הפיג'מות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-colors-edit-find-replace.svg יש לשכתב ערך זה. הסיבה לכך היא: ניסוח, משלב, ויקיזציה ועריכה כללית.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
הפיג'מות
Hapijamot_Logo.jpg
סוגה ילדים ונוער, קומדיית מצבים
חברת הפקה טדי הפקות
יוצרים טמירה ירדני, דודו ירדני, יואב צפיר, אילן רוזנפלד, עודד פז, קובי פרג', יובל סגל, רובי דואניאס
כותבים רובי דואניאס, אריק זילברמן, אלי דראי, חן קלימן, אילן רוזנפלד, יובל סגל, אלעד קוריש, עודד פז, קובי פרג', איציק קריחלי, אורי הלוי, יניב פולישוק, ימית סול, דנה פרידר
בימוי רובי דואניאס
שחקנים אילן רוזנפלד, עודד פז, קובי פרג', אלונה טל, ימית סול, יניב פולישוק, אלי קרן-אסף, יובל סגל, דנה פרידר, שון גיטלמן
ארץ מקור Flag of Israel.svg ישראל
מספר עונות 9
מספר פרקים 198 (נכון לעונה 8)
הפקה
אורך פרק 20-30 דקות
שידור
רשת שידור ערוץ הילדים
תקופת שידור
מקורית
1 ביולי 2003 – עדיין רץ
קישורים חיצוניים
דף הסדרה ב-IMDb

"הפיג'מות" היא סדרת טלוויזיה קומית על להקה מוכשרת, המגיעה לתל אביב. התסריט לסדרה נכתב בידי רובי דואניאס, אריק זילברמן וחלק משחקניה.

שלוש העונות הראשונות שודרו עד שנת 2004 ולאחר מכן הסתיימה הפקת הסדרה. בעקבות הצלחת הסדרה בשירות HOT V.O.D, בשנת 2005 הופקה עונה רביעית ששודרה ביולי 2006 בערוץ cgru. vnzuhbho הופקה ושודרה ב-2008, העונה השישית והשביעית צולמו בזו אחר זו ושודרו בשנים 2010 ו-2011. בשנת 2013 שודרה העונה השמינית והעונה התשיעית תחל את שידוריה בשנת2014

רקע קללות[עריכת קוד מקור | עריכה]

בסדרה מסופר על להקה אנונימית וכושלת בשם "הפיג'מות", הלהקה לא כל כך מצליחה. שהיא להקת המשך של הקסדות, אך זכתה בשמה משום שחבריה עולים על הבמה לבושים בפיג'מות (הפרק על הקסדות מוצגת בעונה 3 פרק 59 ו-60). ארבעת נגניה נושאים את שמם האמיתי ומונים את מקים הלהקה אילן רוזנפלד, עודד פז, קובי פרג', ואלונה טל מעונה 1 לעונה 3. בעונה 4 ימית סול הצטרפה במקום אלונה טל (שעזבה לפתח את הקרירה שלה באמריקה), ובעונה 5 הצטרפה גם דנה פרידר. אילן, עודד וקובי עוברים מביתם בנתניה לבית של הדודה של אילן, מלכה קופרמן (אפי בן-ישראל) שבתל אביב, ושם פוגשים את אלונה (השכנה שגרה בבית ממול) ומצרפים אותה ללהקה. אלונה טל עוזבת בעונה הרביעית (במציאות ובסדרה) ללימודי משחק בארצות הברית ומוחלפת בידי ימית סול, המצורפת ללהקה תמורת סיבסוד החלפת כלי הנגינה של הלהקה, שנשרפו.

