ויקיפדיה:עורך חזותי/משוב

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

קיצור דרך: WP:VEF

ברוכים הבאים לדף המשוב של העורך החזותי. כאן ניתן לדווח על חוויותיכם ורשמיכם מהעורך החזותי, להעלות תקלות ובעיות שמצאתם בו, לדון באפשרויות הקיימות בו ולשאול שאלות.

ניתן לקרוא את דף "שאלות ותשובות" לעורך החזותי בעברית.

נשמח לעזרה בתרגום מדריך המשתמש בעברית! אם ביכולתכם לעזור, לחצו כאן כדי לתרגם את העמוד.

כדי להקל על הטיפול, אנא ספקו את הפרטים הבאים בעת הדיווח:

  • שם וגרסה של הדפדפן שבו נתגלתה התקלה (למשל, פיירפוקס 34.0, מיקרוסופט אינטרנט אקספלורר 10, גוגל כרום 39.0.2171.95)
    • הערה: כרגע העורך החזותי פועל באינטרנט אקספלורר רק בשתי הגרסאות החדשות ביותר (10 ו־11). ייתכן שבעתיד הוא יופעל גם בגרסה 9.
  • מערכת ההפעלה שאתם משתמשים בה (למשל Windows 8‏, Windows 7‏, Windows XP‏, Mac OSX 10.8.4‏, Ubuntu 14.04‏, iOS 7 וכו')
  • פרטים לגבי שחזור התקלה: איזה דף ערכתם? מה הפעולה שניסיתם לעשות? על אילו כפתורים לחצתם? מתי שמתם לב לבעיה? מה ציפיתם שיקרה ומה קרה בפועל? ככל שיהיו יותר פרטים על הפעולות שקדמו לתופעה המדווחת, כך יהיה קל יותר לשחזר את התקלה, לדווח אותה לצוות הטכני, ולהביא לתיקונה מהר יותר.

שימו לב: כדי לטפל בתקלות ובעיות בצורה מסודרת, תקלות שטופלו ונפתרו נמחקות מהעמוד הנוכחי ומועברות לארכיונים. אם ההערה שהכנסת אינה מופיעה בדף המשוב, רוב הסיכויים שהיא נפתרה ונמצאת בדף ארכיון. אם הבעיה רשומה כפתורה אך עדיין ישנה תקלה באותו הנושא, ניתן לרשום אותה מחדש והצוות יפתח את התקלה להמשך טיפול לפי הצורך.

זכרו: אם יש לכם ספק האם לדווח תקלה או לא לדווח, אז אין ספק: התשובה היא "כן לדווח". ההשתתפות שלכם בבדיקות והדיווחים שלכם חיוניים ביותר להצלחת הפרויקט! תודה רבה.

תקציר העריכה בעריכת פסקה מתייחס לפסקה לא נכונה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ערכתי בפסקת הפתיח של הערך יריעה אלגברית אפינית, בחלון "תקציר עריכה" הופיע משום מה "לקריאה נוספת/" וכך זה נרשם בהיסטוריה, --שרעטל - שיחה 18:34, 26 ביולי 2013 (IDT)

גם לי זה קרה הופיע הערות שוליים. נראה לי שהוא לוקח את הפרק האחרון ומכניס לראשון. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 11:13, 27 ביולי 2013 (IDT)
בעיה ידועה לא רק בויקי בעברית, הנושא בטיפול. מוריאל שוטלנדר - שיחה 22:37, 24 ביוני 2014 (IDT)
Mooeypoo – את זוכרת את זה? זה טופל? --אמיר א׳ אהרוני, שנחשב לנודניק · שיחה 00:38, 28 בדצמבר 2014 (IST)
כן, זה אמור להיות מטופל וסגור. יש מקרים שבהם תקציר העריכה אינו תואם לעריכה עצמה, אבל אלו קורים במקרים בהם המשתמש לחץ על עריכת פסקה אבל בסופו של דבר ערך פסקה אחרת, והתקלה הזו קשורה לכוונת המשתמש ולא למערכת, ותהיה כמעט בלתי אפשרית לתיקון. אפשר לנסות לחשוב על דרך שבה אפשר לעודד משתמשים לערוך את תקצירי העריכה שלהם. מוריאל שוטלנדר (ויקימדיה) - שיחה 21:55, 12 בינואר 2015 (IST)

