג'נאי, ה"מורה" של הדיג'יגורלים, היה המנהיג שלהם, והוא היה היחיד שהיה כמו מין שילוב בין סוג חיסון לנתונים. כמו כן, כיוון שג'נאי היה מסוגל להילחם בפיידמון עצמו, מה שהוא עשה, סביר להניח שהעוצמה שלו הייתה בין העוצמה של דיג'ימון על, לבין העוצמה של דיג'ימון מגה. הקבוצה של הדיג'יאנושיים הומדה על ידי הצבא של פיידמון, כשהוא ניסה לחטוף את הדיג'יביצים, אבל כשג'נאי הציל אותן, כוחותיו התעמעמו על ידי נבג אופל נסיוני שפיידמון יצר, מה שגרם לו להראות כמו איש זקן, וגרם לו להיחלש. כשאדוני האופל הובסו, נסג האופל של פיידמון איבד את כוחו, והוא חזר להיות צעיר וחזק, מה שנתן לו את האפשרות לשכפל את עצמו כדי להקים מחדש את הקבוצה שלו, אף על פי שהשכפולים שלו חלשים יותר ממנו. בעונה השנייה ראו את השכפולים שלו בכל רחבי העולם, כשעזרו לדיג'יגורלים להחזיר את כל הדיגי'מונים המבולבלים לעולם הדיגיטלי.

 • הישויות הדיגיטליות: הישיות הדיגיטליות הן תוכנות מחשב שלא לבשו צורה פיזית כשהעולם הדיגיטלי ושאר התוכנות לבשו כזאת.

הישויות האלו הונהגו על ידי ישות מיוחדת, שהייתה חברה של ג'נאי ושל אזולונגמון, ויחד הם פיקחו על העולם הדיגיטלי. בעונה אחד, מופיעות שתי ישויות כאלו, והן:

1.רוח האור: מנהיגת הישויות האלה, שנכנסה לתוך קארי בשביל להסביר לחבורה למה הם נבחרו להיות דיג'יגורלים, והיא נכנסה לתוך קארי, כיוון שהיא רוח האור, וקארי הייתה היחידה שיכלה לתקשר איתה. רוח האור היא למעשה הצד הנקבי של אזולונגמון, ולמעשה הכוח שלה חזק אפילו יותר משלו, כמו שרואים בפרק שהיא נכנסה לקארי, היא יצרה פרץ אנרגיה שהפך את גריימון מלחמתי וגרורומון מתכתי לקורומון וצונומון ברגע.

2.מערת הדיכאוניות: תוכנה מיוחדת, שלבשה צורה חצי פיזית, פעם היא מופיעה ופעם לא, ומטרתה היא להפוך אנשים מדוכאים, לשמחים. מה שהיא עושה, זה מכניסה אנשים שהיא מרגישה שהם בדיכאון לתוכה, יחד עם אנשים נוספים ש"יצפו" בתהליך, ואז משקיעה אותם עמוק לתוך הדיכאון, ולפתע מוציאה אותם, בעזרת זה שנמצא איתם, וכך צוברת את כל האפלה והדיכאון שנצבר בתוכם לגוש שממנו היא ניזונה. מאט וסורה נפלו עליה בפרק 51 בעונה הראשונה, וכתוצאה מכך, כל הרגשות השליליים שהם החזיקו בתוכם מאז תחילת העונה הראשונה, נעלמו.

שלושת סוגי התוכנות האלו, מגינים ומפעילים את העולם הדיגיטלי.

מקומות בעולם הדיגיטלי[עריכת קוד מקור | עריכה]

מקומות בארץ דיג'ימון[עריכת קוד מקור | עריכה]

מידע!:ארץ דיג'ימון הוא האזור בעולם הדיגיטלי שבוא הדיג'יגורלים תמיד נמצאים. יש עוד אזורים, אבל הם לא נכללים בתוך ארץ דיג'ימון, אלא הם בכללי בעולם הדיגיטלי.


