משתמש:Fett/ניוק

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
ניוק
3591796-frank simpson (earth-616) captain america vol 7 11 001.jpg

ניוק, כפי שהופיע בחוברת Captain America Vol.7 #11 מנובמבר 2013. אמנות מאת קרלוס פצ'קו
מוציא לאור מארוול קומיקס
הופעה ראשונה Daredevil #232
(יולי 1986)
יוצרים פרנק מילר
דייויד מאזוצ'לי
נתונים
שם אמיתי פרנק צ'ארלס סימפסון
סטטוס פעיל
חבר/ה לשעבר ב נשק פלוס
ת'נדרבולטס
כינויים בולטים נשק VII, השוט
קרובי משפחה
בולטים
צ'ארלס סימפסון (אב, מת)
כוחות בולטים שיפורים קיברנטיים אשר מעניקים כוח, זריזות, חוסן וסיבולת על אנושית
שני לבבות

ניוקאנגלית: Nuke) הוא דמות בדיונית של נבל-על המופיעה בחוברות הקומיקס קפטן אמריקה ביקום מארוול קומיקס. הדמות הופיעה לראשונה בחוברת Daredevil #232 מיולי 1986 ונוצרה על ידי הכותב פרנק מילר והמאייר דייויד מאזוצ'לי.

ניוק הוא האלטר אגו של פרנק צ'ארלס סימפסון, אדם בעל עבר טראומטי שהצטרף לפרויקט נשק פלוס, אשר יצר את קפטן אמריקה ועתיד להפוך את וולברין למכונת הרג רצחנית. ניוק הפך למזוהה גם עם קבוצת ת'נדרבולטס, בה שהה תחת שם-קוד "השוט".

ביוגרפיה בדיונית[עריכת קוד מקור | עריכה]

מקור[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרנק סימפסון היה בן של אם עשירה ואלכוהוליסטית מהמעמד העליון של אוהיו שהתעללה בו. פרנק הושפע מהבייביסיטר והרג את אימו ולאחר מכן התאבד אביו, וולברין המחופש לשוטר הרג את הבייביסיטר של פרנק עם האקדח שבאמצעותו אביו של פרנק התאבד. לאחר שהרג את הבייביסטר חטף וולברין את פרנק לפרויקט חייל-העל‏[1]. שנים רבות לאחר מכן מגויס פרנק למלחמת וייטנאם במחלקה למבצעים מיוחדים. כאשר נתפס על ידי הוייטקונג, וולברין המחופש לאיש ביון רוסי מענה את פרנק ומקעקע את דגל ארצות הברית על פניו. פרנק סבל מהפרעת דחק פוסט-טראומטית, דחף לרצח ושרף כפר שלם. המילים "לא וייטקונג!" (!No VC) נחקקו במוחו והיוו הגורם המרכזי לשריפת הכפר. לעתים, פרנק הזה שאויביו הם אנשי הוייטקונג‏[2]. בשלב מסוים, נשק פלוס מצא אותו והפך אותו לקיבורג ובעל שני לבבות. פרנק קיבל טיפול תרופות סרק אך ננטש על ידי נשק פלוס‏[3].

דרדוויל: נולד מחדש[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרנק הועסק על ידי גנרליסימו פליקס גיירמו להשמיד בסיס מורדים, וכשהצליח, הפך למעין סמל של הגנרליסימו‏[4]. בעקבות משימה בניקרגואה, קינגפין שוכר את פרנק להרוג את דרדוויל. פרנק תקף את הלז קיטשן והובס על ידי דרדוויל, דבר שהוביל לתגובות נזעמות של הדיילי ביוגל. לאחר שהוכה על ידי קפטן אמריקה ונורה על ידי מסוק צבאי, פרנק התעלף ונחשב למת‏[5]. למעשה ניצל פרנק על ידי הממשלה המקומית והפך לנשק‏[6].

נגד וולברין[עריכת קוד מקור | עריכה]

לאחר שוולברין גילה את עברו שלו ונסע לטפל במספר קצוות רופפים שיחררה ממשלת ארצות הברית את פרנק מצ'ילה והורתה לו לצוד את וולברין‏[7]. בקרב נגדו, וולברין גילה על כוחותיו המשופרים של פרנק, אך גם שכל חוש מצפון שלו הוסר. כאשר איבד את רגליו על ידי קפטן אמריקה נמסר פרנק לאמה פרוסט בתקווה שתוכל לרפא אותו. אמה נכשלה ו-וולברין הצהיר כי יהרוג את פרנק‏[8]. התגלה, כי מספר טכנאים באזור פלורידה מסוגלים לשלוט בביוטכנולוגיה של פרנק.

