מס ארגון

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

מס ארגון, דמי יצוג או דמי טיפול מקצועי-ארגוני הוא סכום המנוכה משכרם של עובדים שאינם חברים בארגון עובדים, ומועבר לארגון העובדים היציג (בדרך כלל הסתדרות העובדים הכללית), בהתאם להסכם קיבוצי או לצו הרחבה שבהם נקבע ניכוי זה. ההצדקה להפרשה זו היא שארגון העובדים חותם על הסכמים קיבוציים עם המעסיקים (כגון הסכמי תוספת יוקר, הוצאות נסיעה, דמי הבראה וכדומה) ומהם נהנים גם העובדים שאינם חברים באותו ארגון עובדים. דמי הטיפול מבקשים להתמודד עם בעיית הטרמפיסט.

גובהו המרבי של מס ארגון נקבע בתקנות שהותקנו מכוח חוק הגנת השכר. נכון לשנת 2008, מס ארגון להסתדרות הכללית הוא בשיעור 0.8% מהשכר (בגבולות תקרה).

עובד החבר בארגון עובדים כלשהו משלם דמי חבר לארגון זה, ופטור מתשלום מס ארגון.

הבעיה בישראל לאור קיומה של חלופה התאגדותית פחות אקוטית. בקנדה התעוררה שאלה משמעותית בתחום לאור המעורבות הגבוהה של ארגוני העובדים בפוליטיקה. למרות הבעייתיות הרבה לאור המציאות הקנדית החליט בית המשפט הקנדי בעניין Lavigne שלא להתערב ולאפשר גביית דמי טיפול מעובדים.

לקריאה נוספת[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • רות בן-ישראל, "זכות היסוד לחופש התארגנות: הלגיטימיות של מימון תקציב ארגון העובדים מדמי טיפול המתקבלים מעובדים שאינם נמנים עם חבריו", ספר מנחם גולדברג, הוצאת סדן, 2001.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]