חברי הלהקה מתגוררים במבנה, שבקומתו הראשונה מסעדת ההמבורגרי בהנהלת גרי מנדלבאום (יניב פולישוק), דודו של קובי פרג', בעלה של שפרה, אשתו המרשעת אשר בוזזת לו את הכסף ומכריחה אותו לעשות קניות בזמן שהיא יושבת במיטתה ולא עושה כלום. בקומת המרתף של ההמבורגרי, רוני (אלי קרן- אסף) מבקשת מגרי מנדלבאום כסף הם מקיימים חזרות ללהקה (המרתף שימש לחדר חזרות בעונה הרביעית פרק 66). עודד עובד במסעדה כמלצר וכטבח, וחברי הלהקה מרבים לשהות במקום, כשלעתים מבקרת שם גם בתו של גרי, רוני (אלי קרן-אסף). בעונה הרביעית הצטרף יובל סגל לצוות השחקנים בן דודו של אילן רוזנפלד, נתן קופרמן (יובל סגל). בעונה החמישית הצטרפה הבסיסטית דנה (דנה פרידר), ובעונה השמינית, שון גיטלמן גילם את שייקה, פולי וגברי, השלישייה של גרי.

שיר הפתיחה[עריכת קוד מקור | עריכה]

את מילות שיר הפתיחה כתבו אילן רוזנפלד, שחקן בסדרת הפיג'מות וברק פלדמן. והלחין, יוני בלוך. בלוך גם ביצע את השיר בשלוש העונות הראשונות, שעובד בסגנון רוק. ביתר העונות התחלף המבצע והסגנון המוזיקלי ומילות הפתיחה, "הם לא כל כך יפים אני יודע; ואין שום טעם לרוק אם אף אחד לא שומע", שונו בהתאם ל"הם לא כל כך יפים אני יודע; ואין שום טעם לבוגי אם אף אחד לא שומע". בעונה 8 נעשה שינוי ברוב מילות השיר וכן נעשה שינוי במקצב השיר לסגנון ראפ.

שבירת הקיר הרביעי[עריכת קוד מקור | עריכה]

הדמויות בסדרה מרבות לשבור את הקיר הרביעי ולהתייחס למציאות שמחוץ להיותן דמויות בדיוניות בסדרה טלוויזיונית. הדמויות מודעות תמיד להיותן דמויות, ומרבות להתייחס למציאות שמחוצה לה – לקהל, לבמאי, להפקת הסדרה ואף לפער הבוטה בין כשלונה של להקת "הפיג'מות" הבדיונית, בהשוואה להצלחתה של הסדרה הטלוויזיונית "הפיג'מות". בעונה הרביעית, בפרק "פרדי על הבוקר", הדמויות אף פותחות בשביתה כדי להניע את מפיקת הסדרה הטלוויזיונית (נאוה קולטון) להפיק את הלהקה. באופן דומה, דמויות מתקנות זו את זו כאשר הן מתבלבלות בתסריט, פונות אל אנשי ההפקה ישירות ואף פונות לקהל בידיעה שהוא קיים.

אביזר מיוחד בהקשר זה הוא "המסך הלבן" (שכונה בפרקים הראשונים "משמר המוסר") – מקום בו יכולות הדמויות לדבר ישירות אל הצופה, כמו בתוכניות מציאות. במסך הלבן לבושות הדמויות שחור, והן עושות בו שימוש כדי להבהיר נקודות בעלילה, להתנצל על שימוש בשפה גסה, או פשוט להסתודד במקום שבו הדמויות האחרות אינן יודעות על מעשיהן. ב"המבורגרי", שמנוהלת על ידי "גרי מנדלבאום" (יניב פולישוק), יש "מסך שחור" ( כמו המסך הלבן רק בצבע שחור). מנדלבאום אינו מתיר לאיש להיכנס למקום מכיוון שזה המקום בו הוא מתאר את כאביו בפני הצופים ( המסך בצבע שחור מפני שהחיים של גרי הם עצובים ומאכזבים).

הפקה[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלוש עונותיה הראשונות של הסדרה צולמו ושודרו בשנים 2003 - 2004 באולפני "קניוכל" שבראשון לציון, הפופולריות של הסדרה בשירות HOT V.O.D הובילה להחלטה לצלם עונה רביעית ב-2006 ובשנת 2008 נוספה עונה חמישית (שמנתה 36 פרקים, הארוכה ביותר עד כה). העונה השישית, המונה 25 פרקים, שודרה בחודשים ספטמבר-אוקטובר בשנת 2010 ושידור העונה השביעית החל ב-1 בספטמבר 2011. מעונה 4 והלך הסדרה מצולמת באולפני "ברודקאסט" בחולון. עונתה הראשונה של הסדרה שודרה במסגרת רצועת "כדור פורח" ועוררה עניין רב. בפרקי הסדרה השתתפו מנחי ערוץ הילדים, שאף סיקרו את הפרק בו השתתפו. הצלחת העונה הראשונה, שמנתה 22 פרקים, הובילה לצילומם ושידורם של עוד 38 פרקים, שחולקו לשתי עונות. עזיבתה של אלונה טל, כמו גם נוהג רווח בערוץ הילדים, הובילו להחלטה לסיים את צילומי הסדרה לאחר 3 עונות.

