חבורת הגופים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-colors-edit-find-replace.svg יש לשכתב ערך זה. הסיבה לכך היא: פיסות מידע באנגלית/אלפבית לטיני.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
חבורת הגופים
סוגה הגיל הרך
יוצרים Johnny Belt, Robert Scull
מדבבים במקור Brianna Gentilella, Zachary Gordon, Christopher Borger, Angelina Wahler, Reyna Shaskan, Eamon Pirruccello, Frank Welker, Tino Insana, Skai Jackson, Chris Phillips, Mark DeCarlo
ארץ מקור ארצות הברית (עונה 1), קנדה (עונה 2)
מספר עונות 3
מספר פרקים 35 (נכון לעונה השנייה)
הפקה
אורך פרק כ-23 דקות

חבורת הגופים היא סדרה לילדים בגיל הרך שהופקה עבור ניקולודיאון ונוצרה על ידי Jonny Belt וRobert Scull. הסדרה משתמשת בטכנולוגיית התלת מימד, ומתעסקת בעיקר בהרפתקאות מתחת למים של חבורת הגופים, בני הגיל הרך, בבית הספר. הסדרה משודרת בניקולודיאון וניתנת להורדה בiTunes.בגרסה העברית הסדרה נקראת חבורת הגופים.

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

כל הפרקים בנויים באותה תבנית של עלילה:

הפרק מתחיל במערכון של גיל ומולי שאומרת:"היי זו אני מולי וזה הזמן ל..." רק כדי להיעצר על ידי גיל שעושה איזה מעשה שקשור לנושא עליו מדבר הפרק, כמו למשל:שימוש בפטיש אוויר בפרק תבנו לי בניין, או שינה בתוך שק שינה בפרק האגדה על פינקפוט. אחד מהם פונה לילדים ואומר:"זה הזמן לחבורת הגופים!", ושיר הפתיחה מתנגן. אחרי שיר הפתיחה, הדגים הקטנים אומרים את שם הפרק. אחד מהילדים הולך לבית ספר ובדרך משהו קורה לו שקשור בנושא של הפרק (למשל: גיל פוגש בדגים המשחקים כדור-בועף בפרק דג-ורסל), הדמות או הדמויות האלו שהדבר הזה קורה להם, משמשות תפקיד מרכזי בעלילה. מתחילים הלימודים והגופים אומרים:"בוקר טוב, מר מורה!". הגופי בתפקיד הראשי מספר למר מורה את מה שקרה מקודם. הוא אומר:"בואו נחשוב על זה!", והדמויות מדברות על הנושא. שיר הפופ מתרכז בנושא של הפרק, שיר הפופ מתנגן.

אחרי השיר פופ אחד מהגופים ילך לחנות כלשהי שקשורה בנושא של הפרק (למשל: מרפאה של רופא בפרק תקראו לצדפבולנס). הבעלים של החנות (שהוא אחד מהגופים האחרים), ישאל שאלות בנוגע למה שהלקוח צריך. אחר כך מר מורה מודיע על זמן הארוחה, ושיר "הארוחה" מתנגן. בארוחה שלושה גופים עושים "בדיחת אוכל" על נושא הפרק (למשל: מולי מקבלת פיצה ובננה, אונה מקבלת סנדוויץ ועוגייה ודימה מקבלת סנדוויץ וגלידת "שמש", בפרק סלעי הירח). אחרי האוכל מופיע עוד מערכון של גיל ומולי. כמעט בכל פרק אחרי הבדיחה הדגים הקטנים יגידו: "זה מגוחך" או: "זה מצחיק" אחרי שיחזרו על הבדיחה.

הגופים עושים משהו כיף בכיתה שכולל את הדמות העיקרית, ומר מורה מדבר עוד פעם על הנושא של הפרק מה שמוביל לשיר הריקוד. סדר השירים לפעמים משתנה בין פרק לפרק. מר מורה אומר לכולם שזה הזמן לצאת החוצה ואז השיר "החוצה" מתנגן, והגופים מציגים סיפור וממחיזים אותו, הסיפור קשור לנושא של הפרק, שמערב בו טכנולוגיית Adobe Flash-animated. אחרי זה גיל ומולי עושים עוד מערכון.

