הפיג'מות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
הפיג'מות
Hapijamot_Logo.jpg
סוגה ילדים ונוער, קומדיית מצבים
חברת הפקה טדי הפקות
יוצרים טמירה ירדני, דודו ירדני, יואב צפיר, אילן רוזנפלד, עודד פז, קובי פרג', יובל סגל, רובי דואניאס
כותבים רובי דואניאס, אריק זילברמן, אלי דראי, חן קלימן, אילן רוזנפלד, יובל סגל, אלעד קוריש, עודד פז, קובי פרג', איציק קריחלי, אורי הלוי, יניב פולישוק, ימית סול, דנה פרידר
בימוי רובי דואניאס
שחקנים אילן רוזנפלד, עודד פז, קובי פרג', אלונה טל, ימית סול, יניב פולישוק, אלי קרן-אסף, יובל סגל, דנה פרידר, שון גיטלמן
ארץ מקור Flag of Israel.svg ישראל
מספר עונות 9
מספר פרקים 223
הפקה
אורך פרק 20-30 דקות
שידור
רשת שידור ערוץ הילדים
תקופת שידור מקורית 1 ביולי 200315 בפברואר 2015 (עונה 9)
קישורים חיצוניים
דף הסדרה ב-IMDb

"הפיג'מות" היא סדרת קומדיה יומית על להקה כושלת מנתניה, העוברת להתגורר בתל אביב. חברים קבועים בלהקה הם אילן רוזנפלד, קובי פרג' ועודד פז, ובמשך העונות מצטרפים אליהם אלונה טל, ימית סול, דנה פרידר ויובל סגל (בתפקיד נתן קופרמן).

התסריט לסדרה נכתב על ידי רובי דואניאס, אריק זילברמן וחלק משחקניה. הסדרה משודרת בערוץ הילדים. נכון ל-2015, הפיג'מות היא הסיטקום הארוך ביותר ששודר בישראל מבחינת מספר הפרקים ששודרו.

תקציר

במוקד הסדרה להקה אנונימית בשם "הפיג'מות", שזכתה בשמה משום שחבריה עולים על הבמה לבושים בפיג'מות. שלושת חברי הלהקה הגיעו מנתניה לתל אביב, נושאים את שמם האמיתי ומונים את: מקים הלהקה והסולן אילן רוזנפלד, את המתופף עודד פז, את הגיטריסט קובי פרג', וחברים נוספים שמתחלפים בין העונות.

חברי הלהקה מתגוררים במבנה שבקומתו הראשונה מסעדת המבורגרים בהנהלת גרי מנדלבאום (יניב פולישוק), דודו של קובי פרג', ובקומת המרתף של המבנה הם מקיימים חזרות. עודד עובד במסעדה כמלצר וכטבח, וחברי הלהקה מרבים לשהות במקום, כשלעתים מבקרת שם גם בתו של גרי, רוני (אלי קרן-אסף).

שיר הפתיחה ושירים נוספים

את מילות שיר הפתיחה כתבו אילן רוזנפלד (שמשחק בסדרה) וברק פלדמן והלחין יוני בלוך. בלוך גם ביצע את השיר בשלוש העונות הראשונות, שעובד בסגנון רוק. ביתר העונות התחלף המבצע והסגנון המוזיקלי ומילות הפתיחה שונו מעט. בעונה 8 נעשה שינוי ברוב מילות השיר וכן נעשה שינוי במקצב השיר לסגנון ראפ.

מכיוון ש"הפיג'מות" היא להקה, לאורך כל עונות הסדרה משולבים שירים שהלהקה כביכול כתבה והלחינה. בין השירים המצליחים שמזוהים עם הסדרה: "שיר המכולת", "קצר במוח" ו"אל תאכלו את החיות" מהעונה הראשונה, "הפיג'מות חוזרים" מהעונה השנייה, "שיר מקורי לא שלנו" מהעונה הרביעית.

