חנא סניורה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

חנא סִניורהערבית: حنا السنيورة, תעתיק מדויק: חנא אלסניורה, נולד ב-6 בנובמבר 1937) הוא פוליטיקאי ואיש עסקים ערבי ירושלמי, בן לעדה הנוצרית.

קורות חייו[עריכת קוד מקור | עריכה]

חנא סניורה נולד ב-6 בנובמבר 1937. בשנת 1969 השלים סניורה את השכלתו האקדמית בתחום הרוקחות בהודו, והחל לעבוד במקצוע בירושלים. למן שנת 1970 הוא מנהל את העיתון המזרח ירושלמי "אלערב פג'ר" (השחר הערבי) בשפה האנגלית. כן מכהן סניורה בתור נשיא איגוד לשכות המסחר פלסטין-ארצות הברית.

בעת האינתיפאדה הראשונה לימד באוניברסיטת ביר זית. הוא יצא למלחמה לא אלימה נגד ישראל וקרא לתושבים הפלסטינים לא לעבוד בישראל ולא לשלם מסים לממשלת ישראל, וכן להחרים סיגריות ומשקאות קלים המיוצרים בישראל.

רדיו כל השלוםאנגלית: All for peace) הוקם כיוזמה משותפת של הארגון הפלסטיני בילאדי והמרכז היהודי-ערבי לשלום בגבעת חביבה. סניורה יחד עם פעילי שלום ישראלים עמדו מאחורי היוזמה לפתיחתה של תחנת הרדיו (ללא קשר לתחנה קודמת בשם דומה קול השלום, של אייבי נתן), שנפתחה ב-21 בפברואר 2007. תחנת הרדיו החדשה משדרת 24 שעות ביממה בשלוש שפות:עברית, ערבית ואנגלית בתדר fm 107.2 מוזיקה, חדשות ואקטואליה מאולפנים ברמאללה ובירושלים אל מדינות המזרח התיכון. השידורים נקלטים בישראל וברשות הפלסטינית זאת על מנת להניע דו-שיח דו-צדדי, ישראל-פלסטיני.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]