יומני הערפד

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-edit-clear.svg ערך זה זקוק לעריכה: ייתכן שהערך סובל מפגמים טכניים כגון מיעוט קישורים פנימיים, סגנון טעון שיפור או צורך בהגהה, או שיש לעצב אותו.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
יומני הערפד
The Vampire Diaries.png
סוגה דרמה על טבעית
אימה
פנטזיה
רומנטיקה
חברת הפקה Outerbanks Entertainment
Alloy Entertainment
CBS Television Studios
Warner Bros. Television
יוצרים קווין ויליאמסון
ג'ולי פלק
כותבים אל. ג'יי. סמית' (ספרים)
שחקנים פול ווסלי
נינה דוברב
איאן סומרהולדר
קנדיס אקולה
קתרינה גרהאם
זאק רוריג
סטיבן ר. מקווין
שרה קנינג
מייקל טרבינו
קיילה אוול
מת'יו דייוויס
ג'וזף מורגן
ארץ מקור ארצות הברית
מספר עונות 6
מספר פרקים 112
הפקה
מפיקים בפועל לסלי מורגנשטיין
בוב לוי
קווין ויליאמסון
ג'ולי פלק
אתר צילומים ג'ורג'יה
אטלנטה
קובינגטון, ג'ורג'יה
ונקובר
קולומביה הבריטית
אורך פרק 45 דקות
שידור
רשת שידור The CW
רשת שידור בישראל HOT3
תקופת שידור
מקורית
10 בספטמבר 2009 – רץ
קישורים חיצוניים
האתר הרשמי (באנגלית)
דף הסדרה ב-IMDb

יומני הערפדאנגלית: The Vampire Diaries) היא סדרת טלוויזיה אמריקאית מסוגת דרמה על-טבעית שנוצרה על ידי קווין ויליאמסון וג'ולי פלק, המבוססת על סדרת ספרים בעלת שם זהה מאת אל. ג'יי. סמית'. הסדרה זכתה בפרסים רבים בטקס בחירת הקהל וטקס פרסי הנוער.

ב-2 באוקטובר 2014, עלתה העונה שישית לאוויר.

רקע כללי[עריכת קוד מקור | עריכה]

הסדרה מתרחשת במיסטיק פולס וירג'יניה, עיירה בדיונית קטנה הנרדפת על ידי יצורים על-טבעיים. המוקד העיקרי של הסדרה הוא משולש אהבה בין אליינה גילברט (נינה דוברב) והאחים הערפדים סטפן (פול ווסלי) ודיימון סאלבטור (איאן סומרהולדר). שני האחים מתחילים להראות חיבה כלפי אליינה, בעיקר בשל דמיונה לאהובתם מהעבר - קת'רין פירס. במהלך הסדרה מתגלה כי אליינה היא הכפילה של קת'רין.

תקציר העלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

עונה 1[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרקים 1-22 (22 פרקים). החלה ב-10 בספטמבר 2009 והסתיימה ב-13 במאי 2010.

העונה מתחילה בחזרה של סטפן סאלבטור, ערפד, לעיירה בשם מיסטיק פולס. גם אחיו, דיימון סאלבטור, מגיע למיסטיק פולס, כדי לחפש אחר אליינה. בהמשך, הוא גם מתאהב בה. אליינה היא למעשה כפילה מושלמת של מאהבתם מהעבר, קת'רין. במהלך העונה אליינה מגלה שהיא מאומצת, ולקראת סוף העונה, אליינה מגלה שאביה האמיתי הוא ג'ון, שכול חייה הייתה בטוחה שהוא בעצם דודה, ואחר כך גם שאמא הביולוגית אינה רוצה בה ונהפכה לערפדה בידי דיימון. במהלך העונה ישנה מערכת יחסים שמתנהלת בין סטפן לאליינה. בסוף העונה, קת'רין מגיעה לסדרה.