 • אי הקבצים\אי הנתונים (עונה ראשונה): המקום שעליו הגיעו הדיג'יגורלים לראשונה בעונה אחד. באי הקבצים חי דווימון, ועד שאדוני האופל שינו את פני העולם הדיגיטלי, הכפר הראשוני היה שם. (מה שסותר את עצמו הוא שרוב הדיג'ימונים הם דיג'ימונים בעלי מתקפות אש כמו טירנומון או מונוכרמון ודיג'ימונים ברמות אימונים לא יכולים לשחות ובכל זאת אין המון דיג'ימונים באי הקבצים אבל ביבשת סרבר יש המון. הכוונה היא שאיך הדיג'ימונים מגיעים ליבשת סרבר?)
 • הארמון של דווימון: ארמון שחור בסגנון יווני שניצב על ראש ההר שבאי הקבצים. נהרס כשדווימון הגדיל את עצמו עם גלגלי השיניים.
 • יבשת סרבר (עונות ראשונה ושנייה):יבשת שמהווה את מרבית העולם הדיגיטלי. רוב הדיג'ימונים חיים שם וגם רוב האויבים.
 • הכפר הראשוני/כפר ההתחלה (עונות 1-2 ו-4): המקום שאליו חוזרות לחיים ובו בוקעות כל הדיג'יביצים. באנגלית ובעברית השם שונה בין עונות 1-2 לבין העונה הרביעית, והמראה שונה, אבל ביפנית השם זהה: はじまりの街.
 • הפירמידה של אטמון (עונה ראשונה): פירמידה הפוכה שבה שכן אטמון. נהרסה בקרב שבו אטמון מת.
 • המסעדה של דיג'יטאמאמון (עונות ראשונה ושנייה): המסעדה שבה נאלצו מאט וג'ו לעבוד כדי לשלם חוב, כשלמעשה בעל המסעדה עבד אצל מיוטיסמון וניסה להחשיל אותם.
 • הבית של ג'נאי (עונה ראשונה): הבית של ג'נאי הוא בית שהכול בו עשוי ממכונות, והוא שוכן באמצע אגם, תרתי משמע. בשביל להגיע עליו, ג'נאי חוצה את האגם לשניים, ויורד בגרם מדרגות לבית שלו, ואז מחזיר את המים. הוא עושה את זה כדי להתחבא מכל הדיג'ימונים המרושעים שמנסים לחסל אותו.
 • הר הספירלה\ הר החרוט (עונה ראשונה, חלק רביעי): הר שמרכז את כל יבשת סרבר ועוד כמה אזורים מהעולם הדיגיטלי בהר אחד. כל פעם שהשמידו אדון אופל אחר הוא התחיל להיעלם. מתחת להר הייתה בעצם האפלה של אפוקלימון, שבתוכה נכלאו המגנים של העולם הדיגיטלי, עד שכשהר הספירלה הושמד, המגנים עברו מהאפלה שמתחת להר לאוקיינוס האופל.
 • קיר האש (עונה ראשונה): קיר האש הוא אזור מיוחד שנמצא חלקו בארץ דיג'ימון, וחלקו באזור האפלה של אפוקלימון. ממנו יצא אפוקלימון בפעם הראשונה, ושם, נמצא החלק האחרון של האגדה על הדיג'יגורלים.

