מאכלי ים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
דוכן מאכלי ים בטייוואן

מאכלי ים הם מגוון של בעלי חיים וצמחים למאכל אדם, אשר נשלו מן הים או גודלו בבריכות מיוחדות לכך.

מאכלי הים מתחלקים לשלוש קבוצות: דגים, פירות ים ואצות ים. יונקי ים, כגון לווייתנים, דולפינים, אריות ים וכלבי ים וכדומה, אינם חוקיים כיום לציד ולמאכל בישראל כמו ברוב חלקי העולם.

דגים[עריכת קוד מקור | עריכה]

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – דגי מאכל

ישנו מגוון רחב מאוד של דגים שדייגי העולם שולים מן הים. חלקם ניתן לאכול בשלמותם (לאחר שנוקו מאיברים פנימיים ומעצמות חיצוניות שעלולות לפצוע), חלקם נמכרים ונאכלים בתור פילה (לאחר שהוצאה מהם גם האידרה - השלד הפנימי) וחלקם נאכלים בפריסות מיוחדות.

דגים פופולריים בישראל הם:

פירות ים[עריכת קוד מקור | עריכה]

פירות ים הם בעלי חיים (שאינם דגים) הגדלים במים (בעיקר בים, אך גם במים מתוקים), ומשמשים למאכל אדם. מכיוון שפירות ים אינם כשרים למאכל לפי ההלכה היהודית, תפוצתם בבתי אב בישראל נמוכה יחסית.

פירות ים נפוצים כוללים:

אצות הים[עריכת קוד מקור | עריכה]

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – אצות

מזון נוסף שניתן לשלות מן הים הוא "אצות הים", אשר לרוב משמשות כתיבול או תוספת לארוחה, מאכל שבו משתמשים באצות ים, הוא הסושי היפני.

בריאות[עריכת קוד מקור | עריכה]

מאכלי ים ובעיקר דגים מסוימים, כגון טונה, מקרל ועוד.. מכילים ריכוז גבוה של כספית. משרד הבריאות אינו ממליץ על אכילת מאכלי ים לנשים בהיריון וה-FDA אינו ממליץ על אכילת יותר משני מאכלי ים בשבוע. ב-2012 התפרסם מחקר של איגוד רופאי ילדים אמריקני הממליץ להגביל מתן שימורי טונה לילדים לפעמיים בחודש מפאת הכמות הגדולה של הכספית שנמצאת בשימורים‏[1]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ ד"ר איתי גל, הנחיות חדשות לילדים: טונה – רק פעמיים בחודש, באתר ynet‏, 23 בספטמבר 2012