שבירת הקיר הרביעי

כבכל סדרה הדמויות חיות בתוך מציאות מסוימת. כאמור, במציאות המתוארת בסדרה, הפיג'מות הם חברים בלהקה ועד לפריצתם הצפויה הם מבלים ועובדים במסעדת ההמבורגרים של גרי. עם זאת, כל הדמויות בסדרה מודעות לקיומה של מציאות חיצונית לעלילה זאת ולכן הם מתייחסים גם לקהל, לבמאי, לתסריטאים ולכלל ההפקה, ואף לפער הבוטה בין כשלונה של להקת "הפיג'מות" הבדיונית, בהשוואה להצלחתה של הסדרה הטלוויזיונית "הפיג'מות". הדמויות מודעות לכך שהן חיות בסדרת טלוויזיה והן מנהלות את הזמן שלהן על פי סצינות, פרקים ועונות.

בעונה הרביעית, בפרק "פרדי על הבוקר", הדמויות אף פותחות בשביתה כדי להניע את מפיקת הסדרה הטלוויזיונית (נאוה קולטון) להפיק את הלהקה. באופן דומה, הדמויות מתקנות זו את זו כאשר הן מתבלבלות בתסריט, פונות אל אנשי ההפקה ישירות (בעיקר לרובי דואניאס, במאי הסדרה שמעונה 8 הפך לדמות רשמית), ואף פונות לקהל בידיעה שהוא קיים.

מקום מיוחד בהקשר זה הוא "המסך הלבן" (שכונה בפרקים הראשונים "משמר המוסר") – מקום בו יכולות הדמויות לדבר ישירות אל הצופה, כמו בתוכנית מציאות. במסך הלבן לבושות הדמויות חליפות שחורות, והן עושות בו שימוש כדי להבהיר נקודות בעלילה, להתנצל על שימוש בשפה גסה, או פשוט להסתודד במקום שבו הדמויות האחרות אינן יודעות על מעשיהן. לגרי יש "מסך שחור" (כמו המסך הלבן רק בצבע שחור) בו הוא משתף על חייו ומספר את כאביו בפני הצופים (במסך השחור גרי אינו מחליף את בגדיו). יחד עם זאת, גרי משוחח עם הצופים גם בכל מקום אחר בסט. בעונה התשיעית יש התייחסות ישירה לתופעת הקיר הרביעי, כאשר ימית יוזמת לבנות מחדש את הקיר הרביעי על מנת למנוע מהתסריטאים להשתמש בהיעדרו של הקיר הרביעי כדי להעביר זמן מיותר. בסיום הפרק שובר גרי את הקיר הרביעי לאחר שימית מוצאת עצמה כלואה מעבר לו.

הפקה ושידור

עונתה הראשונה של הסדרה שודרה במסגרת רצועת "כדור פורח" ועוררה עניין רב. בפרקי הסדרה השתתפו מנחי ערוץ הילדים, שאף סיקרו את הפרק בו השתתפו. הצלחת העונה הראשונה, שמנתה 23 פרקים, הובילה לצילומם ושידורם של עוד 39 פרקים, שחולקו לשתי עונות. עזיבתה של אלונה טל, כמו גם נוהג רווח בערוץ הילדים, הובילו להחלטה לסיים את צילומי הסדרה לאחר 3 עונות.

הפופולריות של הסדרה בשירות HOT V.O.D הובילה להחלטה לצלם עונה רביעית ב-2006 ובשנת 2008 צולמה ושודרה עונה חמישית (שמנתה 36 פרקים, הארוכה ביותר עד כה). העונה השישית, המונה 25 פרקים, שודרה בחודשים ספטמבר-אוקטובר בשנת 2010 ושידור העונה השביעית החל ב-1 בספטמבר 2011. העונות השישית והשביעית צולמו יחדיו. פרק הסיום של העונה השביעית, הוגדר כפרק סיום של כל הסדרה ולא רק של אותה עונה, ובו שולבו שירים מכל העונות. למרות ההחלטה לסיים את הסדרה בעונה השביעית, באפריל 2012 התפרסמה ההחלטה להפיק 2 עונות נוספות לסדרה, שמינית ותשיעית, אשר צולמו בין ספטמבר-נובמבר 2012.

