החממה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-colors-edit-find-replace.svg יש לשכתב ערך זה. ייתכן שהערך מכיל טעויות, או שהניסוח וצורת הכתיבה שלו אינם מתאימים.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
החממה
החממה - צילום מסך.jpg
סוגה מתח
דרמה
חברת הפקה מובי פלוס
כותבים גיורא חמיצר, דניאלה זליגובסקי, דקלה קידר, רוני ידור, אלה טל-שנהב, חן שנהב
בימוי רועי פלורנטין
שחקנים גאיה שליטא-כץ
ידין גולדמן
דר זוזובסקי
דניאל ליטמן
לי בירן
ג'וי ריגר
ליאור שבתאי
סמדר חייט
שיר מורנו
תמיר גינזבורג
אלי קרן-אסף
ארץ מקור ישראל
שפות עברית
מספר עונות 3
מספר פרקים 100 (נכון לעונה השנייה)
הפקה
אתר צילומים כנרת, אולפני ברודקאסט.
אורך פרק כ-21 דקות
שידור
רשת שידור ערוץ ניקלודיאון ביס
תקופת שידור
מקורית

עונה 1 17 בדצמבר 2012 עונה 2 חלק א' 22 בדצמבר 2013

עונה 2 חלק ב' 23 בפברואר 2014 עד 8 באפריל 2014
קישורים חיצוניים
אתר הסדרה

החממה היא סדרת טלוויזיה לנוער המשודרת בערוץ ניקלודיאון ב-yes והינה הסדרה המצליחה ביותר לשנים 2013-2014. הסדרה נמכרה לבריטניה בשנת 2014. הסדרה מתארת את עלילותיהם של בני נוער מוכשרים המקובצים בבית ספר למנהיגים המכונה "החממה". יוצר הסדרה הוא גיורא חמיצר. שיר הנושא של הסדרה הוא "צעד קטן" אותו כתב והלחין לי בירן שגם מבצע אותו בפתיח הסדרה. בעקבות הצלחת הסדרה יצאו שני ספרים "החממה - בעקבות גן העדן האבוד" ו"החממה - הרפתקה במאיץ" שנכתבו על ידי דניאלה זליגובסקי ובנוסף אף יצאה אפליקציה הנקראת על שם הסדרה. באפריל 2014 עלה מופע "החממה live" בהיכל נוקיה, שכלל בתוכו שירים וריקודים שהוצגו ע"י שחקני החממה.

בתאריך ה-6.1.2014 החממה עלתה לשידור בבריטניה לאחר שנרכשה על ידי הנהלת ויאקום. הסדרה הייתה אמורה להיות מצולמת מחדש באנגלית, אך ההחלטה שהתקבלה בהנהלת ויאקום היא לא לצלם מחדש אלא לדובב. בבריטניה הסדרה נקראת the greenhouse .

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

עונה ראשונה[עריכת קוד מקור | עריכה]

כ-10 חודשים לאחר שנעמי רשף, האסטרונאוטית הישראלית הראשונה, מצאה את מותה עם התפוצצות מעבורת החלל שלה - מצטרפים שני ילדיה, אלה-לי ואלפי, לבית הספר למנהיגים "החממה", אשר למדו בו בצעירותם נעמי וכן מרדכי רוזן, ראש ממשלת ישראל הצעיר ביותר אי פעם. בית הספר מתחלק לשני מועדונים - הנשרים (ספורטאים) והעורבים (מחוננים), המתחרים לאורך השנה זה בזה.

מתחת לחזות המפוארת של בית הספר מסתתר "פרויקט נקסוס" - פרויקט סודי רב עוצמה אשר החל בנסיעה של נעמי לירח. מטרתו של הפרויקט הייתה להביא מטאורים מאדמת הירח, אשר ע"פ תגליתה של נעמי (עוד מימי לימודיה בחממה) יכולים ליצור שדה מגנטי, היכול למנוע או לגרום רעידות אדמה. השותפים המרכזיים לסוד הם נעמי, רה"מ רוזן, ג'ודי גורן (אמו של דניאל, תלמיד החממה) זאב נאמן; ראש לשכתו של ראש הממשלה, מרכוס - אב הבית של החממה ורובי קליין, בנו של לואיס קליין מנהל החממה. לאחר התפוצצות המעבורת של נעמי, לרה"מ נראה לכאורה שהפרויקט לא קיים יותר, אך אז מתבררת המטרה האמיתית: זאב, ג'ודי ומרכוס מתכננים ליצור רעידת אדמה שתעניק לשלושתם הון רב בזכות הימור של זאב והבוס המסתורי שלו, שרי, על בורסה של כמה איים יוונים.