עונה 2[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרקים 23-44 (22 פרקים). החלה ב-9 בספטמבר 2010 והסתיימה ב-12 במאי 2011.

במהלך העונה השנייה, ישנם יותר פלאשבקים מן העבר של קת'רין, סטפן ודיימון. באמצע העונה השנייה, מתאספות דמויות חדשות, ביניהם קלאוס, וכול אחיו הנקראים "המקוריים", הם רבקה, אלייז'ה, קול ופין. אפשר להרוג אותם בעזרת פגיון עם האבק של עץ האלון הלבן ממנו נוצר הקסם אשר הפך אותם לערפדים, אך זה מוות זמני, עד שיוציאו את הפגיון מליבם. מוות תמידי קורה במידה ותוקעים להם יתד עץ מגולף, מאותו עץ האלון הלבן, מהתקופה שבה נוצרו.

עונה 3[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרקים 45-66 (22 פרקים). החלה ב-15 בספטמבר 2011 והסתיימה ב-10 במאי 2012.

בעונה השלישית אליינה נקשרת לדיימון, ובסטפן מתגלה צד אפל שלא נראה בעונות הקודמות. מתחילת העונה, סטפן נמצא עם קלאוס, בזמן שאליינה ודיימון מבלים זמן רב יחד בחיפושים אחריו. במהלך העונה, אליינה מגלה שהיא מאוהבת, גם בדיימון וגם בסטפן. היא מתביישת בכך, מכיוון שהיא לא רוצה להיות דומה לכפילתה הרעה, קת'רין, אשר גם היא אהבה את שניהם, ולא רצתה לאבד אף אחד מהם, לאחר שאיבדה את רוב משפחתה. העונה נגמרת בכך שרבקה גורמת לתאונה, ואליינה, אשר במכונית יחד עם מאט, חברה הטוב ביותר, נופלים למים מתחת לגשר וגוססים. סטפן בא להציל אותם, ואליינה גורמת לו להציל את מאט, והיא מתה. לבסוף, מתגלה כי בדמה היה דם ערפדים, והיא עוברת את השינוי לערפד, מה שהיא לא רצתה לעולם.

עונה 4[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרקים 67-89 (23 פרקים). החלה ב-11 באוקטובר 2012 והסתיימה ב-16 במאי 2013.

העונה נפתחת אחרי שאליינה חזרה לחיים, והיא בשלב השלישי לשינוי לעפרד. בשלב האחרון לשינוי, ניתן למות אם לא שותים דם אנושי תוך 24 שעות. אליינה מסרבת לשתות דם אנושי, מכיוון שהיא לא רוצה להיות ערפד. אך ברגעים האחרונים לחייה, היא עושה זאת. באותו הפרק, 12 אנשים מתים משריפה, בבית הכומר יאנג, שהוא הצית בעצמו. לסדרה מצטפת דמות בשם קונור, המתגלה כצייד ערפדים, אשר כול מטרדו היא הגדלת כתובת קעקע שרק ציידים, או ציידים פוטנציאלים, יכולים לראות, אשר מחייב להרוג יותר ויותר ערפדים, עד שיגיעו לשנים עשר ערפדים. במהלך שהותו, התגלה כי ג'רמי, אחיה של אליינה, הוא צייד ערפדים פוטנציאלי, ולאחר שאליינה הורגת את קונור, הוא חייב להרוג את אחד מבני הכלאיים של קלאוס, כדי להציל את אחותו הגדולה מ"קללת הצייד". דמות נוספת שמתווספת היא פרופסור שיין, אשר מתחבר אל בוני, ומכיר לה קסם אפל בשם כישוף ההבעה. אליינה משועבדת לדיימון, מכיוון שדמו היה בגופה בזמן תהליך השינוי, והיא אהבה אותו. לאחר הפיכה לערפד, כול הרגשות האנושיים מתעצמים. לאחר מכן, החבורה כי מגלה כי יש תרופה לעפדים - אך רק מנה אחת, שהם רוצים לתת לאלנייה.

