כמעט מלאכים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-colors-edit-find-replace.svg יש לשכתב ערך זה. ייתכן שהערך מכיל טעויות, או שהניסוח וצורת הכתיבה שלו אינם מתאימים.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
כמעט מלאכים
כמעטמלאכים1.jpg
מצילומי העונה הרביעית של "כמעט מלאכים"
סוגה טלנובלה, מדע בדיוני, אופרת סבון, קומדיה דרמטית
יוצרים כריס מורנה, ניסן סבהט
כותבים ליאנדרו קלדרון
בימוי מריאנו דה מריה
שחקנים ניקולס ואסקס
אמיליה אטיאס
מריאנו טורה
חימנה בארון
מריאנה אספוסיטו
חואן פדרו לנסאני
גאסטון דלמהאו
אאוחניה סוארס
ניקולאס ריירה
אגוסטין סיירה
סטפנו דה גרגוריו
קנדלה וטראנו
פבלו מרטינס
רוסיו איגזרבל
מריה דל סרו
ארץ מקור ארגנטינה
שפות ספרדית
מספר עונות 4
הפקה
אורך פרק 45-50 דקות
שידור
רשת שידור Telefe
רשת שידור בישראל ערוץ הילדים, ערוץ ניקלודאון
תקופת שידור מקורית 17 במרץ 200729 בנובמבר 2010
קישורים חיצוניים
דף הסדרה ב-IMDb

כמעט מלאכיםספרדית: Casi ángeles) היא טלנובלה ארגנטינאית מצליחה לצעירים אשר מופקת ומשודרת ברחבי העולם מאז שנת 2007. הסדרה מופקת על ידי כריס מורנה עבור רשת הטלוויזיה הארגנטינאית Telefe. בישראל, העונה הראשונה של הסדרה שודרה בערוץ ניקלודאון והעונה השנייה, השלישית והרביעית בערוץ הילדים. בנוסף, החל מאמצע שנת 2008, משדר ערוץ 2 שידורים חוזרים של העונה הראשונה של "כמעט מלאכים". בסדרה מופיעים מספר אלמנטים של מדע בדיוני, כגון: "נסיעה בזמן לעתיד" ו"שאיבה אל מימד אחר". במסגרת הסדרה הוקמה להקה בשם "teen angels" ובה משתתפים לאלי אספוסיטו , אאוחניה סוארס , פיטר לנזיאני , גאסטון דלמאו וניקולס ריירה.ללהקה יצאו 4 דיסקים עם שירים שונים ומגוונים והיו להם הופעות בהמון ארצות כמו ספרד ישראל ארגנטינה איטליה פרו ועוד... לאחר סיום הסדרה צינה סוארץ החליטה לעזוב את הלהקה ובמקומה נכנסה שחקנית אחרת בשם רוצ׳י איגזרבל.בשנת 2012 הלהקה התפרקה וכל אחד מהשחקנים פנה לדרכו (לאלי אספוסיטו המשיכה להיות שחקנית ודוגמנית וכיום היא גם זמרת בקריירת סולו , פיטר לנזיאני ניקולס ריירה ורוצי איגזרבל נשארו בתחום המשחק , גאסטון דלמאו טס לניו יורק כדי ללמוד וצינה סוארץ ילדה בת שיחקה בסדרה אחת והמשיכה לדגמן.

בשנת 2013 יצא ללהקה סרט בשם Teen Angeles- el adios.

העלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה הראשונה[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה הראשונה מספרת על אישה צעירה בשם סיילו מחיקו (במהלך העונה תגלה ששמה האמיתי הוא אנחלס אינצ'אוסטי) סיילו נמצאה נטושה ביער בגיל עשר, על ידי זוג זקנים שגידלו אותה בקרקס, בו היא עובדת. היא מגיעה לאחוזה של קרן למען ילדים יתומים הנקראת ".B.B", אותה מנהל ברטולומה בדוז'ה אגווארו. סיילו עובדת שם כמשרתת, ולא זוכרת את עברה עקב אמנזיה. למעשה, ברטולומה הוא זה שנטש את סיילו כשהייתה בת עשר, עם העוזרת שלו חוסטינה מררדה גרסיה.

ברטולומה מנצל את הילדים באחוזה ומכריח אותם לגנוב בשבילו כסף ולבנות לו בובות מזויפות. מטרתו העיקרית היא לקבל את הירושה של דודתו, אמליה אינצ'אוסטי, בעלת האחוזה וסבתה של סיילו. כדי לקבל את הירושה הוא היה צריך לפתוח את הקרן לילדים יתומים, וכן עליו לחתן את אחותו מלווינה. ברטולומה מנסה לחתן אותה עם ניקולס באוור, ארכאולוג שמחפש עם אימו ברטה ובנו כריסטובל אי הנקרא "אאודמון" - אי הילדים המאושרים. ניקולס יוצא עם מלווינה, אך מתאהב במשרתת סיילו.