גלילה בחלונית ההשלמה האוטומטית של קישורים[עריכת קוד מקור | עריכה]

נתקלתי בבעיה נוספת באותו סבב עריכות: משהו עם הגלילה של ההשלמה האוטומטית של הקישורים לא עבד שם כמו שצריך. ברגע שניסיתי לגלול מטה אל אפשרויות נוספות או ממש ללחוץ על פס הגלילה ולגרור אותו מטה, החלונית של ההשלמה האוטומטית נסגרה. נויקלן 21:28, 26 ביולי 2014 (IDT)

אין אפשרות להדביק[עריכת קוד מקור | עריכה]

לא ניתן להדביק בעורך החזותי (דרך המקש הימני בעכבר ודרך קטרל + V במקלדת), ולאחר שמנסים להדביק העורך נתקע, ולא ניתן לכתוב בו. הבעיה נפתרת לאחר שמירת עריכה בקוד מקור. בנימין - שאלות, טענות, מענות, בעיות, קושיות - תחי ישראל, יחי צה"ל! 10:40, 15 באוגוסט 2014 (IDT)

תודה רבה על הדיווח, בנימין. אני רוצה להעביר את זה לחבר הצוות שעוסק בהדבקה בעורך, אבל אני צריכה קצת יותר מידע. תוכל לומר לי איזה דפדפן השתמשת, ואם אפשר, מה התוכן שניסית להעתיק (האם זה ממקור חיצוני או מתוך ויקיפדיה, מחלון עורך חזותי אחד לשני או מערך אחר בתתוך ויקיפדיה, האם זה כולל טקסט בלבד או גם תמונה, וכולי) ואם אפשר, לאן ניסית להדביק? כשניסיתי לעשות העתקה והדבקה כדי לבדוק לא היתה לי בעיה ספציפית, אז יכול להיות שמדובר במשהו שקשור בתוכן של ההעתקה עצמה? אם אפשר עוד מידע זה מאד מאד יעזור. תודה! אופרהeypoo|מוריאל שוטלנדר]] - שיחה 16:09, 16 באוגוסט 2014 (IDT)
השתמשתי בדפדפן אופרה 24. העתקתי מערך ויקיפדי במצב תצוגה לעורך, אחרי הוספת תבנית. הבעיה מתקבלת רק ביצירת ערך; לאחר שעורכים את הערך בעורך הרגיל ושומרים, אין בעיות בהעתקה והדבקה. הטקסט היה טקסט בלבד, אך הוא היה במצב מודגש ונטוי ביחד. בנימין - שאלות, טענות, מענות, בעיות, קושיות - תחי ישראל, יחי צה"ל!

מחיקת קישור שבור לתמונה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בערך שמשון מלצר מופיע קישור שבור לתמונה שנמחקה בקומונס. בכניסה למצב עריכה חזותית אין חיווי כלשהו לקיומו של הקישור השבור, רוצה לומר אין איך למחוק אותו. נויקלן 08:38, 26 באוגוסט 2014 (IDT)

זה כבר מדווח בבאגזילה די מזמן, ולא נראה מסובך במיוחד. בתקווה יתוקן בקרוב. --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 16:30, 26 באוגוסט 2014 (IDT)

תקלות בעורך[עריכת קוד מקור | עריכה]

שתי תקלות- ביום שישי שניסתי לערוך את הערך נתן יהודה ברכר, עשיתי העתק הדבק לטקסט מוורד לעורך החזותי. ובמקום לעשות לי רווח בין השורות הוא שם כמה פסקאות ביחד והפריד אותם במעין חץ (כמו במקש אנטר). תקלה שניה התרחשה היום בערך אריה לייב שרה'ס, שניסינו לעשות קופי פייסט מקובץ וורד וזה פשוט לא עבד. מוזר... עבדתי בפיירפוקס... אמשיך לדווח חיוך דריה - שיחה 23:40, 14 בספטמבר 2014 (IDT)