הגופים יוצאים לטיול שלפעמים הוא הפתרון לבעיה שהוצגה בתחילת הפרק, ומתעסק בנושא הפרק. הטיול כולל גם את הדמות הראשית. אחר כך בא עוד מערכון של מולי וגיל, ואז חוזר חלק קטן משיר הפתיחה.

המפיקים ביצעו כמה דברים שהם לא הגיוניים מבחינה פיזית, כגון שדה תעופה מתחת למים עם מטוסים שנוסעים מתחת למים ומעל העננים, שהם גם מתחת למים. מקור לדוגמה: תקציר של הפרק הגופים ממריאים: "ארזו מזוודה ומהרו לשדה התעופה! עזרו לגופים להטיס מטוס בשמיים ומעל העננים - רק היזהרו מפיראטים." עוד דוגמאות הם מכוניות ולפידים בוערים, שמשמשים כדי להאיר, והכול מתחת למים.

מקום[עריכת קוד מקור | עריכה]

הגופים גרים במקום דמיוני מתחת למים בעיר שנקראת "תל בועה" (Bubbletucky), אשר יכול להיות משחק מילים של מדינת קנטקי (באנגלית).

בימוי[עריכת קוד מקור | עריכה]

חבורת הגופים היה אמור לעלות ב2006, אך הסדרה לא הייתה גמורה.

לבסוף, בקיץ 2007, הפרק "יום צדפות שמח" היה מוכן, אבל היו לו המון שינויים מהפרק שעלה אחר כך, אחד מהם היה שמר.מורה יותר גבוה. בסתיו 2008 ניקולודיאון אמרו שהם יעלו את התוכנית, אבל באמצע 2008, רק 10 פרקים היו מוכנים.

ניקולודיאון החליטו לוותר על סיום הכנת הסדרה. אבל כאשר Wild brain שמעו על זה, הם רצו לשנות את כל מבנה התוכנית שתוכנן אז.

עבודה על התוכנית התחילה באביב 2010, בסטודיו של Wild brain בלוס אנג'לס. בספטמבר 2010, עשרים פרקים היו מוכנים. ניקולודיאון החליטו לקחת את התוכנית שוב וזאת הייתה הצלחה.

דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • מולי (Brianna Gentilella) - נולדה ב-25 באוקטובר, בת 5 עם אכפתיות. היא החכמה שבחבורה והמובילה שלה, יש לה שיער ורוד, עיניים חומות, ביקיני וזנב בצבע כחול משורבט. יש לה רגשות לגיל, והיא מכנה אותו בשם "גילי". הם החזיקו ידיים בחג שמח דג רגזן, ובהאגדה הפנטסטית של כלבלב בועה. הם התחבקו שלוש פעמים בסדרה, פעמיים בפרק האגדה הפנטסטית של כלבלב בועה, ופעם אחת בגיל הכבאי להצלה. היא היחידה שאף פעם לא עשתה "בדיחת אוכל". היא לא אוהבת ריח מסריח. היא הייתה דמות חשובה 10 פעמים. היא שרה 21 שירי פופ, ושיר ריקוד אחד, ובכמה מהשירים היא וגיל עושים דואט. יש לה 6 פרצופים עצובים. אפשר לראות אותם במי הולך לשחק את הזאב הגדול והרשע, חג שמח דג רגזן, הקרנף העצוב ושן אבודה. בחג שמח דג רגזן היא כאילו בכתה באחת הסצנות של הפרק. היא חברה טובה של כל שאר הגופים.
 • גיל (Zachary Gordon) - נולד ב-1 באוגוסט, בן 5 עם אופי מטופש. הוא הטיפש מבין החבורה והשני שמוביל אותה. יש לו שיער כחול, עיניים כחולות וזנב בירוק מוסווה. יש לו רגשות למולי. יש פעמים שבהם הוא מאוד קשוח, כמו בחג שמח דג רגזן והאגדה הפנטסטית של כלבלב בועה. יש לו 5 פרצופים עצובים. אפשר לראות אותם בכלבלב בועה, מי ישחק את הזאב הגדול והרשע, הקרנף הבודד ומצעד הקאובוית. לגיל יש פחד מדבורים, אפשר לראות זאת בפרק יום צדפות שמח, והוא גם רגיש לדגדוגים, מה שאפשר לראות בפרק חגיגת יום החסילונים הגדולה. הוא גם הקורבן של כל בדיחה במערכונים. הוא היה הדמות החשובה 12 פעמים. הוא לא אוהב את הדג הרגזן והוא חבר טוב של כל שאר הגופים.
 • גובי (Christopher Borger) - נולד ב-23 במאי, בן 5 בעל דמיון. הוא גם אחד ממובילי החבורה. יש לו שיער כחול/סגול, עיניים חומות וזנב כחול/סגול. אהובתו לחיים היא אונה. יש לו 5 פרצופים עצובים. אפשר לראות אותם במי ישחק את הזאב הגדול והרשע, חג שמח דג רגזן, הקרנף הבודד והאגדה הפנטסטית של כלבלב בועה. הוא שר 4 שירי ריקוד. הוא היה דמות חשובה 5 פעמים. הוא לא אוהב לראות אנשים עצובים.
 • דימה (Angelina Wahler) - נולדה ב-19 בפברואר, בת 4 ושובבה. היא אחת מהמובילות בחבורה. יש לה שיער צהוב ומתולתל, עיניים כחולות, עגילים כתומים, ביקיני וזנב צהובים/כתומים ומנוקדים. אהובה לחיים הוא נוני. היא הייתה דמות חשובה 6 פעמים. יש לה 3 פרצופים עצובים. אפשר לראות אותם בפרקים מי ישחק את הזאב הגדול והרשע וחג שמח דג רגזן. לפעמים יכול להיות לה קול גברי. היא לא אוהבת לפחד.
 • אונה (Reyna Shaskan) - נולדה ב-6 באפריל, בת 4 בעלת חמידות. היא אחת מהמובילות בחבורה. יש לה שיער סגול, צמות, עור צהוב, עיניים חומות ושמלה דמוית זנב בצבע סגול/ורוד. היא מאוהבת בגובי. יש לה 5 פרצופים עצובים. רואים אותם בתבנו לי בניין, חג שמח דג רגזן ובקרנף הבודד. היא הייתה דמות חשובה 3 פעמים. היא שונאת בכי.
 • נוני (Eamon Pirruccello) - נולד ב-8 בינואר, בן 5, משעמם. הוא אחד מהמובילים של החבורה. יש לו שיער כתום, עיניים ירוקות, מסכה כחולה (המשקפיים שלו) וזנב ירוק. הוא ה"יודע הכול" של החבורה ובעקבות כך כל החבורה נותנת לו כבוד. הוא מאוהב בדימה. יש לו פרצוף עצוב אחד. רואים אותו בחג שמח דג רגזן. בפרק דגורסל, מתגלה שהוא לא יודע איך לתפוס כדור. הוא לא אוהב אנשים רעים.
 • כלבלב בועה (Frank Welker) - כלב ששיך לגיל ויש לו פרווה כתומה ולבנה, קולר ירוק, והוא אומץ בפרק כלכלב בועה.
 • מר מורה (Tino Insana) - המורה של הגופים בצבע כתום וצהוב, שיכול להחליף צבעים. הוא מכבד את דמיונם, רעיונותיהם והצעותיהם של הילדים. הוא עוזר להם להבין את הנושא של הפרק. הוא היה דמות חשובה פעמיים. הגופים חשובים לו. הוא שר רק שיר פופ 1.
 • דגים קטנים (Skai Jackson) - שלושה דגים בצבע צהוב שעוזרים לגופים. למרות זאת יש עוד דגים בסדרה כמו הדגים שמשחקים כדורבועף בפרק דגורסל. כשגופי שואל שאלה הדגים עונים את התשובה (לדוגמה:דימה אומרת: "איזה מצילומי הרנטגן הם של הגוף של אונה?", הדגים אומרים:"זה שפה" ומצביעים על הצילום).
 • סרטנים לובסטרים וחילזונות (Chris Phillips) - דמויות נוספות שמופיעות לפעמים בטיולים או בשירים וכו'.
 • דג רגזן (Mark DeCarlo) - דג רגזן עם צבע טורקיז בהיר וזנב ירוק כהה. ההופעה הראשונה שלו הייתה בהמנה המיוחדת של הדג הרגזן, הוא מופיע שוב בספיישל חג שמח דג רגזן. אף אחד לא יודע למה הוא רגזן. הגופים שימחו אותו בכך שהם נתנו לו אוכל מיוחד (פיצה עם הפרצוף שלו במנה המיוחדת של הדג הרגזן) ובית-ג'ינג'ר קטן שהם עיצבו במקום הבית שלו בפרק חג שמח דג רגזן.