סיילו עוקבת אחרי חוסטינה ומגלה שהיא מסתירה שם ילדה בשם לוס שחיה במרתף, במהלך העונה מתגלה שהיא אחותה של סיילו) - חוסטינה הגנה על לוס (אור) כדי שברטולומה לא יהרוג אותה, חוסטינה משקרת לסיילו ומספרת שהיא מגנה על לוס מפני חוטפי ילדים, אך בהמשך מגלה סיילו את האמת ושלוס היא אחותה.

אויבו של ניקולס, מרכוס איברלוסיאה, מתקרב אליו ומתחזה לאדם בשם ג'יימס ג'ונס. הוא מחזר אחרי סיילו, וזאת כדי לרגל אחרי ניקולס באוור ולפגוע בו. בהמשך נחשפת תרמיתו, אך הוא מתוודה בפני סיילו שבאמת התאהב בה; סיילו דוחה את אהבתו בשל כוונותיו לפגוע באהובה ניקולס.

מרכוס מגלה שכריסטובל (בנו של ניקולס) הוא בעצם בנו, ונאבק לזכות במשמורת עליו בשיתוף עם אמו של כריסטובל, קרלה. אחרי המשפט שבו משתתפים ניקולס, מלווינה, סיילו, הילדים, וכריסטובל עצמו - זוכה אמו קרלה במשמורת. קרלה מבינה שהיחסים בינה לבין כריסטובל לא ישתפרו אם היא לא תיתן לו לראות את ניקולס, ומשיבה אל ניקולס את המשמורת על כריסטובל.

בהמשך נוצר ריב בין ניקולס למרכוס, בו מתגלה לניקולס ששניהם אחים למחצה בעלי אב משותף; מרכוס מספר לו שאביהם נטש אותו, ולכן הוא נשבע לנקום בהם כדי שיסבלו כפי שהוא סבל בילדותו.

(166 פרקים)

העונה השנייה[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה השנייה עוסקת בחזרתה של סיילו מממד אחר (אאודמון). היא חוזרת שוב בתור מלאכית האאודמון, שלושה חודשים לאחר שנעלמה. היא חוזרת עם פגיעה בזיכרון ועם משימה שהיא לא זוכרת. היא מקבלת שתי משימות: 1. לעקוב אחרי השפן הלבן; 2. אין זמן. בהמשך מתברר שהמשימה שלא זכרה היא לגרום לכולם להיות מאושרים.

סיילו מתאהבת בסלבדור (ניקולס פאולס), ומכיוון שהיא לא זוכרת את שמה, הוא נותן לה את השם לינדה ברברה. סלבדור הוא חברו הטוב של ניקולס, אך סיילו לא יודעת זאת. היא מגיעה לאחוזה ומתקבלת בשמחה על ידי הילדים ועל ידי ניקולס, שחיפש אותה זמן רב ואף קיבל ממנה סימנים. הם מנסים להזכיר לה את עברה, ובהדרגה היא נזכרת באהבתה לניקולס (בעקבות נשיקה ביניהם, ובעקבות תמונה שראתה), בילדים ובעברה. אבל היא לא יכולה להיות עם ניקולס כי היא לא רוצה לפגוע בסלבדור, שחלה בתקופה זו. בנוסף נקלעת סיילו למשולש אהבה עם ניקולס ומלווינה, שילדה את בתם המשותפת אספרנסה.

בעקבות המשימה של סיילו, שבהמשך מתברר שהיא משימתם של החברים - משחרר אאודמון ספר בעל שבעה מנעולים. לכל אחד מחברי הטין-אנג'לס יש מפתח לאחד המנעולים. המפתח מופיע בדרך מסתורית אצל כל שומר לאחר שהצליח לפתור בעיה חשובה אחת בחייו. השומרים הם טין אנג'לס, זקה וסלבדור. טצ,ו קיבל את המפתח שלו ראשון,לאחר שפתר את קשייו עם משפחתו ואביו: חסמין קיבלה את המפתח שנייה, לאחר שגילתה מי רצח את הוריה וגרמה למעצרו; טיאגו מצא את המפתח שלו שלישי (בתוך ארטיק) לאחר שגילה את האמת על אימו ופתר את בעייתו; רמה קיבל את המפתח לאחר שהחזיר לשופטת ״בהמת הפופ״ תליון שגנב ממנה בעבר; זקה קיבל מפתח לאחר שחזר מברזיל וגילה מיהם הוריו הביולוגיים; מר קיבלה מפתח לאחר שהשלימה עם טפי; וסלבדור קיבל אחרון את המפתח, לאחר שהצליח להרוג את חואן קרוס.