במהלך העונה, במסגרת חיפוש התרופה לערפדים, ג'רמי מת, לאחר שקת'רין גורמת לסיאלס, שהוא אדם אל מותי קדום, לשתות ממנו את כול דמו ובורחת עם התרופה. דיימון אומר לאליינה להתנתק מהאנושיות שלה. אליינה עושה זאת, ושורפת את הבית שלה, שבתוכו כול חייה, כולל גופתו של ג'רמי. לאחר מכן, אליינה נוסעת עם דיימון לניו יורק, שם הם נפגשים עם רבקה, אשר לוקחת אותם לחיפוש אחר קת'רין - המחזיקה בתרופה לערפדים. אליינה לא רוצה את התרופה, כדי לא להחזיר את האנושיות שלה, בזמן שסטפן ודיימון מתעקשים לחפשה כדי שאליינה תיקח את התרופה. במקביל, סאילס רוצה שבעזרת כישוף ההבעה, בוני תשבור את המעטה אשר מחזיר את המתים העל טבעיים לחיים. בוני מתחמקת ממנו, אך לבסוף מורידה את המעטה. היא מתה בניסיון להשאיר את ג'רמי בחיים. בסוף העונה, קת'רין מנסה להרוג את אליינה, אבל אליינה דוחפת את התרופה לערפדים לפה של קת'רין, והיא הופכת בחזרה לאנושית. סאילס מתגלה לסטפן בדמותו האמיתית, ואומר לו שהוא כפיל שלו, כמו שאליינה היא כפילה של קת'רין. סאילס נועל את סטפן בארון קבורה ומשליך אותו לים.

עונה 5[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרקים 90-111 (22 פרקים). החלה ב-3 באוקטובר 2013 והסתיימה ב-16 במאי 2014

