יומני הערפד

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-edit-clear.svg ערך זה זקוק לעריכה: ייתכן שהערך סובל מפגמים טכניים כגון מיעוט קישורים פנימיים, סגנון טעון שיפור או צורך בהגהה, או שיש לעצב אותו.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
יומני הערפד
The Vampire Diaries.png
סוגה דרמה על טבעית
אימה
פנטזיה
רומנטיקה
חברת הפקה Outerbanks Entertainment
Alloy Entertainment
CBS Television Studios
Warner Bros. Television
יוצרים קווין ויליאמסון
ג'ולי פלק
כותבים אל. ג'יי. סמית' (ספרים)
שחקנים פול ווסלי
נינה דוברב
איאן סומרהולדר
קנדיס אקולה
קתרינה גרהאם
זאק רוריג
סטיבן ר. מקווין
שרה קנינג
מייקל טרבינו
קיילה אוול
מת'יו דייוויס
ג'וזף מורגן
ארץ מקור ארצות הברית
מספר עונות 6
מספר פרקים 112
הפקה
מפיקים בפועל לסלי מורגנשטיין
בוב לוי
קווין ויליאמסון
ג'ולי פלק
אתר צילומים ג'ורג'יה
אטלנטה
קובינגטון, ג'ורג'יה
ונקובר
קולומביה הבריטית
אורך פרק 45 דקות
שידור
רשת שידור The CW
רשת שידור בישראל HOT3
תקופת שידור
מקורית
10 בספטמבר 2009 – רץ
קישורים חיצוניים
האתר הרשמי (באנגלית)
דף הסדרה ב-IMDb

יומני הערפדאנגלית: The Vampire Diaries) היא סדרת טלוויזיה אמריקאית מסוגת דרמה על-טבעית שנוצרה על ידי קווין ויליאמסון וג'ולי פלק, המבוססת על סדרת ספרים בעלת שם זהה מאת אל. ג'יי. סמית'. הסדרה זכתה בפרסים רבים בטקס בחירת הקהל וטקס פרסי הנוער.

ב-2 לאוקטובר 2014, עלתה העונה שישית לאוויר.

רקע כללי[עריכת קוד מקור | עריכה]

הסדרה מתרחשת במיסטיק פולס וירג'יניה, עיירה בדיונית קטנה הנרדפת על ידי יצורים על-טבעיים. המוקד העיקרי של הסדרה הוא משולש אהבה בין אליינה גילברט (נינה דוברב) והאחים הערפדים סטפן (פול ווסלי) ודיימון סלבטור (איאן סומרהולדר). שני האחים מתחילים להראות חיבה כלפי אליינה, בעיקר בשל דמיונה לאהובתם מהעבר - קת'רין פירס. במהלך הסדרה מתגלה כי אליינה היא הכפילה של קתרין.

תקציר העלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

עונה 1[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרקים 1-22 (22 פרקים). החלה ב-10 בספטמבר 2009 והסתיימה ב-13 במאי 2010.

העונה מתחילה בחזרותו של סטפן סלבטור למיסטיק פולס וגם של אחיו דיימון סטפן בא למיסטיק פולס כדי לחפש אחר אלנה ומתאהב בה במהלך העונה אלנה מגלה שהיא מאומצת. לקראת סוף העונה הראשונה אליינה מגלה שאביה האמתי הוא ג'ון שכל חייה הייתה בטוחה שהוא בעצם דודה. במהלך העונה ישנה מערכת יחסים שמתנהלת בין סטפן לאליינה. אליינה מגלה שאמא הביולוגית אינה רוצה בה. בסוף העונה הראשונה קת'רין (הכפילה של אלנה והמאהבת הישנה של סטפן ודיימון סלבטור) מגיעה לסדרה.

עונה 2[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרקים 23-44 (22 פרקים). החלה ב-9 בספטמבר 2010 והסתיימה ב-12 במאי 2011.

