משחקי הרעב - דמויות משנה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Incomplete-document-purple.svg יש להשלים ערך זה: ערך זה עשוי להיראות מלא ומפורט, אך עדיין חסר בו תוכן מהותי. סיבה: חסרות דמויות רבות. ייתכן שתמצאו פירוט בדף השיחה.
הנכם מוזמנים להשלים את החלקים החסרים ולהסיר הודעה זו. שקלו ליצור כותרות לפרקים הדורשים השלמה, ולהעביר את התבנית אליהם.

טרילוגיית ספרי משחקי הרעב, שנכתבה על ידי סוזן קולינס, מכילה אוסף רב של דמויות הלוקחות חלק בעלילת הספר. בערך זה יוצג ריכוז של דמויות מהספרים. הדמויות הראשיות קטניס אוורדין, פיטה מלארק וגייל הות'ורן, נמצאות בערכים נפרדים.

מחוז 12[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • פרימרוז "פְּרִים" אוורדין (באנגלית: Primrose "Prim" Everdeen) - אחותה הצעירה של קטניס והבת השנייה למשפחת אוורדין. למרות העובדה שפרים אחותה של קטניס, הן היו הפוכות זו מזו, אך היו החברות הטובות ביותר. בסרט משחקי הרעב פרים מגולמת על ידי השחקנית וילו שילדס. לפרים יש עז בשם 'ליידי', שהייתה מקור פרנסה בעבור המשפחה, אותה קיבלה פרים במתנה מקטניס ליום הולדתה העשירי, בהימור אם תחיה או תמות, בגלל מצבה הרפואי. וכן גם מגדלת חתול בשם 'נורי', שמצאה פרים והתחננה לשמור אותו. שמו מגיע מפרוותו, לטענת פרים, צבע פרוותו מזכיר את פרח הנורית. בנוסף לאהבתה של פרים לחיות, היא נהגה לעזור לאמה בעבודות הבית. לאחר המרד, פרים התגלתה כרופאה מיומנת וטיפלה בפצועים הרבים, ואף בספר 'עורבני חקיין', נכנסה לשדה הקרב, כדי לטפל בילדים פצועים מהקפיטול. לאחר מכן מתה על ידי כל הפצצות שנשלחו לעבר הילדים.
 • היימיטץ' אברנת'י (באנגלית: Haymitch Abernathy) מדריכם של פיטה ושל קטניס. בספר הוא מתואר כאדם שתוי ולא צלול רוב הזמן, וקטניס רואה בכך איום לחייה בזירה. היימיטץ' ניצח בתחרות משחקי הרעב בגמול הרבעוני החמישים, בו היה מספר כפול של מיועדים. עד ניצחונם של קטניס ופיטה, הוא היה המנצח היחיד ממחוז 12. רימה את קטניס ופיטה בגמול הרבעוני ולפני זה כדי שהתוכנית להרוס את הזירה לא תשתבש, חלק מזה היה להוסיף לה בעלי ברית.
 • גב' אוורדין (באנגלית: Mrs. Everdeen) - אמם של קטניס ופרים. היא גדלה במחוז 12, בחלק היפה יותר, אך היו לה חיים נוחים למדי. היא ויתרה על כך כדי להינשא לאביה של קטניס ופרימרוז לימים, ובכך עברה לגור בתפר, שם התגוררו בעוני. היא נכנסה לדיכאון עמוק, כאשר בעלה נהרג בתאונת עבודה במכרות. היא לא דיברה די הרבה זמן לאחר מכן, דבר שגרם לקטניס להיות מכלכלת המשפחה והמגנה עליה. לבסוף היא התאוששה דיו כדי לשמש כרופאה וכרוקחת. בספר עורבני חקיין, היא עזרה בטיפול פצועי מחוז 13.
 • אדון אוורדין (באנגלית: Mr. Everdeen) - אביהם של קטניס ופרים. נספה בתאונת עבודה במכרות הפחם כאשר קטניס הייתה בת 11. כפי המתואר, המצב היה כה קשה עד שלא נותר אפילו מה לקבור. בעקבות האירוע אמה של קטניס נכנסה לדיכאון שנמשך לאורך שנים. זכרונותיה של קטניס לגביו מופיעים מספר פעמים במהלך הסדרה. נודע בקולו הערב, כך שאפילו ציפורים השתתקו כדי לשמוע אותו.
