טומי רובינסון

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
אין תמונה חופשית

סטיבן יאקסליי לנון (נולד ב-27 בנובמבר 1982), ידוע גם בכינוי טומי רובינסון, הוא פעיל פוליטי מנהיג, דובר ומייסד תנועת ליגת ההגנה האנגלית, תנועת מחאה של הימין הקיצוני באנגליה הפועלת כנגד הקיצוניות האסלאמית.

חייו הפרטיים[עריכת קוד מקור | עריכה]

רובינסון נולד בעיר לוטון אנגליה להורים איריים, כמו כן הוא נשוי ואב לשלושה ילדים ובעל חנות למיטות שיזוף בעיר הולדתו. משפחתו של סטיבן נמצאת תחת הגנה של 24 שעות על ידי המשטרה בגלל "קיצונים מוסלמים" המאיימים על חייהם, ובנוסף הוא לובש אמצעי הגנה בזמן הופעותיו בציבור.

הכינוי טומי רובינסון[עריכת קוד מקור | עריכה]

את הכינוי טומי רובינסון קיבל על שמו של המנהיג של קבוצת אוהדי כדורגל קיצונים MIG בעיר לוטון, מחברם של שני ספרים בשנים 2006 ו 2007 הנותנים פרספקטיבה פנימית על חייו האישיים ועל סביבתו. לאחר שהשתתף בהפגנות נגד הקיצוניות האסלאמית הוא התראיין והופיע בציבור עם מסיכה בהתחלה, עד שהעיתון סאנדיי מרקורי הצליח לצלם את פניו בחודש אפריל 2010.

מעצרים[עריכת קוד מקור | עריכה]

רובינסון נעצר לאחר הפגנת ה EDL בהמלטס ב -3 בספטמבר 2011, על הפרת תנאי בערבות, לאחר שהפר את האיסור על השתתפות בהפגנה. לאחר מעצרו החל סטיבן בשביתת רעב במעצר בכלא בדפורד, תוך כדי טענה שהוא "אסיר פוליטי של המדינה", וסירב לאכול בשר חלאל. ב 29 בספטמבר 2011 הוא הורשע בתקיפה משותפת בעצרת בבלקבורן באפריל של אותה שנה, במשפט לא ויתרו על עונש המאסר בעקבות עברו הבעייתי. ב -8 בנובמבר 2011, ערך סטיבן מחאה על הגג של בניין פיפ"א בציריך, כתוצאה מכך נגזר עליו קנס של 3,000 £ ומאסר למשך שלושה ימים.

תקיפות אישיות על חייו[עריכת קוד מקור | עריכה]

מאז שפנה למחאות הציבוריות, נמצא סטיבן במצב של נסיונות התקפה מצד יריביו. לדברי סטיבן, הוא הותקף ב -22 בדצמבר 2011 לאחר הבזק אורות על מכוניתו, הוא טען כי קבוצה של שלושה גברים תקפו והיכו נמרצות, כמו כן הוא הוסיף כי לתוקפים היה מראה אסיאתי. בדיקת CT בבית החולים גילתה פגם למוחו עקב ההתקפה.