ויקיפדיה:עורך חזותי/משוב

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

ברוכים הבאים לדף המשוב של העורך החזותי. כאן ניתן לדווח על חוויותיכם ורשמיכם מהעורך, להעלות תקלות ובעיות שמצאתם בעורך החזותי, לדון באפשרויות הקיימות בו ולשאול שאלות.

ניתן לקרוא את דף "שאלות ותשובות" לעורך החזותי בעברית.

נשמח לעזרה בתרגום מדריך המשתמש בעברית! אם ביכולתכם לעזור, לחצו כאן כדי לתרגם את העמוד. בינתיים, ניתן לפנות למדריך המשתמש באנגלית.

על מנת להקל על הטיפול, אנא ספקו את הפרטים הבאים בעת הדיווח:

 • שם וגרסה של הדפדפן שבו נתגלתה התקלה (למשל, פיירפוקס 22.0, מיקרוסופט אינטרנט אקספלורר 9, גוגל כרום 28)
  • הערה: כרגע העורך החזותי אינו פועל בכלל באינטרנט אקספלורר, וכנראה הוא לא יפעל לעולם באינטרנט אקספלורר 8. הוא כנראה כן יפעל באקספלורר 9 ו־10 בעתיד הקרוב.
 • מערכת ההפעלה שאתם משתמשים בה (למשל Windows 7‏, Windows Vista‏, Windows XP‏, Mac OSX 10.8.4‏, Ubuntu 13.04 וכו')
 • פרטים לגבי שחזור התקלה: מה הפעולה שניסיתם לעשות? על אילו כפתורים לחצתם? מתי שמתם לב לבעיה? מה ציפיתם שיקרה ומה קרה בפועל? ככל שנקבל פרטים על הפעולות שקדמו לתופעה המדווחת, כך נוכל לשחזר ביתר קלות את התקלה, לדווח לצוות הטכני, ולתקן אותה כמה שיותר מהר.

שימו לב: על מנת לטפל בתקלות ובעיות בצורה מסודרת, תקלות שטופלו ונפתרו נמחקות מהעמוד הנוכחי ומועברות לארכיונים. אם ההערה שהכנסת אינה מופיעה בדף המשוב, רוב הסיכויים שהיא נפתרה ונמצאת בדף ארכיון. אם הבעיה רשומה כפתורה אך עדיין ישנה תקלה באותו הנושא, ניתן לרשום אותה מחדש והצוות יפתח את התקלה להמשך טיפול לפי הצורך.

זכרו: אם יש לכם ספק האם לדווח תקלה או לא לדווח, אז אין ספק: התשובה היא "כן לדווח". ההשתתפות שלכם בבדיקות והדיווחים שלכם חיוניים ביותר להצלחת הפרויקט! תודה רבה.

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

כתיבת הערות שוליים משתמשת בתבנית האנגלית (<ref>) במקום בעברית ("{{הערה|...}}"). אופק כחול - ביבר הזכוכית 16:04, 22 ביולי 2013 (IDT)

ונראה לי שהוא גם לא מזהה את התבנית {{הערות שוליים}} ומודיע על שגיאה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 17:21, 22 ביולי 2013 (IDT)
זה לא ממש באג, כי זה מוצג נכון גם לעורכים וגם לקוראים. זה רק לא נחמד למי שעורך בקוד מקור, אבל אני מסכים שזאת בעיה. אני אנסה לדבר עם המפתחים ולראות אם אפשר לארגן פה איזו התחכמות. --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 19:46, 22 ביולי 2013 (IDT)
עברו כבר שבעה חודשים... יש חדשות בנושא זה? תודה, -- ‏גבי‏ • שיח 19:51, 26 בפברואר 2014 (IST)

הוספת רשימת הערות השוליים למטה[עריכת קוד מקור | עריכה]

תהליך הוספת הערות השוליים לא ברור. בערך שמוסיפים בו בפעם הראשונה הערת שוליים צריך ליצור את ההערה ליד הטקסט, ונכון לעכשיו יש את ה-<ref>) הגרוע. אבל בנוסף צריך להוסיף למטה את תבנית {{הערות שוליים}} בעברית או במקור האנגלי. עשיתי ניסיונות ולא ברור לי היכן עושים זאת. לחצתי גם על כפתור הכללה האמור לטפל בתבניות, ואין לי מושג מה כותבים בו. אז מהו הפתרון למקרה זה? ואם מדובר בעורך שאמור להיות אינטואיטיבי, אז בעת הוספת הערה לערך בפעם הראשונה הוא צריך להוסיף באופן אוטומטי למטה תבנית הערות שוליים. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 11:52, 23 ביולי 2013 (IDT)

