מענה קולי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

מענה קולי היא טכנולוגיה המאפשרת למחשב לעבד קול ולחיצות מקשים באמצעות הטלפון, ובכך מאפשרת למתקשרים לגשת אל מסד הנתונים של החברה, ולטפל בעצמם בפניותיהם על ידי ביצוע ההנחיות במערכת. מערכות מענה קולי מסוגלות להשיב במענה מוקלט מראש, או אף במענה קולי שנוצר באופן דינאמי תוך ניהול דיאלוג עם הפונה בשפה טבעית, כדי להדריך אותו כיצד להמשיך. המערכות מסוגלות לנווט בכל תחום שבו ממשק מסוגל לפרק את הפנייה לסדרת שאלות פשוטות.

דוגמה:

Cquote2.svg

"הגעת למערכת ניתוב שיחות. אם ידוע לך מספר השלוחה אנא חייג אותה או הקש 0 כדי להגיע למזכירוּת. למכירות, הקש '1', לתמיכה הקש '2'."

(2)

"אנא הקש את קוד הלקוח ובסיומו סולמית."

(1234#)

Cquote3.svg

ביישומי תקשורת, כגון קווי תמיכת לקוחות, מערכות מענה קולי מתמודדות בדרך כלל היטב עם כמות פניות בקנה מידה גדול. טכנולוגיית מענה קולי מוטמעות גם במערכות רכב בהם לא נעשה שימוש בידיים.

ההתפתחויות הנוכחית בתחום סובבות סביב מערכות ניווט לווייני, מערכות שמע ומערכות טלפון נייד. הדור החדש של מערכות מענה הקולי מסוגל לנהל ולהציג כל סוג של מדיה דיגיטלית (וידאו, קול ותמונות) וכל סוג של נתונים (קובצי טקסט, XML, ודפי אינטרנט), כולל יכולת הדפדפנים להקריא את תכני העמודים או לאפשר למשתמשים למלא טפסים ברשת על ידי פקודות קוליות. ההכרה של ארגון התקינה ה-W3C בפלטפורמת ה-VoiceXML נתנה דחיפה חזקה לפיתוח המערכות הללו.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]


Stub comp.png ערך זה הוא קצרמר בנושא טכנולוגיה. אתם מוזמנים לתרום לוויקיפדיה ולהרחיב אותו.