העונה השמינית עלתה לשידור במאי 2013, חודשים מועטים לאחר צילומה, והעונה התשיעית עלתה לשידור ב-4 בינואר 2015, למעלה משנה וחצי לאחר צילומה. העונה התשיעית, לראשונה בתולדות הסדרה, משודרת ללקוחות HOT בלבד.

שלוש עונותיה הראשונות של הסדרה צולמו ושודרו בשנים 2003-2004 באולפני "קניוכל" שבראשון לציון. מעונה 4 ואילך הסדרה מצולמת באולפני "ברודקאסט" בחולון.

הדמויות בסדרה

דמויות ראשיות

 • אילן ישראל רוזנפלד: אילן הוא קלידן וסולן הלהקה. הוא הקים את הלהקה, וכותב את שיריה. הדודה שלו השאילה לו את הדירה בה הפיג'מות גרים. נחשב למקובע, "משעמם" ול"אפס". אילן מנסה לפתח קשרים רומנטיים עם בנות, אך נכשל באופן קבוע ,למרות שהוא היחיד מבין השלישייה שיצא עם אלונה (קשר שהחזיק בקושי פרק אחד) , וימית (יצא איתה "בין העונות" החמישית לשישית, אך לבסוף נפרדו) בסוף העונה התשיעית הציע לימית נישואים ובכך נגמרה העונה.
 • קובי פרג': הגיטריסט של הלהקה. אוהב לאכול ,ערמומי ובעל פיצול אישיות, דבר המקנה לסדרה מספר דמויות נוספות המגולמות על ידו.
 • עודד משה פז: המתופף של הלהקה. עודד הוא ילדותי, ולא חכם במיוחד. עובד אצל גרי במסעדה בתנאים משפילים. מציין שאימא שלו דוברת רומנית עברית ואנגלית. רוב האנשים בסדרה נוטים להעליב אותו מאחורי הגב, וכשזה לא מאחורי הגב הוא לא שם לב לזה.
 • גרשון (גרי) מנדלבאום (יניב פולישוק): דודם של קובי (מצד אחותו) ושל דנה (בת אחותה של שפרה, אשתו של גרי). עובד בעסקו הכושל "המבורגרי". שונא את חייו ואת אשתו הטורדנית והמרגיזה, שפרה. אביהם של רוני והשלישייה שייקה, פולי וגברי (שמות חברי הגשש החיוור). הוא קמצן, עקשן וילדותי. לרוב מוצג בצורה שלילית. גרי הוא רודף בצע ויעשה הכל בשביל להרוויח כסף. בין העונה החמישית לשישית עבד בסוכנות בילוש מצליחה על שמו, זאת אפשר לראות בסדרת הבת "מנדלבאום בלש פרטי".
 • אלונה טל (עונות 1-3 ואורחת ברביעית): שיחקה ב-3 העונות הראשונות כשכנה של הפיג'מות ובתפקידי אורח בעונה הרביעית עקב עזיבתה לארצות הברית. הצטרפה ללהקה כנגנית בתוף מרים וזמרת ליווי, אך היא לא זמרת טובה במיוחד. היא אישה מושכת, וחברי הלהקה מאוהבים בה, אם כי הדבר לא מפריע משמעותית לתפקודם.