בניסיון נוסף הכנסתי דרך כפתור ההכללה את התבנית בעברית, כתבתי רק הערות שוליים והצליח. החיסרון הוא שצריך להכיר בעל פה את שמות התבניות כדי להשתמש בהם. בעורך הרגיל יש חלון תבניות להוספה שאחת מהן היא גם התבנית הזאת {{הערות שוליים|יישור=ימין}}. כך שנראה לי שהפתרון בעורך החזותי פחות טוב במקרה זה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 12:04, 23 ביולי 2013 (IDT)
יש שתי אפשרויות:
 1. שימוש בכפתור "רשימת הערות שוליים". הוא מכניס <references /> ולא {{הערות שוליים}}, אבל התוצאה די זהה. החלון שעושה את זה קצת מוזר, כי הוא שואל על "קבוצה", ולא באמת משתמשים הרבה באפשרות הזאת של הקבוצות (גם לא באנגלית), אבל זה עובד.
 2. האפשרות השנייה היא הוספת של תבנית {{הערות שוליים}} באמצעות כפתור הכללה (אני מסכים שזה שם גרוע, וכבר הצעתי לשנות אותו). קשה להבין מה קורה בחלון הזה משתי סיבות: האחת היא שהוא לא מעוצב כל־כך טוב לכתחילה, וזה כבר מדווח בתור באג, והשנייה היא שיש תקלה ייחודית בעברית שלא מציגה השלמה אוטומטית של שמות תבניות. הבעיה הייחודית כבר תוקנה ותותקן בוויקיפדיה העברית מחרתיים. --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 12:32, 23 ביולי 2013 (IDT)
ניסיתי דרך "רשימת הערות שוליים" התעלמתי מהכותרת אפשרויות וחלון "להשתמש בקבוצה זאת" וזה הצליח. אבל בניסיון הראשון שלי, ל הבנתי מה החלון רוצה מהחיים שלי. כשנפתח חלון ויש כותרת אפשרויות, אז העורך חושב שעליו להכניס משהו והוא לא יודע מה. צריך שיהיה כתוב ליד אפשרויות - אופציונלי לא חובה, או משהו דומה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 12:45, 23 ביולי 2013 (IDT)

בעיות בהעלאת תמונה[עריכת קוד מקור | עריכה]

המערכת מעלה תמונות כשברירת המחדל היא ימין ולא שמאל, כמו שאנחנו נוהגים בויקיפדיה העברית. גם ברירת המחדל של הגודל היא תמונה מאד קטנה. והתבנית שנוצרת היא באנגלית ולא בעברית - [[File:מלחמה2.jpg|right|thumb|291x291px|איילת רובינסון, באופרת הרוק-"מלחמה". מאת קובי ויטמן, בבימויו של איקה זהר, בתיאטרון תמונע.]] ראו את חוויותיי בהעלאת תמונה בערך איקה זוהר.
העליתי שתי תמונות, הייתי צריכה לתקן את העלאות בעזרת העורך הרגיל. במקרה הראשון של תמונת דיוקן לא הייתי מודעת לקיומה של תמונה בשם מאד דומה בויקישיתוף, למרות שהעתקתי את השם הנכון העורך בחר את הקובץ השני. (אני משתמשת בוויסטה וגוגל כרום) חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 20:20, 22 ביולי 2013 (IDT)

תודה על ההערות האלו.
הבאג עם ההוספה השגויה של הגודל כבר מדווח.
דיווחתי גם באג על קביעת הצד. --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 11:31, 23 ביולי 2013 (IDT)
ומה עם תבנית באנגלית ולא בעברית? חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 11:34, 23 ביולי 2013 (IDT)
דיווחתי גם את זה. שוב תודה. --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 11:47, 23 ביולי 2013 (IDT)
מוריאל תיקנה את הבאג לגבי הצד של התמונה. לאחר העדכון, תמונות חדשות יוכנסו ללא ציון צד, ובררת המחדל היא לשים אותן בצד שמאל. --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 07:31, 24 ביולי 2013 (IDT)
מתי ייכנס העדכון שאפשר יהיה לבדוק אם עובד כמו שצריך. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 13:11, 24 ביולי 2013 (IDT)
ייכנס היום בערב או מחר. --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 14:56, 24 ביולי 2013 (IDT)