במהלך העונה מתחילה נטלי, תלמידת בית העורבים ובת-זוגו של דניאל, לחשוד בג'ודי. הדבר גורם למתח רב בין הזוג ולבסוף לפרידתם. גורי, אביהם של אלה-לי ואלפי, חוזר לעבוד במשטרה יחד עם חברו הטוב אריק, אשר מוזמן לחממה לשיחה מצולמת עם נטלי בנושא. מה שנטלי וגורי לא יודעים הוא שאריק הוא שותף סוד נוסף ב"נקסוס" והשיחה המצולמת עם נטלי מועברת מידית לג'ודי, המורה לרובי לשלוח את נטלי ל"מחנה טניס" של שבוע. נטלי מגיעה למערה, ומרכוס מהפנט אותה ומורה לה לציית לדברי ג'ודי. במקביל, מאיים רובי על אלונה (תלמידת בית העורבים) שאם לא תשיג את קוד השליטה של הלווין הישראלי החדש "בנימין" הוא יהרוג אותה. היא משיגה את הקוד אך נתקפת רגשות אשמה, ולבסוף נאלצת לעזוב את החממה ולהסתתר בבלרוס.

ביום השנה למותה של נעמי, מחליט מרדכי רוזן לעלות לחממה ולשאת נאום בו יחשוף את הפרויקט שלפי ידיעתו הסתיים, אשר נעמי הסתירה מילדיה ומשפחתה. רוזן לא נושא את הנאום לאחר שרוצח שכיר של ג'ודי יורה לעברו. הכדור פוגע בטעות ברובי, שנבהל ממכתב איום שקיבל בנוגע לאלונה מתלמידי החממה וקפץ אל ראש הממשלה. רובי נכנס לתרדמת ומוכרז כ"גיבור לאומי".

בינתיים, תלמידי החממה מתכנסים בסודיות ל"מבצע גלאפאגוס" - מבצע סודי שמטרתו לגלות מה באמת קורה בחממה. רגע לפני ששותפי הסוד של "נקסוס" יוצרים רעידת אדמה ביוון, מצליחה אלה-לי להחזיר את השליטה על הלווין לסוכנות החלל הישראלית וכך מונעת את רעידת האדמה. ג'ודי מזריקה לאינפוזיה של רובי חומר רעיל, אך נטלי מצליחה לעצור את ההזרקה. להפתעתה של ג'ודי, רובי מתעורר ומתחיל למלמל בלי סוף את שמה.

ג'ודי וזאב לא נמנעים מלהשיג את מטרתם, ושרי מהמר על נפילת הבורסה הישראלית. יפתח נכנס למערה, ומגלה שנעמי חיה ומורדמת במערה ומרכוס (שהציל אותה) הוא היחיד שיודע על כך. מרכוס מאיים בהריגתה של נעמי אם תלמידי החממה יחשפו את מזימתם של שותפי הסוד. במקביל שוכרים ג'ודי וזאב את בוריס, שותף סוד נוסף המומחה במקצוע.

כדי לזכות בכסף עליו הימר שרי, ג'ודי וזאב מייצרים רעידת אדמה נסיונית באמצע הכנרת שיצאה מכלל שליטה, בה אלה-לי ויפתח כמעט וטובעים. הטביעה מעוררת חשד נוסף בקרב תלמידי החממה, ויפתח מגלה לאלה-לי שנעמי אמה חיה, וכך גם לשאר תלמידי החממה. הם מחליטים לפעול ומדווחים על כך ללואיס וכן לסוכנות החלל הישראלית.