 • ליידי (באנגלית: Lady) - עז שקטניס זכתה בה בהתערבות ב"כירה" והעניקה אותה לפרים. פרים נוהגת לחלוב אותה, והם משתמשים בחלב שלה כדי ליצור גבינה, למכור או לאכול בעצמם.
 • נורי (באנגלית: Nori) - החתול של פרים. לפי המסופר, נורי הגיע כשהוא מלא בתולעים, כחוש ועזוב. פרים ראתה אותו התחננה להשאיר אותו בביתם, ואפילו בכתה. הוא צייד עכברים מצוין, נאמן לפרים ונוהג "לשמור" עליה. היחסים בינו לבין קטניס קרים מאוד, כמה שנים לפני תחילת הספר, היא ניסתה להטביע אותו אך ללא הצלחה. היא נהגה לתת לו קרביים מהציד שלה, ובכך הפסיק לנשוף עליה. בספר השלישי, כאשר פרים מתה, היחסים בינו לבין קטניס נהיים יותר רגועים.

הקפיטול[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • הנשיא קוריולאנוס סנואו (באנגלית: President Coriolanus Snow) האנטגוניסט הראשי בסדרה. המנהיג הרודן של מדינת פאנם, והאחראי על משחקי הרעב. לדבריו של פיניק, הוא הגיע למעמדו בדרכי מרמה אכזריות, ובכך שלמעשה סילק את כול שאר המתחרים. הוא נוהג להוסיף ורדים לבגדיו, כדי שלא יריחו את ריח הפצעים בפיו, שלעולם לא יירפאו.
 • אפי טרינקט (באנגלית: Effie Trinket) שליחת הקפיטול במחוז 12 להגרלת המיועדים השנתית בטקס האסיף. בספר היא מתוארת כקופצנית ועליזה עד כדי טירוף, קפדנית לגבי זמנים יותר מדי, ונימוסים חשובים לה במיוחד. נוהגת לחבוש פאה. היא לא מצדיקה את משחקי הרעב ואת הקורבנות שנגבים בעקבותיו, אבל גם לא חושבת שזה דבר לא ראוי למעשה.

מיועדים ממשחקי הרעב ה-74[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • מארוול (באנגלית: Marvel) מיועד ממחוז 1. ציונו לאחר שלושת ימי המעקב של המאמנים היה 10. חבר בברית ה'קרייריסטים'. בספר הראשון, מרוול, מגלה את תכסיסן של קטניס ורו, ומחליט להרוג אותה, בכך שזרק עליה את חניתו. קטניס, שכבר הגיעה למקום עקב קריאתה של רו, ממהרת לירות במרוול בחץ וקשת, וכך חרצה את גורלו. בספר השני, בסבב המנצחים, קטניס ופיטה רואים את משפחתו, ולמרות ששמו היה מוצג אחרת, הם מגלים ששמו הוא מארוול.
 • גלימר (באנגלית: Glimmer) מיועדת ממחוז 1. לא ידוע ציונה בשלושת ימי המעקב, ככל הנראה, לפי הספר בין 8-10. חברה בברית ה'קרייריסטים'. קטניס שומעת מפי עמיתיה בקרקע שהיא עונה לשם גלימר. רו מראה לקטניס את קן צרעות הציד שהיה כ-5 מטרים מעליה על ראש עץ, ואילו קטניס בידיים כואבות ודואבות התחילה אט אט לחתוך את העץ. הקן נפל, וגלימר מוצאת את מותה על ידי צרעות ציד. אחרי מותה, קטניס לקחה מידיה את הקשת והחצים שנזקקה להם. בסרט גלימר מגולמת על ידי לבין רמבין.