ימי הקולג' של אליינה. אחרי שבילתה את הקיץ, היא נהנית ממערכת יחסים לוהטת עם דיימון, ומוודאת כי ג'רמי מתחזק לאחר חזרתו מן המתים, אליינה עוזבת אותם ועוברת למעונות שבקרבת המקום, מכללת ויטמור, עם שותפתה ואחת החברות הטובות שלה, קרוליין פורבס, שהיא גם ערפדה, והן חושבות שבוני טיילה כול הקיץ ותצטרף אליהן בקרוב,בלי לדעת שבוני מתה כשהחזירה את ג'רמי לחיים. אליינה וקרוליין מופתעות, כאשר תלמידה בשם מייגן מופיעה, ומכריזה שהיא תהיה השותפה לחדר במעונות שלהם. קת'רין מופיעה באופן בלתי צפויה בבית סאלבטור, ומתחננת בפני דיימון שיעזור לה, מכיוון שהיא אנושית ועכשיו כול האויבים שלה יכולים לפגוע בה. בינתיים, מאט ורבקה חוזרים אל מיסטיק פולס, אחרי שבילו קיץ באירופה, ושם פגשו יפהפייה מסתורית בשם נדיה פטרובה, שמתגלה להיות ביתה של קת'רין. אליינה לא משתחררת מהתחושה שמשהו לא בסדר עם סטפן, וסאילס מופיע בצורה מפחידה במסיבת סוף הקיץ בכיכר העיר. לאחר שסאילס, בדמותו של סטפן, מגלה את פרצופו האמיתי, ומייגן נרצחת, אליינה מחליטה לחזור למיסטיק פולס, כדי לעזור לדיימון ולחפש את סטפן. בעונה, מתגלה הדמות קטסיה, המכשפה ממשפחת בנט, אשר יצרה את הצד השני, והיא נחושה להתנקם בסאילס על כך שבגד בה עם נושאת הכלים שלה אמרה- הראשונה בשושלת הכפילות של אמרה. מתגלה ששושלת הכפילים נוצרה משום שהטבע מנסה לכפר על הפרדת אמרה מסאילס על ידיד קטסיה על ידיד יצירת כפילים פעם בכמה דורות אשר הגורל יגרום להם להיות יחד. גם מתגלה שקטסיה יצרה את הצד השני בכדי שסאילס ייתקע בו לנצח ללא אהבתו אמרה. קטסיה הוציאה את סטפן מהכספת בה סאילס כלא אותו , ומוחקת לו את הזיכרון. דיימון מגיע לחלץ אותו, ולא מצליח, אך בסופו של דבר כאשר קטסיה מסיימת את מה שהיא משתמשת בו לסטפן-לחסום לסאילס את הכוחות שלו, סטפן מגיע לאחוזת סאלבטור, ושם אליינה ודיימון מגלים שנמחק לו הזיכרון. אליינה מנסה להחזיר לו את הזיכרון בכך שהיא משחזרת את סיפור האהבה שלהם, אבל זה לא עוזר. החבורה מגלה דרך להחזיר את בוני מהצד השני, בכך שהם יהפכו אותה לעוגן לצד השני. קטסיה מבצעת את הקסם, ובוני הופכת להיות העוגן, וכול יצור על טבעי שמת עובר דרכה, וזה מכאיב לה מאוד. בזמן שקטסיה ביצעה את הקסם, סאילס פלש לאחוזה, וסטפן באותו הזמן חטף את אמרה, וכך הוא איים על סאילס שהוא ישאיר אותה בחיים והיא תסבול. סאילס מוצא את אמרה, וסטפן מפריע לשיחה ביניהם, מנסה להרוג את סאילס ומצליח. אמרה מתה מיד אחרי שבוני הפכה להייות העוגן, ומכיוון שהיא בת אנוש היא מופרדת מסאילס שתקוע בצד השני. קטסיה מתאבדת על מנת להתאחד עם סאילס בצד השני ולגרום לו סבל נצחי.

דיימון ואליינה חווים המון ירידות ועליות, ובינתיים בוני שמה לב שהצד השני מתפרק, בגלל מטייל שעבר דרכה וחזר לחיים, כדי לבנות חיים במיסטיק פולס. בוני מתמודדת עם העובדה שאם הצד השני ייהרס, היא תיהרס איתו. אחד מחבריו הטובים של דיימון, אנזו, מת, ורוצה לחזור לחיים. בפרק לפני האחרון לעונה, סטפן נרצח, וגם הוא צריך לחזור לחיים. בפרק האחרון, דיימון, אליינה, קרוליין ובוני מצאו דרך להחזיר את כולם, חוץ מבוני. הדרך היא, שהמון נוסעים, אשר הם אלו שיצרו את הקסם הזה בפעם הראשונה ימותו, מה שיאפשר לאחרים לעבור חזרה. דיימון ואליינה, שרק חזרו להיות ביחד, מתו איתם, והתכוננו לעבור חזרה דרך בוני. סטפן, אליינה, אנזו ואלריק שמת בסוף העונה השלישית, חוזרים, ודיימון לא מספיק לעבור. העונה מסיימת במותם של בוני ודיימון, שנעלמים לתוך אור לבן.

עונה 6[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה עלתה לשידור ב-2 באוקטובר 2014.