 • ימית סול (עונות 4-9): הגיעה לסדרה בעונה הרביעית, על תקן המחליפה של אלונה. מנגנת בלהקה על פרקשינס. למדה פסיכולוגיה ואף שימשה כפסיכולוגית במספר פרקים. בדומה לאלונה, שאר חברי הלהקה מנסים להגיע ללבה. בין העונה החמישית לשישית ניהלה מערכת יחסים עם אילן ושניהם נפרדו עם תחילת העונה השישית מכיוון שלפי פורמט הסדרה, אף בת בסדרה לא תוכל לנהל מערכת יחסים עם אחד מהבנים בסוף העונה התשיעית אילן הציעה לה נישואין.
 • נתן קופרמן (יובל סגל) (אורח בעונה השנייה, עונות 4, 6-9): נתן הוא בן דודו של אילן. הוא רגיש מאוד ונוטה לבכות בקביעות. הוא עובד כדי ג'יי. נולד בבאר שבע וידוע כצמחוני. שיחק בתפקידי אורח בעונה השנייה, והצטרף כדמות קבועה החל מהעונה הרביעית. נתן מאוד מחבב ציוד טכנולוגי (אף שחצי ממנו שבור) וחושב שחבריו אוהבים אותו בזכות הציוד שלו. נתן עבד בין העונה השנייה לרביעית כמגיש ב-"M טבעי" - מעין פארודיה על ערוץ המוזיקה MTV. בפרק הראשון של העונה החמישית, נתן מוצג כאלוהים ב"גן-עדן לסדרות", ולכן אינו רוצה לחזור עוד להשתתף בסדרה אף על פי שבעונה הרביעית הוא היחיד שצעק: "רוצה עונה חמש!, רוצה עונה חמש!". במציאות, יובל אינו משתתף בעונה עקב נסיעתו ללימודים בניו יורק. חזר לסדרה בעונה השישית, בעונה זו מתגלה שאת כספו הוא מרוויח באמצעות מכירת קלטות פספוסים של הסדרה. במהלך העונות הופך לבן זוגה של דנה ובסוף העונה התשיעית הם מתחתנים.
 • דנה פרידר (עונות 5-9): בת אחותה של שפרה. מצטרפת ללהקה בעונה החמישית בתור בסיסטית לאחר שימית מחליטה לפרוש מהלהקה לטובת לימודי תואר שני בפסיכולוגיה. היא אינה מחבבת את דודה גרי וגם הוא לא מחבב אותה, מה שגורם לו סבל רב. בעלת תואר ראשון למנהל עסקים. במהלך העונות מתאהבת בנתן, השניים הופכים לזוג ובסוף העונה התשיעית מתחתנים.
 • רוני מנדלבאום (אלי קרן-אסף): בתו האינטליגנטית של גרי המכנה אותה "רונקיפליץ", מגיעה בקביעות ל"המבורגרי" לדבר עם אביה ולבקש כסף. נהנית להציק לו ולחברי להקת הפיג'מות, אך בעלת כישורים חברתיים ואף אמות מידה מוסריות גבוהות יחסית לעתים קרובות. בעונה השלישית משחקת בטלנובלה, דבר אשר אביה גרי משתמש בו לפרסום ה"המבורגרי" . בעונה השישית נראתה כמשרתת בצה"ל.

