ויקיפדיה:עורך חזותי/משוב

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

ברוכים הבאים לדף המשוב של העורך החזותי. כאן ניתן לדווח על חוויותיכם ורשמיכם מהעורך, להעלות תקלות ובעיות שמצאתם בעורך החזותי, לדון באפשרויות הקיימות בו ולשאול שאלות.

ניתן לקרוא את דף "שאלות ותשובות" לעורך החזותי בעברית.

נשמח לעזרה בתרגום מדריך המשתמש בעברית! אם ביכולתכם לעזור, לחצו כאן כדי לתרגם את העמוד. בינתיים, ניתן לפנות למדריך המשתמש באנגלית.

על מנת להקל על הטיפול, אנא ספקו את הפרטים הבאים בעת הדיווח:

  • שם וגרסה של הדפדפן שבו נתגלתה התקלה (למשל, פיירפוקס 22.0, מיקרוסופט אינטרנט אקספלורר 9, גוגל כרום 28)
    • הערה: כרגע העורך החזותי אינו פועל בכלל באינטרנט אקספלורר, וכנראה הוא לא יפעל לעולם באינטרנט אקספלורר 8. הוא כנראה כן יפעל באקספלורר 9 ו־10 בעתיד הקרוב.
  • מערכת ההפעלה שאתם משתמשים בה (למשל Windows 7‏, Windows Vista‏, Windows XP‏, Mac OSX 10.8.4‏, Ubuntu 13.04 וכו')
  • פרטים לגבי שחזור התקלה: מה הפעולה שניסיתם לעשות? על אילו כפתורים לחצתם? מתי שמתם לב לבעיה? מה ציפיתם שיקרה ומה קרה בפועל? ככל שנקבל פרטים על הפעולות שקדמו לתופעה המדווחת, כך נוכל לשחזר ביתר קלות את התקלה, לדווח לצוות הטכני, ולתקן אותה כמה שיותר מהר.

שימו לב: על מנת לטפל בתקלות ובעיות בצורה מסודרת, תקלות שטופלו ונפתרו נמחקות מהעמוד הנוכחי ומועברות לארכיונים. אם ההערה שהכנסת אינה מופיעה בדף המשוב, רוב הסיכויים שהיא נפתרה ונמצאת בדף ארכיון. אם הבעיה רשומה כפתורה אך עדיין ישנה תקלה באותו הנושא, ניתן לרשום אותה מחדש והצוות יפתח את התקלה להמשך טיפול לפי הצורך.

זכרו: אם יש לכם ספק האם לדווח תקלה או לא לדווח, אז אין ספק: התשובה היא "כן לדווח". ההשתתפות שלכם בבדיקות והדיווחים שלכם חיוניים ביותר להצלחת הפרויקט! תודה רבה.

תקציר העריכה בעריכת פסקה מתייחס לפסקה לא נכונה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ערכתי בפסקת הפתיח של הערך יריעה אלגברית אפינית, בחלון "תקציר עריכה" הופיע משום מה "לקריאה נוספת/" וכך זה נרשם בהיסטוריה, --שרעטל - שיחה 18:34, 26 ביולי 2013 (IDT)

גם לי זה קרה הופיע הערות שוליים. נראה לי שהוא לוקח את הפרק האחרון ומכניס לראשון. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 11:13, 27 ביולי 2013 (IDT)
בעיה ידועה לא רק בויקי בעברית, הנושא בטיפול. מוריאל שוטלנדר - שיחה 22:37, 24 ביוני 2014 (IDT)

עריכה של האנונימי[עריכת קוד מקור | עריכה]

זה - ככל הנראה כשאני מבצע אותה בעצמי מתקבלת אותה תופעה, הסבר: ביצעתי את אותה עריכה שניסה האנונימי לבצע בעזרת העורך החזותי והוא כתב שאין שום שינוי להציג כלומר גם אצלי הוסף nowiki מיותר וכמה אנטרים, firefox 21, windows 7, בברכה, Nurick - שיחה 01:02, 2 באוגוסט 2013 (IDT)

יש בעיה כללית של NOWIKI שמטופלת. מוריאל שוטלנדר - שיחה 22:34, 24 ביוני 2014 (IDT)

שחזור עריכות[עריכת קוד מקור | עריכה]

בעת ביצוע שחזור של ערך לגרסה קודמת, למרות שמסומן אצלי בהעדפות שנוסח התקציר יהיה "הערך שוחזר ל...", בעת ביצוע הפעולה באמצעות העורך החזותי, לא מופיע תקציר כזה. זה מוזר בעיקר לאור העבודה שבמקום לחצן ה"שמירה", הלחצן הירוק נקרא אז "שחזור", כך שהמערכת מזהה שמדובר בשחזור ולא בעריכה רגילה. Ldorfmanשיחה 15:53, 2 באוגוסט 2013 (IDT)