mooeypoo, זה לא בדיוק בתוך העורך החזותי כנראה, אבל סתם מתוך סקרנות – האם אתם מתייחסים להעתקה ממעבדי תמלילים כאל תסריט משתמש סביר? לדעתי כדאי. --אמיר א׳ אהרוני, שנחשב לנודניק · שיחה 01:16, 28 בדצמבר 2014 (IST)
כן באופן כללי, העתק והדבק לפי מה שידוע לי אמור להתמודד עם העתקה גם ממעבדי תמילים -- וורד ספציפית הוא בעייתי (בכל מקום אונליין). אני אבדוק אם יש תכנית להתמודד עם בעיות שמגיעות ממנו. מה שכן, החץ שמופיע הוא לרוב סימון של הורדת שורה "רכה" (כלומר מה שעושים עם שיפט-אנטר או בhtml תג ה-<br />) ויכול להיות שההעתקה מוורד זיהתה מספר משפטים שלא הופרדו כפסקאות. אני אברר באופן כללי עם אד שעובד על העתקה\הדבקה בכל מקרה. מוריאל שוטלנדר (ויקימדיה) - שיחה 23:28, 30 בדצמבר 2014 (IST)


בעייה בעריכת פסקאות[עריכת קוד מקור | עריכה]

לפעמים קורה, שבמהלך ניטור ערכים, תקציר העריכה מצביע על כך שהמשתמש ערך אתה פסקה א, כשבעצם ערך את פסקה ב. (לוג' [1]). שמזןשיחה • ה' בכסלו ה'תשע"ה • 19:22, 27 בנובמבר 2014 (IST)

תודה, קיפודנחש כבר דיווח את זה. --אמיר א׳ אהרוני, שנחשב לנודניק · שיחה 14:10, 28 בנובמבר 2014 (IST)
צריך גם להזכיר משהו נוסף כאן -- לפעמים משתמש מתחיל לערוך פסקה א, אבל מכיוון שהעורך מעלה את כל הערך (בכוונה), המשתמש מחליט לערוך פסקה אחרת. במקרים האלה תקציר העריכה נשאר לפי מה שהמשתמש בחר מלכתחילה, למרות שאפקטיבית נערכה פסקה אחרת. ההגיון מאחורי העורך החזותי הוא לערוך כתבה שלמה כמה שיותר קרוב לצורה שבה היא נראית בקריאה, אז פירוק הכתבה לפסקאות לשם עריכה (כלומר הצגה של פסקה בודדת) לא באמת מתאים לצורה שבה העורך עובד. מעבר לזה, כמעט בלתי אפשרי (לעורך ולפרסויד ביחד) להציג חלק קטן מהמסמך או פסקה בודדת ללא המסמך השלם. אולי ישנה דרך לעודד את המשתמש לערוך את תקציר העריכה? מוריאל שוטלנדר (ויקימדיה) - שיחה 01:55, 9 בינואר 2015 (IST)

קישורי בינוויקי לא מזוהים בתוך תיבת העריכה[עריכת קוד מקור | עריכה]

אם מנסים לקשר קישור בינוויקי בתיבת הקישור על-ידי התחלת הקלדת הקידומת "en:‎" (או כל קידומת אחרת של ויקיפדיה זרה), לא משנה מה נכתוב, הקישור לא יזוהה ויופיע באדום. אבל - אחרי שנאשר ונצא מתיבת הקישור, הקישור יזוהה, יופיע בכחול ויעבוד בצורה מופתית. 93.172.3.233 01:20, 29 בנובמבר 2014 (IST)

חיבור שורות בהסרת קטגוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

לכבוד השנה החדשה החלטתי להתחדש בעורך חדש. כבר בניסיון השני שלי נתקלתי בבעיה. בעריכה זו שבה הסרתי קטגוריה, העורך החזותי הסיר יותר מדי שורות, וחיבר את הקטגוריה הבאה עם הטקסט שהופיע שתי שורות מעל הקטגוריה שהוסרה. העריכה נעשתה בגוגל כרום ‎39.0.2171.95 m. שנה טובה, למניינם. דולבשיחה 23:04, 31 בדצמבר 2014 (IST)

מעניין. מבחינת העריכה עצמה, העורך הסיר את הקטגוריה הנכונה, ונראה שהבעיה שנראת כאן היא בצורה שבה אנחנו עושים Normalization לטקסט ואיך שה-DIFF נראה. אני מעלה את זה לצוות כדי לראות מה אפשר לעשות, אולי ננסה לראות אם אפשר להוסיף שבירת-שורה בין קטגוריות כדי שה-diff יראה קצת יותר הגיוני. מוריאל שוטלנדר (ויקימדיה) - שיחה 21:51, 5 בינואר 2015 (IST)
דווח לצוות פרסויד ומטופל. תודה על הדיווח! מוריאל שוטלנדר (ויקימדיה) - שיחה 02:15, 9 בינואר 2015 (IST)

