חגורה שחורה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-edit-clear.svg ערך זה זקוק לעריכה: ייתכן שהערך סובל מפגמים טכניים כגון מיעוט קישורים פנימיים, סגנון טעון שיפור או צורך בהגהה, או שיש לעצב אותו.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
חגורות שחורות בטאקוונדו

הכינוי "חגורה שחורה" מכוון אל דרגה בלימודי אמנויות לחימה אסיאתיות שבמרבית המקרים מקורן באזור יפן. החגורה השחורה, אשר אליה ניתן להגיע רק לאחר שנים של אימונים, היא הדרגה הגבוהה ביותר שאליה ניתן להגיע והיא מייצגת רמה מסוימת של מיומנות ומסמלת את מעבר החניך אל דרגה בה הוא יכול להפוך למורה.

אמנויות לחימה שונות שבהן נהוג לתת לתלמידים וותיקים חגורה שחורה הן: קרטה, ג'ודו, איקידו, איאיידו היפניות, טוקוונדו הקוריאנית וכן קרב מגע הישראלית.

מקור[עריכת קוד מקור | עריכה]

ג'יגורו קאנו, מייסד וממציא הג'ודו היה זה שהמציא את השימוש בחגורות שחורות לשם ההבדלה בין חניכים שהגיעו זה מכבר לדרגת הדאן ובין אלה שטרם הגיעו אליה. החגורות השחורות הראשונות הוענקו בשנת 1880. קאנו השתמש העניק בתחילה רק חגורות לבנות, חומות ושחורות, ורק בהמשך, במהלך תחילת העשור הראשון של המאה ה-20, החלו להשתמש בחגורות הצבעוניות הסטנדרטית שקיימות עד היום.

P sport.svg ערך זה הוא קצרמר בנושא ספורט ומשחקים. אתם מוזמנים לתרום לוויקיפדיה ולהרחיב אותו.