אליינה התקבלה ללימודי הרפואה. במקביל, היא לוקחת צמחים מכושפים והוזה את דיימון. היא מתמכרת אליהם, והורגת אנשים, מכיוון שהצמחים גורמים לצמאון. אליינה ביקשה מאלריק למחוק כול זיכרון שקשור לכך שאהבה את דיימון, וכעת היא חושבת שהוא רק אח של סטפן ומפלצת. בינתיים, דיימון ובוני תקועים בלופ של אותו היום, ה-10 במאי 1994. הם נמצאים במיסטיק פולס הישנה ומנסים לחזור בחזרה, שם הם פוגשים את קאי, שהרג את כול משפחתו של המכשפים באותו היום, ונשלח על ידי איגוד המכשפות, ללופ של אותו היום, בתור כלא. הוא אומנם לא מכשף, אך הוא יכול לקחת זמנית כוחות של מכשפים אחרים, והוא מנצל את דיימון ובוני כדי לצאת מה"גיהנום" שלו. באותו הזמן, קרוליין מנסה למצוא דרך להיכנס למיסטיק פולס, ולהחזיר לחיים את בוני ודיימון. סטפן מנסה לבנות לעצמו חיים חדשים. אחרי כמה זמן, כאשר בוני ודיימון רוצים לעשות את הטקס, הם מגלים שקאי לא יודע את הלחש כדי לצאת משם, ובוני מנסה להרוג אותו, כאשר היא ודיימון מנסים לעשות הטקס. בדיוק בסוף בקרב, קאי יורה על בוני חץ, ורב עם דיימון. לבסוף בוני שולחת את דיימון חזרה למיסטיק פולס, אך היא עצמה נשארת שם.

דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • אליינה גילברט / קת'רין פירס / אמרה (נינה דוברב): הגיבורה הראשית. אליינה היא נצר לשושלת פטרובה, צאצאית של אמרה ושל קת'רין. אמה הביולוגית, איזבל, ילדה אותה בגיל 16, ומסרה אותה לאימוץ לאחיו של ג'ון, אביה הביולוגי של אליינה. אליינה בעלת אופי נדיב ואכפתי, בניגוד לכפילתה קת'רין המלאה ברוע ובנקמה. בסוף העונה השלישית, אליינה עברה תאונה עם מאט, ושניהם נפלו עם רכבם לנהר. סטפן הספיק לבוא לפני ששניהם מתו, אך נאלץ להציל רק אחד מהם. בתחילה, הוא התכוון להציל את אליינה, אך היא לא נתנה לו להציל אותה וסימנה לו להציל את מאט במקומה. אליינה עצמה מתה, אך היה לה בגוף דם ערפדים, כך שחזרה לחיים כערפד. לאחר השינוי, אליינה לא ידעה את מי היא אוהבת, וניסתה לגלות את הרגשות האמיתיים שלה, עד שלבסוף החליטה שהיא בוחרת בדיימון.‏[1]
 • סטפן סאלבטור / סאילס / טום אייברי (פול ווסלי):‏[2] סטפן הוא ערפד טוב לב וחביב, וההפך הגמור מאחיו הגדול. בתחילת הסדרה מוצג סטפן כערפד צמחוני הניזון רק מחיות, אך זה מכיוון שבעבר היה "המרטש"; הוא היה שותה כל כך הרבה דם אדם, עד שהיה עורף את ראשם של קורבונותיו. סטפן לאורך כל הסדרה, אוהב את אליינה ולא מוכן לוותר עליה, אולם בעונה השלישית נאלץ לעזוב את מיסטיק פולס עם קלאוס, כחלק מעסקה שעשה כדי שקלאוס יציל את אחיו, וויתר על עצמאותו. הוא וקלאוס חוזרים בפרקים הראשונים של העונה השלישית לאחר שקלאוס גילה שאליינה לא מתה, ובשל כך השינויים לבני כלאיים לא עבדו. לאחר שחזרו, קלאוס מכבה לסטפן את המתג כתוצאה מכך שהוא ראה שסטפן לא מפסיק לחשוב על אליינה בעונה הרביעית שסטפן מצליח להחזיר לעצמו את האנושיות הם מנסים לחזור אחד לשני אך אליינה נקרעת בין הרגשות שלה לסטפן ודיימון שבסוף בוחרת בו.החבר הכי טוב של קרוליין ושל לקסי.
 • דיימון סאלבטור (איאן סומרהולדר): אחיו של סטפן, אשר בהתחלה נראה כחסר לב אך בהמשך מתגלה כטוב לב ורגיש. לאורך כל השנים הרגיש שאחיו יותר טוב מימנו. דיימון היה עם הרבה נשים במהלך הסדרה, אך תמיד אהב את אליינה, שבסוף בחרה בו. דיימון הרג את לקסי, חברתו הטובה של אחיו, שאחר כך נוקמת בו כרוח בסוף העונה החמישית הוא ובוני נתקעו בצד השני ונעלמו לתוך אור לבן.ברוב עונה 6 הוא ובוני חיים בתוך לופ של אותו יום ב-10 במאי 1994 במיסטיק פולס ומנסים לחזור לחיים.‏[3]
 • ג'רמי גילברט (סטיבן ר. מקווין): אחיה הצעיר של אליינה. נרצח על ידי סאילס וחזר לחיים לקראת סוף עונה 4 על ידי בוני, בת זוגתו שהקריבה את עצמה למענו. החבר הכי טוב של מאט וטיילר. היה גם בן זוגה של ויקי, אחות של מאט בעונה הראשונה.‏[4]
 • ג'נה סומרס (שרה קנינג): דודתם של ג'רמי ואלנה. נהרגה בסוף העונה השנייה, לאחר שנהפכה לערפדה.‏[5]
 • בוני בנט (קתרינה גרהאם): אחת החברות הכי טובות של אלנה, שהיא גם מכשפה, ובעונה 5 הופכת לעוגן לצד השני. בסוף העונה החמישית היא ודיימון נתקעו בצד השני ונעלמו לתוך אור לבן.האי ודיימון תקועים בלופ של אותו היום מאי ה-10 1994 במיסטיק פולס ומנסים לחזור בחזרה להווה.‏[6]
 • קרוליין פורבס (קנדיס אקולה): החברה של אליינה. אחרי שעברה תאונת דרכים וניצלה על ידי הדם של דיימון, קת'רין הרגה אותה ובעצם שינתה אותה לערפדה כדי להעביר מסר לסטפן ולדיימון. היא יודעת לשלוט בתיאבון שלה לדם ובהמשך הסדרה עוזרת גם לסטפן לשלוט בזה, והם מתקרבים זה לזה.‏[7]
 • מאט דונובן (זאק רוריג):‏[8] חבר ילדות של אליינה, וכן בן זוגה לשעבר. החבר הכי טוב של ג'רמי ושל טיילר.
 • טיילר לוקווד (מייקל טרבינו):‏[9] אדם זאב, יריב של ג'רמי, חבר טוב של מאט ובנו של ראש העיר של מיסטיק פולס. בהמשך החבר הכי טוב של מאט ושל ג'רמי.
 • ויקי דונובן (קיילה אוול):‏[10] אחותו הקטנה של מאט. החברה של טיילר, ולאחר מכן של ג'רמי ,נרקומנית. היא מתה בפרק 7 של העונה הראשונה, לאחר שהפכה לערפדה על ידי דיימון ונהרגה על ידי סטפן כאשר נעץ בליבה יתד כשהיא ניסתה לנשוך את אליינה במסיבת ליל כל הקדושים.
 • אלאריק זלצמן (מת'יו דייוויס):‏[11] מורה להיסטוריה, צייד ערפדים, וחבר של ג'נה הוא בא למיסטיק פולס כדי למצוא את דיימון ולראות לאן גופתה של אשתו נעלמה מכיוון שדיימון הרג אותה, אך לבסוף מתגלה שדיימון הפך אותה לערפדה והם נהפכים לחברים הכי טובים. בסוף העונה השלישית אלאריק מת , ובעונה הרביעית חוזר בתפקיד אורח לפרק 2. לאחר שחזר לתפקידי אורח קטנים בין עונות 4-5, הוכרז כי יחזור לככב כדמות קבועה בעונה השישית של הסדרה, שתתחיל בסתיו 2014.
 • ניקלאוס (ג'וזף מורגן): הצטרף לצוות השחקנים בעונה 3 (לאחר שהיה כוכב אורח בעונה 2), אחד הנבלים העיקריים של העונה השנייה, והנבל העיקרי של העונה השלישית. במהלך העונה הרביעית, קלאוס עובר לניו אורלינס לאחר שהוא מגלה שהיילי, אשת זאב וחברה טובה של טיילר, בהריון ממנו. פרק זה היה הפיילוט לסדרת הבת של יומני הערפד- "המקוריים". באמצע העונה השלישית, מגלים שקלאוס מאוהב בקרוליין.
 • דניאל גילאס - אחיו של ניקלאוס ממשפחת המקוריים, אלייז'ה מייקלסון אשר מאוהב בסתר בקת'רין פירס- כפילתה של אליינה.
 • נתנאל בוזוליק - משחק את קול מייקלסון, ערפד ממשפחת המקוריים. הופיע לראשונה בעונה 3 ומת בעונה 4. בסוף עונה ארבע, לאחר חזרתו של סאילס, גם הוא חוזר יחד איתו.
 • קלייר הולט - משחקת את רבקה מייקלסון, אחותם של ניקולאוס, אלייז'ה, קול ופין. ערפדה ממשפחת המקוריים. ניקלאוס אוהב אותה יותר מאת שאר אחיו.
 • אנה/אנבל- ערפדית,מכירה את דיימון וסטפן מהתקופה הישנה ,מנסה לפתוח את הקבר כדי להחזיר לחיים את אמא הערפדה שמתה בכנסיית פל,המקום בו דיימון וסטפן חשבו שקת'רין מתה בו, התאהבה בג'רמי עם הזמן.
 • אייבי- חברה של סטפן בתחילת עונה 6 ,מתה בגלל אנזו שגם הפך אותה לערפדהאחרי זה.

