וראייטי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Variety Charity logo.gif

וראייטי, ארגון הצדקה לילדים נוסד בפיטסבורג, פנסילבניה ב-10 באוקטובר 1927 כאשר קבוצה של אחד-עשר גברים המעורבים בעסקי הבידור, הקימו מועדון חברתי בשם "מועדון וראייטי" (במקור: Variety Club). בערב חג המולד 1928, תינוקת צעירה הושארה על מדרגות בית קולנוע הקשור למועדון. עם התינוקת היה פתק שבו נאמר:

"בבקשה טפלו בתינוקת שלי. שמה קתרינה. אני לא יכולה לטפל בה עוד. יש לי עוד שמונה אחרים. בעלי מחוסר עבודה. היא נולדה בחג ההודיה. תמיד שמעתי על טוב לבם של אנשי הבידור ואני מתפללת לאל שתדאגו לה. על החתום, אם שבורת לב".

מאחר שכשלו הניסיונות לאתר את האם, לקחו על עצמם חברי מועדון וראייטי את האחריות לממן את הוצאות המחיה והחינוך של הילדה. בשלב מאוחר יותר החליט המועדון לאסוף כסף עבור ילדים נזקקים אחרים.

מאז הארגון גדל, וכיום הוא כולל שלוחות ב-13 מדינות בעולם: אוסטרליה, אירלנד, ארצות הברית, ברבדוס, בריטניה, דרום אפריקה, הולנד, יפן, ישראל, מקסיקו, ניו זילנד, צרפת וקנדה.

שמו המלא של הארגון הוא "וראייטי, ארגון הצדקה לילדים" (במקור: Variety, The Children's Charity), אך השם משתנה ממדינה למדינה. לדוגמה, בהולנד הארגון ידוע בשם "Bio Arnhem", בעוד שבארצות הברית הוא עדיין נקרא בשם "Variety Club" (מועדון וראייטי). מטרות הצדקה, לעומת זאת, זהות בכל העולם. כל שלוחות הארגון מחויבות לאסוף כספים עבור מתן עזרה לילדים בעלי צרכים מיוחדים.

למרות היותו של הארגון פתוח בפני כל מתנדב באשר הוא, הוא עדיין מחזיק בקשרים חזקים עם עולם הבידור והספורט. דוגמה טובה לקשר של הארגון אל עולם הבידור, הוא ערב ההתרמה הנערך מדי שנה בערוץ 2 הישראלי, כחלק מלוח השידורים המיוחד הנבנה לאותו הצורך.

סיכות לב הזהב[עריכת קוד מקור | עריכה]

סיכות לב הזהב הופיעו לראשונה בארגון וראייטי הבריטי ביום ולנטיין של שנת 1991, ומאז התפשטו ברחבי העולם. מאז הצגתן, יותר מחמישים מיליון סיכות נמכרו ברחבי העולם, וסיפקו יותר מ-100 מיליון דולר עבור ארגון וראייטי, והמיזמים הרבים שלו עבור ילדים.

מעורבות בפרשיות שחיתות[עריכת קוד מקור | עריכה]

במהלך חקירת פרשיות השוחד שאולמרט היה מעורב בהם, התגלה שארגון ווריאטי שימש להעברת שוחד בשווי מאות אלפי שקלים למזכירתו של ראש הממשלה אהוד אולמרט.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]