תקציר העריכה בעריכת פסקה מתייחס לפסקה לא נכונה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ערכתי בפסקת הפתיח של הערך יריעה אלגברית אפינית, בחלון "תקציר עריכה" הופיע משום מה "לקריאה נוספת/" וכך זה נרשם בהיסטוריה, --שרעטל - שיחה 18:34, 26 ביולי 2013 (IDT)

גם לי זה קרה הופיע הערות שוליים. נראה לי שהוא לוקח את הפרק האחרון ומכניס לראשון. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 11:13, 27 ביולי 2013 (IDT)

עריכה של האנונימי[עריכת קוד מקור | עריכה]

זה - ככל הנראה כשאני מבצע אותה בעצמי מתקבלת אותה תופעה, הסבר: ביצעתי את אותה עריכה שניסה האנונימי לבצע בעזרת העורך החזותי והוא כתב שאין שום שינוי להציג כלומר גם אצלי הוסף nowiki מיותר וכמה אנטרים, firefox 21, windows 7, בברכה, Nurick - שיחה 01:02, 2 באוגוסט 2013 (IDT)

שחזור עריכות[עריכת קוד מקור | עריכה]

בעת ביצוע שחזור של ערך לגרסה קודמת, למרות שמסומן אצלי בהעדפות שנוסח התקציר יהיה "הערך שוחזר ל...", בעת ביצוע הפעולה באמצעות העורך החזותי, לא מופיע תקציר כזה. זה מוזר בעיקר לאור העבודה שבמקום לחצן ה"שמירה", הלחצן הירוק נקרא אז "שחזור", כך שהמערכת מזהה שמדובר בשחזור ולא בעריכה רגילה. Ldorfmanשיחה 15:53, 2 באוגוסט 2013 (IDT)

לא ברור איך אתה עושה פעולת שחזור באמצעות העורך החזותי. אני לא מבינה את הבעיה שהוצגה כאן. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 15:53, 3 באוגוסט 2013 (IDT)
אם ישנה עריכה שיש לבטל, אשר נעשתה ביותר מהקשת "שמירה" אחת, באמצעות העורך ה"ישן" ניתן להגיע לגרסה התקינה האחרונה ואז להקיש על "עריכה". תופיע הודעת האזהרה "אתם עורכים גרסה לא עדכנית של דף זה" ותקציר העריכה יהיה "שחזור לגרסה X מתאריך Y מאת Z". ביצעתי שחזור באמצעות העורך החזותי באותה דרך, כלומר הגעתי לגרסה התקינה האחרונה, הקשתי על "עריכה" (ולא על "עריכת קוד מקור") ולא הופיע התקציר המתבקש. זוהי הבעייה שאני מתאר. Ldorfmanשיחה 17:42, 3 באוגוסט 2013 (IDT)

תקציר העריכה צריך להשתנות כשהעריכה מבוצעת גם מחוץ לפסקה[עריכת קוד מקור | עריכה]

כשלוחצים על עריכת פסקה נוצר אוטומטית תקציר עריכה שמתחיל בשם הפסקה. העורך הישן הגביל את העריכה לפסקה זאת ולכן התקציר היה מדוייק. בעורך החדש עשוי להיווצר מצב בו מתחילים לערוך פסקה, ממשיכים לערוך בחלקים נוספים מחוץ לפסקה, אך התקציר ישאר בדיפולט שלו מטעה ורומז על עריכה שבוצעה רק בפסקה המקורית. העורך החזותי צריך לזהות שבוצעה עריכה שחרגה מהפסקה המקורית ולבטל את התקציר המטעה שרומז אחרת. נויקלן 00:54, 3 באוגוסט 2013 (IDT)

דווח (על־ידי קיפודנחש). --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 14:46, 27 באוגוסט 2013 (IDT)


כפתור "שחזור דף" כאשר אין שום שחזור[עריכת קוד מקור | עריכה]