אלה-לי נכנסת למערה כדי לראות את אמה, אך היא כבר התעוררה ונחטפה על ידי אריק. שתיהן נפגשות בתא המעצר במערה. ג'ודי וזאב מוכנים לרעידת האדמה הגדולה בכנרת אך מרכוס לא מוכן להמשיך לשתף פעולה, ומתאבד בקפיצה אל המגנטיט. ג'ודי וזאב לוקחים את נעמי אל מכשיר ההפעלה מרחוק ומאיימים עליה שאם לא תתקן את מה שמרכוס לא הספיק, הם יהרגו את אלה-לי. נעמי מתקנת את המכשיר בלית-ברירה. בוריס מתמנה לאב הבית של החממה במקום מרכוס ומצליח להשתלט עליה.

תלמידי החממה רואים שאלה-לי נעדרת וקוראים למשטרה להקיף את המערה. גורי נשלח לשמור על התלמידים בחממה, אך נחטף על ידי אריק. ג'ודי יוצאת לחממה, הנמצאת כעת במצור, ומנסה לשכנע את דניאל שיבוא איתה. לאחר שהוא מסרב, היא נכנסת בבכי אל המערה ומנסה לשכנע את זאב שלא יפעיל את הפצצה. זאב יורה בג'ודי. רובי רוצח את בוריס. אריק כמעט ויורה בגורי, אך זה חוטף סכין ודוקר אותו, אך לא מת.

זאב מגיע עם הפצצה לקפיטריה של החממה, ומפעיל אותה. לאחר עימות סוער עם גורי, הוא נעצר רגע לפני שהפצצה מופעלת. מסתבר שהוא הצליח להימלט, מכיוון שהשוטרת שעצרה אותו היא ניקול, העוזרת של שרי, והפעיל את הפצצה מרחוק. דניאל ויפתח מובילים את הפצצה אל המתקן בו הוחזקה נעמי במערה ומצליחים לנטרל אותה. ניקול מובילה את זאב אל שרי ובהוראתו של שרי, רוצחת את זאב.

המשטרה פורצת למערה ומוצאת את ג'ודי הגוססת ומבהילה אותה לטיפול נמרץ. תלמידי החממה מקבלים חופשה מיוחדת עקב האירועים, ומשפחת רשף חוזרת לחיי השגרה כמו לפני שנה. רגע לפני שאלה-לי עוזבת את החממה, באים יפתח ודניאל זה אחרי זה ואומרים לה שהם אוהבים אותה. מאוחר יותר, אלה-לי מזמינה לחדרה את בן-זוגה החדש. העונה מסתיימת בשאלה את מי הזמינה אלה-לי.

עונה שנייה[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה נפתחת באירוע הענקת תואר הכבוד לתלמידי החממה, על פעולותיהם ב"מבצע גלאפגוס" בעונה הקודמת. את התואר מעניק לתלמידים רה"מ הנכנס, ספי שחל, מחליפו של מרדכי רוזן שהתפטר בסיום העונה הראשונה. ספי הוא תלמיד לשעבר בחממה שסיים את לימודיו במקום כעונש על שהעתיק במבחנים. עם כניסתו לתפקיד, כוונתו היא לנקום בלואיס קליין מנהל החממה. באירוע זה נחשף כי אלה-לי בחרה בדניאל בסוף העונה הקודמת וכעת הם חברים.

במבחנים המשווים בין בתי הספר התיכונים מקבלים תלמידי החממה ממוצע נמוך מהרגיל, בין היתר בשל הקרבה בין שני המועדונים לאחר האירועים בעונה הקודמת. לואיס מתנגד לקרבה ומכריז במיידית על משימת ניווט ביער. לאחר שהקרבה ממשיכה גם במהלך הניווט, שולח לואיס את גרשון לסכסך ביניהם. הסכסוך שמתעורר גורם למתי להיפצע, לאלפי להתמוטט והנורא מכל - נפילתה מהצוק של סופי שכמעט וגרמה למותה. רה"מ עולה במיידית על ההזדמנות ושולח את הכתבת מיקי סיוון (שהופיעה כבר בעונה הראשונה) לסקר את האירועים במקום. השמועות נפוצות במערכת ולאחר לחץ רב, מכריז לואיס על התפטרותו מניהול החממה. רגע לפני שביה"ס נסגר, הופכת נעמי למנהלת החדשה של החממה.