במהלך העונה השנייה ישנם יותר פלאשבקים מן העבר של קת'רין פירס, דיימון וסטפן סאלבטור. באמצע העונה השנייה מתאספות דמויות חדשות ובינם קלאוס (ניקלאוס) וכל אחיו שהם נקראים "המקוריים": רבקה, אלייז'ה, קול ופין. אפשר להרוג אותם בעזרת סכין עם האבק של עץ האלון הלבן, אך זה מוות זמני, עד שיוציאו את הפגיון. מוות תמידי קורה עם תוקעים להם יתד מגולף מעץ האלון הלבן מהתקופה שבה נוצרו.

עונה 3[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרקים 45-66 (22 פרקים). החלה ב-15 בספטמבר 2011 והסתיימה ב-10 במאי 2012.

בעונה השלישית אליינה נקשרת לדיימון, ובסטפן מתגלה צד אפל שלא ראו בעונות הקודמות. מתחילת העונה סטפן נמצא עם קלאוס בזמן שאליינה ודיימון מבלים זמן רב יחד בחיפושים אחריו. במהלך העונה אליינה מגלה שהיא מאוהבת גם בדיימון וגם בסטפן והיא מתביישת בכך מכיוון שהיא לא רוצה להיות דומה לכפילתה קת'רין אשר אהבה את שניהם ולא רצתה לאבד אף אחד מהם לאחר שאיבדה את רוב משפחתה. העונה נגמרת בכך שרבקה גורמת לתאונה ואליינה אשר במכונית ואיתה גם מאט חברה הטוב ביותר (שהוא אנושי כלומר, לא על טבעי), נופלים למים מתחת לגשר וגוססים. כאשר סטפן בא להציל אותם אליינה גורמת לו להציל את מאט והיא מתה. אך בסוף מתגלה כי בדמה היה דם ערפדים והיא עוברת את השינוי לערפד, מה שהיא לא רצתה לעולם.

עונה 4[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרקים 67-89 (23 פרקים). החלה ב-11 באוקטובר 2012 והסתיימה ב-16 במאי 2013.

העונה נפתחת לאחר שאליינה חזרה לחיים והיא בשלב השלישי לשינוי לערפד (השלב האחרון בשינוי בו ניתן למות אם לא שותים דם אנושי תוך 24 שעות). אליינה מסרבת לשתות דם אנושי משום שהיא לא רוצה להיות ערפד אך ברגעים האחרונים לחייה היא עושה זאת מתוך בחירה. באותו הפרק 12 אנשים מתים משריפה בבית הכומר יאנג, שרפה אשר הוא יצר בעצמו. לסדרה מצטרפת דמות בשם קונור שבמהירות מתגלה כצייד ערפדים אשר כל מטרתו היא הגדלת כתובת קעקע שרק ציידים או ציידים פוטנציאלים יכולים לראות אשר מחייב להרוג יותר ויותר ערפדים עד שיגיע לשנים עשר ערפדים. במהלך שהותו התגלה כי ג'רמי אחייה של אליינה הוא צייד ערפדים פוטנצילי ולאחר שאליינה הורגת את קונור הוא חייב להרוג את אחד מבני הכלאיים של קלאוס בשביל להציל את אחותו הגדולה מ'קללת הצייד'. דמות נוספת הוא 'פרופסור שיין' אשר מתחבר אל בוני ומכיר לה סוג של קסם אפל בשם כישוף הבעה. אליינה משועבדת לדיימון בגלל שדמו היה בגופה בזמן תהליך השינוי והיא אהבה אותו ולאחר הפיכה לערפד כל הרגשות האנושיים מתעצמים. לאחר מכן החבורה מגלה כי יש תרופה לערפדים אך רק מנה אחת ממנה והם רוצים לתת אותה לאליינה.

