משתמש:נריה הרואה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

ברוכים הבאים לדף המשמש שלי![עריכת קוד מקור | עריכה]

שמי נריה הרואה, ואני משתמש רשום בויקיפדיה מה14 ביולי 2004, אז ביצעתי את העריכה הראשונה שלי. אני נהנה לקרוא מאמרים שונים בוויקיפדיה ומשתדל לתקן ערכים שאינם מדויקים או שאינם נכונים. אני דוגל בכתיבה מתוך נקודת מבט נייטרלית.

מאז 2010, כבר כמעט לא עורך בויקיפדיה, מפאת קוצר זמן ועבודה קשה.

הגעתי לויקיפדיה במקרה, וכבר בעריכה הראשונה שלי ראיתי את חסרונהּ הגדול של ויקיפדיה, אך גם את יתרונותיה:

העובדה שאנציקלופדיה זו נכתבת על ידי אנשים מהשורה ללא כל דרישות מוקדמות ואף ללא חשיפת זהותם מעמידה אותה בפני סכנה של טעויות, אי-דיוקים ואף שגיאות במאמרים. טעויות אלה בויקידפדיה יכולות להיווצר בטעות על ידי משתמשים חסרי ידע או על ידי משתמשים שבכוונה תחילה רצונם להביע את דעותיהם האישיות במאמר ולקדם דעות אלה על פני דעות אחרות.

מצד שני, העובדה שערך נכתב על ידי משתמשים רבים יכולה להביא לכך שערך זה יהיה מדויק ונייטרלי מאשר מספר ערכים שנכתבו על ידי "מומחים" בודדים. (וזאת בתנאי שרוב המשתמשים לא יהיו מוטים לצד זה או אחר).


את רוב העריכות שלי אני עושה בערכי היהדות, ובמיוחד בערכים הנכתבים בצורה חד-צדדית, שכנראה נכתבו כך משום שרוב המבינים בנושא זה הינם יהודים אורתודוקסים הרואים את היהדות מנקודת מבט אורתודוקסית.

אז אם ראית עריכה שלי, שיכולה להיות תמוהה או מוזרה, כזו שמספרת על דברים בלתי רגילים שלא כולם יודעים אל תיבהל (או אל תיבהלי) - הכול נעשה מתוך כוונה להציג פנים רבות ליהדות ולהעמיד ערכים על דיוקם. וכבר נאמר "70 פנים לתורה"...

תחומי העיניין שלי[עריכת קוד מקור | עריכה]

אני מתעניין במיוחד בהיסטוריה, ביהדות ובלשון עברית ובלשון ערבית.

הפרוייקט המרכזי שלי[עריכת קוד מקור | עריכה]

יצירת ערכים הקשורים ליהדות הקראית, תוך מניעת פגיעה בתוכנם מצד משתמשים אחרים, עקב אי-האהדה שחשים מספר משתמשים לזרם זה. לצערי אין לי כרגע זמן לכתוב מאמרים חדשים, אז אני מסתפק בעריכה ותיקון.

חלק מהערכים שכתבתי או סייעתי לכתיבתם[עריכת קוד מקור | עריכה]

התמונות שלי[עריכת קוד מקור | עריכה]

Humesh.JPG SA-NUR FROM 669.JPG Karaite Tsitsit.jpg TAMI MIKRA MIZRAH.png TAMI MIKRA ASHKENAZ.png Bet keneset matsliah.jpg MIKSHAT.jpg RACHAMIM.jpg BinyanUM.JPG Shalshelet.jpg Or teffilin.jpg

ערכים מומלצים במדע בדיוני[עריכת קוד מקור | עריכה]

שונות[עריכת קוד מקור | עריכה]


משתמש:נריה הרואה/monobook.css