 • קייטו (באנגלית Cato) מיועד ממחוז 2. הציון שלו בשלושת ימי המעקב הוא 10. הוא נשאר בין שלושת האחרונים עם פיטה וקטניס. קטניס הרגה אותו כאשר ירתה חץ בידו והפילה אותו מקרן השפע והזאבים דמויי המיועדים קורעים את בשרו. בספר מתואר שפעולה זו נמשכה מספר שעו ובסרט לעומת זאת המוות שלו היה מהיר.
 • קלוב (באנגלית: Clove) מיועדת ממחוז 2. שותפתו למחוז של קייטו והמיומנות שלה היא בשימוש בסכינים. בספר מתואר שיש לה סכינים רבים מסוגים שונים. היא נהרגת על ידי ת'רש במהלך "המשתה" כאשר הוא שומע על הרג שותפתו למחוז, רו. על פי הספר הוא הורג אותה בכך שהוא חובט אבנים בגולגלתה ובסרט הוא חובט אותה על קרן השפע.
 • פני שועל (באנגלית: Fox-face) מיועדת ממחוז 5. מתוארת בספר כבעלת שיער ג'ינג'י וחכמה מאוד. הציון שלה במהלך שלושת ימי המעקב לא ידוע , אך בסרט צוין שהוא 5. היא נשארת בין ארבעת האחרונים במשחק. היא נהרגת כאשר היא רואה את פיטה קוטף גרגירי יער 'רוש לילה' (שהם רעילים), אוכלת אותם ומתה. "פני שועל" הוא כינוי שקטניס המציאה לה מכיוון שהיא חשבה שהפנים שלה דומות לשועל. שמה האמיתי לא מצוין, אך בראיון שפורסם עם קולינס כותבת הספר, שמה הוא פינץ'.
 • ת'רש (באנגלית: Thresh) מיועד ממחוז 11. מתואר בעל עור כהה. במהלך הספר הוא לא מתואר יותר מדי, אך נאמר שמתחילת המשחק הוא התבודד בשדות. הוא הרג את קלוב במשתה וחס על קטניס לאחר ששמע שהייתה בת ברית של רו, ושהרגה את מרוול (המיועד ממחוז 1). הוא נהרג על ידי קייטו. הקריירסטים הציעו לתר'ש להצטרף לברית שלהם בתחילת המשחק אך הוא סירב.
 • רו (באנגלית: Rue) מיועדת בת 12 ממחוז 11. היא תמיד מזכירה לקטניס את אחותה פרים. הציון שלה בשלושת ימי המעקב היה 7, אשר נחשב ציון טוב ביחס לגילה. היא וקטניס פוצצו את האספקה של הקריריסטים, אך במהלך המבצע היא נהרגה על ידי מארוול שזרק עליה חנית, וכתגובה, קטניס ירתה עליו חץ. לפני שהיא מתה היא מבקשת מקטניס שתשיר לה, וקטניס אכן שרה לה ארבע שורות מתוך שיר. בעקבות השירה מתפתח מרד והתקוממות במחוז 11. חלק נוסף שמתלקח את המרד הוא כך שהיא מכסה אותה בפרחים ובוכה עליה.

מיועדים ממשחקי הרעב ה-75[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • פיניק אודייר (באנגלית: Finnick Odair) הכלי העיקרי שבו משתמש פיניק אודייר במשחקי הרעב ובכללי הוא קילשון. פיניק הוא סמל הסקס ויקיר הקפיטול, כדי לשלם על העונג שבחברתו מגלים לו סודות שאחר כך מגלים כמה מהסודות בספר "משחקי הרעב : עורבני חקיין". פיניק מתואר כבחור יפה תואר עם שיער אדמדם. הוא הוכתר כמנצח במשחקי הרעב כשהיה בן 14, הגיל הצעיר ביותר שבו מישהו זכה במשחקי הרעב. לפיניק יש חברה בשם אנני (קוראים כמו 'אני') גם ממחוז 4. היא מתוארת כבחורה צעירה והיסטרית עם שיער חום גולש. בסוף הספר "משחקי הרעב : התלקחות" אנני נתפסת בידי הקפיטול יחד עם פיטה ושאר מנצחים אחרים. מאגס היא הייתה המדריכה של פיניק וכתוב כי היא אישה נפלאה. במשחקי הרעב ה75 פיניק כורת איתה ברית. אחר כך מתברר כי פיניק יודע על כל דרכו של הנשיא סנואו בפאנם לעלייה לשלטון. הוא כורת ברית במשחקי הרעב ה-75 הגמול הרבעוני עם קטניס, פיטה, ג'והאנה מייסון ממחוז 7, ביטי, מאגס, וויירס. במשחקי הרעב ה75, מטרתו האמיתית של פיניק וחצי מהמנצחים כמו מאגס, או ג'והאנה מייסון, היא לגרום לקטניס להחזיק מעמד כדי שתהפוך לעורבני החקיין - הסמל של המורדים בקפיטול, ולכן הם היו חייבים לוודא שפיטה יישאר בחיים כי ידעו שקטניס תשבר אם פיטה ימות.
