לעוף על המיליון

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
לעוף על המיליון
La1 ~1.JPG
סוגה שעשועון טלוויזיה, קומדיה
חברת הפקה יולי אוגוסט הפקות
מנחים ירון ברובינסקי
פרסים עד מיליון ש"ח
ארץ מקור Flag of Israel.svg  ישראל
שפות עברית
מספר עונות 3
מספר פרקים 25 (עד כה)
הפקה
אתר צילומים אולפני הרצליה
אורך פרק 45 דקות
שידור
פורמט (תמונה) 4:3
תקופת שידור מקורית 20 בדצמבר 2010 – יוני 2013
קישורים חיצוניים
http://million.nana10.co.il

לעוף על המיליון הינו שעשועון טלוויזיה ישראלי המשודר בערוץ 10 בהנחייתו של ירון ברובינסקי. פורמט התוכנית פותח במיוחד עבור ערוץ 10 על ידי חברת יולי אוגוסט הפקות.הפקת השעשעון בוטלה בסוף נובמבר 2011 ושידור התוכניות הנוספות שצולמו נגנזו בשל הקשיים הכלכלים של ערוץ 10. לאחר שהוסר האיום על הערוץ, התוכניות הגנוזות שודרו כרגיל החל מינואר 2012.
התוכנית נמכרה להפקה בספרד, שם זכתה להצלחה בערוץ בו משודרת.וגם לרשת NBC האמריקאית ו-Sat.1 הגרמנית.

וכן נמכרה לסין, הונג קונג, הונגריה, ברזיל וטורקיה.

באוקטובר 2012 עלתה העונה השלישית של השעשועון בערוץ 10.

מטרת המשחק[עריכת קוד מקור | עריכה]

בכל סיבוב ישנו מתמודד ראשי המתמודד מול עשרה מתמודדים אחרים על שאלות טריוויה. מטרת המתמודד הראשי לנצח במשחק ראש בראש כמה שיותר מתמודדים מתוך העשרה שמולו. במידה והצליח להעיף (תרתי משמע) את כל העשרה, זוכה המתמודד הראשי במיליון ש"ח.

שיטת המשחק[עריכת קוד מקור | עריכה]

ההתמודדות במשחק היא בשיטת "ראש בראש". בכל סיבוב בוחר המתמודד הראשי מתמודד אחד מתוך העשרה עמו הוא מתחרה באותו סיבוב, כאשר לכל מתמודד מוקצבות עשרים שניות על מנת לענות תשובה נכונה. המתמודד הראשון אשר לא ענה נכונה על השאלה עף דרך החור ברצפה עליו הוא עומד.

לכל אחד מעשרת המתמודדים ישנו מטבע עם סכום כסף הנע בין שקל חדש אחד ועד 50,000 ש"ח. במידה והמתמודד הצליח לנצח את המתמודד הראשי, הוא זוכה בסכום הכסף המופיע על המטבע שלו. במידה והמתמודד הראשי מנצח את הסיבוב, הסכום אשר מופיע על המטבע מתווסף לקופה שלו.

למתמודד הראשי יש אפשרות להשתמש פעם אחת בעזרה הקרויה "העברת שאלה". כלומר, במידה ולא ידע תשובה לשאלה מסוימת הוא יכול להעביר את השאלה למתמודד שמולו. לאחר שהצליח להדיח שלושה מתמודדים מתוך העשרה, מקבל המתמודד הראשי במשחק זכות העברת שאלה פעם נוספת.

במידה והצליח לגבור על המתמודדים שמולו, החל מהמתמודד השלישי, החמישי וכל אחד שאחריו יכול המתמודד לפרוש עם הכסף שצבר במהלך המשחק.

החל מהעונה השנייה, מוכפל הסכום שעל המטבעות לאחר הסיבוב החמישי.

סבב מהיר[עריכת קוד מקור | עריכה]

בתום 2 סיבובים המתמודדים שנשארו מהסיבוב השני מתמודדים ביניהם על שאלות טריוויה. לכל שאלה מוקצות 10 שניות למענֶה. כל תשובה נכונה מוסיפה לקופה המצטברת 500 ש"ח. המתמודד האחרון ששורד את סבב השאלות זוכה בסכום שהצטבר בסיבוב זה.

תוכניות ספיישל[עריכת קוד מקור | עריכה]

עונה ראשונה[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • ספיישל "היפה והחנון" בהשתתפות כוכבי העונה השנייה של התוכנית.

עונה שנייה[עריכת קוד מקור | עריכה]

מכירת הפורמט[עריכת קוד מקור | עריכה]

פורמט התוכנית "לעוף על המיליון" נמכר לרשת NBC האמריקאית עוד לפני שידור התוכנית בישראל. חברת אנדמול גרמניה רכשה את הפורמט לשידור ברשת פרו זיבן (ערוץ 7 בגרמניה), רשת הטלוויזיה המסחרית הגדולה בגרמניה, הנמצאת בבעלותו של איש העסקים הישראלי לשעבר, חיים סבן, ואף צילמה את הפיילוט לתוכנית הגרמנית באתר הצילומים בישראל. ביולי 2011 שודרה בערוץ 3 הספרדי התוכנית הראשונה של השעשועון בגרסה הספרדית וזכתה לרייטינג גבוה. באפריל 2012 התוכנית עלתה בברזיל בערוץ Band. באוקטובר 2013 התוכנית עלתה בארצות ערב בערוץ MBC1 ושודרה עד ינואר 2014.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הקודם:
2011 - מונית הכסף
פרס האקדמיה לטלוויזיה - תוכנית שעשועון
2012 - לעוף על המיליון
הבא:
2013 - טרם נקבע