מרמנו

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-edit-clear.svg ערך זה זקוק לעריכה: ייתכן שהערך סובל מפגמים טכניים כגון מיעוט קישורים פנימיים, סגנון טעון שיפור או צורך בהגהה, או שיש לעצב אותו.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
Maremma.jpg

המרמנו (מכונה גם: אמרניני או מרמה-Maremma) הוא כלב השייך למשפחת הכלביים.

המרמנו הוא כלב צאן בעל פרווה עשירה, עצמות חזקות ושרירים מפותחים המסייעים לו להרתיע גנבים נחושים ולהבריח זאבים רעבים.

היסטוריה של הגזע[עריכת קוד מקור | עריכה]

המרמנו והאברוצו, כפי שנקראו, היו שני גזעים נפרדים אשר אוחדו לגזע אחד ב -1950. אבותיו של המרמנו הובאו לאיטליה לפני 1000 שנים מאסיה. הוא שימש כלב רועים לעדרי צאן באזור טוסקאנה ההררי שבצפון איטליה.

מבנה כללי[עריכת קוד מקור | עריכה]

גובהו בין 73-60 ס"מ. ומשקלו בין 45-30 ק"ג. פרוותו עבה וצפופה וצבעה הוא לבן. תוחלת חיים - 13-11 שנים.


אופי[עריכת קוד מקור | עריכה]

המרמנו הוא כלב אמיץ, נאמן, ונחוש בלי להיות תוקפן יתר על המידה. כלב שמירה מהטובים שיש. המרמנו ניחן באינטליגנציה גבוהה אך יכול להיות עקשן. המרמנו נוטה לרבוץ שעות ארוכות ומתחיל בפעילות אינטנסיבית רק כאשר מתעוררת סכנה, אז הכלב נכנס לפעילות מיידית במטרה להניס את הפולש.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

אילוף מרמנו: קשה מאוד לאלף את המרמנו, הכלב גדל להיות עצמאי ולהיות לבד במשך שעות רק הוא והעדר. המרמנו תמיד יודע מה טוב עבורו והוא איננו מעוניין לשמוע פקודות או לנסות לרצות מישהו. כמעט בלתי אפשרי לאלף מרמנו בוגר, לכן עדיף להתחיל את האילוף בגיל צעיר (בערך בגיל שנה). למרמנו נטייה אינסטינקטיבית לרעיית צאן ושמירה, ובפרט בנוכחות עדר הכלב יכנס אותו.

מחלות נפוצות וטיפוח מרמנו (עולם של כלבים)