בעקבות הפופולריות המתמשכת של הסדרה גם לאחר סיומה הוחלט להפיק עונה רביעית ב-2006. בעלילה נדרש הסבר לאובדן בימות הצילום הישנות וחלוף הזמן, ואלו הוסברו ב"שריפה". התפאורות בעונה זו היו שונות ולסדרה הצטרפו דמויות חדשות. בעונה החמישית הצטרפה לצוות השחקנים דנה פרידר, שנוכחותה פיצתה על היעדרו של יובל סגל וגם החליפה ברובה את ימית סול וכללה פרק שנכתב על ידי צופי הסדרה בתחרות תסריטים. בעונה השישית שב סגל לגלם את דמותו של נתן, וימית סול חזרה להופיע בכל הפרקים כמו שעשתה בעונה 4.

הדמויות בסדרה והעונות בהן לקחו חלק[עריכת קוד מקור | עריכה]

הפיג'מות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • קובי פרג: הגיטריסט של הלהקה. (כל העונות). מגלם גם דמויות נוספות שהן השלכה מאישיותו, ולמעשה הוא חולה בפיצול אישיות, אך נהנה ממנו. תמיד הוא רעב, אך למרות זאת - בסדרה הוא איש חטוב ורזה. מעונה הראשונה עד לשלישית היה לקובי שיער בעונה הרביעית עד לחמישית היה לקובי קצת שיער לעומת העונות הקודמות ומהעונה השישית לתשיעית אין לו כלל שיער.
 • אילן רוזנפלד נגן האורגן והסולן של הלהקה. (בכל העונות). אילן די פסימי, ואין לו מזל עם בחורות. המשפט הקבוע שהוא אומר זה: ''בשביל מה אני צריך את זה, בואו נפרק ת`להקה נמכור את התמלוגים לשירים שאין לנו ונחזור לנתניה''. בין עונות 5-6 התפתח רומן אהבה בין אילן לימית והתפרק בין העונות: עונה השביעית לעונה השמינית.
 • עודד פז: מתופף הלהקה. (כל העונות). הטבח בהמבורגרי, חנותו של דודו של קובי אשר מכנה את עודד "דיביל" מאז העונה הראשונה, נודע כטיפש. הוא מצליח מאוד עם בחורות, אך לבסוף כולן נפרדות ממנו. המשפטים הקבועים שבפיו הם: "זזי בזזי" ו"חייב ללכת". אוהב לפוצץ פצפצים ומכור לצ'ינצ'ילות.
 • אלונה טל: זמרת ליווי לשעבר בלהקה (עונות 1-3, עונה 4 ו-9 בתפקיד אורח). בלונדינית שהייתה שכנתם היפה והחכמה של הלהקה. היא קלסטרופובית (גילו את זה בעונה השנייה בפרק 39).
 • ימית סול: נגנית כלי הקשה. (עונות 4-9) מוצגת כזמרת גרועה ובעלת תואר שני בפסיכולוגיה קלינית. היא נוהגת לטפל באנשים בביתה, לרוב בלי הצלחה. נרמז כמה פעמים שהיה קשר בינה לבין אילן בין העונות אך התפרק. גרי תמיד נוהג לקרוא לה "ימיתי". יש לימית אחות קטנה (בסדרה) שקוראים לה אגמית.
 • דנה פרידר: האחיינית של שפרה. (עונות 5-9) בסיסטית בלהקה, טובה בחשבון וכלכלה, עוזרת לגרי בהמבורגרי על אף שהוא שונא אותה, בעונה השמינית הופכת לבת זוגו של נתן ודואגת לכך שלא יתן כסף לאילן, קובי ועודד.
 • נתן קופרמן (יובל סגל): בן דודו של אילן מבאר שבע, שמשמש כדי ג'יי בלהקה. (עונות 4 ,6-9, בעונה השנייה הופיע בשלושה פרקים) עבד בעונה 4 ב-M טבעי, הוא נודע כבכיין שבוכה מכל שטות, בפרק הראשון בו השתתף נודע כחייב ללכת לשירותים כדי לבכות, אך אחרי זה הוא בוכה בכול מקום. בעונה השמינית נהפך לבן זוגה של דנה, רוצה לתת כסף לעודד, אילן וקובי אך דנה דואגת שלא יתן שום כסף.