במהלך העונה במסגרת חיפוש התרופה לערפדים ג'רמי מת לאחר שסילאס (אדם אל מותי קדום) שותה ממנו את כל דמו ודיימון אומר לאליינה להתנתק מהאנושיות שלה. היא עושה זאת ושורפת את הבית שלה כשבתוכו כל חייה כולל גופתו של ג'רמי. לאחר מכן אליינה נוסעת עם דיימון לניו יורק שם הם נפגשים עם רבקה אשר לוקחת אותה לחיפוש אחרי קת'רין, שמחזיקה בתרופה. אליינה לא רוצה את התרופה, כדי לא להחזיר את האנושיות שלה בזמן שסטפן ודיימון מתעקשים לחפשה כדי שאליינה תיקח את התרופה. במקביל בוני וסיאלס, בן אל-מוות אשר רוצה שבוני, בעזרת כישוף ההבעה תשבור את המעטה אשר מחזיר את המתים העל-טבעיים לחיים. בוני מתחמקת ממנו אך לבסוף מורידה את המעטה, אבל היא מתה בניסיון להשאיר את ג'רמי בחיים. בסוף העונה קתרין מנסה להרוג את אליינה אבל אליינה דוחפת את התרופה לערפדים לפה של קתרין והיא הופכת בחזרה לאנושית. סילאס מתגלה לסטפן בדמותו האמיתית ואומר לו שהוא כפיל שלו. סילאס נועל את סטפן בארון ומשליך אותו לים.

עונה 5[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרקים 90-111 (22 פרקים). החלה ב-3 באוקטובר 2013 והסתיימה ב-16 במאי 2014

ימי הקולג' של אלינה - אחרי שבילתה את הקיץ נהנית ממערכת היחסים הלוהט שלה עם דיימון, ומוודא כי ג'רמי מתחזק לאחר חזרתו מן המתים, אליינה עוזבת אותם ועבורת למעונות שבקרבת המקום מכללת ויטמור עם שותפתה ואחת החברות הטובות ביותר שלה, קרוליין פורבס(שהיא גם ערפדים בעצמה). והן חושבות שבוני טיילה כל הקיץ והיא תצטרף אליהם בקרוב, אליינה וקרוליין מופתעות כאשר תלמידה בשם מייגן מופיעה ומכריזה שהיא תהיה השותפה לחדר במעונות שלהם. קתרין מופיעה באופן בלתי צפוי בבית סלבטור ומתחננת בפני דיימון שיעזור לה עכשיו שהיא אנושית ושכל האויבים שלה עכשיו יכולים לפגוע בה. מאט ורבקה חוזרים למיסטיק פולס, אחרי שבילו קיץ באירופה, שם הם פגשו יפהפייה מסתורית בשם נדייה פטרובה שמתגלה להיות בתה של קתרין. אלינה לא יכולה להשתחרר מהתחושה שמשהו לא בסדר עם סטפן, וסילאס מופיע בצורה מפחידה במסיבת "סוף הקיץ" בכיכר העיר. לאחר שסילאס (בדמותו של סטפן) מגלה את פרצופו האמיתי, ומייגן נרצחת ומותה טוייח, אלנה מחליטה לחזור למיסטיק פולס כדי לעזור לדיימון וכדי לחפש את סטפן. בעונה מתגלת הדמות קטסייה המכשפה ממשפחת בנט אשר יצרה את הצד השני (האחר) והיא נחושה להתנקם בסילאס ואמרה שהיא יצרה את שושלת הכפילים כדי לגרום לכל דרך של סיאלס להיות שמח עם אהבתו האמיתית יהיה תקוע בלימבו. קטסייה הוציאה את סטפן מהכספת בה סילאס כלא אותו והיא מחקה לו את הזיכרון, דיימון הגיע לחלץ אותו ולא הצליח אך בסופו של דבר כאשר קצייה מסיימת את מה שהיא משתשמת בו לסטפן -לחסום לסיאלס את הכוחות שלו - סטפן מגיע לאחוזת סאלבטור ושם אלנה ודיימון מגלים שנחמק לו הזיכרון. אלנה מנסה להחזיר לו את הזיכרון בכך שהיא משחזרת את סיפור האהבה שלהם זה לא עוזר להחזיר את הזיכרון לסטפן. החבורה מגלה דרך להחזיר את בוני מהצד השני בכך שהם יהפכו אותה לעוגן לצד השני -קטסייה מבצעת את הקסם ובוני בהחלט הופכת להיות העוגן וכל יצור על טבעי שמת עובר דרך בוני וזה כואב לה מאוד. בזמן שקטסייה ביצעה את הקסם סילאס פלש לאחוזה וסטפן באותו זמן חטף את אמרה וכך הוא איים על סילאס שהוא ישאיר אותה בחיים והיא תסבול, סילאס מוצא את אמרה וסטפן מפריע לשיחה בניהם ומנסה להרוג את סילאס ומצליח. אמרה מתה מיד אחרי שבוני הפכה להיות העוגן ובגלל שהיא בת אנוש הופרדה מסילאס, קטסייה מתה גם כן והיא מתאחדת עם סילאס בצד השני כדי לתת לו סבל נצחי גם שם.