בעונה השנייה מתוארים גם עלילותיהם של מספר זוגות, שחוו אהבות ופרידות. בסיום נותרו הזוגות מר וטיאגו, חסמין וטצ'ו, ולריה ורמה, מלודי וסיימון, טפי ולוקה, נצ'ו וקרידד.

בפרק האחרון סיילו וניקולס מתחתנים. הם אומרים לילדים שבדיוק בשעה 21:07 הם צריכים לפתוח את הספר עם שבעת המנעולים ליד המזרקה. כשהם עומדים לפתוח את הספר (בארגנטינה שודר הקטע בשעה 21:07), מתרחשת רעידת אדמה והמזרקה נפתחת. כולם פותחים את הספר וטיאגו שם את הספר בתוך המזרקה. כולם אוחזים ידיים ועומדים במעגל מסביב למזרקה, ולפתע כולם נעלמים לתוך המזרקה.

לאחר מכן הכל חוזר לקדמותו, וסיילו מרמזת על כך שידעה כי ייעלמו, ואומרת: "כל מה שנותר לי לאחל לכם פה הוא נסיעה טובה... אז ילדים - נסיעה טובה".

(160 פרקים)

העונה השלישית[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה השלישית החלה בארגנטינה ב-20 באפריל 2009 ובישראל ב-1 בספטמבר 2009.

הפרק הראשון ממשיך מפרק הסיום של העונה השנייה, בו נפתח הספר בעל שבעת המנעולים. הספר הוא למעשה מפתח מאאודמון לעתיד; הספר מתחבר לשער החיצוני של אאודמון, שהוא למעשה השעון של עליית הגג בבית, ואילו המזרקה שימשה כשער כניסה אל העתיד. כל החברים נשאבים לעתיד ויוצאים למסע, כל אחד בדרכו. הם פוגשים את פס באוור, בתם של סיילו וניקולס, נערה צעירה וקופצנית הדומה לסיילו. בנוסף הם פוגשים את אספרנסה באוור, בתם של מלווינה וניקולס, נערה הדומה לאמה בדרך החשיבה ולאביה בהתנהגות. הנערות מסייעות לילדים לגלות את משימתם - עליהם לשנות את העתיד כדי שהעבר שלהם בשנת 2009 יהיה טוב יותר.

הם מתחילים ללמוד בבית ספר חדש, שנקרא מנדליי - מהמילה מנדלה (במקום המזרקה ניצבת מנדלה וסמל בית הספר גם הוא מנדלה), ומתמודדים כל אחד בדרכו עם מצבי קנאה, אהבה, אחווה ועוד.

במהלך העונה נפרדים כל הזוגות מהעונות הקודמות. מתרחשים אירועים שונים, בהם מותה של קרידד לאחר שרוחו של חואן קרוס משתכנת בגופה; רמה מתעוור; לבר של הטין-אנג'לס יש בעלים חדשים; וחסמין בהריון ולא יודעת מי האב (לבסוף מתגלה שהיא לא באמת בהריון) והריגתה של פס על ידי קמילו עקב ההשפעה של חואן קרוס. מוקדשת תשומת לב לנושא איכות הסביבה.

במהלך העונה מצטרף שחקן חדש, סבסטיאן, אחיה של פס בעבר. סיילו וניקו מאמצים אותו. לסבסטיאן יש כוחות מיוחדים ובאמצעותם הוא מרפא את רמה מעיוורונו. סבסטיאן השובב מבצע מספר תעלולים, למשל הוא נועל את מר וטיאגו במקלחת ומעלה את הטמפרטורה ובכך מאלץ אותם להתפשט מרוב חום וגורם לאי נעימות ביניהם, כי לשניהם יש בני זוג (פדרו ולונה).

במהלך העונה על גיבורינו למנוע את מותה של פס, מפני שביום שבו פס תמות חואן קרוס יצליח לחזור לאאודמון ואז לא ישאר דבר. בעונה זו יובס חואן קרוס סופית וקבוצת רעים חדשה תחשף.

{140}

העונה הרביעית[עריכת קוד מקור | עריכה]

