הראל לוקר

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
אין תמונה חופשית

הראל לוקר מכהן כמנכ"ל משרד ראש הממשלה החל מדצמבר 2011. לוקר הוא עורך דין מוסמך בישראל ובניו יורק, מומחה בתחומים כלכליים-מסחריים.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

לוקר, יליד 1965, נולד בישראל וגדל בתל אביב. לוקר הוא דור תשיעי לילידי הארץ מצד אמו רבקה, ילידת הרובע היהודי בירושלים. אביו, מרטין, ניצול שואה ממחנה טרנסניסטריה, חבר תנועת בית"ר והאצ"ל, עלה ארצה על סיפון אניית הנשק של האצ"ל אלטלנה. אחיו הוא האלוף יוחנן לוקר, מי שהיה סגן מפקד חיל האויר ומזכירו הצבאי של ראש הממשלה, בנימין נתניהו ואח נוסף הוא מנתח הלב, פרופ' חיים לוקר.

למד בתיכון עירוני א' בתל אביב. בצה"ל שרת לוקר בחיל המודיעין כחייל וקצין מודיעין קרבי, בלבנון ובשומרון והשתחרר בדרגת סרן. הוא בעל תואר ראשון במשפטים מבית הספר למשפטים ותואר ראשון בחשבונאות מבית הספר לניהול באוניברסיטת תל אביב, ותואר שני בהצטיינות במשפטים עם התמחות במסים (LL.M. in Taxation) מאוניברסיטת ג'ורג'טאון, בוושינגטון די. סי. בארצות הברית.

לוקר נשוי לעו"ד שירי מילוא לוקר ואב לשלושה ילדים.

קריירה משפטית[עריכת קוד מקור | עריכה]

את הקריירה המשפטית החל כמתמחה במשרד עורכי הדין של יורם דנציגר ואביגדור קלגסבלד והוסמך כעורך דין ב-1995. לוקר היה שותף במשרד שקל ושות' עד שנת 2000 ובין השנים 2001 עד 2004 עבד בפירמת עורכי הדין Fried Frank בוול סטריט.

לאחר חזרתו לישראל הקים את משרד שוחט, לוקר ושות' ושימש בו שותף מנהל. המשרד התמזג ב-2007 עם משרד ש. פרידמן ושות', אחד המשרדים הוותיקים והגדולים בישראל, ומאז שימש בו לוקר כשותף בכיר וחבר הנהלה.

מנכ"ל משרד ראש הממשלה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בדצמבר 2011 מינה ראש הממשלה, בנימין נתניהו את לוקר למנכ"ל משרד ראש הממשלה. עם כניסתו לתפקיד התחייב כי לא ישתתף עם אחיו, יוחנן לוקר, שכיהן כמזכיר הצבאי של ראש הממשלה, בישיבות עם ראש הממשלה ללא נוכחות גורמים נוספים. מנכ"ל משרד ראש-הממשלה הוא ראש המטה הכלכלי-חברתי של משרד ראש הממשלה והוא מוביל את המדיניות ועבודת המטה המתבצעת במשרד ראש הממשלה במכלול הנושאים הכלכליים, החברתיים והאזרחיים.

במהלך פעילותו הוביל את הרפורמה בשירות המדינה, מעבר מחנות צה"ל לנגב ותוכנית הפיתוח הכלכלית של הנגב לאור ירידת צה"ל דרומה, הפרטת תע"ש, "מתווה לוקר" שמנע את סגירת ערוץ עשר, תכלול הסדרת השימוש בגז הטבעי בישראל, "מתווה לוקר בענף החלב" - מתווה להמשך הרפורמה בענף החלב בישראל, אשר החל להיות מיושם במהלך 2013.‏[1]

לוקר עמד בראש הוועדה לבחינת הרפורמה בייבוא מזון לישראל, שבעקבותיה נוצרה "רפורמת הקורנפלקס" לפיה ישראל תאמץ את השיטה האירופאית ליבוא מזון רגיל ללא הגבלה.

לוקר עמד בראשות הוועדה לצמצום השימוש המזומן שגיבשה מתווה לצמצום ההון השחור בישראל. המלצותה העיקרית של הוועדה היא הגבלת השימוש במזומן[2].

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]