אזורים נוספים בעולם הדיגיטלי[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • ארץ הגורל\גן העדן (השער עליו מופיע בשתי העונות הראשונות, אבל מעולם לא ראו אותו באמת): אזור מיוחד בעולם הדיגיטלי שאליו נשלח כל מה שנכנס לשער הגורל של מגנה אנג'מון. כל מי שנכנס לשם לא יכול לצאת ולמעשה, "מרצה את עונשו", ומכפר לנצח על כל מה שהוא עשה.
 • אזור האפלה של אפוקלימון (עונה ראשונה, פרקים 53 עד 54): האפלה שמתחת להר הספירלה. האפלה הזאת למעשה היא חשכה שיצאה מתוך גופו של אפוקלימון, ולכן מצב הרוח שלו משפיע על המקום הזה.
 • אוקיינוס האופל (עונה שנייה): אוקיינוס מיוחד שנוצר מהמחשבות האפלות ומהכוח של מיוטיסמון. בתוכו חיים מעט מעוד דיג'ימונים, והם רק ברמה מגה ומושלם, והם מאוד מרושעים. בעונה השנייה קבוצת דיג'ימונים ברמת מושלם מאוקיינוס האופל בשם סקובמונים חטפה את קארי, אבל טי-קיי הציל אותה. האוקיינוס הזה מסוגל להפוך את הדבר הטוב ביותר למושחת ומרושע. לדוגמה, כשקן הגיע לעולם הדיגיטלי עם הדיג'יכלי שלו, הוא שם אותו במי אוקיינוס האופל, והוא הפך לדיג'יכלי אפל\שחור, שבעזרתו הוא יכול למנוע מהדיג'ימונים של הדיג'יגורלים המקוריים לגדול. האוקיינוס גם מסוגל לבטל פתיחת שערים דיגיטליים, לדוגמה, כשקארי נחטפה, דיוויס ניסה לפתוח שער דיגיטלי ולא הצליח, כיוון שחצי ממקור הכוח של הדיג'יכלים, שזאת בעצם קארי, הייתה באוקיינוס האופל, והעוצמה שלו בודדה את הכוח שלה. מיוטיסמון ניסה גם לפעמים לקרוא לקן ולשגע אותו בכך שהוא סחף את הנשמה שלו לאוקיינוס האופל ולאזור האפלה של אפוקלימון.
 • מערבולת האופל (עונה שנייה): מערבולת באמצע הים בעולם הדיגיטלי, שמחברת בין ארץ דיג'ימון לבין אוקיינוס האופל. לפני שקן יצר את קיימירמון, הוא הלך לשם עם הבסיס שלו ולקח קצת נתונים מהדיג'ימון שהיה כלוא שם. הדיג'ימון הזה היה דווימון, שלאחר שמת, הוא נשלך כמו כל הנשמות הרעות לאוקיינוס האופל, אך כיוון שלא היה מספיק חזק ומרושע, הוא עבר למערבולת האופל, אזור המחבר בין שני העולמות. מערבולת האופל, בדיוק כמו אוקיינוס האופל, הוא כלא נורא שאי אפשר לברוח ממנו.
 • ממד החלומות (עונה שנייה, פרקים 48-50): אזור מיוחד שמקביל לעולם הדיגיטלי. אוקווה והדיג'יגורלים הגיעו לשם כשמיוטיסמון כיוון את אוקווה לעשות את הרצף של השער הדיגיטלי בערכת הקלפים שלו, אבל מיוטיסמון תמרן אותו לשים במקום את הקלף של גוממון, את הקלף של אגומון, שהוא קלף מזויף שלוקח אותך לממד החלומות. המקום הזה נקרא ככה, כיוון שכל דבר שאתה חושב עליו מתגשם שם. כך הצליחו הדיג'יגורלים לנצח את מיוטיסמון שם. כשוונום מיוטיסמון הושמד, לפני שהוא נכנס לתוך הגוף של אוקווה, הוא הגיע בטעות לממד החלומות, וכיוון שרצף הזמן לא השתווה עדיין, עבר במקום הזה הרבה זמן עד שהוא חזר ונכנס לאוקווה, ובזמן הזה הוא יצר במקום הזה באמצעות המחשבות הנוראות והאפלות שלו את אוקיינוס האופל ומערבולת האופל. הוא יצר מהמחשבות שלו את דאגומון, ה"אל" וה"מנהיג" של אוקיינוס האופל, והוא גם יצר שם את דיימון, דיג'ימון מגה שנאמן אך ורק לו.
 • העולם החללי של וד'ומון: עולם בצורת החלל החיצון שיצר ווד'מון, דיג'ימון מרושע ותאב בצע. בעולמו, ווד'מון מחליט ושולט בכול כמו מי יכנס, מי יצא,מתי יהיו סופות או אקלים מסויים ועוד...

אומנם לעולם החללי של וד'ומון נכנסים דרך ארץ דיג'ימון, אבל מכיוון שוד'ומון שינה את המקום המסויים ההוא, אז הוא יצר בתוכו יקום שלם שמקביל לארץ דיג'ימון, ורק בעזרת דלת מיוחדת ניתן להגיע לארץ דיגי'מון, או ליתר דיוק למחסן של וד'ומון.

 • הטירה של מיוטיסמון (עונה ראשונה): הטירה שבה הוא גר. מיוטיסמון כישף אותה כך שהיא תהיה מעין מבוך תעתועים, לדוגמה, כשטאי ואגומון עמדו על גשר, הם לא הבינו איך איזי וטנטומון הולכים על הצד השני שלו הפוך, ואיזי וטנטומון לא הבינו אותו הדבר כלפיהם. נהרס כשהדיג'יגורלים עברו בשער הדיגיטלי. בדיוק כמו העולם החללי של וד'ומון, גם הטירה של מיוטיסמון נמצאת כלפי חוץ בארץ דיג'ימון, אבל בתוכה היא עולם שונה לגמרי שכל גחמותיו של מיוטיסמון מתרחשות בו.