דמויות שמגולמות על ידי קובי פרג'

דמותו של קובי מתחלפת לעתים קרובות בדמויות ססגוניות המגולמות על ידי קובי פרג'. כל הדמויות הן מעין פיצולי אישיות של קובי והן משמשות אותו כדי להתנהל במציאות ביתר קלות. האישיות של האמרגן פרדי משמשת אותו כשיש צורך לקדם את הצלחת הלהקה, ואילו דמותו של נג'י, המבוגר בין פיצולי האישיות, משמשת אותו כדי להשיג אוכל מהשכנה המבוגרת ברכה. קובי עצמו וכן, שאר הדמויות בסדרה מכירות את מגוון פיצולי האישיות ומתייחסות אליהן כרכיבים אישיותיים בדמותו של קובי. להלן כמה מהדמויות המרכזיות באישיותו של קובי:

 • נג'י קומרדין ג'קסון (כל העונות): קשיש ממוצא עיראקי בעל מבטא כבד. יו"ר האגודה לתרבות הדיור, כפי שנוהג להציג את עצמו. שלכאורה בא לעזור לשכנתו ברכה קירשנברג, המאוהבת בו, בבעיות הדיור שלה, אך למעשה מנצל אותה כדי לקבל אוכל. מרבה לקלל בערבית בניב עיראקי.
 • פרדי נייס-טו-מיט (נעים להכיר) (כל העונות): אמרגן הלהקה, לבוש בחליפה כחולה (מעונה 5 סגולה) וחסרת אופנתיות, ובמשקפי דיסקו שחורים. נוהג להציג את עצמו באחת מהווריאציות השונות של המשפט: "אני האמרגן מספר אחד בארץ, של הלהקה מספר אחד בארץ, שאם במקרה היא קפצה לחו"ל, אז היא מספר אחד בחו"ל". פרדי נוהג לערב נושאים שאינם קשורים לנושא השיחה המקורי, דבר הגורם לבלבול והסכמה של הסובבים אותו, ולעתים אף מעורר פחד בשלטון דיבורו המאיים וכבוד לגבי הסמכותיות שהוא מפגין. אח של אדי גוד-טו-סי-יו.
 • מרסל פוארו (כל העונות): פרודיה על הבלש הידוע הרקול פוארו. מרסל מחזיק בדרגת רב סמל מתקדם מאוד במשטרת ישראל, והוא מופיע בעיקר בסצנות הקשורות לפשעים. מרבה להגיד את המילה "מנוולת" ולעתים גם מילים המתחרזות עם מילה זו באופן מוארך ובטונים עולים (כוונתו היא בדרך כלל לנחקר). אח של מני פירה.
 • הרב סבבה סאלי (כל העונות): פרודיה על הבאבא סאלי. סבבה סאלי נוהג לברך את כל מי שנוכח בסביבתו, ואף לקלל במידת הצורך. מרבה למלמל משפטים לא ברורים, מבולבלים וחסרי-משמעות, כשהמילה "סבבה" בולטת בהם במיוחד, גם בתפילותיו ובברכותיו המקוצרות. תפילותיו נאמרות גם כציטוטים משירים (מודרניים יחסית).
 • אדי גוד-טו-סי-יו (טוב לראותך) (עונות 2-9): אחיו ההומוסקסואל של פרדי, רקדן, כוריאוגרף ומפיק הפקות קטנות.
 • מאיר איינשטיין (עונות 2-9): פרודיה על שדרן הספורט והרדיו מאיר איינשטיין. ההבדל היחיד בינו לבין המקור הוא הפוני המכסה את עיניו. איינשטיין מסתובב עם מסרק הדומה למיקרופונים של שדרני רדיו, דבר המשמש לשני התפקידים (מיקרופון ומסרק). איינשטיין משמש את חברי להקת הפיג'מות כשדרן של אירועי ספורט בעלי חשיבות נמוכה. אחד מהמשפטים המאפיינים אותו הוא: "עוד שבת של כדורגל, יום שלישי".
 • יהורם צוברבולר (עונות 6-9): שדרן טלוויזיה מראשית ימי הטלוויזיה בישראל, המדבר בשפה עברית תקנית, ישנה וצחה. החל להופיע בעונה השישית לאחר שגרי ערך את הערך על קובי בוויקיפדיה. דמותו מוצגת בצבעי שחור-לבן. יהורם מופיע כשדרן חדשות ללא כל צוות חדשות מסביבו כפרודיה על התקלות שאפיינו את הערוץ הראשון. המשפט המאפיין אותו הוא: "כאן יהורם צוברבולר! הערוץ היחיד".
 • ג'ורה (עונות 6-9): פארודיה על דורה. דמות שמופיעה בקלטות ילדים כדי לקדם את התרבות העיראקית, עם חברה בוצ'אק (יובל סגל), ושכניה קובה ובמיה (דנה וימית) ועמבה וכורכום (אילן ועודד).
 • מני פירה (עונות 8-9): שף מצוין וכישרוני, נוהג להגיד רבות את צמד המילים "לילקק אותה" באחד הפרקים מצוין כי ביטויי זה בא מכלבו של מני. הופיע לראשונה בעונה 8 בפרק 175 "מיסטר שף". אח של מרסל פוארו, שינה/עברת את שם משפחתו מ"פוארו" ל"פירה".
 • דוב'לה שפיץ (סדרות הבת): דוב'לה הוא הדמות היחידה של קובי שהשתתפה בסדרות-בת "הפיג'מות בקפה קר סול" ו"הפיג'מות במופע של דוב'לה", אולם לא בסדרה המקורית. דוב'לה מאופיין בצרידות ונוטה להתעצבן בקלות. הוא לא יודע לקבל ביקורת וכשהוא מקבל ביקורת הוא מתחיל לצעוק: "תגיד לי, אתה יודע מי אני?! אתה יודע עם מי אני עבדתי?! אתה יודע שאני...".

