ישיבת בני עקיבא גבעת שמואל

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
לוגו הישיבה
בניין בתי המדרש
בית המדרש הגדול

ישיבת בני עקיבא גבעת שמואל היא חטיבת ביניים וישיבה תיכונית בגבעת שמואל. בישיבה לומדים יותר מ-800 תלמידים והיא כוללת גם פנימייה (שעומדת להיסגר).

הישיבה נוסדה כחטיבת ביניים בשנת 1973 ונקראה המכינה המרכזית לישיבות בני עקיבא גבעת שמואל (כיתות ז'-ט'), ובשנת 1999 הורחבה מסגרת הלימודים של המוסד לתוכנית שש-שנתית והחלה לתפקד כישיבה תיכונית. טרם השינוי נחשבה ישיבת בני עקיבא כפר הרואה למשלימתה של חטיבת הביניים.

מייסדה של המכינה הוא יעקב לוינגר. ראש הישיבה המכהן הוא הרב שרגא פרוכטר. בראש התיכון עומד הרב יוסף שטווי .מנהל חטיבת הביניים הוא ספי וייל.

הישיבה כוללת שני בנייני כיתות, האחד לכיתות החטיבה והשני לכיתות התיכון, מדשאה, חנייה, בניין בתי מדרש (הכולל 3 בתי מדרש והגדול מבניהם שופץ ב-2014), בניין לימודי מדע (ששופץ והורחב ב-2012), חדר אוכל, פנימייה, בניין מיוחד למגורי המורים, אודיטוריום, שני מגרשי כדורסל, מגרש כדורגל ,שני מגרשי כדורעף ומתקני כושר.

הישיבה זכתה בפרס החינוך במקום הראשון מבין הישיבות התיכוניות בחמ"ד (חינוך ממלכתי דתי), דבר שהניב פירות והעלה את שמה של הישיבה בקרב תושבי הסביבה ובעקבות כך הישיבה נתפסה כישיבה בעלת שם טוב וציונים בין הטובים בארץ.

הפנימייה מיועדת לכיתות י"א-י"ב וכוללת בערך 50 תלמידים. הפנימייה כוללת מדריכי מחזורים, חונכים לימודיים, אם בית ואבי בית. בשנת 2014 הוחלט על ידי הצוות הניהולי של הישיבה, על סגירת הפנימייה ופעילותה תיפסק לגמרי עד לשנת 2016.

בשנה"ל ה'תשע"ב הוסיפה הישיבה כיתה ניסיונית המיועדת ללקויי למידה בשכבת כיתות ז'. לאחר שנתיים הוחלט להעביר את תלמידי הכיתה לכיתות הרגילות.

אך בשנת תשע"ה חזרו כיתות במיועדות ללקויי למידה בכיתות ז', והם ישתלבו ככל הנראה בכיתה י'.

ראש הישיבה הרב פרוכטר מקבל ילדים מכל העדות, למרות כל הסטיגמות והנתונים מהשנים שעברו. בכל כיתה בישיבה בממוצע יש לפחות 6 תלמידים תמנים.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]


Stub judaism.png ערך זה הוא קצרמר בנושא יהדות. אתם מוזמנים לתרום לוויקיפדיה ולהרחיב אותו.