האגדה של קורה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש


Gnome-edit-clear.svg ערך זה זקוק לעריכה: ייתכן שהערך סובל מפגמים טכניים כגון מיעוט קישורים פנימיים, סגנון טעון שיפור או צורך בהגהה, או שיש לעצב אותו.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
האגדה של קורה
Masthead korra.png
סוגה אנימציה
יוצרים מייקל דנטה דימרטינו,
בראיין קוניצקו
מדבבים במקור ג'נט וארני, ג'. ק. סימונס, דיויד פאוסטינו, פי.ג'יי ביירן, מינדי סטרלינג, סיישל גבריאל, סטיבן בלום, ג'ף בנט רמי מאלק
מדבבים בעברית דקלה הדר, לירון ברנס, אורנה כץ, קטלין אליגדו, הללי היבש, אייל ליטוין, עומרי רוזנצוייג, גילן שחף, הילה מערבי, שרית סרי, עמי מנדלמן, אלון שר, אלי לולאי, גדי לוי, לירון לב
ארץ מקור ארצות הברית
מספר עונות 3
מספר פרקים 39
שידור
רשת שידור ניקלודאון
תקופת שידור
מקורית
14 באפריל 2012 – רץ
תקופת שידור
בישראל
26 באוקטובר 2012 – רץ

האגדה של קורהאנגלית: The Legend of Korra) היא סדרת המשך לסדרת האנימציה האמריקאית אווטאר, אשר נוצרה על ידי מייקל דנתה דימתרינו ובראיין קוניצקו. שידורה החל בניקלודאון האמריקאי ב-14 באפריל 2012 ובניקלודאון העברי בנובמבר 2012.

עלילת הסדרה מתמקדת באווטאר קורה, הגלגול הבא אחרי אנג. קורה היא נערה בת 17 משבט המים הדרומי שלמדה את כישופיהם של אומות המים, האש והאדמה, אך לא את כשפי האוויר - אותם תלמד ממאסטר טנזן, שהוא בנם של אוואטר אנג וקטרה. העלילה מתרחשת כ-70 שנה לאחר סיום הקודם של הסדרה המקורית, בעידן מודרני עם כלי רכב וספינות אוויר.

על מנת להימנע מחזרה על העלילה מהסדרה המקורית, הרפתקאותיה של קורה נערכות בעיר רפאבליק סיטי ("עיר הרפובליקה"), מקום בו אנשים מכל האומות חיים יחדיו. העונה השנייה החלה ב-13 בספטמבר 2013 בארצות הברית, והעונה השלישית החלה ב-27 ביוני 2014, גם כן בארצות הברית.

העונה הרביעית תחל ב-5 באפריל 2015.

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

עונה ראשונה - אוויר: אווטאר אנג, שסיים את מלחמת מאת השנים, מת בגיל צעיר. ומסדר הלוטוס הלבן החל בחיפושים אחר האווטאר הבא, שלפי המחזור אמור להיוולד באחד משבטי המים. לאחר תקופת סריקות ארוכה, נמצאה האווטאר בשבט המים הדרומי, שמה היה קורה. בניגוד לאווטאר שלפניה, אנג, שאת כוחותיו הרוחניים כאווטאר למד בגיל צעיר ולא נותר לו אלא להשלים את הצד הפיזי של הכשפויות, קורה הספיקה בגיל צעיר מאוד לכשף את רוב האלמנטים, והתמחתה בכמעט כולם עד גיל 17, אלא שאת הצד הרוחני שלה כאווטאר היא לא הצליחה לקלוט. ולכן היא בורחת אל רפאבליק סיטי, שם מתגורר מאסטר כשפות האוויר היחיד בעולם, בנו של אנג, טנזין, ושם היא מנסה ללמוד את כשפות האוויר. בעונה זו מתגלה אמון, מנהיג השיוויונאים כאיש הרע של העונה. במהלך העונה קורה לומדת את ההיסטוריה של רפאבליק סיטי ומצטרפת למשחקי האולימפי-כשף, שם פוגשת את חבריה בולין ומקו לראשונה, ובהמשך מכירה את אסמי. קורה נמצאת ביחסים לא טובים עם טנזין מכיוון שהרשה להתאמן רק בכשפות אוויר ולהישאר בביתו ולא לצאת. קצת לפני הסוף אמון לוקח לקורה וללין את הכשפות שלהם אך אנג מחזיר לקורה את יכולת הכשפות שלה וקורה מחזירה ללין את יכולת הכשפות שלה.