רובי, אחד משותפי הסוד בעונה הראשונה, מוברח מהכלא על ידי אדם אלמוני, שמתברר מאוחר יותר כ"הלקוח", הבוס של זאב בעונה הראשונה. השניים מגלים שהמגנטיט שנעמי הביאה מהירח מכיל וירוס מסוכן אשר אין לו נוגדן. "הלקוח" מתכנן להפיץ את הוירוס כדי לזכות בהימורים נוספים.

לאחר זמן מה, חבר לשעבר של דינה מתקופתה כפושעת, אוזי, חוזר לרדוף אותה. כדי לזכות בליבה שנית הוא הופך לאב הבית של החממה. נעמי עוברת לגור עם גורי, בעלה, בדירתו של לואיס בחממה. החברות בין נטלי לסופי מאבדת מטעמה הטוב כפי שהייתה פעם. נטלי ואלפי נפרדים, מה שגורם לנטלי לעבור לעורבים ודניאל ואלה-לי הופכים חברים, מה שגורם לאלה-לי לעבור לנשרים.

אלה-לי שומעת צפצוף מוזר בחדרה החדש (שהיה פעם החדר של רובי). היא מגלה שהוא מגיע מחדר סודי הנמצא מאחורי קיר של ארון בחדרה, חדר הבקרה שמפעיל את המערה ובנה אותו רובי. אחד מהכפתורים במערה פותח וסוגר את המערה.

אוזי מגלה על הוירוס לאחר שהמגנטיט החם הורג שניים מחבריו לעבודה שניסו להרגו. שרי מאיים על ספי שחל בהפצת הוירוס ודורש ממנו לפעול לפי דרישותיו. שחל מזמין את ד"ר קארין פינטו, מומחית ללוחמה ביולוגית, לחקור את הוירוס. "הלקוח" מורה לספי לפטר את קארין ולעצור אותה. מכוניתה של אורנה מתפוצצת כתוצאה מדליפת גז ש"הלקוח" גרם, ובבית החולים הוא מהפנט אותה. כך, היא מפטרת את אוזי ומניחה חומרי נפץ במערה המחוברים למוקשים.

אלה-לי ויפתח נכנסים למערה כדי לחקור את הצפצוף בחדר הבקרה וננעלים בפנים. אלה-לי דורכת בטעות על מוקש וריח המגנטיט המתחמם מתפשט במערה. המערה מתפוצצת ואלה-לי בתוכה, ויפתח מצליח להיחלץ אך הוא נדבק מהוירוס. כאשר אלה-לי מחולצת מהמערה, מסתבר שהיא כמעט ולא נפגעה מהוירוס כיוון ששתתה מים לא מזוקקים שמצאה על האדמה שהם הנוגדן, ולכן הנוגדן לוירוס נמצא בדמה. על ידי השתלת מח עצם מגופה ביפתח היא מצילה את חייו של יפתח, אך יפתח עדיין נשאר נכה עקב השפעת הוירוס.

במקביל, "הלקוח" חוטף את אוזי ומספר לו על תוכניתו. אוזי מתחיל חיים חדשים בדירה חדשה מבלי שאף אחד זוכר את מה שקרה. שרי מורה לספי לכנס את כל מנהיגי העולם לכנס שלום מיוחד, הזדמנות להפיץ את הוירוס ובכך לגרום למלחמת עולם שלישית.

"הלקוח" מורה לאריק לחטוף את אלה לי ויפתח, ואריק מאיים על גורי שאם לא ימלא את דרישותיו, הוא יהרוג את אלה לי ויפתח. גורי מציב את הוירוס בחדר של כנס השלום.

תלמידי החממה מצליחים לגלות את מזימתו של הלקוח. אוזי ודינה משחררים את אלה לי ויפתח מהכלא, ואוזי נאבק עם אריק. אריק מצליח להתחמק ויורה בדינה. דינה מובהלת לבית החולים. בינתיים אריק רודף אחר אלה לי ויפתח בסמטאות ירושלים.