דיימון ואלנה חווים המון ירידות ועליות ובינתיים בוני שמה לב שהצד השני מתפרק בגלל שמטייל עבר דרכה וחזר לחיים כדי לבנות חיים במיסטיק פולס.בוני מתמודדת עם העובדה שאם הצד שני יהרס היא תעלם איתו. אחד מחבריו הטובים של דיימון אנזו מת ורוצה לחזור לחיים. בפרק לפני אחרון לעונה סטפן נרצח וגם הוא צריך לחזור לחיים. בפרק האחרון דיימון אלנה קרוליין ובוני מצאו דרך להחזיר את כולם (חוץ מבוני אבל הם לא יודעים את זה).הדרך היא שהמון אנשים על טבעיים ימותו מה שיאפשר לאחרים לעבור חזרה. דיימון ואלנה שרק חזרו להיות ביחד מתו איתם והתכוננו לעבור חזרה דרך בוני. סטפן אלנה אנזו ואלריק שמת בסוף העונה השלישית חוזרים ודיימון לא מספיק לעבור. העונה מסתיימת במוות של בוני ודיימון שנעלמים לתוך אור לבן.

עונה 6[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה עלתה לשידור ב-2 באוקטובר 2014. אלינה התקבלה ללימודי רפואה אבל לוקחת צמחין מעושפים כדי לראות את דיימון ומתמכרת אליהם ומאבדת את האנושיות שלה והורגת אנשים.

אלנה ביקשה מריק למחוק כל זיכרון שקשור לדיימון ועכשיו היא חושבת שהוא רק אח של סטפן ומפלצת. בנתיים דייימון ובוני תקועים בלופ של אותו יום ה-10 במאי 1994 במיסטיק פולס הישנה ומנסים לחזור בחזרה שם הם פוגשים את קאי שהרג את כל משפחתו של המכשפים באותו היום ונשלח על ידי איגוד המכשפות ללופ של אותו היום בתור כלא הוא לא מכשפף אבל יכול לקחת כוחות של מכשפים אחרים זמנית ומנצל את דיימון ובוני כדי לצאת מה"כלא" שלו. באותו הזמן קרוליין מנסה למצוא דרך להיכנס למיסטיק פולס ולהחזיר לחיים את בוני ודיימון. וסטפן מנסה לבנות לעצמו חיים חדשים.

דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • אלנה גילברט / קת'רין פירס / אמרה (נינה דוברב): הגיבורה הראשית. אלנה היא נצר לשושלת פטרובה, צאצאית של אמרה ושל קת'רין. אמה הביולוגית איזבל ילדה אותה בגיל 16 ומסרה אותה לאימוץ לאחיו של ג'ון, אביה הביולגי של אלנה. אלנה בעלת אופי נדיב ואכפתי, בניגוד לכפילתה קת'רין המלאה ברוע ובנקמה. בסוף העונה השלישית, אלנה עברה תאונה עם מאט- שניהם נפלו עם רכבם לנהר. סטפן הספיק לבוא לפני ששניהם מתו, אך נאלץ להציל רק אחד מהם. בתחילה, הוא התכוון להציל את אלנה, אך היא לא נתנה לו להציל אותה וסימנה לו להציל את מאט במקומה. אלנה עצמה מתה, אך היה לה במערכת דם ערפדים, כך שחזרה לחיים כערפד.אלנה לאחר השיוני אלנה לא ידעה את מי היא אוהבת וניסתה לגלות את הרגשות האמיתיים שלה עד שלבסוף החליטה שהיא בוחרת בדיימון.‏[1]
 • סטפן סאלבטור / סילאס / טום אייברי (פול ווסלי):‏[2] סטפן הוא ערפד טוב לב וחביב, וההפך הגמור מאחיו הגדול. בתחילת הסדרה מוצג סטפן כערפד צמחוני הניזון רק מחיות, אך זה מכיוון שבעבר היה "המרטש"; הוא היה שותה כל כך הרבה דם אדם, עד שהיה עורף את ראשם של קורבונותיו. סטפן לאורך. כל הסדרה אוהב את אלנה ולא מוכן לוותר עליה, אולם בעונה השלישית נאלץ לעזוב את מיסטיק פולס עם קלאוס כחלק מעסקה שעשה כדי שקלאוס יציל את אחיו וויתר על עצמאותו הוא וקלאוס חוזרים בפרקים הראשונים של העונה השלישית לאחר שקלאוס גילה שאלנה לא מתה ובשל כך השינויים לבני כלאיים לא עבדו לאחר שחזרו קלאוס מכבה לסטפן את המתג כתוצאה מכך שהוא ראה שסטפן לא מפסיק לחשוב על אלנה בעונה הרביעית שסטפן מצליח להחזיר לעצמו את האנושיות הם מנסים לחזור אחד לשני אך אלנה נקרעת בין הרגשות שלה לסטפן ודיימון שבסוף בוחרת בו.החבר הכי טוב של קרוליין ושל לקסי.
 • דיימון סאלבטור (איאן סומרהולדר): אחיו של סטפן, אשר בהתחלה נראה כחסר לב אך בהמשך מתגלה כטוב לב ורגיש. לאורך כל השנים הרגיש שאחיו יותר טוב מימנו. דיימון היה עם הרבה נשים במהלך הסדרה, אך תמיד אהב את אלנה, שבסוף בחרה בו. דיימון הרג את לקסי, חברתו הטובה של אחיו, שאחר כך נוקמת בו כרוח בסוף העונה החמישית הוא ובוני נתקעו בצד השני ונעלמו לתוך אור לבן.ברוב עונה 6 הוא ובוני חיים בתוך לופ של אותו יום ב-10 במאי 1994 במיסטיק פולס ומנסים לחזור לחיים.‏[3]
 • ג'רמי גילברט (סטיבן ר. מקווין): אחיה הצעיר של אלנה. נרצח על ידי סילאס וחזר לחיים לקראת סוף עונה 4. החבר הכי טוב של מאט וטיילר. בן זוגה של בוני היה גם בן זוגה של ויקי בעונה הראשונה.‏[4]
 • ג'נה סומרס (שרה קנינג): דודתם של ג'רמי ואלנה. נהרגה בסוף העונה השנייה, לאחר שנהפכה לערפדית.‏[5]
 • בוני בנט (קתרינה גרהאם): אחת החברות הכי טובות של אלנה, שהיא גם מכשפה, ובעונה 5 הופכת לעוגן לצד השני. בסוף העונה החמישית היא ודיימון נתקעו בצד השני ונעלמו לתוך אור לבן.האי ודיימון תקועים בלופ של אותו היום מאי ה-10 1994 במיסטיק פולס ומנסים לחזור בחזרה להווה.‏[6]
 • קרוליין פורבס (קנדיס אקולה): החברה של אלנה. אחרי שעברה תאונת דרכים וניצלה על ידי הדם של דיימון, קת'רין הרגה אותה ובעצם שינתה אותה לערפדה כדי להעביר מסר לסטפן ולדיימון. היא יודעת לשלוט בתיאבון שלה לדם ובהמשך הסדרה עוזרת גם לסטפן לשלוט בזה, והם מתקרבים זה לזה.‏[7]
 • מאט דונובן (זאק רוריג):‏[8] חבר ילדות של אלנה, וכן בן זוגה לשעבר. החבר הכי טוב של ג'רמי ושל טיילור.
 • טיילור לוקווד (מייקל טרבינו):‏[9] אדם זאב, יריב של ג'רמי, חבר טוב של מאט ובנו של ראש העיר של מיסטיק פולס. בהמשך החבר הכי טוב של מאט ושל ג'רמי.
 • ויקי דונובן (קיילה אוול):‏[10] אחותו הקטנה של מאט. החברה של טיילור, ולאחר מכן של ג'רמי ,נרקומנית. היא מתה בפרק 7 של העונה הראשונה, לאחר שהפכה לערפדה על ידי דיימון ונהרגה על ידי סטפן כאשר נעץ בליבה יתד כשהיא ניסתה לנשוך את אלנה במסיבת ליל כל הקדושים.
 • אלאריק זלצמן (מת'יו דייוויס):‏[11] מורה להיסטוריה, צייד ערפדים, וחבר של ג'נה הוא בא למיסטיק פולס כדי למצוא את דיימון ולראות לאן גופתה של אשתו נעלמה מכיוון שדיימון הרג אותה.. בסוף העונה השלישית אלאריק מת , ובעונה הרביעית חוזר בתפקיד אורח לפרק 2. לאחר שחזר לתפקידי אורח קטנים בין עונות 4-5, הוכרז כי יחזור לככב כדמות קבועה בעונה השישית של הסדרה, שתתחיל בסתיו 2014.
 • קלאוס (ג'וזף מורגן): הצטרף לצוות השחקנים בעונה 3 (לאחר שהיה כוכב אורח בעונה 2), אחד הנבלים העיקריים של העונה השנייה, והנבל העיקרי של העונה השלישית. במהלך העונה הרביעית, קלאוס עובר לניו אורלינס לאחר שהוא מגלה שהיילי, אשת זאב וחברה טובה של טיילור, בהריון ממנו. פרק זה היה הפיילוט לסדרת הבת של יומני הערפד- "המקוריים". באמצע העונה השלישית, מגלים שקלאוס מאוהב בקרוליין.
 • דניאל גיליס - אחיו של ניקלאוס ממשפחת המקוריים, אלייז'ה מייקלסון אשר מאוהב בסתר בקת'רין פירס- כפילתה של אליינה.
 • נתנאל בוזוליק - משחק את קול מייקלסון, ערפד ממשפחת המקוריים. הופיע לראשונה בעונה 3 ומת בעונה 4. בסוף עונה ארבע, לאחר חזרתו של סילאס, גם הוא חוזר יחד איתו.
 • קלייר הולט - משחקת את רבקה מייקלסון, אחותם של ניקולאוס, אלייג'ה, קול ופין. ערפדית ממשפחת המקוריים. ניקולאס אוהב אותה יותר מאת שאר אחיו.
 • אנה/אנהבל- ערפדית,מכירה את דיימון וסטפן מהתקופה הישנה ,מנסה לפתוח את הקבר כדי להחזיר לחיים את אמא הערפדית שמתה בכנסיית פל, התאהבה בג'רמי עם הזמן.
 • אייבי- חברה של סטפן בתחילת עונה 6 ,מתה בגלל אנזו שגם הפך אותה לערפדית אחרי זה.

