הלרסדורף

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
השכונה על מפת ברלין

הלרסדורףגרמנית: Hellersdorf) היא שכונה במזרח ברלין, בירת גרמניה. השכונה גובלת בשכונת מרצאן (Marzahn) במערב, בקפניק (Köpenick) במערב ובמדינת ברנדנבורג במזרח ובצפון. כתוצאה מרפורמת השכונות של ברלין ב-2001, אוחדה השכונה רשמית עם מרצאן ויצרה את שכונת מרצאן-הלרסדורף, אך בקרב התושבים עדיין נשמרת ההפרדה.

השכונה מורכבת משלושה אזורים: קאולסדורף (Kaulsdorf), מאהלסדורף (Mahlsdorf) והלרסדורף.

הלרסדורף, בדומה למרצאן והוהנשנהאוזן נבנתה בחלקה הגדול במחצית השנייה של שנות השמונים על ידי ממשלת גרמניה המזרחית. אז נבנו עשרות אלפי יחידות דיור בבניינים גבוהים חסרי ייחוד, הקרויים Plattenbauten (בנייני פלטה), כיוון שהם מורכבים מפלטות שיוצרו במפעל. עם זאת השכונה משופעת גם בשטחים פתוחים וישנם מספר אגמים קטנים המשובצים בשטחה.

בשכונה גרים 251,000 בני אדם. שיעור האבטלה הוא גבוה, גם ביחס לברלין, ועומד על כ-21 אחוזים מכח העבודה, כמו כן הרמה סוציו-אקונומית של השכונה אף היא נמוכה למדי. האוכלוסייה היא גרמנית רובה ככולה וכמעט ואין מהגרים בשכונה. התמיכה בשכונה במפלגות הימין הקיצוני גבוהה יחסית.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

שכונות בברלין

גרונוולדהלרסדורףודינגוייסנזהוילמרסדורףטירגארטןטמפלהוףטרפטוליכטנברגמיטהמרצאןנויקלןפנקופרידריכסהייןפרנצלאואר ברגצלנדורףקפניקקרויצברגרייניקנדורףשטגליץשנברגשפנדאושרלוטנבורג


פורטל ברלין  •  פורטל גרמניה
רובעי ושכונות ברלין
מבט על חלק מהשכונה

קואורדינטות: 52°32′21″N 13°35′32″E / 52.53917°N 13.59222°E / 52.53917; 13.59222