אלה לי ויפתח מצליחים להמלט מאריק, אך המשטרה עוצרת אותם. לאחר שנעמי ותלמידי החממה מדברים עם המשטרה, אלה לי ויפתח משתחררים ורצים לכנס השלום. "הלקוח" ועוזריו משתלטים על הכנס. "הלקוח" מורה למנהיגים להעביר סכום של מיליארדים מאוצר המדינה לחשבון הבנק שלו, אלה לי משכנעת את המנהיגים לא להיכנע לטרוריסט, ויפתח מונע מהעשן לצאת ולהפעיל את הוירוס. נעמי יורה באריק ורובי נפגע משאיפת העשן.

הנשרים והעורבים מקיימים ''כנס שלום'' משל עצמם. דינה משוחררת מבית החולים. אלה לי עוברת לעורבים והופכת לבת-זוגו של יפתח וסופי ורון הופכים חברים.

הדמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

דמויות ראשיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

בית העורבים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • אלה-לי רשף (גאיה שליטא-כץ) - צינית, חכמה, אמיצה, כריזמטית ומנהיגה מלידה. עד אמצע העונה הראשונה חברה של יפתח, בעונה השניה עוברת לנשרים ונהיית חברה של דניאל. . המערה קרסה עליה בעונה השנייה אך היא ניצלה. הצילה את יפתח מווירוס קטלני. נחטפה בסוף העונה השנייה עם יפתח. נהפכת לבת זוגתו של יפתח מפרק 95 וחוזרת לעורבים בסוף העונה השנייה.
 • יפתח הר לב (לי בירן) - קפטן העורבים עד אמצע העונה השניה. מוזיקאי מוצלח ומנהיג מלידה. מאוהב באלה-לי מהרגע הראשון שראה אותה. בעבר היה חבר של איימי, והם חזרו באמצע העונה הראשונה עם חזרתה מלונדון. בעונה השנייה הוא נדבק בוירוס שהתפשט בגופו וגרם לו להיות משותק. נהפך לבן זוגה של אלה- לי מפרק 95.
 • דינה נבון (ג'וי ריגר) - פושעת ששדדה בנק, משתחררת בזכות לואיס שנתן לה חנינה תמורת הצטרפות לחממה. בת-זוגו של מתי. חברה לשעבר של אוזי.
 • מתי ספיבק (ליאור שבתאי) - ילד גאון. חבר של דינה בעונה השנייה.
 • איימי בלום (אלי קרן-אסף) - נערה שחצנית, שקרנית ונצלנית. חברתו של יפתח עד אמצע העונה השנייה, וחברתו של רון בעונה השנייה. למדה מוזיקה בלונדון וחזרה לישראל כדי ללמוד בחממה.
 • אלונה ברגר (סמדר חייט) - גאונה. היחידה שמצליחה לנצח את מתי בשחמט. שיתפה פעולה עם רובי ועזרה לנתק את הקשר עם הלוויין בנימין שלא מרצונה. במהלך העונה הראשונה טסה לבלרוס עקב איומיו של רובי, אך בהמשך היא חוזרת לחממה. מאוהבת במתי.
 • נטלי קליין (דר זוזובסקי) - אחותו של רובי ובתו של מייסד ומנהל החממה לואיס קליין. יפה, חכמה וסקרנית.בעונה הראשונה הייתה בבית הנשרים והייתה מהופנטת על ידי ג'ודי ומרכוס. בת זוגו של דניאל עד אמצע העונה הראשונה, ולאחר מכן חברה של אלפי, נפרדים בעונה השנייה.