טורים ורשימת תבליטים[עריכת קוד מקור | עריכה]

בעת עריכת פסקת "ראו גם" שעשתה שימוש בתבנית {{שני טורים}}, תבליטים חדשים שהוספתי לא קומפלו לדף הערך (לאחר אישור תיבת העריכה) כתבליטים, אלא נשארו ככוכביות. אבל, לאחר ששמרתי את הדף, הם הופיעו כתבליטים כראוי, כך שמדובר בבאג תצוגה (תצוגת ביניים) בלבד.
לא נבדק עם: תבניות טורים אחרות, ללא תבנית, סוג רשימה אחר (למשל, ממוספרת).
-באג נוסף, בתיבת העריכה של התבנית "שני טורים" (ואולי גם בתיבות עריכה של תבניות דומות נוספות), כל תיבת טקסט של טור מופיעה מאוד מאוד מצומצמת, עד שלא ניתן לקרוא בה כמעט דבר. רק כאשר מקלידים תו ראשון לתוכה, היא מתרחבת לגודל סביר ושמיש. 93.173.10.175 17:01, 3 בינואר 2015 (IST)

מוריאל – אני איכשהו מנחש ששני הדברים כבר מדווחים, אבל לא בטוח איך לחפש :)
תוכלי לבדוק? --אמיר א׳ אהרוני, שנחשב לנודניק · שיחה 23:06, 7 בינואר 2015 (IST)
יש לנו בעיה באופן כללי עם תבנית השני טורים בגלל שכרגע אנחנו לא תומכים בתבנית בתוך תבנית (nesting). זה ישתנה בעתיד, אבל כרגע זה עלול ליצור בעיות עם קוד ויקי מתוחכם שנמצא בתוך תבניות. ספציפית, אבל, אני הרגע ניסיתי להוסיף רשימת תבליטים בתוך אחד הטורים של התבנית "שני טורים" וזה עבד לי בסדר. אני לא מצליחה לשכפל את הבעיה הזו באופן ספציפי כדי לראות אם אפשר לתקן. יש אולי דיף או הסבר יותר מלא על איך לשחזר את הבעיה? מוריאל שוטלנדר (ויקימדיה) - שיחה 23:15, 7 בינואר 2015 (IST)

כפתור שמירה[עריכת קוד מקור | עריכה]

לאחרונה, אני משתמש יותר ויותר בעורך החזותי. מקומו של לחצן השמירה בצד שמאל למעלה, ממש לא נוח, והוא צריך להיות למטה במרכז. נאמר לי שכך זה היה, ושונה על ידכם. האם מישהו יכול להסביר מה הסיבה? ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 09:47, 9 בינואר 2015 (IST)

נהוג לשים כפתורים בסופם של טפסים (form) באינטרנט. העורך הישן תוכנת בשנת 2001 הרחוקה בתור טופס ולכן כפתור השמירה היה למטה, אבל מבחינה פונקציונלית זה לא באמת טופס, אלא מעבד תמלילים שמוצג במסך מלא. בכל מעבדי התמלילים כפתור השמירה למעלה, ולכן גם כל הכפתורים של העורך החזותי למעלה, והם מוצגים קבוע גם בעת הגלילה.
מה שכן, במעבדי תמלילים אחרים הוא נמצא בתחילת הסרגל ולא בסופו. שלחתי שאלה על זה לפורום המרכזי כדי לברר למה. --אמיר א׳ אהרוני, שנחשב לנודניק · שיחה 11:38, 9 בינואר 2015 (IST)
תודה, אני אמתין לשובה. מכל מקום בכל פעם שאני לוחץ על הצג שינויים במקום על כפתור השמירה, זה גורם לי לחזור לעריכת קוד מקור. ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 00:16, 11 בינואר 2015 (IST)
ללא קשר למיקום הכפתור, אם כל לחיצה על "הצג שינויים" מעביר אותך לעריכת קוד מקור זה ממש לא אמור לקרות. תוכל לאמר לי באיזה דפדפן אתה משתמש, ובאיזו מערכת הפעלה? האם זה קורה בכל הערכים, או האם זו תקלה ספורדית? ועל מה בדיוק אתה לוחץ -- האם מדובר על כפתור "הצג שינויים" שנמצא בתוך חלון השמירה? התשובות יעזרו לי לטפל בנושא. תודה! מוריאל שוטלנדר (ויקימדיה) - שיחה 21:49, 12 בינואר 2015 (IST)
אני מנחש שאריאל התכוון לא לדווח על באג, אלא לדווח שהוא חווה ירידת חשק להשתמש בעורך החזותי בכל פעם שהוא לוחץ בטעות על הצג שינויים במקום על שמירה. Ijon - שיחה 02:08, 10 באפריל 2015 (IDT)