לא ברור איך אתה עושה פעולת שחזור באמצעות העורך החזותי. אני לא מבינה את הבעיה שהוצגה כאן. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 15:53, 3 באוגוסט 2013 (IDT)
אם ישנה עריכה שיש לבטל, אשר נעשתה ביותר מהקשת "שמירה" אחת, באמצעות העורך ה"ישן" ניתן להגיע לגרסה התקינה האחרונה ואז להקיש על "עריכה". תופיע הודעת האזהרה "אתם עורכים גרסה לא עדכנית של דף זה" ותקציר העריכה יהיה "שחזור לגרסה X מתאריך Y מאת Z". ביצעתי שחזור באמצעות העורך החזותי באותה דרך, כלומר הגעתי לגרסה התקינה האחרונה, הקשתי על "עריכה" (ולא על "עריכת קוד מקור") ולא הופיע התקציר המתבקש. זוהי הבעייה שאני מתאר. Ldorfmanשיחה 17:42, 3 באוגוסט 2013 (IDT)

כפתור "שחזור דף" כאשר אין שום שחזור[עריכת קוד מקור | עריכה]

הבאג מתרחש כאשר מעיינים בגרסאות השונות של ערך כלשהו, מגיעים עד לגרסתו האחרונה ולוחצים על כפתור העריכה (של העורך החזותי). לאחר מכן, כאשר באים לשמור את הדף, לוחצים על הכפתור הירוק "שמירת דף". אבל אז, על הכפתור הירוק השני והסופי לשמירת הדף כתוב "שחזור דף", וכאמור, לא מתבצע שום שחזור - אנו הרי עורכים את הגרסה האחרונה.
VirtuOZ‏ • שיחה 17:11, 12 באוגוסט 2013 (IDT)

בלבול בין משוב על ערכים למשוב על העורך[עריכת קוד מקור | עריכה]

מי שתעיין בהיסטוריית הגרסאות של דף זה תראה שלא אחת מושארות כאן הערות שעוסקות בתוכנם של ערכים.
הדבר נעשה ככל הנראה דרך ממשק המשוב המובנה בערכים, ולא בהגעה ישירה לדף זה: במצב עריכה חזותית לוחצים על סמליל Vraagteken-2.svg שנמצא בצד שמאל למעלה ==> בחלונית שנפתחה לוחצים על "שליחת משוב" ==> נפתחת חלונית לכתיבת המשוב ושליחתו.
זהו כמובן בלבול בין המשוב על הערך/"דיווח על טעות" למשוב על העורך. אפשר למנוע אותו ע"י שינוי הכיתוב "שליחת משוב" ל"שליחת משוב על ממשק העריכה". כדאי גם להוסיף לחלונית המשוב קישורים לדף השיחה של הערך/כלי הדיווח על טעויות. נויקלן 14:49, 28 בנובמבר 2013 (IST)

בעיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

אני מצטט מדף השיחה של הערך:

אם מוסיפים קישור בתוך הערת שוליים בעורך החזותי, אבל לא מקליקים מחוץ לתיבה של הוספת הקישור אלא מיד לוחצים על החלת שינויים, הערך החדש של הקישור אינו נשמר. העריכה נעשתה על chrome על Mac OS X. בברכה, Eladidan - שיחה 16:39, 24 ביוני 2014 (IDT)

בברכה, Nurick - שיחה 17:02, 24 ביוני 2014 (IDT)

וואו, באג מעניין! דווח ובטיפול. תודה! מוריאל שוטלנדר - שיחה 22:24, 24 ביוני 2014 (IDT)

בעיה נוספת[עריכת קוד מקור | עריכה]

כשמוסיפים משוב ישירות מערך המשוב מוסף בדף ההפניה הזה, בברכה, Nurick - שיחה 17:05, 24 ביוני 2014 (IDT)

אה, מסתבר שזו בעיה של הודעה לא מתורגמת נכון. אני מתקנת עכשיו, תודה! מוריאל שוטלנדר - שיחה 23:45, 30 ביוני 2014 (IDT)
תיקון: מסתבר שההודעה זו רק הסימפטום. תודה לאמיר שתיקן את הבעיה בקוד מקור במדיה-ויקי. התיקון יכנס בקרוב. מוריאל שוטלנדר - שיחה 00:31, 1 ביולי 2014 (IDT)

בלבול בין תוכן לתבנית[עריכת קוד מקור | עריכה]

באי החזיר (אי החזיר) העורך מזהה את התבנית ומשפט הפתיחה כאחד, אף על פי שמשפט הפתיחה אינו חלק מהתבנית. ערן - שיחה 21:16, 5 ביולי 2014 (IDT)