דיג'יסול[עריכת קוד מקור | עריכה]

בעלי הדיג'יסול[עריכת קוד מקור | עריכה]

הדיג'יסול הוא חומר מיוחד שעשוי מנתונים דיגיטליים. הדיג'יסול הוא למעשה ה - D.N.A של הדיג'ימונים. לדיג'יגורלים יש דיג'יסול, אבל רק לארבע דיג'יגורלים יש דיג'יסול אמיתי מלידה, והם:

 • טאי: נולד עם דיג'יסול, ולכן עוד לפני שראה דיג'ימון בחיים שלו, הוא קיבל דיג'יביצה.
 • קארי: נולדה עם דיג'יסול, ולכן היא מסוגלת להבין את הכאב של הדיג'ימונים ולתקשר איתם.
 • טי-קיי:נולד עם דיג'יסול, ולכן הסמל שלו הוא החזק ביותר.
 • וויליס: הדיג'יגורל שהופיע בסרטים "משחקנו המלחמתי", ו"התפתחות עילאית". נולד עם דיג'יסול, ולכן קיבל עוד כשהיה בן 2-3 דיג'יביצה עם תאומים דיג'ימונים.

לארבעת אלה, ה - D.N.A שלהם הוא חצי נתונים וחצי D.N.A. לכן, הם כל כך חזקים. לקריסטי, אחותו של מרקוס מעונה 5, יש גם דיג'יסול טבעי, שבאמצעותו היא יכולה לגרום לביומון שלה לגדול לגרודומון, גם בלי דיג'יכלי. בכל זאת, היא לא נחשבת כיוון שהיא לא דיג'יגורלית, אבל כן יש לה דיג'יסול באופן טבעי. למעשה, לכל בני האדם יש דיג'יסול, אבל מדובר רק בכמות כזאת שמאפשרת לבן אדם לראות לפעמים דיג'ימונים, וזה רק כשהם מופיעים, כי עם לא היה להם דיג'יסול, הם לא היו רואים כלום במקום שבו היה עומד דיג'ימון. לעומת זאת, לכל שאר הדיג'יגורלים (למעט דיוויס) יש דיג'יסול שהוחדר להם בלי ידיעתם על ידי אזולונגמון (צ'ינגלונגמון) בכמויות גדולות יותר, נוסף על מה שהיה להם, כיוון שהם ראו דיג'ימונים, וכי היו להם תכונות דומות לתכונות של טי-קיי, קארי, טאי ווויליס. לעומת זאת, אף על פי שדיוויס היה שבוי אצל מיוטיסמון בזמן שמיוטיסמון חטף את כל הילדים, הדיג'יסול שלו כל כך נמוך, שהוא מסוגל רק להיקשר לדיג'ימון ולפתוח שער דיגיטלי. לדוגמה, טאי, כשהוא נלחם עם גריימון מלחמתי בפיידמון, פיידמון התקיף אותם עם חרבות החצוצרה, שהן עשויות מנתונים דיגטלים, ולכן לא יפגעו במי שאין לו דיג'יסול בכלל, אבל כיוון שבטאי יש הרבה דיג'יסול, הוא נפגע מהם כאילו החרבות היו אמיתיות. זאת גם הסיבה לכך שלאלה שיש דיג'יסול במינון הקטן, כמו רוב המבוגרים (למעט ההורים של הדיג'יגורלים, כי גם להם יש את התכונות המיוחדות), אין את האפשרות להבין או להרגיש את הפעולות של הדיג'ימונים. דיוויס, שהדיג'יסול שלו קטן בהרבה משל כל אחד אחר, גם כן בקושי ירגיש מתקפות של דיג'ימונים, כי הקשר שלו לעולם הדיגיטלי קטן מאוד. לכן הוא לא הושפע ממתקפת הסיוטים של מאלו מיוטיסמון, ולא פחד מהאפלה שהופצה על ידיו, כיוון שהיא הייתה דיגיטלית. לעומת זאת, העובדה שהוא יכול לגרום לדיג'ימון שלו להגיע לרמת טירון משוריין מוזהב (אף על פי שזה בגלל שוימון הוא פשוט הדיג'ימון המתאים לזה), מפצים על הדיג'יסול הנמוך שלו ונותנים לו כוח חזק בהרבה משל שאר הדיג'יגורלים (למעט טאי, קארי, וויליס, טי-קיי, מאט וכול שאר הדיג'יגורלים מעונה אחד). כמובן גם חשוב לזכור, שאלה שנולדים עם דיג'יסול מסוגלים לגרום לדיג'ימונים לגדול בצורה חזקה יותר מהרגיל, כמו שגריימון מלחמתי קצת יותר חזק מגרורומון מתכתי, או שמגנה אנג'מון ואנג'וומון חזקים יותר משאר דיג'ימוני העל.