בית הנשרים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • דניאל גורן (דניאל ליטמן) - קפטן הנשרים לשעבר. נפצע ברגלו כתוצאה מירייה באקדח ומודח מלהיות קפטן, סופי נמנית במקומו. נער יפה תואר ולפעמים די שחצן. היה בן זוגה של נטלי, אך במהלך העונה מתאהב באלה-לי והם נהיים זוג בתחילת העונה השנייה, אך היא נפרדת ממנו. עדיין מאוהב באלה לי. בנה של ג'ודי
 • סופי נוימן (שיר מורנו) - הקפטנית של הנשרים מאמצע העונה הראשונה. עיתונאית מלידה ובעלת בלוג משלה. נערה יפה,רגישה,וסקרנית. חברתה הטובה ביותר של נטלי ומאוהבת באלפי בעונה הראשונה. בסוף העונה השנייה היא ורון הופכים להיות זוג. נופלת מצוק, אך ניצלת.
 • אלפי רשף (ידין גולדמן) - אחיה של אלה-לי ובנם של נעמי וגורי רשף, תלמיד בבית הנשרים בחממה. ילדותי, מתעצבן מהר, חכם ונחוש. התאהב בנטלי ונעשה בן זוגה. בעונה השנייה הוא ונטלי נפרדים. באמצע העונה השנייה הולך למחנה אימונים ל-N.B.A ומתקבל.
 • רון אשכנזי (תמיר גינזבורג) - חברו הטוב ביותר של דניאל. בעונה הראשונה היה מאוהב בסופי ובעונה השנייה, בן זוגה של איימי ובאמצע העונה הוא ואיימי נפרדו. בסוף העונה נהיה בן הזוג של סופי.

דמויות משניות[עריכת קוד מקור | עריכה]

צוות החממה[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • לואיס קליין (רפי תבור) - מקים ומנהל החממה. אביהם של רובי ונטלי. אדם מקסים ובעל לב רחב. בתחילת העונה השנייה התפטר מניהול החממה ובהמשך נחטף על ידי פיצול האישיות הרע של רובי. בסוף העונה חוזר לתפקידו כמנהל החממה.
 • רובי קליין (אסף שיינברגר) - בנו של לואיס ואחיה של נטלי. מנהל בפועל של החממה. הוא עובד עבור ג'ודי וזאב על מנת לזכות בתהילה שהוא בטוח שמגיעה לו. גרם לאלונה ולאיימי לעבוד עבורו. נורה על ידי מתנקש ששלחה ג'ודי. הוא נמצא בקומה, אך בסופו של דבר הוא התאושש. בעבור מעשיו הוא נכנס לכלא, אך בעונה השנייה הוברח ממנו על ידי שרי ונאלץ לשתף עימו פעולה. בהמשך רובי החליט למרוד בשרי אך לא הצליח. בסוף העונה השנייה מתגלה כי רובי סובל מפיצול אישיות כך ששרי הוא הצד החזק המעשי והפעיל ורובי מצד שני הצד החלש הפחדן ומעדיף להיגרר על ידי שרי. בורח למקום לא ידוע כדי להימלט מהמשטרה.
 • גרשון (רועי אדר) - מאמן הכדורסל של נבחרת הנשרים ומאמן הספורט של בית ספר החממה , נשלח על ידי לואיס בתחילת העונה השנייה לאתגר כדי לחבל לבתים בדברים כדי ליצור ביניהם תחרותיות.
 • אורנה (לנה אטינגר) - מורה בחממה. מלמדת את העורבים על חברויות ועל אתגרים למנהיגים. בעונה השנייה מכוניתה התפוצצה לאחר ששרי הצית אותה, אך בנס היא הספיקה לצאת מכלי הרכב לפני ההתפוצצות. הופנטה על ידי שרי, נלקחה למרכז טיופלי בהיפנוזה, גורלה לא ידוע.
 • נעמי רשף (שרון שטרק) - תלמידת עבר בחממה, מצאה את המטאור בהיותה תלמידה שם. אמם של אלפי ואלה-לי ואשתו של גורי ובתחילת העונה הראשונה טסה לירח. בעקבות פיצוץ המעבורת נחשבה כמתה, אך הייתה מורדמת כל הזמן בתוך מתקן חסין לפיצוצים של מרכוס. היא מתעוררת מההרדמה בסוף העונה הראשונה. בעקבות הצעתה של סופי, התמנתה למנהלת החממה.