משפחת מנדלבאום[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • גרי (גרשון) מנדלבאום (יניב פולישוק): בעל מסעדת המבורגרים לממכר מזון גבולי. ההמבורגרים שלו מוצגים כדוחים, מגעילים ובלתי אכילים, והנקניקיות עשויות פימו ומסריחות באופן מוגזם מאוד. הוא שונא אנשים, מתלונן על חייו, נשוי לשפרה, הוא טוען שהיום הגרוע בחייו היה היום בו התחתנו. הוא שונא פרקים בהמשכים, שונא קוסמים ומשחקי מילים. הוא נוהג להגיד ולצעוק "למה?!" וגם "ני ני ני ני ני ני" וגם "נראה לך!" בקול מעצבן. אב לארבעה ילדים (רוני, שייקה, פולי וגברי). בעברו, הייתה לו להקת רוק ובראשה עודד מנשה, ידידו הוותיק. אך כאשר הגיע בדש השטן ולקח את עודד מנשה לקריירת סולו, הלהקה התפרקה ומאז אסור לגרי לנגן יותר בקלידים- אחרת השטן יבוא. מנהל יריבות מרה עם יריבו המר צמחוני. הוא מתכחש לעבר הלהקה ושונא את בדש על שפירק להם את הלהקה ולמרות זאת, הוא מתואר כמוכשר בנגינה. הופיע בכל העונות.
 • רוני מנדלבאום (אלי קרן-אסף): בתו של גרי, גרי מכנה אותה רונקיפליץ. (כל העונות) היא כל הזמן מבקשת ממנו כסף, היא מאיימת להתקשר לשפרה, אימה. נוהגת לדבר ולעצבן את גרי. אחותם הבכורה של שייקה, פולי וגברי. חכמה מאוד והשתחררה מהצבא בעונה השביעית בפרק 173.
 • שייקה, פולי וגברי מנדלבאום (הגשש)(שון גיטלמן): שלישיית הילדים של גרי, קטנים ומעצבנים, מתוארים כעושי צרות ושובבים גדולים. קרויים על שם הגשש החיוור, (עונות 8-9).
 • שפרה (בוימפלד במקור) מנדלבאום - קול בלבד (נאוה קולטון): אשתו השנואה של גרי, מרבה לכנותה "מיפלצת". היא מתוארת כשמנה עד טירוף, נוהגת לתת לגרי רשימות לסופר בעוד היא מתבטלת בביתה. בטלפון היא נוהגת לדבר ללא סוף ולא לתת לאף אחד לדבר או להשחיל מילה בכלל. בעונה 9 תשחק על ידי שירה קצנלבוגן בתפקיד אורח