המקוריים[עריכת קוד מקור | עריכה]

"המקוריים" היא סדרת בת ליומני הערפד, אשר עלתה לשידור ב-3 באוקטובר 2013 עם עליית העונה החמישית של יומני הערפד. הסדרה מתמקדת במשפחת הערפדים המקוריים ובשובו של קלאוס לעיר מולדתו, ניו אורלינס. קלאוס חוזר לניו אורלינס ושם מגלה שהזאבה שאיתה קיים יחסי מין נכנסה להיריון ממנו. קלאוס אשר בהתחלה מתנגד לרעיון של לגדל את הילד, מבין שזה הילד הראשון שינינ חצי זאב וחצי ערפד. בסופו של דבר קלאוס רוצה את התינוק כדי שיהיה לו ליורש העצר. אלייז׳ה ורבקה באים גם לניו אורלינס כדי לקיים את הבטחתם להיות תמיד ביחד.

הפקה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בתחילה, היה לקווין ויליאמסון עניין מועט בפיתוח הסדרה. למרות זאת, בעידוד מצד ג'ולי פלק, הוא החל לקרוא את הספרים והחל להתעניין בסיפור: "התחלתי להבין שזה סיפור על עיירה קטנה, על הבטן הרכה של העיירה ועל מה שמסתתר מתחת לפני השטח."‏[12] ויליאמסון הצהיר שסיפור העיירה יהיה המוקד העיקרי של הסדרה, ולא התיכון.‏[13]