לקראת אמצע 2009 הודיעה המפיקה והיוצרת של הסדרה, כריס מורנה, כי בינואר 2010 יחלו הצילומים לעונה הרביעית של הסדרה. אך מאוחר יותר החליטה ההפקה לדחות את תחילת העונה הרביעית לאפריל. העונה הרביעית עלתה לשידור בישראל ב1.9.10 בערוץ הילדים. העונה הרביעית מתרחשת כמה חודשים אחרי הפיצוץ בסוף העונה השלישית . בתחילת העונה הרביעית אנחנו מגלים שראש קברניט השרים, מחקה לכמה מהילדים את הזיכרון, השתילה להם זיכרונות אחרים . אנחנו מגלים ששתי הלהקות של העונה השנייה והשלישית התפרקו לחלוטין ונוצרו 2 קבוצות חדשות, "עידן חדש" ו"ההתנגדות" . ב"עידן חדש" נמצאים מר, חסמין, ליאון, אספרנסה , רמה , תיאו ונצ'ו שנתפסו בפיצוצים ועברו את השתלת הזיכרונות . בקבוצת "ההתנגדות" נמצאים הילדים שלא עברו את השתלת הזיכרנות : טיאגו, ט'צו, מלודי, טפי, לוקה, ולה, סימון וג'וני, תלמיד מנדליי לשעבר שלא נתפסו בפיצוצים. במהלך העונה, קבוצת המתנגדים תלחם נגד "עידן חדש" ותנסה להתקרב אליהם בשביל להזכיר להם את הזיכרונות שנמחקו. במהלך העונה סימון ואחריו ולריה יעברו לקבוצת "העידן החדש" ויאבדו גם הם את הזיכרונות בסוף כולם נזכרים מי הם, ופס מגלה למר וטיאגו שמר בהריון. העונה מסעירה ומלאה בגילויים חדשים על עתיד הילדים. לקראת סוף העונה מתבהרת לנו התמונה ולשאלות רבות כמו 'מי הוא המורה?' או 'מיהו ג'יי?' ניתנות תשובות. העונה קרובה מאוד לגאונית ואיכות הצילום בה מעולה. לאורך כל אחד מהפרקים מדברים החברים על תובנות לחיים ושאלות כמו 'האם להפסיד זה לנצח?' כמו כן בעונה זו הושם דגש רב על שם הפרק והתקשרותו לתוכן כל הפרק.

הדמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

שם דמות שם שחקן עונה
סיילו מחיקו/אנחלס אינצ'אוסטי/פס באוור Cielo Magico /Ángeles Inchausti/Paz Bauer אמיליה אטיאס 1-4
ניקולאס באוור Nicolas Bauer ניקולס ואסקס 1,2
קמילו אסטרז'ה Camilo Estrella/ חואן קרוס יורק Juan Cruz York' מריאנו טורה 3
אספרנסה (הופ) באוור Esperanza "Hope" Bauer חימנה בארון 3,4
חוסטינה מררדה גרסיה Justina Merarda García חוליה קלבו 1-4
פליסיטס גרסיה Felicitas García חוליה קלבו 1-3
סנטיאגו (טיאגו) בדוז'ה אגווארו Thiago Bedoya Agüero חואן פדרו לנסאני 1-4
מריאנלה טלריקו רינלדי/מריאנלה מולינה פראדו רוחו Marianella Talarico Rinaldi מריאנה אספוסיטו 1-4
לאון בניטז' (ז'קה) León "Lleca" Benitez סטפנו דה גרגריו 1-4
מלודי פס Melody Paz מריה דל סרו 2-4
ולריה גוטיירס Valeria Gutierrez רוסיו איגזבל 2-4
אסטפניה (טפי) אלורדי Estefania "Tefi" Elordi Rinaldi קנדלה וטראנו 1-4
סימון רודריגס(ברונו) ארצ'בלטה/מר ג'יי Simón Rodriguez(bruno) Arechavaleta/Sr. Jay פבלו מרטינס 2-4
איגנסיו- נצ'ו פרס אלסמנדי Ignacio "Nacho" Perez Alzamendi אגוסטין סיירה 1-4
רמירו אורדונייס Ramiro "Rama" Ordoñez גאסטון דלמהאו 1-4
חואן (טצ'ו) מוראלס Juan "Tacho" Morales ניקולאס ריירה 1-4
חסמין רומרו Jazmín Romero אאוחניה סוארס 1-4

מלווינה בדוז'ה אגווארו//חימנה אקרדו||jìmènà ácárdò

פסקול הסדרה[עריכת קוד מקור | עריכה]

במקביל לשידור הסדרה יצאו לשווקים שלושה תקליטורים המכילים את הפסקולים של שלוש עונות הסדרה.

בסדרה מופיעה להקה בשם טין אנג'לס אשר חבריה הם אמיליה אטיאס (בעונה הראשונה), מריאנה אספוסיטו, גסטון דלמהאו, אאוחניה סוארס (עזבה עם סוף שידורי העונה הרביעית), ניקולאס ריירה, חואן פדרו לנסאני ורוסיו איגזבל (מחליפה את אאחוניה סוארס לאחר עזיבתה).

דיסקוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – טין אנג'לס
מס' שם עונה שנת יציאה מס' שירים
1 TeenAngels 2007 1 2007 16
2 TeenAngels 2008 2 2008 13
3 Casi Angeles En El Gran Rex 2 (מופע) 2008 15
4 TeenAngels 2009 3 2009 14
5 Casi Angeles En El Gran Rex 3 (מופע) 2009 24 + בונוס
6 TeenAngels 2010 4 2010