הדמויות של קובי[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • נג'י קומרדין ג'קסון: חבר באגודה לתרבות הדיור, אך באחד הפרקים נראה כי למעשה הוא לא חבר אמיתי באגודה. מרבה לבקר אצל ברכה, אך ורק כדי לאכול, ולא נצפה על ידי אילן או עודד. כאשר הוא הולך אליה, ומודיע על כך, אילן נוהג להזהיר אותו שיהיה עדין. ידוע במשפט שאומר לאחר גברת ברכה שואלת "מי שם", והוא משיב לה "נג'י, מהאגודה לתרבות הדיור."
 • פרדי נייס- טו- מיט/הלפרון: פרדי לבוש בבגדי דיסקו, שהם חליפה כחולה (מעונה 5 סגולה) וחסרת אופנתיות, ובמשקפי דיסקו שחורים. הוא נוהג להתחיל לספר דברים לא קשורים במשפטים מהירים, ונוהג להמציא סיפורים לא אמיתיים. הוא האמרגן של להקת הפיג'מות למרות שהלהקה נפגשת עם פרדי בפעמים נדירות. פעם אחת פוטר אך הוחזר לתפקידו באותו הפרק. ידוע במשפטו, "אני האמרגן מספר אחד בארץ, של הלהקה מספר אחד בארץ", ואחר כך הוא מתאר משפט לא קשור, כמו "ואם היא לא בארץ, אז היא מספר אחת בחו"ל!" וכו'.
 • מרסל פוארו: שוטר מצחיק המופיע בסדרה במקרים שצריך אותו, אינו מצליח בתפקידו, מרבה להגיד את המילה "מנוולת" ולמרוח אותה הרבה זמן, לא יודע להגות נכון את שם משפחתו של אילן (רוזנפלד).
 • סבבה סאלי: רב. לא מבינים את מה שהוא אומר. מבינים רק את המילה "סבבה", ואת שיריה של ליידי גאגא כאשר הוא שר את שירי ליידי גאגא כולם מצטרפים אליו. נוהג לתת ברכות (ולפעמים קללות) על אנשים או על מקומות, כמו בפרק שגרי וצמחוני התמודדו לראשות עיריית תל אביב וסבבה סאלי נתן קללה על צמחוני
 • אדי גוד טו- סי/פוס: אחיו של פרדי, הומוסקסואל, בלונדיני, מבין בריקוד, אמרגנות, מוזיקה ומבין גם באופנה לובש חליפה ורודה,הוא נוהג להגיד בדרך כלל: "נעים לי" / "זה לא נעים לי".
 • מאיר איינשטיין: פארודיה על פרשן הכדורגל, מופיע בסדרה כאשר יש תחרויות ספורט, משתמש במסרק במקום מיקרופון , ונוהג להגיד "עוד שבת של כדורגל, יום שלישי." בין אם היום הוא שבת ובין אם לא הוא גם נוהג להגיד "אנו יוצאים לתשדיר חסות קצר ומיד חוזרים" (ואחרי שהוא גומר את המשפט הזה הוא מסרק לו את הפוני עם המסרק שמשמש אותו למיקרופון.
 • יהורם צוברבולר: מופיע בצבעי שחור - לבן, מדבר בשפה עברית ישנה ודואג תמיד לדייק בעברית, מתמחה בקריינות, נוהג להגיד "יהורם צוברבולר - הערוץ היחיד". נוצר בעונה השישית כאשר גרי מנלבאום (יניב פולישוק) התעסק בוויקיפדיה והמציא את הדמות הזו כשערך את הוויקיפדיה בערך של קובי. צוברבולר ייסד את החדשות הטובות אבל התכנית ירדה כי הם לא הצליחו למצוא סיפורים שמחים. בנוסף הוא כתב את הפרק דבר עברית בו כל הדמויות מדברות עברית תקינה בלי שגיאות.
 • מאני פירה: שף מצוין בעל יכולות טובות, נוהג להגיד "לילקק אותה". הופיע לראשונה בעונה 8 פרק 175 בפרק "מיסטר שף". נוצר כאשר קובי הלך לתחרות בישול והופיע כמאני. בטרילוגיה בעונה שמונה :"אתה טיוב", גרי וקובי צילמו סרטון של מאני והוא זכה לצפיות רבות. עמדו לתת למאני תוכנית בישול בלי הפיג'מות שהופיעו אתו באינטרנט אבל קובי/מאני לא רצה להופיע בלעדיהם אז הוא ביטל זאת.

דמויות לא קבועות

 • גרנרל (גנרל) אברהם אייזנהאואר: דמות שמבוססת על דמיונו של גרי, אברהם הוא גנרל הלובש מדי צבא, מגפיים וכובע ורוד. מטרתו לפעול נגד כוחות ההמבורגרים המקולקלים של גרי.
 • ג'ורה: ג'ורה היא עיבוד של דורה אשר עליה מבוסס פרק 138 בעונה 6.
 • יעקב גפן: פארודיה על יוהנתן גפן השתתף בעונה 8 בפרק "גנוז" .
 • בוצ'ק: בוצ'ק עיבוד של בוץ העוזר של ג'ורה. מגולם על ידי נתן קופרמן (יובל סגל).
 • סלבה וולוסו: פרשן כדורגל אשר מופיע בתחרויות ספורט לצד מאיר איינשטיין, הופיע בעונה 4 בפרק "מ"ס מנדלבאום סרט מלחמה".
 • דובל'ה שפיץ: מופיע במופע של דובל'ה ובקפה קר-סול..