ב-6 בפברואר 2009, ורייאטי הודיע כי רשת The CW נתנה אישור לפיילוט של "יומני הערפד" עם ויליאמסון וג'ולי פלק ככותבים הראשיים ומפיקים בפועל.‏[14] ב-19 במאי 2009, הסדרה הוזמנה רשמית לשידור לעונת 2009-2010. פרק הפיילוט צולם בונקובר, קולומביה הבריטית, אבל שאר הפרקים צולמו בקובינגטון, ג'ורג'יה (שמשמש כעיירה הבדיונית מיסטיק פולס, וירג'יניה) וישובים שונים ברחבי אטלנטה מטרופולין.‏[15]

רייטינג[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרק הפיילוט גרף את כמות הצופים הגדולה ביותר מאז 2006, השנה בה רשת הטלוויזיה The CW החלה לפעול.‏[16] ממוצע העונה הראשונה הוא 3.60 מיליון צופים.‏[17]

עונה משבצת שידור מספר פרקים עלייה לאוויר סוף הקרנה שנת השידורים צופים
(במליונים)
תאריך פרק בכורה
צופים (במליונים)
תאריך פרק סיום
צופים (במליונים)
1
יום חמישי, בשעה 20:00
22
10 בספטמבר 2009
4.91
13 במאי 2010
3.47 2009-2010 3.60
2 22
9 בספטמבר 2010
3.36
12 במאי 2011
2.86 2010-2011 3.17
3 22
15 בספטמבר 2011
3.10
10 במאי 2012
2.53 2011-2012 2.77

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 1. ^ Wieselman, Jarett (2010-04-04). "Nina Dobrev: Our season finale will drive fans crazy!", New York Post. אוחזר ב־ 2010-08-19. Archived from the original on 2012-09-05. 
 2. ^ "CW cast 'Paul Wesley'". The CW. Retrieved 2010-08-19.
 3. ^ Fradkin, Lori (2009-09-24). [httphe ://nymag.com/daily/entertainment/2009/09/the_vampire_diaries_ian_somerh.html The Vampire Diaries’ Ian Somerhalder on Being a Vampire and Returning to Lost]. New York Magazine. אוחזר ב־2010-08-19.
 4. ^ Bentley, Jean (2010-05-13). Exclusive Q&A with The Vampire Diaries' Sara Canning. Teen Vogue. אוחזר ב־2010-08-19.
 5. ^ Cohn, Alison S. (2010-01-28). 'Vampire Diaries' Star Steven R. McQueen Dishes On Dude-Bonding Roadtrips And Filming In Atlanta. MTV. אוחזר ב־2010-08-19.
 6. ^ "CW cast 'Katerina Graham'". The CW. Retrieved 2010-08-19.
 7. ^ Krentcil, Faran (2009-09-24). THE INSIDER: CANDICE ACCOLA. Nylon. אוחזר ב־2010-08-19.
 8. ^ "CW cast 'Zach Roerig'". The CW. Retrieved 2010-08-19.
 9. ^ "CW cast 'Michael Trevino'". The CW. Retrieved 2010-08-19.
 10. ^ "CW cast 'Kayla Ewell'". The CW. Retrieved 2010-08-19.
 11. ^ "CW cast 'Matt Davis'". The CW. Retrieved 2010-08-19.
 12. ^ שרה האגס, "יומני הערפד" - דם טרי לאוהבי ערפדים, באתר The Independent,‏ 5/2/2011
 13. ^ פרד טופל, ראיון עם קווין ויליאמסון, באתר Syfy,‏ 4/8/2009
 14. ^ מייקל שניידר, THE CW נותן אישור לפרק הפיילוט של "יומני הערפד, באתר וראייטי, 5 בפברואר 2009
 15. ^ גבריאל קואלי, 'Vampire Diaries' crew to film on square Thursday, Friday, באתר The Covington News,‏ 21 ביולי 2009
 16. ^ "'Vampire Diaries' star Nina Dobrev on Elena's look-alike dilemma and more", Los Angeles Times (2010-01-21). אוחזר ב־ 2010-02-08. 
 17. ^ Final 2009-10 Broadcast Primetime Show Average Viewership - TV Ratings, Nielsen Ratings, Television Show Ratings. TVbytheNumbers.com. אוחזר ב־2010-06-16.