טיפו

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Tipo
TipoLogo.jpg
סוג: פורטל ילדים ונוער
הקמה: 2003
מייסדים: שי בלוך ועדי ברדנוין
בעלות: 012 סמייל. ממאי 2011 וואלה!.
שירותים עיקריים: פורומים ובניית אתרים לילדים

טיפואנגלית: Tipo) היה פורטל אינטרנט ישראלי לילדים ולנוער שהוקם בשנת 2003.

משנת 2009 נמצא האתר בבעלות 012 סמייל, שקנתה כ-50% מהשליטה עליו מחברת הייפ אקטיב מדיה. במאי 2011 עברה החברה לבעלות וואלה!.

האתר הציע מגוון אטרקציות לילדים, שהעיקרית בהן היא פתיחת אתר אישי. האתר הציע גם עולם משחקים מגוון, עמודי מעריצים, תחרויות ופרסים ושלל כתבות בנושאי סלבס, תרבות ופנאי ואינטרנט. האתר נחשב לפורטל הפופולרי ביותר בישראל לילדים ובני נוער בכל טווח הגילאים.

עורכי האתר לאורך כל זמן פעילותו: לימור הדס, נעה כהן, אילת פוה, דורון פנקס, קאדן פינטו, עידן בן שושן ורונית מוייאל.

האתר נסגר וננעל לצמיתות ב-2 בדצמבר 2014, כמה שבועות לאחר יום הולדתו ה-11.

תכנים[עריכת קוד מקור | עריכה]

פורומים[עריכת קוד מקור | עריכה]

מערכת פורומים פעילה שכוללת למעלה מ-70 פורומים בנושאים שונים, כגון ספורט, טלוויזיה, משחקים, אמנות ועוד. לכל פורום מונה מנהל שגם הוא גולש צעיר, אך על מערכת הפורומים הכוללת ממונה נציג מטעם החברה. בנוסף, ניתנה דרגות שונות לגולשים על פי מספר ההודעות שלהם בפורום.

טיפו ZONE[עריכת קוד מקור | עריכה]

טיפו ZONE היה אזור חינמי באתר המאפשר לבנות אתרים פשוטים ללא כל ידע בתכנות. נכון ל-2014 היו למעלה מ-100 אלף אתרים בנושאים שונים. האתרים בטיפו נמנים עם האזורים הנצפים והפעילים בו, עם למעלה מעשרת אלפים אתרים שנפתחו. באתרים של טיפו ישנן אפשרויות רבות לעריכתו ולשכלולו, כגון: פנאל ניהול רחב, הוספת קישורים, הוספת עדכוני חדשות, הוספת דפים ועריכתם, פורום לאתר, גלריה, סקרים ועוד. השירות מבית האתר מהווה כלי בסיסי ביותר, שמופעל בעזרת השפה ASP המיושנת, וכולל מרכיבי פלאש רבים.

חדשות טיפו[עריכת קוד מקור | עריכה]

ערוץ חדשות פעיל ומעודכן על בסיס יומי. חדשות סלבס, תרבות, סרטים, גאדג'טים ובעלי חיים. ב-27 באוקטובר 2014 פוסט החדשות האחרון פורסם.

העיר שלנו[עריכת קוד מקור | עריכה]

צ'אט ציבורי לקהל הגולשים בשם "העיר שלנו" שהיו בו 6 קטגוריות ובכל קטגוריה 3 חדרים ו-18 חדרי צ'אט סך הכל. בצ'אט ישנם משגיחים שהם כמו גולשים רגילים עם הרשאות מיוחדות. לצ'אט יש גם פורום ואפשר לעצב דמות ייחודית לכל גולש שאיתה הגולש יכול לשוחח עם ילדים ובני נוער מכל הארץ. העיצובים הקודמים של העיר הינם: הכוכב של הוניגמן, האי של הוניגמן והעיר של הוניגמן. המשגיחים היו אחראים על הסדר ועל המשמעת בפאתי החדרים בעיר שלנו, ובנוסף לכך הם נוהגו להפעיל את הגולשים בעזרת הפעלות ומשחקים שונים.

תאריך סגירה: דצמבר 2014

טיפו גיימז[עריכת קוד מקור | עריכה]

ערוץ עם מגוון רחב של משחקים המסודרים לפי קטגוריות: מלכי הכניסות, בנים, בנות, ספורט, חשיבה, הרפתקאות וכדומה. חלק מן המשחקים יוצרו על ידי צוות הפורטל כמו המשחקים שמופיע בהם דמות טיפו ומשחקי שוגי.

WFM[עריכת קוד מקור | עריכה]

ב-20 באוקטובר 2005 עלה הרדיו האינטרנטי לצעירים WFM, בהשקעה של 1.5 מיליון ש"ח, בשיתוף אתר טיפו. הרדיו נסגר בנובמבר 2006.

סגירה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ב-27 באוקטובר 2014 אתר טיפו הודיע שב-1 בדצמבר 2014 האתר ייסגר לצמיתות. גולשים רבים הכינו עצומות על מנת להשאיר את טיפו באוויר, ולמרות הצלחתן, לא הצליחו לשנות את החלטת ההנהלה. האתר נסגר ב-2 בדצמבר.