עריכת תבניות[עריכת קוד מקור | עריכה]

ביצירת ערך, לאחר שמעתיקים תבנית שמורכבת מטבלה ("מיון", לדוגמה) לערך, התבנית מוצגת כטבלה, מה שאומר שלא ניתן לערוך אותה כתבניות. התופעה נעלמת לאחר הוספת התבנית בעורך הישן. כרום 39, חלונות 7. בנימין - שיחה 20:47, 21 בינואר 2015 (IST)

תודה על הדיווח. הרגע דיברתי עם חבר הצוות שאחראי על הדבקה (ובמקרה גם על טבלאות) -- הבאג ידוע ובטיפול. מוריאל שוטלנדר (ויקימדיה) - שיחה 22:30, 23 בינואר 2015 (IST)

בעיה בהכנסת שורה ראשונה בערך לאחר תבנית[עריכת קוד מקור | עריכה]

כשמנסים להכניס שורה לערך אחרי תבנית, השורה לא מסומנת; ניתן לכתוב טקסט אך ורק לפני התבנית, בשורות שמסומנות בכחול. בנימין - שיחה 20:50, 21 בינואר 2015 (IST)

על איזו תבנית הסתכלת? כשתבנית מיושרת לשמאל או לימין לפעמים קשה לראות מהי השורה שקודמת ומהי השורה שאחרי התבנית בעורך החזותי, כי השורות נכנסות לרוב "מעל" התבנית (גם השורה שאחרי התבנית) -- בשביל שאוכל לנסות ולשחזר את התקלה, תוכל לאמר לי באיזה דף זה קרה או לתת דוגמא של איזו תבנית השתמשת ובאיזו שורה זה קרה? תודה! מוריאל שוטלנדר (ויקימדיה) - שיחה 22:35, 23 בינואר 2015 (IST)
התבנית היתה תבנית "מיון", שהוספה לאחר "בעבודה". לא אוכל לתת דוגמה לערך שבו זה קרה, מכיוון שכבר הוספתי טקסט מתחת לתבנית בעורך הקוד והבאג כבר לא מופיע. תבנית "בעבודה" הוספה בשורה הראשונה, ותבנית "מיון" אחריה. בנימין - שיחה 18:09, 24 בינואר 2015 (IST)

בעיה בהעתקת קישורים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ניסיתי לכתוב ערך באמצעות העורך החזותי (לאונרד סיפליט). עבדתי על הערך בשם שגוי, ולפני ששמרתי שמתי לב לשגיאה בשם הערך וסימנתי את כל תוכן הערך והעתקתי והדבקתי בחלון חדש בשם נכון. כתוצאה מהעתקה וההדבקה כל הקישורים הפנימיים הפכו לקישורים חיצוניים. את חלקם תיקנתי עוד בעריכה עצמה, וחלקם פספסתי ותיקנתי רק לאחר מכן (אפשר לראות במיוחד:Diff/16477673). ערן - שיחה 23:29, 24 בינואר 2015 (IST)

VisualEditor News #1—2015[עריכת קוד מקור | עריכה]

20:30, 5 בפברואר 2015 (IST)