דמויות משניות

 • ברכה קירשנברג (רבקה גור): אלמנה זקנה ומרירה שגרה מתחת לדירתם של הלהקה, יושבת ראש ועד הבניין. מתעבת רעש ומאוהבת בנג'י. נמצאת בריב תמידי עם חברי הלהקה, וקוראת להם בכינויים כמו "ברברים", "פושטאקים" ו"אפריקרנרים". ברכה מופיעה כמעט תמיד על הסט של ביתה, אשר משתנה לאורך העונות. היא לא יודעת שנג'י הוא אחד מפיצולי האישיות של קובי.
 • בדש (נדב אסולין): השטן. אמרגן לשעבר של הלהקה של גרי ושל עודד מנשה שניסה לחטוף את אילן לקריירת סולו. עורך דין שתובע את הפיג'מות בכמה מקרים. במקרים אחרים הוא השטן שמנסה לגרום לאנשים למכור לו את נשמתם.
 • מר לטין (סימון רוזנפלד): השכן הכמעט חירש שגר מול השלישייה. הופיע לראשונה בעונה הראשונה בפרק 24+. המילה היחידה שהוא אומר היא "מה?", דבר שגרם לתביעה שלו נגד השלישייה בפרק הראשון של העונה הרביעית. במציאות, סימון רוזנפלד הוא אביו של אילן.
 • שפרה מנדלבאום: אשתו השנואה של גרי. כל הזמן שולחת לו רשימות לסופר, וכל הזמן רובצת בבית ולא עושה כלום. כאשר שפרה מדברת עם גרי, דבר שקורה כמעט בכל פרק, היא לא נותנת לו לדבר ורק צורחת עליו. שפרה היא אחת הסיבות בגללן גרי רוצה למות. אף פעם לא נראתה דמותה, חוץ מבפרק בו תיארו אותה כשהייתה צעירה כליאת אחירון ובסצנה קצרה בעונות הראשונות (גילמה אותה נאווה קולטון, המפיקה של הסדרה) .בפרק 200 בעונה התשיעית היא הופיעה בסוף הפרק ודמותה גולמה על ידי גלית גוטמן, וגלית גוטמן גולמה על ידי שפרה במגזין "לגישה".
 • שייקה, פולי וגברי מנדלבאום (שון גיטלמן) (עונות 8-9): הצטרפו כדמויות קבועות בסדרה בעונה השמינית. שלישיית הילדים של גרי ,אשר נקראים על שמם של "הגשש החיוור".
 • רובי דואניאס: במאי הסדרה. משחק גם בתור דמויות שונות אורחות, כגון "מוטי חליליות" ועמוס עוז. הפך לדמות קבועה בעונה השמינית בתור הבמאי.
 • אלי דראי: הניצב של הפיג'מות. החל מהעונה הרביעית מוכר גם בתור ניצב. הוא מטופל אצל ימית בנוגע לכך שכולם מתעלמים ממנו, לא בהצלחה גדולה.
 • אלברט (אריה צ'רנר) (עונות 4-9): השיפוצניק של הסדרה. משפץ דברים בהמבורגרי ובבניין, וידוע בזכות חיקויי החיות הקטנות שלו (שנשמעים אותו הדבר).
 • "צ'ינצ'ילה" (יוסי סגל) (עונות 1, 5 ו-9): זקן שאיבד את הארנק שלו בהמבורגרי ועודד מצא אותו. בגלל שלא נתן לחבורה כסף על מציאת הארנק, עודד גנב ממנו את הצ'ינצ'ילה (והתחיל להיות אובססיבי בנוגע לחיה). אף אחד לא קורא לו בשמו האמיתי, מה שמעצבן אותו. במציאות, הוא אביו של יובל סגל שמשחק את נתן. הופיע בעונה הראשונה והחמישית בפרק אחד ובעונה התשיעית בשני פרקים.
 • שמעון צמחוני (ניר רון) (עונות 3-9): אויבו המושבע של גרי, פעמים רבות הוא מנסה לגרום לגרי לאבד את מסעדת ההמבורגרים שלו, הן כמתחרה בעל עסק מקביל והן כעובד בעירייה. יש לו פרק בכל עונה מאז העונה השלישית, ששמו הוא לרוב "צמחוני נגד מנדלבאום", חוץ מבעונה השמינית (בעונה השלישית היו לו 2 פרקים). פרק זה מופיע בחלקים לאורך העונות (חלק ב', חלק ג' וכך הלאה).
 • מלכה קופרמן (אפי בן ישראל): דודה של אילן ושל נתן. בעלת הדירה שהפיג'מות גרים בה. היא לא יודעת שעודד וקובי גרים שם. נסעה לאירופה, והשאירה את הבית לאילן. הוזכרה הרבה פעמים בסדרה. בעונה הראשונה, באה לבקר את אילן בבית, ולכן עודד וקובי לא יכלו לגור שם במשך הפרק. בסוף, חזרה לאירופה. בעונה השישית, הופיעה שוב, וגם אז באה לבקר את אילן, והיא רצתה למכור את הדירה, אבל לא הצליחה וחזרה לאירופה. בעונה התשיעית נאמר שהיא מתה בגלל עקיצה של פרפר נדיר.
 • ביי גינס (יוני גרא): פרודיה על גיא פינס. מנחה טלוויזיה שבא לפעמים לסקר אירועים אצל הפיג'מות.
 • לי בירן: מוזיקאי ידוע. במשך 9 העונות של הפיג'מות, היה הלחשן של עודד, שלחש לו את כל הטקסטים באוזן, דבר שהתגלה רק בפרק הלפני האחרון של העונה התשיעית. התקבל לתפקיד זה לאחר שפגש במקרה את עודד, וראה שיש לו בעיה לזכור טקסטים, דבר שקרה לפני תחילת הסדרה. עודד הבטיח לו שאם תהיה חתונה בסדרה, הוא ישיר את השיר בחופה. בפרק האחרון, שר את שיר הסיום של העונה.