דמויות משנה[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • ברכה קירשנברג (רבקה גור): שכנה אלמנה בבניין, יושבת ראש ועד הבניין. נוהגת לצעוק על להקת הפיג'מות, חברתו של נג'י ומבשלת לו כל הזמן. (כל העונות), נוהגת להגיד על הפיג'מות "חוליגנים" "אפריקנים" וכו'
 • מר (אברהם) לטין (סימון רוזנפלד): שכן בבניין, הפך לחירש מהרעש של הפיג'מות. בכל הסדרה אמר רק את המילה "מה". רק בשני הפרקים האחרונים של העונה השישית, אמר רק את המילה "מי". (כל העונות)
 • רובי דואניאס: במאי הסדרה. משחק גם בתור דמויות שונות אורחות, כגון "מוטי חליליות" ועמוס עוז (כל העונות). הפך לדמות קבועה בעונה 8
 • בדש (נדב אסולין): אמרגן, השטן. הוא נודע בעיקר בפירוק להקת הפיג'מות לשתי פרקים, ולכך שגרי לעולם אינו יכול לנגן, וגם פירק את להקתו הישנה של גרי בכך שלקח את עודד מנשה לקריירת סולו. (עונות 1, 4-9)
 • שמעון צמחוני (ניר רון): יריבו של גרי, למדו יחד בתיכון ונוטר לו טינה על יריבותם הנמשכת, אך בעיקר על כך שנבחר ליושב ראש מועצת התלמידים בתיכון בכך שגרם להפסקת חשמל באמצע אסיפת הורים, והסיבה השנייה לשנאתו הוא על גניבת ליבה של שפרה בוימפלד, שלבסוף גם התחתנה עם גרי. בסדרת הבת מנדלבאום בלש פרטי הוא חוזר לכאן שהוא מחופש. (עונות 3-7, 9).
 • אלברט (אריה צ'רנר): שיפוצניק, שנודע בעיקר במבטאו ובחיקויו הכושלים לחיות צעירות מאוד כמו (דולפינים וינשופים וכו') (עונות 4-7, 9 5 פרקים אחד שתים)
 • צ'ינצ'ילה (יוסי סגל): הפיג'מות הכירו אותו בעונה 1 פרק 6 שהם החזירו לו את הארנק שאבד לו. קוראים לו בשם הזה מכיוון שהוא מגדל בביתו צ'ינצ'ילה. (עונות 1, 5, 7 ו-9)
 • מלכה קופרמן (אפי בן ישראל): הדודה של אילן. (עונות 1 ו-6)
 • אבא של עודד (דב רייזר): רופא שיניים מטורף, אביו של עודד שהופיע בסדרה הכל נשבר במשפחה, בעונה 2 רואים תמונות של עודד הילד ואביו מסדרה זו. (עונות 2 7 ו-8)
 • ביי גינס (יוני גרא): כתב טלוויזיה, פראודיה על גיא פינס. הוא משדר את פנאי מינוס (פרודיה על "פנאי פלוס") (החל מעונה 2)
 • ברי מנדלבאום (יניב פולישוק): אחיו התאום הפושע והגנב של גרי, ברי הופיע בעונה ה 5 אחרי 10 שנים שבהן לא פגש את גרי הוא ניסה להתחתן עם דנה בהמבורגרי על מנת שהוא ואשתו המכשפה יוכלו לגנוב לה את הכסף אך אילן עוצר את החתונה וכאשר המשטרה באה ברי בורח מהמקום.
 • הניצב (אלי דראי)': ניצב שמופיע פעמים רבות בסדרה והוא קבוע. בלט במיוחד בעונה הרביעית.
 • רותה מנדלבאום(נאווה קולטון):אמו של גרי וברי מנדלבאום ואשתו של פישמן מנדלבאום.

