מנהל מוצר

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-edit-clear.svg ערך זה זקוק לעריכה: ייתכן שהערך סובל מפגמים טכניים כגון מיעוט קישורים פנימיים, סגנון טעון שיפור או צורך בהגהה, או שיש לעצב אותו.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.

מנהל מוצר (Product Manager), הינה הגדרה לפונקציה ניהולית האחראית על מוצר שהוגדר בארגון. מוצר יכול לבוא מעולם הטכנולוגיה - כגון מוצרי תוכנה רבים (מעבד תמלילים) ואף אתרי אינטרנט או אפליקציות סלולר. מוצר יכול להיות מוצר פיזי, תעשייתי - ממעדן במכולת ועד טלוויזיה. מוצר יכול להיות גם מוצר רוחני/קנייני כגון מוצרים בנקאיים: תוכניות חיסכון, כרטיסי אשראי. כל ארגון יכול לתחם את הגדרת התפקיד על פי הצרכים הנגזרים מצרכי הארגון. מנהל מוצר אחראי על חיי המוצר מתחילתם ועד סופם: ייזום, האפיון, עיצוב, ייצור (הפקה או רכישה), בקרת איכות, הטמעה, מדידה, וכשנדרש אף סיום פעילות מוצר והוצאתו מהשוק. תפקיד מנהל המוצר מוגדר במקומות שונים בתרשים הארגוני בהתאם להגדרת החברה. לרוב התפקיד ממוקם כחלק ממחלקת השיווק.

ארגון כאמור יכול לקבל החלטה על אימוץ מודל מלא או חלקי של האחריות הנגזרת מהתפקיד. מנהל המוצר מפעיל תהליכי שרשרת המשלבים תהליכים נוספים, עליו לנהל או לפקח על התהליך המרכזי ועל תהליכי המשנה באמצעות אינדיקטורים של בדיקת משאבים (כסף, משאבי כח אדם ולוח זמנים).