דמויות נוספות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • מרדכי רוזן (גיא לואל) (עונה ראשונה) - ראש ממשלת ישראל הצעיר אי פעם. למד בחממה בצעירותו. התפטר בסוף העונה הראשונה.
 • גורי רשף (דני גבע) - בעלה של נעמי רשף ואביהם של אלה לי ואלפי. פוטר מתפקידו כשוטר לאחר שנכנס לדיכאון עם מותה של נעמי, אך חזר לתפקידו בסוף העונה. דקר את אריק בסוף העונה הראשונה ולקראת סוף העונה השנייה קיבל הצעה להיות שומר הראש של ספי שחל בכנס השלום. נסחט ע"י שרי.
 • ספי שחל (יגאל זקס) (עונה שנייה) - ראש הממשלה ושר החינוך לשעבר. היה תלמיד בחממה אך לימודיו הופסקו לאחר שהעתיק במבחן. מטרתו היא לסגור את החממה כנקמה בלואיס. נסחט על ידי שרי. מארגן כנס שלום עולמי.
 • מיקי סיוון (מגי אזרזר) - כתבת חדשות, מציעה ללואיס שתעביר סדנה על התקשורת אך בכוונה רק למצוא מידע על דינה שהייתה אמורה להיות בכלא אך סופי עולה עליה וגרמה לה למחוק את החומר שאספה. התפרצה לחממה כי רצתה נקמה בחממה וסקופ טוב.

הרעים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • זאב נאמן (שרון אלכסנדר) (עונה ראשונה) - ה"איש הרע" וראש לשכתו של מרדכי רוזן. איש ערמומי.
 • ג'ודי גורן (נתי קלוגר) - שותפתם למזימה של זאב ואריק. אמו של דניאל. אישה קרה ואכזרית אך משתנה לקראת סיום העונה. נורתה על ידי זאב בסוף העונה הראשונה ונפצעה קשה. יושבת במאסר בעונה השנייה מקבלת חופשה של יומיים מהכלא, ומקבלת הזדמנות להשתחרר בכך שתבצע משימה אשר תגרום למותה של אלה לי היא מנסה ולא מצליחה ולבסוף חוזרת לכלא.
 • אריק (מורדי גרשון) - שותפם למזימה של זאב וג'ודי. עבד במשטרה ביחד עם גורי, אך בגד באמונו. נדקר בסוף העונה הראשונה על ידי גורי אך לא מת. לקראת סוף העונה השנייה משתחרר מהכלא על ידי שרי. חטף את אלה-לי ויפתח, וירה בדינה. נורה ע"י נעמי
 • בוריס (גרא סנדלר) (עונה ראשונה) - מחליפו של מרכוס כשרת. שכירם של זאב וג'ודי. נרצח על ידי רובי בסוף העונה הראשונה.
 • מרכוס (רן אפלברג) (עונה ראשונה) - מדען גאוני ותימהוני. שרת בחממה. היה שותף למזימתם של ג'ודי וזאב, אך ברגע האחרון התעשת וסיכל את מזימתם על ידי התאבדותו.
 • שרי (אדריאנו חאובל) (עונה שנייה)- כל מעיינו הוא להרוויח כסף, ולטענתו האמצעים מקדשים את המטרה: הוא נוקט בפעולות טרוריסטיות ובלבד שייצא לו מכך רווח כספי. הוא העסיק את זאב וג'ודי בעונה הראשונה אך לא חשף את עצמו ותיקשר איתם באמצעות עיוות קולו. הוא מחזיק בווירוס. הבריח את רובי מהכלא בסוף העונה השניה מתגלה כי שרי הוא חלק מפיצול אישיות של רובי.
 • ניקול (אור דניאל) (עונה ראשונה) - העוזרת הראשית של שרי. שחררה את זאב והרגה אותו.
 • אוזי (לירן דוד) (עונה שנייה) - אב הבית של החממה, החבר הקודם של דינה. גדל בירושלים. גנב את המגנטיט והפליל את דינה. הפך לעד מדינה תמורת שחרורו ממעצר. קיבל שוחד משרי וקנה לו בית. לאחר מכן שינה את דעתו והחליט לעבור לצד של "הטובים". שיחרר עם דינה את אלה-לי ויפתח. מאוהב בדינה. עבר לצד הטוב ונתן לדינה לאהוב את מתי כרצונה.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הקודם:
2012 - אליפים
פרס האקדמיה לטלוויזיה - תוכנית ילדים ונוער
2013 - החממה
הבא:
2014 - טרם נקבע