המקוריים[עריכת קוד מקור | עריכה]

"המקוריים" היא סדרת בת ליומני הערפד, אשר עלתה לשידור ב-3 באוקטובר 2013 עם עליית העונה החמישית של יומני הערפד. הסדרה מתמקדת במשפחת הערפדים המקוריים ובשובו של קלאוס לעיר מולדתו, ניו אורלינס. קלאוס חוזר לניו אורלינס ושם מגלה שהזאבה שאיתה קיים יחסי מין נכנסה להיריון ממנו. קלאוס אשר בהתחלה מתנגד לרעיון של לגדל את הילד, מבין שזה הילד הראשון שיהיה חצי זאב וחצי ערפד. בסופו של דבר קלאוס רוצה את התינוק כדי שיהיה לו ליורש העצר. אלייז׳ה ורבקה באים גם לניו אורלינס כדי לקיים את הבטחתם להיות תמיד ביחד.

הפקה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בתחילה, היה לקווין ויליאמסון עניין מועט בפיתוח הסדרה. למרות זאת, בעידוד מצד ג'ולי פלק, הוא החל לקרוא את הספרים והחל להתעניין בסיפור: "התחלתי להבין שזה סיפור על עיירה קטנה, על הבטן הרכה של העיירה ועל מה שמסתתר מתחת לפני השטח."‏[12] ויליאמסון הצהיר שסיפור העיירה יהיה המוקד העיקרי של הסדרה, ולא התיכון.‏[13]

ב-6 בפברואר 2009, ורייאטי הודיע כי רשת The CW נתנה אישור לפיילוט של "יומני הערפד" עם ויליאמסון וג'ולי פלק ככותבים הראשיים ומפיקים בפועל.‏[14] ב-19 במאי 2009, הסדרה הוזמנה רשמית לשידור לעונת 2009-2010. פרק הפיילוט צולם בונקובר, קולומביה הבריטית, אבל שאר הפרקים צולמו בקובינגטון, ג'ורג'יה (שמשמש כעיירה הבדיונית מיסטיק פולס, וירג'יניה) וישובים שונים ברחבי אטלנטה מטרופולין.‏[15]

