מישל בקמן

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
מישל בקמן

מישל בקמן (אנגלית: Michele Marie Bachmann; נולדה ב-6 באפריל 1956) היא נציגה בבית הנבחרים של ארצות הברית מטעם המחוז השישי של מדינת מינסוטה מטעם המפלגה הרפובליקנית, ומכהנת מאז 2007. היא נחשבת לאחת מהנציגות המרכזיות של תנועת מסיבת התה בארצות הברית.

אודות[עריכת קוד מקור | עריכה]

בקמן נולדה בעיר ווטרלו שבמדינת איווה למשפחה לותרנית ממוצא נורבגי. לאחר גירושי הוריה, היא גדלה אצל אמה בעיירה אנוקה שבמדינת מינסוטה. היא סיימה תואר ראשון בוינונה סטייט יוניברסיטי (Winona State University). לאחר מכן למדה משפטים באוניברסיטת אורל רוברטס (Oral Roberts University) המזוהה עם הזרם האוונגליסטי וקבלה תואר (JD) בשנת 1986. היא קבלה תואר שני עם התמחות בדיני מסים (LL.M) מקולג' ויליאם ומרי (College of William & Mary). בין השנים 1988 ל-1993 שימשה כתובעת של מס הכנסה בבית המשפט הפדרלי לענייני מיסים בסיינט פול במינסוטה.

היא נשואה למרכוס בקמן, פסיכולוג קליני ובעל מרפאה. בשנת 1983 נולד בנה הראשון, לוקאס. בנוסף היא אם להאריסון, אליזה, קארוליין וסופיה. היא אימצה כמשפחת אומנה כ-23 נערות במהלך השנים.

בקמן נולדה במשפחה התומכת במפלגה הדמוקרטית, אך הפכה לרפובליקאית במהלך לימודיה. לדבריה, מה שהשפיע עליה היו התיאורים הנלעגים של ג'ורג' וושינגטון בספר "בר" של גור וידאל[1]. היא החלה להיות פעילה בתנועה נגד הפלות וערכה תפילות מחוץ לקליניקות המבצעות הפלה.

בשנת 2001 נבחרה לסנאט של מדינת מינסוטה מטעם הרפובליקנים ושימשה בתפקיד עד לשנת 2007. בנובמבר 2006 נבחרה כנציגה בבית הנבחרים של ארצות הברית מטעם המחוז השישי של מדינת מינסוטה, הכולל את פרבריה הצפוניים והמזרחיים של מיניאפוליס-סיינט-פול, מטעם המפלגה הרפובליקנית. היא נבחרה שוב ב-2008 וב-2010.

ביולי 2010 הקימה את שדולת מפלגת התה בקונגרס (Congressional caucus) אליה הצטרפו עשרות חברי קונגרס, כולם מהמפלגה הרפובליקנית.

ב-13 ביוני 2011 הכריזה בקמן על מועמדותה בבחירות המקדימות לנשיאות ארצות הברית במפלגה הרפובליקנית 2012. בקמן הייתה מהמועמדים הבולטים במירוץ, ובחודשים יולי – אוגוסט אף דורגה במקום השני בסקרים. אך בזמן שחלף מאז ועד התחלת הבחירות התקשתה בקמן לשמור על מעמדה, ושיעורי התמיכה בה פחתו. באסיפות הבחירה באיווה שהתקיימו ב-4 בינואר 2012 הגיעה בקמן למקום השישי עם חמישה אחוזים בלבד מהקולות. בשל התוצאות הודיעה בקמן באותו יום על פרישתה מהמירוץ.

ב-29 במאי 2013 הודיעה כי לא תתמודד שוב בבחירות 2014 על מקומה בקונגרס.

עמדות[עריכת קוד מקור | עריכה]

בקמן תומכת בלימוד האמונה הבריאתנית של תכנון תבוני בשיעורי מדע בבית ספר ציבוריים. בשנת 2003 אמרה בראיון לרדיו כי תאוריית האבולוציה מעולם לא הוכחה. בשנת 2006 אמרה במהלך כי "ישנה מחלוקת בקרב מדענים האם האבולוציה היא עובדה או לא... ישנם מאות ומאות של מדענים, מהם רבים המחזיקים בפרסי הנובל, המאמינים בתכנון תבוני".

היא נחשבת לתומכת בישראל והתנדבה בקיבוץ בארי לאחר סיום לימודי התיכון‏[2] בשנת 2010 אמרה בכנס של קואליצית היהודים הרפובליקנים כי מתוך אמונתה הנוצרית החזקה, היא מאמינה כי אם ארצות הברית תדחה עזרה לישראל היא תקולל על ידי אלוהים.‏[3]

בקמן מתנגדת נחרצות לזכויות להט"ב ולהומוסקסואליות. היא התבטאה בחריפות כנגד הומואים בהזדמנויות שונות, ובין היתר אמרה: "הם חלק מהשטן".‏[4]

בקמן איננה מאמינה בהתחממות עולמית, ואף טענה, כי פחמן דו-חמצני איננו גז מזיק.‏[5]

ב-1 בדצמבר 2011 הודיעה כי בכוונתה לסגור את שגרירות ארצות הברית באיראן,‏[6] שגרירות שכבר סגורה מ-1980 בעקבות משבר בני הערובה באיראן.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]