טעינת דיג'יסול[עריכת קוד מקור | עריכה]

כדי לגרום לדיג'ימון להתפתח, צריך להשתמש בדיג'יסול ולטעון אותו, כך מעבירים אותו במין פרץ פתאומי לדיג'ימון, מה שגורם לו לדיג'יגדול. כשגריימון נלחם בקוקאטרימון, כשטאי היה קטן, הוא הצליח לגדול בזכות הדיג'יסול הטבעי העצום של קארי וטאי. טעינת הדיג'יסול כעיקרון מופעלת על ידי רגשות, כמו שרואים כשמשתמשים בסמלים, שבעצם מיצגים את התכונות ואת הרגשות של בעל הסמל. כך למשל, עם בעל הדיג'ימון בסכנה, הרגשות של הדיג'ימון עצמו מופעלים והוא דיג'יגדל.

בעונה 5, היחידה הדיגיטלית מסוגלת להשתמש בדיג'יכלים החדשים שלהם (או ב"דיג'ישלטים") כדי להטעין את הדיג'יסול שיש להם (שהושתל על ידי אזולונגמון בנוסף לרגיל) בצורה שונה, ולגרום לדיג'יגדילות שונות, כמו שמרקוס משתמש בדיג'יסול כדי לגרום לאגומון רגיל לגדול לג'אוגריימון במקום לגריימון, שהוא גזע מקביל לגריימון. במקרה כזה, ממש רואים את הדיג'יסול עצמו שמקיף אותם כמו מין הילה כזאת, כיוון שמדובר בהטענת דיג'יסול כלפי חוץ, שבעצם משנה את הדיג'יגדילה כיוון שהיא מתפשטת בדיג'ימון, במקום לעבור עליו במין פרץ אנרגיה. בעונה הזאת, טעינת הדיג'יסול נקראת טעינת D.N.A, או D.N.A charge.

דיג'יגורלים[עריכת קוד מקור | עריכה]

מה זה דיג'יגורלים?[עריכת קוד מקור | עריכה]

דיג'יגורלים הוא שם כולל לאלה שיש דיג'יסול מלא מלידה, או לאלה שהיו להם את התכונות המתאימות ודיג'יסול ברמה קצת יותר גבוה מהרגיל, מה שמקנה יכולות של היקשרות לדיג'ימונים, ואת האפשרות לקבל דיג'יסול באופן מלאכותי.

כעקרון, התפקיד של הדיג'יגורלים הוא לקשר בין שני העולמות, ולפתור סכסוכים ובעיות. הסיבה שהדיג'יסול הושתל לתוכם היא שצריך גם דיג'יסול במינון די גבוה, וגם די.אן.אי כדי להבין את הכאב של הדיג'ימונים ושל בני האדם יחד, ורק אז יהיה אפשר לעזור לשניהם. הדיג'יגורלים המקוריים הם טאי, קארי, טי-קיי ווויליס, אבל עם הזמן נוספו אלה מעונה ראשונה ושנייה. בשאר העונות, כבר לא היו דיג'יגורלים, כיוון שנוסף על לגשר בין שני העולמות, הדיג'יגורלים צריכים להיות בחלקם ממש דיג'ימונים. הדוגמאות הבולטות ביותר במקרה הזה הם טאי, קארי, טי-קיי ווויליס. מלבדם, שאר הדיג'יגורלים (למעט דיוויס) הם בחלקם ממש דיג'ימונים, כשבשאר העונות הם לא (העובדה שהם הופכים בעונה 4 לדיג'ימונים לא נחשבת, כי הם משתמשים באמצעים מלאכותיים כדי לעשות את זה, והכוונה בלהיות חצי דיג'ימון היא שאתה מסוגל להבין דיג'ימונים ולחוות את מה שהם ובני האדם מרגישים, וגם, שבאופן טיבעי, הדי אן איי שלך הוא גם של דיגי'מון).