עונה שנייה - רוחות: קורה כעת יכולה לשלוט בכל ארבעת האלמנטים והיא כעת אווטאר שלמה. קורה וחבריה מגיעים לקוטב הדרומי ושם מותקפים ע"י רוחות רעות. דודה של קורה אונלאק מציל אותם מהרוחות, ועל כן קורה בוחרת בו על מנת שיהיה המאסטר שלה לחיבור הרוחני, הם לומדים על המיזוג ההרמוני ואונלאק משכנע את קורה לפתוח את השערים המקשרים בין עולם הרוחות לעולם האנשים. במהרה מגלה קורה כי אונלאק משתמש בה על מנת לשלוט בעולם, קורה מגלה על סיפורו של וואן האווטאר הראשון ועל וואטו-הרוח האפלה וראווה רוח האור שהתחברה אל וואן וכך החל מחזור האווטאר. אונלאק מצליח להתחבר עם וואטו ואילו קורה מאבדת את החיבור עם ראווה וכך מתנתק החיבור שלה עם האווטרים הקודמים, היא מצליחה לבסוף להביס את אונלאק ולהתחבר לראווה מחדש אך ללא הקשר עם האווטרים הקודמים. קורה מחליטה להשאיר את השער המקשר בין עולם הרוחות לעולם האדם פתוח.

עונה שלישית - שינוי: בעקבות המיזוג ההרמוני אנשים ברחבי העולם מגלים כעת כי הם יכולים לכשף אוויר וביניהם בומי, קורה טנזין מאקו בולין אסמאי בומי וג'ינורה יוצאים לממלכת האדמה על מנת לאתר כשפי אוויר ולהחזיר את האומה לתפארתה. הם מגלים כי מלכת האדמה שובה כשפי אוויר ומשחררים אותם. לבינתיים מסדר אנרכיסטי עתיק ,הלוטוס האדום, חוזר, לאחר שהמנהיג שלהם זאהיר נמלט מכיוון וכעת גם לו יש יכולת לכישוף אוויר, הוא משחרר את 3 חבריו, כשפים חזקים במיוחד ויוצאים במטרה לחסל את האוואטר ואת שאר המנהיגים בעולם. קורה נפרדת מטנזין במטרה להמשיך למצוא כשפי אויר ומגיע ביחד עם חבריה ולין לעיר השייכת לאחותה של לין שם היא לומדת לשלוט במתכת. מאוחר יותר מסדר הלוטוס האדום חוטף את מאקו ובולין והורג את מלכת האדמה ובכך מפיל את העיר בה-סינג-סה, וצבא ממלכת האדמה מנסה לחטוף את קורה ואסאמי אך נכשל עקב ניסיון השתלטות של קורה ואסאמי ומותה של מלכת האדמה. זאהיר משתלט על מקדש האוויר הצפוני ומוסר הודעה לקורה שבמידה והיא לא תסגיר את עצמה לידיו הוא ישמיד את כשפי האוויר החדשים, קורה מחליטה להסגיר את עצמה, ומגלה שזאהיר שיקר לה. היא וחבריה נלחמים בלוטוס האדום וקורה נחטפת לאחר שפלי נהרגת וזהאיר שלא נותר לו כלום בעולם החומרי יכול לעוף, הם מרעילים את קורה על מנת להרוג אותה כשהיא במצב אווטאר, קורה במצב אווטאר מצליחה לברוח ונלחמת בזהיאר, כשפי האוויר מצליחים לברוח ובראשות ג'ינורה מצליחים לנצח אותו. העונה מסתיימת כאשר קורה אינה יכולה לתפקד מכיוון והיא מרותקת לכיסא גלגלים וג'ינורה הופכת למאסטר בכשפות אוויר.

עונה רביעית-איזון: לא ידוע כרגע הרבה על העונה.סביר להניח שתתמקד באומת האש ולראשונה בגלל ביקוש מעריצים יראו את שליטת האש שמכונה "הונורה". הונורה היא אימו של גנרל אירו ובתו של זוקו.

דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • קורה (ג'נט וארני/דקלה הדר) - הדמות הראשית בסדרה והאווטאר אחרי אנג. קורה היא כשפית מים במקור, נערה בת 17 משבט המים הדרומי המתוארת כנערה עקשנית ומרדנית אך עם זאת חזקה ביותר, מזכירה בתכונותיה את טוף ולין בייפונג. קורה מומחית בכל ארבעת האלמנטים, היא האווטאר הראשון המסוגלת גם לכשף מתכת.
 • טונראק - אבא של קורה, כשף מים עוצמתי. אחיו, אונלק, גרם לכך שיגזלו ממנו את תפקיד הצ'יף והוא יגורש, ועל כך הוא נוטר לו טינה. לבסוף נהיה מנהיג השבט מחדש.
 • צוקו - צוקו מופיע בעונה השלישית כדי לעזור למנוע מהלוטוס האדום להמשיך במזימתו.
 • אירו - מפקד האומות המאוחדות, נכדו של צוקו, מפקד על צי גדול של ספינות מלחמה.
 • מאקו (דייוויד פאוסטינו/עומרי רוזנצוייג) - כשף אש שהתייתם מהוריו בגיל צעיר ונשאר עם אחיו הקטן, בולין. הוא מסוגל לייצר ברקים ולנווט אותם. היה החבר של קורה ואסאמי. היה בעונה הראשונה כשף בספורט הקרוי "אולימפי - כשף" ואז נהיה בלש מצטיין במשטרה. נאמן לעבודתו. לא מציג רגשות לרוב.
 • בולין (פ. ג'. בירן/גילן שחף) - כשף אדמה ואחיו הצעיר של מאקו. בסוף העונה השלישית מגלה יכולות של כשפות לבה. הוא שרירי במיוחד, והיה בעונה הראשונה שחקן "אולימפי - כשף" בנבחרת יחד עם אחיו, ואז נהיה כוכב "תמונוע" בשם נאק-טאק וזכה לפרסום. בהתחלה התאהב בקורה ואף יצא איתה לדייט, אך קורה לא התאהבה בו חזרה. למרות זאת הם ידידים טובים במיוחד.
 • אסאמי סאטו (סיישל גבריאל/הילה מערבי) - בתו של הרושי סאטו. היא לא כשפית, אך כישרונות הלחימה שלה בקרבות פנים אל פנים הועילו לה ולחבריה במקרים רבים. אביה דאג שתלמד להילחם מגיל צעיר, היא מטופחת ומאופרת. היא נהגת מוכשרת. איבדה את אימה ע"י כשף אש. היא התאהבה במאקו אך בעקבות הבלבול של מאקו בבחירה בין קורה ואסאמי, נפרדו. אסאמי נשארה ידידה טובה של קורה, בולין ומאקו.
 • טנזן (ג'יי קיי. סימונס/לירון ברנס) - בנם השלישי של אנג וקטרה מהסדרה המקורית. הוא מאסטר בכשפות אוויר והמורה של קורה לכשפות אוויר.
 • בומי (ריצ'רד ריצ'ל/אלי לולאי) - בנם הבכור של אנג וקטרה מהסדרה המקורית ואח של טנזן. בסוף העונה הראשונה בומי עובר לראפבליק סיטי באי מקדש האויר. בומי הוא חסר יכולות כישוף עד העונה השלישית שבה הוא מקבל את יכולת כישוף האוויר עקב המיזוג ההרמוני.
 • קאיה (ליסה אדלשטיין/נורית בנאי קורן) - בתם השנייה של אנג וקטרה מהסדרה המקורית ואחותו של טנזן. קאיה היא כשפית מים שחיה בשבט המים הדרומי בעונה השנייה עוברת לגור במקדש האוויר.
 • פֶּמה (מריה במפורד/אורנה כץ) - אשתו של טנזן, לא כשפית, ואם ילדיהם ג'ינורה, איקי, מילו ורוהאן.
 • ג'ינורה (קירנן שיפקה/קטלין אליגדו) - בתם הבכורה של טנזן ופמה ונכדתם של אנג וקטרה, כשפית אוויר. בסוף העונה השלישית הופכת למאסטר בכשפות אוויר. היא מוכשרת מאוד ובעונה השנייה התגלה שהיא יכולה לתקשר ולראות רוחות ובעלת אנרגיה רוחנית חזקה.
 • איקי (דרסי רוז ביירנס/הללי היבש) - בתם השנייה של טנזן ופמה ונכדתם של אנג וקטרה. כשפית אוויר.
 • מילו (לוגן וולס/אייל ליטוין) - בנם השלישי בן החמש של טנזן ופמה ונכדם של קטרה ואנג. בעל יכולת כשפות אוויר חזקה.
 • רוהאן - הבן הרביעי של טנזן. תינוק.
 • קאי - ילד בן 12 וחבר טוב של ג'ינורה. בעברו הוא היה יתום כל חייו אך כשאומץ גנב את כל כספם של משפחתו המארחת. ובכך הפך לכייס. ניתן לראות שעוצמת כשפות האוויר שלו גבוהה ושהוא כשף האוויר הכי טוב מבין הכשפים החדשים. (פרט לזאהיר). הוא משתמש הרבה פעמים בבעיטת אוויר קרקעית מהלך שמיוחד לו.
 • קטרה - אלמנתו של אנג, קטרה היא בין הדמויות הבודדות מהסדרה המקורית אמם של טנזן, קאיה ובומי, וכן המאסטרית של קורה לכישוף מים. סייעה בגמירת מלחמת מאה השנים, נחשבת כמרפאת הטובה בעולם.
 • צוקו - שליט האש, סייע בגמירת מלחמת מאה השנים. עזר נגד הלוטוס האדום.
 • לין בייפונג (מינדי סטרלינג/שרית סרי) - כשפית אדמה ומתכת, אחותה למחצה של סוויין ובתה של טופ. מפקדת המשטרה ברפאבליק סיטי. הייתה בעבר בת זוגו של טנזן.
 • סוויין בייפונג - אחותה למחצה של לין ובתה של טופ, כשפית אדמה ומתכת.
 • באאטר- בעלה של סווין.
 • אופל - בתה של סווין ונכדתה של טוף, כשפית אוויר.
 • באאטר ג'וניור- בנם הבכור של סווין ובאאטר.