 • ג'והאנה מייסון (באנגלית: Johanna Mason) מנצחת ממחוז 7, שונאת את קטניס. ניצחה במשחקים כאשר העמידה פנים שהיא חלשה ורק בסוף חשפה את הכוח האמיתי שלה. כל המשפחה שלה נרצחה על ידי הקפיטול כשלא הסכימה לשתף פעולה עם הנשיא סנואו, ולכן גם בזירה לא חששה להיכנס, מכיוון שכול מי שאהבה נרצח. לאחר המשחקים נחטפה לקפיטול שם עינו אותה ולאחר מכן חשבו במחוז 13 שהיא ופיטה בוגדים אבל ניצלה בעקבות "עסקת עורבני החקיין". ככול הנראה, התמכרה למורפיליום.
 • ויירס (באנגלית: Wiress) מיועדת מבוגרת וחכמה ממחוז 3. הייתה זו שגילתה את שיטת "השעון" הפועלת בזירה. נהרגה על ידי גלוס, אשר שיסף את גרונה.
 • ביטי (באנגלית: Beetee) ממציא שהגיע עם ויירס ממחוז 3. הוא מחולץ עם קטניס ופיניק מן הזירה ועוזר בעזרת הידע שלו בטכנולוגיה במלחמה התקשורתית כנגד הקפיטול במהלך הספר השלישי.
 • גלוס (באנגלית: Gloss) מיועד ממחוז 1. אח של קשמיר. שיסף את גרונה של ויירס, ובכך גרם למותה. קטניס נוקמת את דמה של ויירס, והורגת את גלוס על ידי יריית חץ בראשו.
 • קשמיר (באנגלית:Cashmere) מיועדת ממחוז 1. אחותו של גלוס. קטניס זוכרת את צפייתה במשחקי הרעב בהם השתתפו. קשמיר מתאורת כאישה יפת-מראה, בלונדינית, מתולתלת. היא נהרגת על ידי ג'והאנה כאשר היא מתקרבת לקטניס, פיטה והשאר ליד קרן השפע.
 • מאגס (באנגלית: Maggs) מיועדת ממחוז 4. בת כשמונים, מתוארת כזקנה חסרת שיניים. לאחר שפיניק לא יכלה להחזיק אותה יותר כדי להצילה, מאגס צועדת לתוך הערפל הרעיל ומתה.
 • ברוטוס (באנגלית: Brutus) - מיועד ממחוז 2 לאחר שהרג את צ'אף (המיועד ממחוז 11) פיטה הרג אותו.
 • אנובאריה (באנגלית: Enobaria) - מיועדת ממחוז 2 לאחר המשחקים ה-75 נלקחה לקפיטול ובעקבות "עסקת עורבני החקיין" (ראו בספר "עורבני החקיין") ניצלה ממוות. היא שורדת, ובבחירות האם לקיים עוד משחקי רעב, עם ילדים אך ורק מהקפיטול, היא הייתה בעד.
"טרילוגיית משחקי הרעב" מאת סוזן קולינס
משחקי הרעב
סרט
התלקחות
סרט
עורבני חקיין
סרט
דמויות
קטניס אוורדיןפיטה מלארקגייל הות'ורן
אחר
הקפיטולעורבני חקייןמשחקי הרעב - דמויות משנה