סוגי פרקים בפיג'מות

 • פרקי ספיישל - נפוצו במיוחד החל מהעונה השביעית, נפתחים במסך לבן. אחד הסוגים של פרקי הספיישל הם פרקים בהם ממציאים הדמויות תוכניות חדשות (שעשועונים, תכניות מציאות).
 • פרקי המשך - לרוב פרקי ההמשך בעלי 2 חלקים, אף על פי שבעונה השמינית נעשתה טרילוגיה (בעלת שלושה פרקים) העוסקת במני פירה.
 • חיקויים - פרקים בהם מחכים הפיג'מות תוכניות אחרות, כדוגמת "הישרדות" בעונה 4, פרקים אלו גם כוללים את פרקי ההמצאות של שעשועונים ותוכניות מציאות.
 • פרק 15 - החל מהעונה החמישית החלו להיות פרקים מיוחדים בפרק 15: בעונה החמישית את הפרק "המבול", בעונה השישית "ג'ורה", בעונה השביעית "פרק מצולם", בעונה השמינית "דבר עברית" ובעונה התשיעית "עלייתו ונפילתו של מאני פירה".
 • פרק 3 - פרק קלאסי - מהעונה החמישית עד לעונה השמינית, פרק 3 הוא פרק בו מציגים את הדמויות בדרך כלשהי, בעונה החמישית, ימית מספרת לדנה על הדמויות בסדרה, בעונה השישית, גרי כשהוא משנה ערכים בוויקיפדיה של חברי הפיג'מות, בעונה השביעית, פרק בו הנשיא ברק אובמה מגיע לאכול בהמבורגרי והפיג'מות עוברים תדרוך ומספרים על עצמם, בעונה 8 כפרק רגיל אך בכל סצנה, אחד מחברי הפיג'מות יגיע למסך הלבן ויציג את עצמו.