תודה! דווחתי. מוריאל שוטלנדר - שיחה 21:42, 5 ביולי 2014 (IDT)

סמל מוזר שמשתכפל בזמן כתיבת ערך[עריכת קוד מקור | עריכה]

לאחר שהוספתי תבנית מיון לערך עם פרמטרים לא נכונים, תיקנתי את השגיאה. לאחר מכן, התחלתי לכתוב, והתחיל להשתכפל לי הסמל הזה: ☃ (קורה גם בכתיבה באנגלית וגם בכתיבה בעברית). אני משתמש בדפדפן אופרה 23 (ביטא), בחלונות 7. למותר לציין, השתמשתי בגרסה זו של אופרה בעורך החזותי כמה וכמה פעמים, וזו הפעם הראשונה שמופיעה לי השגיאה הזו.

שגיאה נוספת: כשניסיתי לשלוח משוב על העורך החזותי מהעורך החזותי עצמו, העורך כתב ש"המשוב התפרסם" אך לא מצאתי אותו בדף הזה.

בתודה מראש בנימין - שאלות, טענות, מענות, בעיות, קושיות 10:05, 11 ביולי 2014 (IDT)

עדכון: לאחר שהוספתי מעט טקסט לערך בעורך הבלתי-חזותי, שמרתי ונכנסתי שנית לעורך החזותי, השגיאה לא הופיעה. בנימין - שאלות, טענות, מענות, בעיות, קושיות 10:14, 11 ביולי 2014 (IDT)
אה, הsnowman. אוקיי, זה אינדיקטור לתקלה, אני מעבירה את זה הלאה. תודה על הדיווח! מוריאל שוטלנדר - שיחה 20:24, 18 ביולי 2014 (IDT)

סמל מוזר שמופיע במהלך כתיבת ערך 2[עריכת קוד מקור | עריכה]

לאחר שאני מתחיל לכתוב (בעברית או באנגלית) בעורך החזותי, מתחיל להשתכפל לי הסמל הזה: ☃. מספר הערות:

1. אני כותב בדפדפן אופרה גרסה 23. כבר השתמשתי מספר פעמים בעורך החזותי בדפדפן זה, בלי בעיות.

2. זה קרה לאחר שהוספתי תבנית "מיון" עם פרמטרים לא נכונים, ולאחר-מכן תיקנתי.

3. מערכת ההפעלה: חלונות 7. בנימין - שיחה - יהי זכרם של שלושת הנערים ברוך 09:58, 11 ביולי 2014 (IDT)

בנימין, סילחה על הבלבול ועל האיחור בתשובה. יש תקלה שגורמת למשובים להגיע לדף הלא נכון, אבל בקרוב מאוד היא תתוקן.
זה משוב שימושי. התו המוזר הוא איש־שלג (מגוחך, אני יודע), והוא מופיע במקרים מסוימים ש„לא אמורים לקרות”, אבל קורים ;)
תוכל בבקשה לתת צעדי שחזור מדויקים יותר? במיוחד: איזה ערך ניסית לערוך, מה כבר היה בערך (קישור לגרסה קודמת יעזור מאוד), איפה הוספת את התבנית, ואילו פרמטרים כתבת. חוץ מזה יהיה טוב לדעת אם זה קורה גם בדפדפנים אחרים.
תודה! --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 22:38, 19 ביולי 2014 (IDT)
אוי, יצאת פדחן כפול, כי זה כבר מדווח לעיל.
מוריאל, האם הצלחת לשחזר ולבגזל? :) --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 22:40, 19 ביולי 2014 (IDT)
האמת שלא, אז הבקשה שלך ליותר פרטים הקדימה את שלי. יש לנו מספר בעיות שמובילות לאיש השלג, לתומי חשבתי שזו אחת מהן, אבל טעיתי בזיהוי המוקדם. בנימין אם תוכל לתת יותר פרטים כפי שכתב אמיר, זה מאד יעזור! תודה מוריאל שוטלנדר - שיחה 06:06, 20 ביולי 2014 (IDT)
זה קרה בערך סוכי משיי, הוספתי את התבנית "מיון" בשורה הראשונה, כתבתי את כל הפרמטרים שניתן לראות בגרסה הנוכחית. חוץ מהתבנית לא היה כלום בערך. חלק מהפרמטרים כתבתי בעורך התבניות של העורך החזותי, חלק כבר היו. למעשה כבר ביגזלתי (מצטער על חוסר הסבלנות חיוך) אבל אולי הפרטים הנוספים יעזרו בשחזור. עוד משהו: הבאג קורה רק בערכים חדשים לחלוטין, שלא נערכו ע"י העורך הרגיל, ואין בהם טקסט מלבד תבנית המיון שהועתקה. בנימין - שאלות, טענות, מענות, בעיות, קושיות 08:37, 20 ביולי 2014 (IDT)