הבאג מתרחש כאשר מעיינים בגרסאות השונות של ערך כלשהו, מגיעים עד לגרסתו האחרונה ולוחצים על כפתור העריכה (של העורך החזותי). לאחר מכן, כאשר באים לשמור את הדף, לוחצים על הכפתור הירוק "שמירת דף". אבל אז, על הכפתור הירוק השני והסופי לשמירת הדף כתוב "שחזור דף", וכאמור, לא מתבצע שום שחזור - אנו הרי עורכים את הגרסה האחרונה.
VirtuOZ‏ • שיחה 17:11, 12 באוגוסט 2013 (IDT)

סעיף ריק ומיותר[עריכת קוד מקור | עריכה]

בלחיצה על כפתור העריכה בערך סגיב כהן, מופיע בפרק קישורים חיצוניים סעיף (נקודה-כוכבית) נוסף, ריק, שלא קיים בתצוגה הרגילה. Liad Malone - שיחה 01:29, 14 בנובמבר 2013 (IST)

אני חושבת שאני יודעת למה זה קורה (יש מצב שזה בכוונה, כדי לאפשר לך להכניס עוד ערך בין לבין), אבל אני בודקת בכל מקרה. זה לא קורה עם שאר התבניות, יש מצב שישנה בעיה ספציפית עם התבנית. תודה על הדיווח! מוריאל שוטלנדר - שיחה 19:09, 11 בדצמבר 2013 (IST)

רשימת מעקב[עריכת קוד מקור | עריכה]

על אף שבהעדפות מסומן לא לעקוב אחר דפים שערכתי באופן אוטומטי בעת עבודה עם העורך החזותי האופציה (לעקוב אחרי הדף שנערך) מסומנת בכל מקרה, בברכה, Nurick - שיחה 02:59, 24 בנובמבר 2013 (IST)

סליחה שפוספס - כמו שהזכרתי למטה, לא הצלחתי לשחזר - יש מצב שזה תוקן יחד עם תיקונים אחרים או שזה עדיין קורה? מוריאל שוטלנדר - שיחה 10:02, 11 בדצמבר 2013 (IST)

הפיונים חוזרים[עריכת קוד מקור | עריכה]

בדף זה, העתק של OLED, בעת ניסיון להוסיף נקודה לאחר המילה יפן בפסקה האחרונה נוצר פיון. תיאור התהליך:

 • לחיצה משמאל למילה יפן (כמה תווים שמאלה)
 • מעבר ימינה בעזרת החצים עד למקום הרצוי בין המילה יפן לבין הערות השוליים
 • לחיצה על המקש 'נקודה' (.)
 • צפוי: תווצר נקודה | מצוי: נוצר פיוןראו כאן לדוגמא. בברכה, Nurick - שיחה 01:48, 25 בנובמבר 2013 (IST)
המם, אני לא מצליחה לשכפל, גם לא בדף המקורי. אני רואה את הפיון שנוצר לך אבל כשאני מנסה על הדף המקורי את אותו התהליך אני לא מקבלת פיון - מתווספת נקודה כמו שצריך. זה קורה לך שוב? אם כן - זה קורה רק בדף עותק או שאתה מצליח לשכפל גם על המקורי? וגם באיזה דפדפן \ מערכת הפעלה אתה משתמש? תודה! מוריאל שוטלנדר - שיחה 07:21, 25 בנובמבר 2013 (IST)
אני כרגע ליד כרום ולא מצליח לשחזר, קרה לי בFF מעודכן, על וינדוס 7 שוב ושוב, בברכה, Nurick - שיחה 16:35, 25 בנובמבר 2013 (IST)
שוב לא מצליח לשחזר, אנסה שוב במחשב המקורי בו התרחשה התקלה מאוחר יותר. בכל אופן כשאני מחובר לא מופיע לי הטאב של עריכה, רק עריכת קוד מקור... Nurick - שיחה 11:49, 27 בנובמבר 2013 (IST)
קורה שוב ושוב - במחשב בבית, FF גרסה 25.0.1, וינדוס 7, בברכה, ‏Nurick - שיחה 02:39, 29 בנובמבר 2013 (IST)
אה-הא! הצלחתי לשכפל בFF, למרות שזה לא קורה לי כל פעם. אני מדווחת. תודה! מוריאל שוטלנדר - שיחה 09:41, 11 בדצמבר 2013 (IST)

בלבול בין משוב על ערכים למשוב על העורך[עריכת קוד מקור | עריכה]