האגדה על הדיג'יגורלים[עריכת קוד מקור | עריכה]

בעולם הדיגיטלי הייתה אגדה, שאמרה שיום אחד העולם הדיגיטלי יתכסה באפלה כל כך גדולה וחזקה, עד שרק קבוצה של יצורים מעולם בני האדם, שיהיו בחלקם דיג'ימונים, יוכלו לנצח את האפלה. הקבוצה הזאת כונתה דיג'יגורלים, כיוון שהגורל שלהם היה להציל את העולם הדיגיטלי. אי הקבצים היה למעשה המקום הראשון שנוצר בעולם הדיגיטלי, ולכן הוא היה גם הדבר הראשון שנוצר לאחר שאפוקלימון הושמד. בגלל זה, היה שם מקדש לדיג'יגורלים, שם היו איזי ומימי כשהאי התפרק. במקדש הזה, נכתב על הקירות החלק הראשון בנבואה על הדיג'יגורלים. במקומות נוספים באי הקבצים היו גם כתבים נבואיים עתיקים על אגדת הדיג'יגורלים, בכל מקום היה חלק אחר. כל חלק תאם חלק אחר בעונה הראשונה, כיוון שהדיג'יגורלים שהיו אז, הם הדיג'יגורלים המקוריים מהנבואה. לדוגמה, הנבואה על חזרתו של מיוטיסמון נכתבה על מקדש עתיק באי הקבצים שמצא ג'נאי, והנבואה על חזרתו של אפוקלימון נמצאה בקיר האש, אזור סודי באי הקבצים. מהאזור ההוא יצא אפוקלימון לראשונה. הנבואה היא אחד הדברים העתיקים ביותר בעולם הדיגיטלי, ולכן היא דבר שכל דיג'ימון יודע עליו, גם עם הוא יודע רק שהדיג'יגורלים נועדו להציל את העולם הדיגיטלי.

החלקים באגדה על הדיג'יגורלים הם:

 • חלק ראשון: מספר על השתלטות האפלה על ידי דווימון על אי הקבצים, ועל שיחרורו של האי על ידי הדיג'יגורלים.
 • חלק שני: מספר על עלייתו של אטמון, על שלטונו ועל השמדתו.
 • חלק שלישי: מספר על עליותיו של מיוטיסמון כמלך הדיג'ימונים בן האלמוות האפל, ועל השמדתו בידי הדיג'יגורלים. בחלק הזה גם נרמז לגבי העובדה שהוא לא ניתן להשמדה, ושהוא תמיד ימצא במקום שיש אפלה.
 • חלק רביעי: מספר על היווצרותם של אדוני האופל והשתלטותם על העולם הדיגיטלי, ועל השמדתם.
 • חלק חמישי: מספר על אפוקלימון, הרוע שהפיץ, השמדתו ופועלו. מספר גם על השמדתו ועל היווצרות העולם הדיגיטלי מחדש.

החלק הראשון והחלק השני היו ידועים, אבל החלקים על מיוטיסמון, אדוני האופל ואפוקלימון נשארו סודיים, והתגלו אך ורק במהלך העונה. החלק על מיוטיסמון התגלה בין השמדתו כמיוטיסמון, לתחייתו כוונום מיוטיסמון. הנבואה שג'נאי שלח אז לדיג'יגורלים לגבי מיוטיסמון הייתה חלק מהחלק השלישי באגדה על הדיג'יגורלים. את החלק הרביעי גילה ג'נאי על יד קיר האש, קרוב למקום הימצאות החלק על אפוקלימון. בחלק הזה נרמז לגבי אפוקלימון. את החלק החמישי והאחרון, גילה קנטארומון יחד עם ג'נאי.

דיג'ימון בישראל[עריכת קוד מקור | עריכה]

הסדרה זכתה לפופולריות רבה בישראל, בעיקר כאשר שודרה לראשונה העונה הראשונה של הסדרה בסוף שנות התשעים בערוץ הראשון ואחר כך בג'טיקס עד לעונה הרביעית. ההצלחה הובילה למכירת מוצרים נלוויים רבים כגון: צעצועים, קלטות וידאו בדיבוב לעברית, משחקי מחשב ואפילו הצגה לילדים שהוצגה בתיאטרון ירושלים ב-2001, בשנת 2013 הסדרה נרכשה על ידי ערוץ זום וב-25 באוגוסט הסדרה החלה להיות משודרת בערוץ.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]