רייטינג[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרק הפיילוט גרף את כמות הצופים הגדולה ביותר מאז 2006, השנה בה רשת הטלוויזיה The CW החלה לפעול.‏[16] ממוצע העונה הראשונה הוא 3.60 מיליון צופים.‏[17]

עונה משבצת שידור מספר פרקים עלייה לאוויר סוף הקרנה שנת השידורים צופים
(במליונים)
תאריך פרק בכורה
צופים (במליונים)
תאריך פרק סיום
צופים (במליונים)
1
יום חמישי, בשעה 20:00
22
10 בספטמבר 2009
4.91
13 במאי 2010
3.47 2009-2010 3.60
2 22
9 בספטמבר 2010
3.36
12 במאי 2011
2.86 2010-2011 3.17
3 22
15 בספטמבר 2011
3.10
10 במאי 2012
2.53 2011-2012 2.77

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 1. ^ Wieselman, Jarett (2010-04-04). "Nina Dobrev: Our season finale will drive fans crazy!", New York Post. אוחזר ב־ 2010-08-19. Archived from the original on 2012-09-05. 
 2. ^ "CW cast 'Paul Wesley'". The CW. Retrieved 2010-08-19.
 3. ^ Fradkin, Lori (2009-09-24). [httphe ://nymag.com/daily/entertainment/2009/09/the_vampire_diaries_ian_somerh.html The Vampire Diaries’ Ian Somerhalder on Being a Vampire and Returning to Lost]. New York Magazine. אוחזר ב־2010-08-19.
 4. ^ Bentley, Jean (2010-05-13). Exclusive Q&A with The Vampire Diaries' Sara Canning. Teen Vogue. אוחזר ב־2010-08-19.
 5. ^ Cohn, Alison S. (2010-01-28). 'Vampire Diaries' Star Steven R. McQueen Dishes On Dude-Bonding Roadtrips And Filming In Atlanta. MTV. אוחזר ב־2010-08-19.
 6. ^ "CW cast 'Katerina Graham'". The CW. Retrieved 2010-08-19.
 7. ^ Krentcil, Faran (2009-09-24). THE INSIDER: CANDICE ACCOLA. Nylon. אוחזר ב־2010-08-19.
 8. ^ "CW cast 'Zach Roerig'". The CW. Retrieved 2010-08-19.
 9. ^ "CW cast 'Michael Trevino'". The CW. Retrieved 2010-08-19.
 10. ^ "CW cast 'Kayla Ewell'". The CW. Retrieved 2010-08-19.
 11. ^ "CW cast 'Matt Davis'". The CW. Retrieved 2010-08-19.
 12. ^ שרה האגס, "יומני הערפד" - דם טרי לאוהבי ערפדים, באתר The Independent,‏ 5/2/2011
 13. ^ פרד טופל, ראיון עם קווין ויליאמסון, באתר Syfy,‏ 4/8/2009
 14. ^ מייקל שניידר, THE CW נותן אישור לפרק הפיילוט של "יומני הערפד, באתר וראייטי, 5 בפברואר 2009
 15. ^ גבריאל קואלי, 'Vampire Diaries' crew to film on square Thursday, Friday, באתר The Covington News,‏ 21 ביולי 2009
 16. ^ "'Vampire Diaries' star Nina Dobrev on Elena's look-alike dilemma and more", Los Angeles Times (2010-01-21). אוחזר ב־ 2010-02-08. 
 17. ^ Final 2009-10 Broadcast Primetime Show Average Viewership - TV Ratings, Nielsen Ratings, Television Show Ratings. TVbytheNumbers.com. אוחזר ב־2010-06-16.