שחקנים אורחים

לאורך שנותיה, הופיעו בסדרה עשרות שחקנים אורחים רבים ובעיקר מנחים מערוץ הילדים, לרוב בשילוב בדיחות פנימיות על חייהם, עלילותיהם או חייהם בעבר של האורחים. בין האורחים ניתן למנות את חמי רודנר, רן דנקר, דובי גל, מתי סרי, צביקה הדר, נינט טייב, יוני בלוך, טוביה צפיר, יובל סמו, ערן זרחוביץ', רותם אבוהב, רוני דואני, גילה אלמגור ולי בירן.

שידור הסדרה

הסדרה משודרת בשידור יומי (ימים ראשון עד חמישי) בערוץ הילדים. במהלך השנים שודרו כל העונות ברצף עשרות פעמים בשידור חוזר.

העונה הראשונה שודרה בשעה 11:00 (חלק מרצועת "כדור פורח" בחופש הגדול) ובשידור חוזר ב-17:00. העונה השנייה והשלישית שודרו בשעה 17:30 והעונה הרביעית ב-18:15. בעונה החמישית הסדרה קיבלה את משבצת השידור של השעה 14:00. החל מהעונה השישית קיבלה הסדרה את משבצת השידור של השעה 15:30.

עונה פרקים שידור מקורי ערוץ
1 23 1 ביולי 2003 - 31 ביולי 2003 ערוץ הילדים
2 19 28 במרץ 2004 - 2 במאי 2004 ערוץ הילדים
3 20 1 ביולי 2004 - 28 ביולי 2004 ערוץ הילדים
4 25 13 באוגוסט 2006 - 17 בספטמבר 2006 ערוץ הילדים, ערוץ 2
5 36 1 בספטמבר 2008 - 27 באוקטובר 2008 ערוץ הילדים
6 25 1 בספטמבר 2010 - 10 באוקטובר 2010 ערוץ הילדים
7 25 1 בספטמבר 2011 - 9 באוקטובר 2011 ערוץ הילדים
8 25 19 במאי 2013 - 30 ביוני 2013 ערוץ הילדים
9 25 4 בינואר 2015- 15 בפברואר 2015 ערוץ הילדים (ללקוחות HOT בלבד)

בעקבות הסדרה

הצלחת הסדרה סייעה בקידומם של כמה משחקניה, ובמיוחד אילן רוזנפלד, עודד פז וקובי פרג' שזכו לכתוב ולהשתתף בסדרות טלוויזיוניות נוספות, ואף העלו מופע (הסתיים בנובמבר 2010) המסתמך על דמויותיהם בתוכנית. בסיום העונה השלישית של הסדרה, הנחו השלושה תוכנית בידור קומית בערוץ 24 שנקראה "צרבת". עד ל-2011 נחשבה התוכנית לנצפית ביותר בערוץ אי פעם עם שיא של 5.1% [דרוש מקור]. מערכונים מקוריים של חברי הפיג'מות בהשתתפות ימית סול ודנה פרידר משודרים בערוץ HOT Games, כחלק מרצף הקדימונים למשחקים האינטראקטיבים.

סדרות בת

 • הפיג'מות בקפה קר סול היא מיני-סדרה בהפקת טדי הפקות. שתי עונותיה (2007-2008) מנו 49 פרקים באורך 5 דקות ושודרו בערוץ HOT Games. בסדרה מתוארים חייהם של "הפיג'מות" כמלצרים בבית קפה שבבעלות דוד של ימית.
 • הפיג'מות במופע של דוב'לה (2009, 20 פרקים) - במרכזו דמותו של דובלה (קובי פרג') שהופיעה לראשונה ב"קפה קר-סול". הסדרה מתרחשת מאחורי הקלעים של תוכנית האירוח של דובלה. שודר בערוץ HOT Games.
 • מנדלבאום בלש פרטי (2009-2011) - בסדרה נוטל חלק יניב פולישוק (המגלם את גרי מנדלבאום), כמי שנאלץ לגלם בלש פרטי, אף שאינו כזה. שתי עונותיה של הסדרה מנו 41 פרקים. העונה הראשונה שודרה בערוץ הילדים והשנייה שודרה בערוץ לוגי.

קישורים חיצוניים