מכסחי השדים - האמיתיים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-edit-clear.svg ערך זה זקוק לעריכה: הסיבה לכך היא: צריך לעשות הגהה ולשפר את השפה.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
מכסחי השדים - האמיתיים
סוגה אנימציה, מסתורין, קומדיה
יוצרים דן אקרויד והארולד ראמיס
מדבבים במקור לורנזו מיוזיק, מוריס למארץ', פרנק ולקר, ארסיניו הול, דייב קוליאר, באסטר ג'ונס, לורה סאמר קייט סיוסי ועוד
ארץ מקור ארצות הברית
מספר עונות 7
מספר פרקים 140
הפקה
אורך פרק 30 דקות
שידור
רשת שידור ABC
סינדיקציה
רשת שידור בישראל ערוץ הילדים
תקופת שידור
מקורית
13 בספטמבר 198622 באוקטובר 1991

מכסחי השדים - האמיתייםאנגלית: The Real Ghostbusters) היא סדרת אנימציה, המבוססת על הסרט המצליח מכסחי השדים. הסדרה ששודרה ברשת ABC, זכתה להצלחה ופופולריות רבה. בישראל הסדרה שודרה בערוץ הילדים.

העליליה מתרחשת על מכסחי השדים: פיטר ונקמן, ריי סטנץ, וינסטון זדמור ואגון ספנגלר, ביחד עם רוח הרפאים הירוק והזללן "סליימר" והמזכירה ג'נין מלניץ, בהרפתקאותם בלהציל את העיר משדים ורוחות.

הדמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • ד"ר פיטר ונקמן ( מדובב על ידי לורנזו מיוזיק עונות 1-2 ודייב קוליאר עונות 3-7) - אדם בולט בשל החוש הומור יבש, נוהג להיות סרקאסטי ליחד חבריו, רודף שמלות, וגם פיתח מערכת אהבה-שנאה עם הרוח הרפאים סליימר.
  • ד"ר אגון ספנגלר (מדובב על ידי מוריס למארץ') - המדען והממציא האביזורים בשביל החבורה. מדבר בשפה גבוה, ועם אובססיה לתופעות על טבעיים. הוא מחבב את המזכירה, ג'נין מלניץ.
  • ד"ר ריימונד "ריי" סטנץ (מדובב על ידי פרנק ולקר) - מומחה להיסטוריה של מקרים על טבעים, אך פחדן גדול. הוא בעל לב גדול ואחראי על הרוח הרפאים סליימר.
  • וינסטון זדמור (מדובב על ידי ארסיניו הול עונות 1-3 ובאסטר ג'ונס עונות 4-7) - הוא אפרו אמריקאי הנחשב לנורמלי בחבורה, בניגוד לשלושת האחרים הוא אינו מודע למדע ואף לא אמין ברוחות רפאים עד שהצטרף לחבורה.
  • ג'נין מלניץ (מדובבת על ידי לורה סאמר עונות 1-2 וקיית' סיוסי עונות 3-7) - המזכירה של "מכסחי השדים". היא אישה ישרה וחנונית שמעבירה למכסחי השדים את המידע שמדובר בשדים ורוחות רפאים.
  • סליימר (מדובב על ידי פרנק ולקר) - רוח רפאים ירוק. ידוע בשל האישיות הילדותית שלו, זללן בארוחות ללא גבול, עם נטייה להדביק את חבריו בריר הירוק שהוא עשוי, הוא גם רגיש לוקח אישי עם הוא נעלב או משהו קורה לחבורה.

סדרת המשך[עריכת קוד מקור | עריכה]

ב-1997 יצאה סדרת המשך בשם "מכסחי השדים אקסטרים" אשר מתרחשת מספר שנים אחרי הסדרה המצוירת. בסדרה זאת כל החבורה המקורית התפצלה מלבד ד"ר אגון ספנגלר אשר מלמד חבורה של תלמידים אשר יהיו מכסחי השדים הבאים, קיילי גריפין הילדה הגותית, אדוארדו ריוורה הנער העצלן והלטיני, גארט מילר הנער האתלט והנכה, ורונלד ג'קסון הנער האפריקאי-אמריקאי והמכונאי. יחד איתם מופיעים גם דמויות מוכרות כג'נין מלניץ המזכירה וסליימר רוח הרפאים.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]