הנבלים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • וריק (ג'ון מייקל היגינס/צביקה פורמן) - בחור עשיר בעל רעיונות מהפכניים. הוא פיתח את ה"תמונוע", והוא בעלת עוזרת שקטה בשם ג'ולי.
 • אמון/נואטק - אחיו הגדול של טרלוק. כשף מים ודם ברמה גבוהה מאוד, אשר מסוגל לקחת כשפות מאנשים. נהרג בהתפוצצות סירה.
 • טרלוק - חבר במועצת העיר של רפאבליק סיטי ומאסטר בכשפות מים ודם, אשר מנסה לעמוד בראשות העיר. הוא אחיו הקטן של אמון, ובסוף העונה הראשונה יצא לדרך חדשה עם אחיו אך החליט בסירה לחשמל את המנוע בעזרת כפפה מחשמלת, ללא ידיעת אחיו, ולהתאבד. הסירה התפוצצה ושניהם נהרגו.
 • האו טינג - מלכת ממלכת האדמה רודנית מרושעת. חטפה את כשפי האוויר החדשים כדי לצרף אותם לצבא שלה.
 • אונלק - כשף מים משבט המים הצפוני ודודה של קורה, בהתחלה נראה כאיש טוב ונחמד אך מתגלה כאדם רשע ואכזר הרוצה לשנות את הסדר, לשלוט בעולם החומר והרוח, להרוג ולסיים את מחזור האווטאר ולהפוך לאווטאר חדש בהתמזגות עם רוח אפלה. הוא אכן הצליח להתמזג ולהפוך ל"אווטאר אפל" אך קורה מנעה זאת ממנו, הוא נהרג ונכשל.
 • ואאטו - רוח אפלה, ההיפוך מן רוח האור 'ראאבה'. הוא נכלא בכלא בעולם הרוח ע"י האווטאר הראשון ומשתף פעולה עם אונלק. במידה וייצא וייחסל את רוח האור, עשרת אלפים שנים של אפלה יתחילו.
 • השילוש המסוכן - השילוש המסוכן הם כנופייה אכזרית של כשפים, נחשבים לפושעים המסוכנים ביותר ברפאבליק סיטי, אשר סוחטים אנשים באיומים.
 • הלוטוס האדום - קבוצה שמטרתה היא לגרום כאוס בעולם. הם רואים בעצמם כלוטוס הלבן המקורי ומאמינים כי האוואטר עשה טעות וכי הסדר הטבעי המקורי הוא חוסר סדר, ועל כן רוצים להרוג את האווטאר במצב אווטאר על מנת להפסיק את המחזור, ובנוסף גם לחסל את המלכים והממשלות.
 • זהאיר - ראש הלוטוס האדום, כשף אוויר חזק ובן זוגה של פלי. הצליח לרכוש יכולת שלא נראתה 4000 שנה שבה אפשר לעוף בלי לכשף את האוויר מסביב. בשביל המצב צריך "להיכנס לריק"
 • פלי - כשפית אש, בעלת עין שלישית המאפשרת לה לבצע כשפות אש דרך המחשבה, שמה השני הוא "אשת המפציצולוג" על שם המפציצולוג שכיכב בכשף האוויר האחרון. נהרגת על ידי סווין בגלל שפלי ניסה להרוג את לין
 • מינג האו - כשפית מים חסרת ידיים, היא משתמשת במים כידיים חלופיות. נהרגת מהחשמל של מאקו כשהיא במצב שיש לה המון זרועות והמצב מכונה בקרב המעריצים "סלנדרמינג" בגלל שהמצב מזכיר את הדמות סלנדרמן.
 • גאזן - כשף אדמה בעל יכולות כישוף מיוחדת ההופכת אדמה ללבה. הורג את עצמו בטענה שמעדיף למות מאשר לחזור לכלא.

בע"ח[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • פאבו - סמור אש, חיית המחמד של בולין ושל מאקו.
 • נאגה - כלבה דובת קוטב, החיה המלווה של קורה והחברה הכי טובה של קורה. קורה נוהגת לרכוב עליה עם אוכף.
 • הדרקון של צוקו - דרקון אש, החיה המלווה של צוקו.
 • אוגי - הביזון של טנזן.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]