מוריס טילט

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
מוריס טילט
Maurice Tillet.png

מוריס טילט, 1940
שם במה המלאך הצרפתי
כינוי מפלץ הזירה
גובה 1.70 מטר
מקום לידה הרי אורל שברוסיה
תאריך לידה 23 באוקטובר 1903
תאריך פטירה 4 בספטמבר 1954 (בגיל 50)
ליגות בהן התאבק AWA
תרגילי סיום חיבוק הדוב

מוריס טילטצרפתית: Maurice Tillet) ‏ (23 באוקטובר 1903 - 4 בספטמבר 1954) היה מתאבק מקצועני בשנים המוקדמות של ההאבקות הבידורית.

טילט נולד ברוסיה להורים צרפתים ולמד לדבר ב-14 שפות שונות. הוא גם היה משורר וקיווה להיכנס לעסקי המשחק. טילט זכה באליפות העולם של ה-AWA. אחד המהלכים המוכרים שלו היה "חיבוק הדוב".

בשנות העשרים לחייו פיתח טילט מחלה בשם אקרומגליה, מחלה נדירה שבה עצמות כפות הידיים, כפות הרגליים והגולגולת ממשיכות לגדול באופן לא פרופורציונלי. במהרה כל גופו השתנה כתוצאה מהמחלה, מה שגרם לכאב נורא לטילט שהחל להקרא בשמות גנאי, והוכרח לעזוב את עיירתו שאהב כל כך.

כשהוא החל לחפש זהות חדשה, טילט ברח לאמריקה ששם התפרנס מהופעתו והחל להיות מתאבק מקצועי, וכונה " The French Angel " (בתרגום חופשי "המלאך הצרפתי"). דמותו הייתה הצלחה מיידית. שיא הקריירה שלו היה ב-1 באוגוסט 1944 כאשר ניצח את סטיב "המוחץ" קייזי על חגורת האליפות של ה-AWA.

במהרה טילט הפך למבודד, למרות שהיו מספר אנשים שהצליחו להתחבר איתו, ביניהם איש העסקים פטריק קלי.

טילט נפטר ממחלת לב בשנת 1954 בגיל 51.

בובי מנגין, שהיה אלוף האבקות שאל את טילט על ערש דווי אם יוכל לעשות מסיכות מפניו. טילט הסכים ובובי הכין שלוש מסכות. אחת מהן ניתנה לאדם שתרם שנים לאחר מכן את המסיכה למוזיאון יורק ברבל, השנייה הייתה תלויה במשרדו של פטריק קלי והשלישית נתרמה למוזיאון האבקות באיווה.