בעיות עם הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

אתמול במהלך הדרכת ויקיפדיה בספריה הלאומית נתקלנו בבעיות הקשורות להערות שוליים. בדף הטיוטה של המשתמש הוספנו הערות שוליים שאמורים לקשר לאתר אינטרנט חדש והקישור לא עבד. ניסינו גם להוסיף תבנית של הערות שוליים פעמיים וזה לא הצליח. כל פעם זה הציג לנו משהו שנראה כמו חלק מפזאל שעליו כתוב הערת שוליים. ניסיתי לסדר את הערות השוליים הראשונות אבל אז הוא סימן את שני הערות השולים הראשונות בספרה 1 במקום לסמן אותם לפי הסדר. השתמשנו בכרום... תודה רבה דריה - שיחה 15:47, 7 בפברואר 2015 (IST)

סליחה על העיכוב בתשובה - אנחנו משפרים, משפצים ומשכתבים את הצורה שבה עובדות הערות שוליים בעורך למערכת הרבה יותר יציבה וגם מאפשרת ממשק משתמש יותר קל לשימוש. אני בודקת את הבאג הספציפי שדיווחת בכל מקרה, אבל מהבדיקות שערכתי עד עכשיו, נראה שזה מתוקן במערכת החדשה, וזו תכנס לויקיפדיות בקרוב. מוריאל שוטלנדר (ויקימדיה) - שיחה 04:09, 19 בפברואר 2015 (IST)

זה למעלה משנתיים שאיני מצליחה לפרסם ערך[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלום רב, זה למעלה משנתיים שאיני מצליחה לתרום ערך שיפורסם בויקיפדיה ואיני מבינה מדוע. לכאורה, אני פועלת לפי כל הכללים והחוקים הרבים. Nati1982 - שיחה 10:23, 11 בפברואר 2015 (IST)

גרסאות[עריכת קוד מקור | עריכה]

מתי שנכנסים ל"היסטוריית גרסאות", לוחצים על הגרסה האחרונה, נכנסים ועורכים אותה, בתקציר בשמירה כתוב "שחזור לגרסה XXX" למרות שזו הגרסה האחרונה. גוגל כרום 42 "קאנארי", חלונות 7. בנימין - שיחה 17:42, 11 בפברואר 2015 (IST)

בנימין, תודה על הדיווח. תיקנתי את הגדג'אט המקומי שאחראי לזה. ערן - שיחה 07:47, 19 בפברואר 2015 (IST)

חצים הפוכים[עריכת קוד מקור | עריכה]

החצים ימינה ושמאלה פועלים בדיוק בכיוון ההפוך מהמצופה כשלוחצים על שיפט. ללא לחיצה על שיפט הם מתנהגים כפי שצריך. ערן - שיחה 20:58, 9 במרץ 2015 (IST)

זה קורה בפיירפוקס בלבד, וזו ההתנהגות המקורית של פיירפוקס. דיווחנו את הנושא אליהם והתשובה שקיבלנו היא שכך אמורה להיות ההתנהגות בדפדפן עצמו -- תזוזה היא ויזואלית וסימון הוא לוגי. אין לעורך דרך לתקן את זה מבלי להרוס תמיכה לשפות כמו הינדית ודומיה, שדורשות תזוזת מקשים (וסימון) לפי הדפדפן עצמו. אין לנו הרבה מה לעשות אם פיירפוקס טוענים שזו ההתנהגות הנכונה עבורם. מוריאל שוטלנדר (ויקימדיה) - שיחה 21:46, 9 במרץ 2015 (IST)
ערן, זה באג מעצבן בטירוף בפיירפוקס 36. זה קורה בכל האתרים ולא, זאת ממש לא התנהגות נכונה. אני סומך על האנשים החכמים במוזילה לתקן את זה מהר. --אמיר א׳ אהרוני, שנחשב לנודניק · שיחה 17:20, 14 במרץ 2015 (IST)
... אז הודות לערן גם נמצאה דרך לעקוף את הבאג הזה: להיכנס לדף about:config בפיירפוקס, למצוא את השורה bidi.edit.caret_movement_style, ולשנות את הערך שם ממספר 2 למספר 1. דבר טיפשי נורא. אני מקווה שזה יהיה מתוקן בבררת מחדל מתישהו בקרוב. --אמיר א׳ אהרוני, שנחשב לנודניק · שיחה 15:34, 15 במרץ 2015 (IST)

רענון הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

User agent: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/43.0.2337.0 Safari/537.36

מאז שהופעלה הגרסה החדשה של הערות השוליים בעורך החזותי, אם משנים הערה, רשימת הערות השוליים שבתחתית הדף אינה מרועננת.

