כוח ג'י (סדרת אנימציה)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
(הופנה מהדף כח ג'י)
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
כוח ג'י
Battleplanets2.jpg
עטיפת מהדורת ה-DVD הראשונה של הסדרה
科学忍者隊ガッチャマン‏
(Gatchaman)
ז'אנר מדע בדיוני


אנימה
אורך פרק 25 דק'
במאי ג'יימסון בריוור וסאנדי פרנק
תסריטאי
סטודיו
רשת השידור סינדיקציה (ארצות הברית)
הערוץ הראשון (ישראל)
מדבבים בשפה העברית
תקופת שידור מקורית 1 בספטמבר 19781 באוגוסט 1985
מספר העונות 2
מספר הפרקים 85כוח ג'יאנגלית: Battle of the Planets) הייתה במקור סדרת אנימה יפנית בשם "Gatchaman" (ביפנית: 科学忍者隊ガッチャマン) אשר נוצרה ב-1972 ועברה התאמה מחדש לקהל המערבי ושודרה בגרסה מחודשת זו לראשונה בטלוויזיה בין השנים 1978 ל-1985. הסדרה שודרה בישראל בערוץ הראשון בתחילת שנות ה-80 של המאה ה-20.

סדרת האנימה המקורית נקראה "Gatchaman Science Ninja Team" והכילה 105 פרקים: הסדרה מגוללת את סיפורם של חברי צוות נינג'ות המדע, חמישה נערים שמנהלים מאבק נגד ארגון הטרור העולמי גלקטור (Galactor), שמבקש להשתלט על העולם על ידי שימוש ברובוטי מכה אימתניים לצורך השתלטות על משאבי כדור הארץ כמו אורניום, מתכות, כסף, סוכר ועוד. כלי הרכב העיקרי של צוות נינג'ות המדע הוא מטוס ה"God Phoenix", שמאחד בתוכו את כל כלי הרכב המשוכללים עליהם נוהגים חברי הצוות ובעזרתו הם נלחמים במפלצות המכה שנשלחות על ידי ארגון גלקטור לביצוע מזימותיו. מפקד הארגון בפועל הוא אדם מסתורי בעל אישיות מעורפלת מבחינה מינית בשם ברג קאטסה (Berg Katse), אך מאוחר יותר מתגלה כי הארגון נשלט בפועל על ידי ישות חייזרית בשם סוסאי X. חברי הצוות אומנו על ידי ד"ר קאזאבורו נאנבו (Kazaburu Nanbu), חבר בכיר בארגון הבדיוני ארגון המדע הבינלאומי (International Science Organization), שנותן להם הנחיות, משמש להם כמעין דמות אב ואדם היחידי שיודע את זהותם האמיתית.

חברי הצוות:

  • קן וואשיו (Ken Washio), המכונה "קן הנשר" או "G-1": מנהיג הצוות, טייס במקצועו ובעל מטוס אור קולי החונה בחלקו האחורי של מטוס ה-"God Phoenix", אחראי על גיבוש הטקטיקה של הצוות. אביו של קן היה טייס שנעלם לאחר ביצוע משימה עבור ד"ר נאנבו, וקן גדל תחת חסותו של נאנבו. מאוחר יותר נחשף כי אביו הוא למעשה הטייס "הדחף האדום" (Red Impulse), שמפעם לפעם מסייע להם במאבקם נגד גלקטור.
  • ג'ו אסקורה (Joe Asakura), המכונה "ג'ו הקונדור" או "G-2": סגנו של קן, צלף ומוחה לכלי נשק, נהג מרוצים מיומן ובעל מכונית מרוצים החונה בחרטום של מטוס ה-"God Phoenix". הוריו של ג'ו היו בעבר סוכני גלקטור שבהיותו ילד ביקשו לערוק לארגון המדע העולמי, ולכן חוסלו. ד"ר נאנבו זייף את מותו של ג'ו ולקח אותו תחת חסותו.
  • ג'ון (June), המכונה "ג'ון הברבור" או "G-3": יתומה ממוצא אמריקאי, מומחית הצוות לטכנולוגיה ולחומרי נפץ, מנהלת מזנון ובעלת אופנוע אותו היא חונה בכנפו השמאלית של מטוס ה-"God Phoenix".
  • ג'ינפיי (Jinpei), המכונה "ג'ינפיי הסנונית" או "G-4": ילד בערך בן עשר שהכיר את ג'ון בבית היתומים בו גדלה ונאסף ביחד איתה על ידי ד"ר נאנבו. מומחה להסתננות, בעל רכב שטח המסוגל לצלול מתחת למים וחונה בכנף הימנית של מטוס ה-"God Phoenix". חי ביחד עם ג'ון ומנהל איתה את המזנון שלה, מתייחס אליה כאל אחותו הגדולה וכאל משפחתו היחידה.
  • ריו נקאנישי (Ryu Nakanishi), המכונה "ריו הינשוף" או "G-5": מתפקד כטייס של מטוס ה-"God Phoenix" וחבר הצוות היחידי ללא כלי רכב משלו. כמו כן, ריו הוא חבר הצוות היחידי עם הורים: אביו הוא דייג שחי באזור כפרי ובנוסף יש לו אח צעיר בשם סייג'י. משמש כמנהל מזח להשכרת יאכטות.
משמאל לימין: ג'ייסון, מארק, קיופ, הנסיכה וטייני

העלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

כוח ג'י כולל חמישה חברי צוות - מארק, ג'ייסון, הנסיכה, קיופ וטייני. כוח ג'י מגן על כדור הארץ מספקטרה ואויבי חלל אחרים. ספינת האם של הצוות נקראת - 'הפיניקס'.

גרסאות נוספות[עריכת קוד מקור | עריכה]

בשנת 1985 רכשה חברת טרנר הזכויות לסדרה. בעקבות כך נערכה הסדרה מחדש, הפעם העריכה והדיבוב היו נאמנים יותר למקור היפני. בגלגול שלישי זה של הסדרה היא נקראה "ג'י פורס: מגיני החלל" (G-Force: Guardians of Space) וכללה 85 פרקים.

ביפן נוצרו עוד שתי סדרות המשך בשם "Gatchaman Fighter" אשר כללה 52 פרקים ו-"Gatchaman II" אשר כללה 48 פרקים.

בשנת 1996 רכש חיים סבן את הזכויות לסדרה וערך אותם מחדש ללא היכר תוך שהוא מוציא החוצה את רוב הקטעים האלימים ומשאיר 65 פרקים (מתוך 100). הסדרה שודרה באוסטרליה בלבד תחת השם "Eagle Riders" (רוכבי הנשרים).

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • "כוח ג'י", במסד הנתונים הקולנועיים IMDb (באנגלית)