טינדר

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
טינדר
Tinder logo.png
מפתח IAC/InterActiveCorp
תאריך השקה 15 בספטמבר 2012
מערכת הפעלה iOS, אנדרואיד
רישיון תוכנה חינמית
קטגוריה רשת חברתית
Tinder

טינדראנגלית: Tinder) היא אפליקציית שידוכים, המאפשרת תקשורת אנונימית בין משתמשיה.

למרות פרסומה כשירות הכרויות, השימוש הנפוץ בה היא מציאת בני זוג לפגישה חד פעמית, הנמצאים קרוב למיקומו הפיזי של המשתמש.

יצירת חשבון[עריכת קוד מקור | עריכה]

פתיחת חשבון בטינדר היא באמצעות הפייסבוק ולכן על מנת לפתוח חשבון חובה להיות בעל חשבון בפייסבוק. טינדר משתמש בשמו הפרטי בלבד של המשתמש ובוחר באקראי חמש תמונות מאלבומו של המשתמש בפייסבוק. המשתמש יכול לערוך את החשבון על ידי בחירת תמונות אחרות והוספת כמה מילים על עצמו. בעת השימוש באפליקציה, ניתן יהיה לצפות ב"לייקים" המשותפים בינך לבין המשתמש האחר בטינדר.

שימוש באפליקציה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בעת צפייה בתמונה של משתמש, על המשתמש לבחור "לא" או "לייק". הפרופיל מכיל בשלב הראשון מידע מוגבל, ומאפשר למשתמשים לבחור ולשפוט משתמשים אחרים על בסיס מראה חיצוני בלבד. המידע המוגבל מוצג לזיווגים אופציונליים הקרובים למיקומו של המשתמש. אם שני המשתמשים בחרו "לייק" אחד על השני, מידע נוסף נחשף לשני המשתמשים, וניתנת האפשרות להתכתב במערכת ההודעות הישירות.

מחלוקת[עריכת קוד מקור | עריכה]

ישנם הבדלים בין כוונת מפתחי האפליקציה לבין כוונת המשתמשים ולכן ישנה מחלוקת סביב כוונתה האמיתית של האפליקציה. האפליקציה מכונה במקומות רבים "אפליקציית הסטוצים"(יחסי מין חד פעמיים/נטולי מחויבות והיקשרות רגשית) מה שמאלץ את המשתמשים לתאם ציפיות אחד עם השני לגבי כוונותיהם.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

טינדר הושקה לראשונה באוניברסיטת דרום קליפורניה בספטמבר 2012. החל מאפריל 2013 האפליקציה מורדת בין 10,000 ל-20,000 פעמים ביום ו60% מהמשתמשים מתעדכנים ומשתמשים בה מדי יום.

ישראל[עריכת קוד מקור | עריכה]

טינדר עשתה עליה לארץ בשלהי 2013, אולם לקהל הישראלי קשה להתחבר לישירות שמציעה האפליקציה, שמשמשת בעיקר כפתרון דיגיטלי פשוט למציאת מין מזדמן. בפברואר 2014 התפרסמה בעיתון "הארץ" כתבה על תוכנת אבטחה חדשה של חברת INFOGUARD אשר חוסמת במכשירים סלולריים את האפליקציה, זאת עקב דרישה גוברת בקרב מעסיקים.

בעיות אבטחה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בשנת 2013 התגלו שתי פרצות אבטחה, אשר אחת מהן אפשרה להראות מיקום פיזי של המשתמש וטופלה אחרי שבועיים, והשנייה, שהתגלתה על ידי מפתח תוכנה ישראלי שחי בהולנד, אפשרה לעקוף את האפליקציה ולשלוח הודעות ישירות בפייסבוק.

שימוש[עריכת קוד מקור | עריכה]

טווח הגילאים של השימוש בטינדר הוא גברים ונשים בגילאי 18-35. נכון לשנת 2013, ממוצע השימוש הוא שני מיליון משתמשים מדי יום, בעיקר במדינות דוברות השפה האנגלית. אחד ממייסדי טינדר, ג'סטין מייטין, ציין כי בתחילת דרכה של האפליקציה, כ75-80% מהמשתמשים נע בטווח הגילאים 18-24, וכי נכון לעכשיו מספר זה צנח ל67% וישנם יותר משתמשים בגילאי 25-34. מחקר שנערך לאחרונה מצא כי רק אחד מכל חמישה משתמשי טינדר פגש משתמש אחר באופן אישי, בהשוואה ל66% ממשתמשי שירותי היכרויות סלולריים אחרים.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]