מי שתעיין בהיסטוריית הגרסאות של דף זה תראה שלא אחת מושארות כאן הערות שעוסקות בתוכנם של ערכים.
הדבר נעשה ככל הנראה דרך ממשק המשוב המובנה בערכים, ולא בהגעה ישירה לדף זה: במצב עריכה חזותית לוחצים על סמליל Vraagteken-2.svg שנמצא בצד שמאל למעלה ==> בחלונית שנפתחה לוחצים על "שליחת משוב" ==> נפתחת חלונית לכתיבת המשוב ושליחתו.
זהו כמובן בלבול בין המשוב על הערך/"דיווח על טעות" למשוב על העורך. אפשר למנוע אותו ע"י שינוי הכיתוב "שליחת משוב" ל"שליחת משוב על ממשק העריכה". כדאי גם להוסיף לחלונית המשוב קישורים לדף השיחה של הערך/כלי הדיווח על טעויות. נויקלן 14:49, 28 בנובמבר 2013 (IST)

מספור הערת שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

אני מניח שהבעיה מוכרת, אבל אתריע לגביה בכל זאת. כשערכתי את הערת השוליים השניה (2) בערך ארסינואי הרביעית, מספר ההערה לאחר העריכה הפך ל-1, בנוסף להערה 1 המקורית. בעת השמירה המספר חזר להיות 2. Liad Malone - שיחה 17:55, 24 בדצמבר 2013 (IST)

אני אעביר את זה הלאה לאחר החגים - אבל אנחנו כרגע בהחלט מודעים לבעיות רבות עם הוספת הערות ומטפלים בהם, אז הנושא אמור להשתפר בקרוב. בכל מקרה אוודא שהצוות מודע גם לבעיה הזו. תודה על הדיווח! מוריאל שוטלנדר - שיחה 20:24, 24 בדצמבר 2013 (IST)

יש לכם שגיאה, ואי אפשר לערוך את זה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בערך RSA (בעברית) יש לכם שגיאה - זה צריך להיות (שלב 5 של ההצפנה) de = 1 (mod phi(n)) see english version כלומר - גם יצאתם ליצנים, וגם אתם לא מאפשרים לסחבק לתקן אתכם.

נא להתיישר לערך באנגלית... תודה! ועוד משהו - אתם עשר, מבסוט לאללה עליכם. 84.111.139.172 20:04, 7 באפריל 2014 (IDT)

קודם כל תודה, אנחנו משתדלים.. בנוגע לשינוי -- מדובר במשוואה שמשתמשת בתגיות <math> שכרגע העורך החזותי תומך בזה כ"BETA FEATURE" על מנת לבדוק את התמיכה לפני שאנחנו משחררים אותה לציבור הרחב. אפשר להפעיל את התמיכה דרך הגדרות המשתמש, ואז העורך יאפשר שינוי משוואות. אנחנו כנראה נשחרר את הפונקציה הזו לכל המשתמשים לקראת שבוע הבא, אז אני מקווה שזה יעזור לשפר את חווית העריכה, במיוחד במתמטיקה ופיזיקה. מוריאל שוטלנדר - שיחה 20:47, 7 באפריל 2014 (IDT)

טעות בספירת האותיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

מתי שכותבים בתקציר השינויים, כל אות שנכתבת מחסרת 2 במקום 1 מתיבת ה"אותיות שנשארו". אני משתמש באופרה נקסט 21, במערכת ההפעלה חלונות 7. בנימין - דף השיחה שלי 20:51, 13 באפריל 2014 (IDT)

נראה לי שזה כבר דווח, ושזה סופר בבתים, אבל תקנו אותי אם אני טועה, בברכה, Nurick - שיחה 21:40, 13 באפריל 2014 (IDT)
אכן כן, Nurick צודק, הספירה היא של בתים. באנגלית כל אות היא בית, אז הספירה היא אותו דבר, אבל אותיות בעברית הן 2 בתים, מה שגורם לבלבול. זה שילוב של טעות תרגום והסבר לא מדוייק בספירה. קשה למצוא ניסוח שעובד טוב, כי נראה לי ש"בתים שנשארו" זה ניסוח לא לחלוטין מובן למשתמשים שלא מבינים במחשבים. ננסה לראות למה אפשר להחליף את זה כדי להפוך את הספירה ליותר מובנת -- אם למישהו יש רעיונות, תרגישו חופשי לשתף. מוריאל שוטלנדר - שיחה 22:39, 15 באפריל 2014 (IDT)