הוד התפתחותו

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
הוד התפתחותו
HighEvoAnniConquest.jpg
הוד התפתחותו
מוציא לאור מארוול קומיקס
הופעה ראשונה Thor #134
נובמבר 1966
יוצרים סטן לי
ג'ק קירבי
נתונים
שם אמיתי הרברט אדגר וינדהאם
סטטוס פעיל
חבר/ה לשעבר ב "האנשים החדשים" (מייסד)
אבירי ונדגור
ניו אימורטלס
כינויים בולטים לורד וינדהאם
קרובי משפחה
בולטים
קרן א'ומיילי (נכדה)
כוחות בולטים יכולת בשימוש הידע שלו כביולוג מומחה כדי ליצור צורת חיים באמצעות תהליכי מוטציה, כוח על חושי חזק ומוגבר ויכולת ריפויי גוף מהירה.

הוד התפתחותואנגלית: High Evolutionary) הוא דמות בדיונית של נבל-על המופיעה בחוברות הקומיקס ביקום מארוול קומיקס. הדמות הופיעה לראשונה בחוברת Thor #134 מנובמבר 1966 ונוצרה על ידי הכותב סטן לי והמאייר ג'ק קירבי.

הוד התפתחותו משתמש בכוחותיו כדי ליצור מוטציות או צורות חיים לא מוגדרות בעלי אופי והתנהגות אנושית המצייתים לפקודותיו. בדרך כלל הוא משתמש בסוגי בעלי חיים מסוכנים כדי שמשרתיו יהיו חזקים ומסוכנים ויוכלו לבצע את מזימותיו הזדוניות, שהם בדרך כלל השתלטות על העולם או על אזור מסוים בעולם מארוול.

היסטוריה פרסומית[עריכת קוד מקור | עריכה]

הוד התפתחותו הופיע לראשונה בתור ביולוג גנטי מומחה משנת 1930 כאשר נכנס לקו הזמן של יקום מארוול בתור הנבל הראשי בסדרת קומיקסים שנקראה "מלחמת ההתפתחות" שבה נחשף שמו המקורי הרברט אדגר וינדהאם שמבצע ניסויים באנשים ולא בבעלי חיים כדי לגלות את השפעת ניסוייו על בני האדם.

בחוברות הקומיקס הוא נחשב לדמות המבוססת על פרופיל המדען המוטנטי המטורף מיסטר סיניסטר.

איזכור במדיות אחרות[עריכת קוד מקור | עריכה]

בסדרת האנימציה של "אקס-מן" (1992-1995) הוא הופיע בתור אדון ארמון ונדגור שבו ערך ניסויים ב-DNA של יצורים חיים כדי ליצור גזע חדש ועליון שישלוט בבני האדם, הוא כינה את הגזע הזה בתור "האנשים החדשים". הוא הופיע בפרק שבו ניסה להציב מלכודת למגנטו בכך שחטף את ילדיו קוויקסילבר ומכשפת השני, מבלי לדעת שהם ילדיו. כמו כן, הוא גרם לוולברין להפוך למוטציית זאב מפלצתי ענק שכמעט חיסל את פרופסור צ'ארלס אקסבייר, לאחר מספר הניסויים שניסה עליו, וכן הופיע בפרק שבו הוא נלחם במוטנט גארוק באיי הפרא הידועים לשמצה.

בסדרת הטלוויזיה ספיידרמן ללא גבולות (1999-2001) הוא הופיע בתור שליט הארץ הנגדית שאליה הגיע מכדור הארץ בתור אסטרונאוט שמאס באנושות וברשע שלה והחליט ליצור גזע של בעלי חיים עם תכונות אנושיות שנקראים "אנשי חיה" כדי שישלטו בבני האדם שלדעתו הם מקור הרשע בעולם. בהמשך הסדרה הוא מתגלה גם בתור הסבא של אחת מבכירות המורדים בכוכב שנקראת קרן א'ומיילי שמנסה להרוס את שלטונו העריץ בכוכב מבלי לדעת את הקשר המשפחתי ביניהם. דובב בישראל על ידי יורם יוספסברג.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

מארוול קומיקס
כותבים ומאיירים: בריאן מייקל בנדיססטן ליטוד מקפרלןג'ק קירביכריס קלרמונטאלכס רוס