בנימין - שיחה 09:04, 20 במרץ 2015 (IST)

הי בנימין. העורך החזותי מעדכן אוטומטית את רשימת ההערות בתחתית העמוד, אבל הוא לא יכול לעדכן בצורה אוטומטית תבנית, בגלל הצורה שבה תבניות בנויות באופן עקרוני במערכת כולה. אם רשימת ההערות בתחתית הדף היא לא רשימה מקורית אלא תבנית שמחליפה או מוסיפה את רשימת ההערות, היא לא תתעדכן עד לשמירת הדף. מוריאל שוטלנדר (ויקימדיה) - שיחה 18:48, 20 במרץ 2015 (IST)

רווח לא פועל בעת יצירת קישור[עריכת קוד מקור | עריכה]

(קצת ממהר מדי בשביל פבריקטור כרגע, ומי שמצוי בענייני החזותי יידע מהר יותר אם זה כבר דווח או לא וכו'.)

הפעלתי את העורך החזותי לראשונה זה חודשים. הארתי שם בן שתי מלים בערך ולחצתי על הצלמית של יצירת קישור. נראה שאין ערך כזה, אז רציתי להקליד את השם אות אחר אות ולראות מה כן יש. להפתעתי, אחרי שסיימתי להקליד את השם הפרטי, אשר אכן הפיק רשימה של ערכים שמתחילים באותיות הללו, לחיצה על רווח לא יצרה רווח (ליתר דיוק, יצרה ומיד מחקה אותו), ולא התאפשר לי להמשיך להקליד את השם. דומני שזו רגרסיה; אני די בטוח שפעם זה עבד. (שואש 36, לינוקס) Ijon - שיחה 02:13, 10 באפריל 2015 (IDT)

לא יודע אם זה תוקן אצלנו או בשואש, אבל עכשיו זה עובד, בשואש 37. Ijon - שיחה 04:25, 19 באפריל 2015 (IDT)
מעולה. זה תוקן בעורך ישירות אבל לקח קצת זמן עד שזה נכנס לויקיפדיה עצמה. מוריאל שוטלנדר (ויקימדיה) - שיחה 09:27, 19 באפריל 2015 (IDT)

VisualEditor News #2—2015[עריכת קוד מקור | עריכה]

22:48, 10 באפריל 2015 (IDT)

השחתה או תקלה?[עריכת קוד מקור | עריכה]

פה. חזרתישיחה 01:29, 22 באפריל 2015 (IDT)

סיכוי טוב שזאת תקלה ולא השחתה מכוונת. התלוננתי על זה כבר לא פעם. --אמיר א׳ אהרוני, שנחשב לנודניק · שיחה 16:53, 25 במאי 2015 (IDT)

ברצוני לכתוב ערך בוויקיפדיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

User agent: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/42.0.2311.90 Safari/537.36 מוריאל 6754 - שיחה 19:18, 27 באפריל 2015 (IDT)

מוריאל 6754, לא הבנתי את משמעות הודעתך כאן. אני גם לא בטוח שהיא מתאימה לדף הזה, העוסק בבעיות טכניות בכלי המכונה "העורך החזותי". התוכלי להסביר? Ldorfmanשיחה 01:14, 28 באפריל 2015 (IDT)

תקלה עם הכותרות[עריכת קוד מקור | עריכה]

ביום חמישי 21.05.15, בכרום, הדגמתי עריכה חזותית במחשבים, כאשר בחרתי לסמן קטע ככותרת הוא סימן לי את כל הפסקאות שבאות אחרי הקטע ככותרות ולא רק את הכותרת עצמה. ניסתי למחוק, להחזיק לבחור לסמן. זה פשוט נתקע... זה היה בערך לדוגמה שולחן אוכל, שלא קיים... דריה - שיחה 14:03, 25 במאי 2015 (IDT)

Daryag לא צריך לסמן את כל הכותרת, צריך רק לשים שם את הסמן ואז לבחור פסקה. זה עובד ככה גם במעבדי תמלילים אחרים, כמו ליברה אופיס, וורד וגוגל דוקס. --אמיר א׳ אהרוני, שנחשב לנודניק · שיחה 16:29, 25 במאי 2015 (IDT)