ינקי מרגלית

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
ינקי מרגלית

ינקי (יעקב) מרגלית (נולד ב-18 בספטמבר 1962) הוא יזם, משקיע, נואם, כותב טורים ואיש הייטק ישראלי.

היה מייסד, יו"ר ומנכ"ל של חברת התוכנה "אלדין". כיום הוא מכהן כיו"ר SpaceIL, ארגון העוסק בטכנולוגיית חלל המתמודד על Google Lunar X PRIZE וכיו"ר SCREEMO‏[1] . הוא גם שותף בInnodo, קרן הון סיכון שמשקיעה בחברות סיד.

בשנים האחרונות מרגלית מרבה להרצות אודות טכנולוגיה, יזמות, חדשנות ואבולוציה. בנוסף לכך הוא עוסק בביוטכנולוגיה, אנרגיה מתחדשת וחקר החלל.

מרגלית סייע להקמתם ופיתוחם של ארגונים ללא כוונת רווח וישב במועצות המנהלים של כמה מהם. אלה כוללים את Idealist.org, לתת, חינוך לפסגות, Meet.mit.edu, ‏Adama.org.il ו-SpaceIL.

שנותיו הראשונות[עריכת קוד מקור | עריכה]

ינקי מרגלית גדל בבת ים. בהיותו בן 11, ינקי ואחיו המבוגר ממנו עודד אובחנו כילדים מחוננים והם הוזמנו להצטרף לקורסים לנוער שוחר מדע.

בנעוריו ינקי אהב מאוד לעסוק במחשבים. ב-1977, בהיותו בן 15, הוא בנה את המחשב הראשון שלו ביחד עם אחיו, עודד מרגלית.

קריירה[עריכת קוד מקור | עריכה]

אלאדין מערכות מידע[עריכת קוד מקור | עריכה]

Gnome-colors-edit-find-replace.svg יש לשכתב ערך זה. הסיבה לכך היא: ירידת שורות מוגזמת, וכתוב בעיקר על אלאדין ולא על ינקי.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.

ב-1985 ייסד מרגלית את חברת "אלדין מערכות מידע". בשנותיה הראשונות פיתחה החברה שני קווי מוצרים: ערכת אינטליגנציה מלאכותית (שחדלה מפיתוחה בהמשך) ומוצר חומרה שיועד למנוע העתקת תוכנה בלתי חוקית, דומה לניהול זכויות דיגיטלי. הוא גייס 10,000$ כהון התחלתי לחברה.

שני אחיו של ינקי מרגלית: דני מרגלית וגדי מרגלית הצטרפו לאלדין כמנהלי CTO וIT.

מוצר ניהול הזכויות הדיגיטלי הפך להצלחה וב-1993 הביא למכירות של 4 מיליון דולר. באותה שנה החברה הונפקה לראשונה בנאסד"ק וגייסה סכום של 7,900,000$.

ב-1996 אלאדין רכשה את חברה אבטחת המידע הגרמנית FAST וב-1998 אלאדין רכשה את חברת eSafe Technologies.

ב-2004 החברה נרשמה גם בבורסה לניירות ערך בתל אביב.

ב-2006 אלאדין רכשה את החברה הקליפורנית Preview Systems וב-2008 אלאדין רכשה את SafeWord.

ב-2008 היה הפדיון השנתי של החברה מעל 125 מיליון דולר.

באמצע 2008, Vector Capital ניסתה לרכוש את אלאדין. בתחילה Vector הציעה מחיר של $14.50 למניה, אולם מרגלית מייסדה של אלאדין סירב להצעה. בעלי המניות של אלאדין הסכימו למיזוג בפברואר 2009, במחיר של $11.50 למניה, במזומן. במרץ 2009, עם קרוב ל-150 מיליון דולר במכירות, רכשה חברת Vector Capital את אלאדין ומיזגה אותה באופן רשמי עם חברת SafeNet.

הרצאות[עריכת קוד מקור | עריכה]

ינקי מרגלית הוא מרצה פופולרי על יזמות, חדשנות, טכנולוגית וחקר העתיד ואחריות חברתית. הרצאתו הידועה ביותר היא: "מבט אחר על יזמות, חדשנות והצלחה".‏[2]

בין הרצאותיו:

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

מכּתביו

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]