וריפון

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
וריפון .VeriFone Holdings,Inc
לוגו חברת וריפון
סוג: חברה ציבורית
שנת הקמה: 1981
משרד ראשי: סן חוזה, קליפורניה,ארצות הברית
מייסדים: William "Bill" Melton
אנשי מפתח: Douglas G.Bergeron נשיא, לייזי ינאי,נשיא וריפון ישראל.
מוצרים עיקריים: תוכנה,שירותים ואלקטרוניקה.
הכנסות: 1 מיליארד $ (2007)
עובדים: 2500
www.verifone.com

וריפוןאנגלית: VeriFone) חברה אמריקאית שמרכזה בסן חוזה שבקליפורניה לחברה משרדים רבים ברחבי העולם. החברה מייצרת ציוד לקופות ממוחשבות ולנקודות מכירה, היא נוסדה בשנת 1981 בהוואי. שמה מציין שאישור העסקאות באשראי עד לאחרונה פעל באמצעות קווי טלפון (Verification telephone).החברה פועלת גם בתחומי הסליקה והעברות כספים אלקטרוניות מאובטחות ונחשבת לאחת הגדולות בתחומה.

וריפון ישראל[עריכת קוד מקור | עריכה]

בשנת 2006 רכשה וריפון את מתחרתה הגדולה, חברת "ליפמן אלקטרוניקה" הישראלית. ליפמן הייתה אחת ההצלחות הגדולות ביותר של תעשיית האלקטרוניקה הישראלית. מוצר הדגל שלה, קופות רושמות משולבות מחשב מסדרת "NURIT" כבשו את הארץ, ושווקו בהצלחה רבה במדינות רבות בעולם. הצלחה זאת הובילה להנפקה מוצלחת בנאסד"ק ולרכישתה כאמור על ידי וריפון. כיום וריפון ישראל יושבת במשרדי ליפמן לשעבר בראש העין ומנהלת את הפעילות השיווקית בארץ. ביולי 2008 רכשה וריפון את פעילות חברת "גזית ישומים", יצרנית מקומית לתוכנות לקופות מחשב מבוססות PC. קניה זאת באה לאחר כישלון במשא ומתן על רכישתה של הצלחה ישראלית גדולה אחרת בתחום קופות ה-PC, חברת ריטליקס. פעילות נוספת של וריפון בארץ היא בתחום מכשירים למשיכת מזומנים, פעילות זאת מרוכזת על ידי חברת הבת "כספונט".

סחירות החברה[עריכת קוד מקור | עריכה]

עקב טעויות בדיווח המלאי וחישוב הרווח לשנת 2007, ירד ערך המניה של וריפון לרבע מערכו ההתחלתי. החברה פירסמה דוחות מתוקנים באוגוסט 2008. בשנת 2009 פרסמה רשות לניירות ערך האמריקאית הודעת זיכוי שפתרה את חברת וריפון מאשמה בטענה של תום לב. מניות החברה היו נסחרות בבורסה בתל אביב, שם היא נכללה במדד ת"א 25, וזאת כירושה מרכישת ליפמן, לאחר יותר מ-3 שנים של סחירות כפולה בארץ ובבורסה בניו יורק. החליטה הנהלת החברה כי אין הסחירות הכפולה משרתת אותה יותר והיא פסקה מלהסחר בארץ.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]