משה קלוגהפט

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
אין תמונה חופשית

משה קלוגהפט (נולד ב-1980) הוא יועץ תקשורת ופזמונאי ישראלי.

קריירה[עריכת קוד מקור | עריכה]

קלוגהפט הוא מנכ"ל ובעלים של משרד לייעוץ תקשורתי ואסטרטגי "EDK תקשורת" (ראשי תיבות של "אין דבר כזה") שאותו הקים בשנת 2003 ומתמחה בניהול מאבקים ציבוריים.

בשנת 2008 דורג על ידי המגזין "פורבס" כיועץ התקשורת המשפיע בישראל אחרי יועץ ראש הממשלה באותה תקופה, ובין 100 הצעירים המשפיעים של ישראל. בדצמבר 2013 נבחר קלוגהפט למנהל המבטיח בישראל בתחום הפוליטי על ידי העיתון גלובס.

קלוגהפט כיהן כדובר התאחדות הסטודנטים הארצית בשנים 2005-2006 וניהל את מאבקי הסטודנטים בנושאי שכר הלימוד נגד שרת החינוך דאז לימור לבנת. משנת 2006 קלוגהפט שימש כיועץ תקשורת בכנסת, בין השאר של חברי הכנסת ישראל חסון, ורונית תירוש[1] והיה דובר ועדת הכלכלה של הכנסת.

שימש גם כיועץ התקשורת של מאבק המשפחות השכולות ממלחמת לבנון השנייה ואחר כך של קואליציית הארגונים ובהם מטה מאבק המילואימניקים והמשפחות השכולות מהמלחמה שתבעו את התפטרותו של אהוד אולמרט בעקבותיה.

בשנת 2009 ניהל קלוגהפט את הקמפיין נגד מס הבצורת שהטילה ממשלת נתניהו עד לביטולו. בתחילת 2010 ניהל יחד עם שמואל ויליאן את הקמפיין הציבורי של אם תרצו כנגד הקרן החדשה לישראל[2], שבו נטען שדוח גולדסטון התבסס על נתונים שפרסמו ארגונים שהקרן החדשה מממנת. במהלך הקמפיין הוצגו מודעות בהן הופיעה נשיאת הקרן נעמי חזן כשעל מצחה מודבקת קרן ונערכה הפגנה מול ביתה שבה התחפשו אנשי "אם תרצו" לפלסטינים ונשאו שלטים שעליהם נכתב: "אוהבים את נעמי, שונאים את צה"ל".

בקיץ 2010 ניהל מטעם ארגון בשם "הפורום למען ארץ ישראל" קמפיין נגד ועדת ששינסקי שהמליצה על העלאת התמלוגים והמיסים שעל חברות להפקת גז ונפט לשלם למדינה‏[3][4]. בקמפיין נטען שהעלאת התשלומים למדינה היא מזימה של הקרן החדשה לישראל שנועדה להחליש את מדינת ישראל, על ידי הפיכת ההשקעה בהפקת גז טבעי ללא כדאית, והגברת התלות בגז המיובא ממצרים.

בנובמבר 2012 היה קלוגהפט מנהל קמפיין הבחירות של נפתלי בנט לראשות הבית היהודי-מפד"ל, שבהן גבר על זבולון אורלב בתוצאה של 67% מול 32%. בהמשך ניהל קלוגהפט את קמפיין הבחירות של "הבית היהודי" בבחירות הכלליות בשנת 2013, שבהם זכתה ב-12 מנדטים, מספר המנדטים הגדול ביותר של המפלגה מאז שנת 1977.

פזמונאות[עריכת קוד מקור | עריכה]

קלוגהפט כתב שירים רבים, מהם בעלי פן ציבורי. בין השירים: "חיוך של ילד", שנכתב לזכר אחיו שמוליק שנהרג בתאונת נשק בעת שרותו בצה"ל, ושהתפרסם בלחנו של יוני רועה ובביצועם של ישי לפידות וחיים ישראל; "הפכתי שבוי" שהלחין נמרוד לב וביצע יחד עם קרנית גולדווסר בעת מלחמת לבנון השנייה; "מגיע לנו יותר" שאותו ביצעו גלעד שגב ורעות חסון בעצרת שקראה להתפטרותו של אהוד אולמרט בעקבות דוח וינוגרד, ו"שיר ערש" אותו חיבר ב-2010 אחרי אירועי המשט לעזה, הלחין עמיר בניון ואותו הם שרו יחד עם חברי הכנסת מישראל ביתנו, הליכוד, וקדימה. שיר זה בוצע גם ב-2011 על ידי נינט טייב בטקס הדלקת המשואות ביום העצמאות. לאחר רצח בני משפחת פוגל ב-2011 כתב את מילות השיר "התנערי" שאותו ביצע עמיר בניון‏[5]. כתב גם את מילות השיר "תשירי ילדה" שיצא בתקליטו של הזמר ישי לוי בשנת 2012.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]