לאורך שנותיה, הופיעו בסדרה עשרות שחקנים אורחים רבים ובעיקר מנחים מערוץ הילדים, לרוב בשילוב בדיחות פנימיות על חייהם, עלילותיהם או חייהם בעבר של האורחים.

שידור הסדרה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הסדרה משודרת בשידור יומי (ימים ראשון עד חמישי) בערוץ הילדים. במהלך השנים שודרו כל העונות ברצף עשרות פעמים בשידור חוזר.

העונה הראשונה שודרה בשעה 11:00 (חלק מרצועת "כדור פורח" בחופש הגדול) ובשידור חוזר ב-17:00. העונה השנייה והשלישית שודרו בשעה 17:30 והעונה הרביעית ב-16:00. החל מהעונה החמישית הסדרה קיבלה את משבצת השידור המפורסמת של שעה 14:30 שהייתה מזוהה עד אז עם טלנובלות מצליחות כמו "קטנטנות" ו"פינת אור", החל מהעונה השישית הסדרה משודרת בשעה 15:35 עד היום.

שלוש העונות הראשונות שודרו לזמן קצר גם בערוץ 2 והעונה הרביעית שודרה בשנת 2007 בשידורי קשת.

עונה פרקים שידור מקורי ערוץ
1 23 1 ביולי 2003 - 31 ביולי 2003 ערוץ הילדים
2 19 1 בספטמבר 2003 - אוקטובר 2003 ערוץ הילדים
3 20 1 ביולי 2004 - 27 ביולי 2004 ערוץ הילדים
4 25 13 באוגוסט 2006 - 14 בספטמבר 2006 ערוץ הילדים, ערוץ 2
5 36 1 בספטמבר 2008 - 8 באוקטובר 2008 ערוץ הילדים
6 25 1 בספטמבר 2010 - אוקטובר 2010 ערוץ הילדים
7 25 1 בספטמבר 2011 - 9 באוקטובר 2011 ערוץ הילדים
8 25 19 במאי 2013 - 30 ביוני 2013 ערוץ הילדים
9 26 2014 (תאריך לא ידוע) ערוץ הילדים

בעקבות הסדרה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הצלחת הסדרה סייעה בקידומם של כמה משחקניה, ובמיוחד אילן רוזנפלד, עודד פז וקובי פרג' שזכו לכתוב ולהשתתף בסדרות טלוויזיוניות נוספות, ואף העלו מופע (הסתיים בנובמבר 2010) המסתמך על דמויותיהם בתוכנית. בסיום העונה השלישית של הסדרה, הנחו השלושה תוכנית בידור קומית בערוץ 24 שנקראה "צרבת". עד ל-2011 נחשבה התוכנית לנצפית ביותר בערוץ אי פעם עם שיא של 5.1% [דרוש מקור]. מערכונים מקוריים של חברי הפיג'מות בהשתתפות ימית סול ודנה פרידר משודרים בערוץ HOT Games, כחלק מרצף הקדימונים למשחקים האינטראקטיבים.

סדרות בת[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • הפיג'מות בקפה קר-סול היא מיני-סדרה בהפקת טדי הפקות. שתי עונותיה (2007-2008) מנו 49 פרקים באורך 5 דקות ושודרו בערוץ HOT Games. בסדרה מתוארים חייהם של "הפיג'מות" כמלצרים בבית קפה שבבעלות דוד של ימית.
 • המופע של דובלה (2009, 20 פרקים) - במרכזו דמותו של דובלה (קובי פרג') שהופיעה לראשונה ב"קפה קר-סול". הסדרה מתרחשת מאחורי הקלעים של תוכנית האירוח של דובלה. שודר בערוץ HOT Games.
 • מנדלבאום בלש פרטי (2009-2011) - בסדרה נוטל חלק יניב פולישוק (המגלם את גרי מנדלבאום), כמי שנאלץ לגלם בלש פרטי, אף שאינו כזה. שתי עונותיה של הסדרה מנו 41 פרקים. העונה הראשונה שודרה בערוץ הילדים והשנייה שודרה בערוץ לוגי.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]