ת'נדרבולטס[עריכת קוד מקור | עריכה]

בשעת עלייתו לשלטון, מצרף נורמן אוסבורן את פרנק לצוות ת'נדרבולטס בזהות "השוט" ולא מגלה לצוות את זהותו‏[9]. במשימתם הבאה נותן אוסבורן לפרנק ולילנה בלובה פיקוד שדה כדי לחסל את חברת ת'נדרבולטס לשעבר - סונגבירד. בלובה מתגלה כנטשה רומאנובה, האלמנה השחורה המקורית‏[10]. לאחר שפרנק מוביל את הצוות ללכידת רומאנובה, סונגבירד וניק פיורי[11], הדסמן התעמת עם פרנק ומנסה להרוגו. פאלאדין יורה בפרנק, הרוח מחשמל אותו ואוסבורן מתעמת איתו על כשלונו, מה שמוביל לחשיפת זהותו של השוט כפרנק והדחתו מראשות הצוות‏[12].

כאשר אוסבורן שולח את הצוות לחסל את סוכני אטלס, הצוות נכשל בצורה מגוחכת; ג'ימי וו והאורנוס השתילו בו שבב מיוחד, ופרנק ירה בפניו של הדסמן‏[13].

מצור, עידן הגיבורים ומוות[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרנק משתתף במצור על אסגרד וגונב את חנית הגונגניר של אודין, באמצעותה הוא כורת את גפיו של סוכן ארצות הברית מצד שמאל‏[14] אך ונורה בפני על ידי פאלאדין‏[15]. פרנק נלקח לכלא הרפסודה ושם עובר טיפול רפואי נרחב‏[16].

לאחר ששוחרר פרנק הוא תקף אנשים הנתפסים כאויביו של קפטן אמריקה במזרח אירופה. פרנק נעשה שותף של איירון נייל ובכך הביא את סוכנות S.H.I.E.L.D לשלוח את קפטן אמריקה למשימה נגדו‏[17]. לאחר שהובס על ידי קפטן אמריקה ופלקון נלקח פרנק למעצר של S.H.I.E.L.D.‎ ושם הוראס ליטלטון הצית את גופו של פרנק ושרף אותו מבפנים‏[18]. מאוחר יותר, הוא נראה חי. הוא עבר שטיפת מוח מארגון הידרה על מנת להרוג את וולברין, מיסטיק, X-23 ודאקן.

גרסאות אחרות[עריכת קוד מקור | עריכה]

אולטימייט מארוול[עריכת קוד מקור | עריכה]

בגרסת אולטימייט מארוול, פרנק סימפסון הוא מחליפו של קפטן אמריקה, וכיהן בתפקיד זה בימי מלחמת וייטנאם. גם לגלגול זה יש את דגל ארצות הברית מקועקע על פניו. סימפסון נעלם בימי המלחמה, אך חזר והובס על ידי קפטן אמריקה המקורי וה-SAS. במעצר הגנתי של S.H.I.E.L.D, נראה כי סימפסון נעשה משותק.

בית אם[עריכת קוד מקור | עריכה]

במציאות בית אם, סימפסון מצוות למימיק ולסוכן ברנס ונשלח לחסל את מגנטו בג'נושה. מימיק וסימפסון שימשו כהסחת דעת, והסוכן בארנס הוא זה שהתגנב למפקדה של מגנטו והרג את צ'ארלס אקסבייר. כאשר התגנב לחדר השינה שלה, מכשפת השני פוצצה את סימפסון לחלקים‏[19].

אמלגם קומיקס[עריכת קוד מקור | עריכה]

במציאות זו, המשלבת גיבורי ונבלי-על של חברות מארוול ו-DC Comics, סימפסון וביין הופכים לביין סימפסון, המתעמת עם ברוס ויין[20].

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 1. ^ Wolverine: Origins #3
 2. ^ Wolverine: Origins #2
 3. ^ New X-Men #145
 4. ^ Wolverine vol.2 #18
 5. ^ Daredevil #232-#233
 6. ^ Wolverine: Origins #2
 7. ^ Wolverine: Origins #1-#2
 8. ^ Wolverine: Origins #3-#5
 9. ^ Thunderbolts #133
 10. ^ Thunderbolts #134
 11. ^ Thunderbolts #135
 12. ^ Thunderbolts #136
 13. ^ Thunderbolts #139 - #140
 14. ^ Thunderbolts #142
 15. ^ Thunderbolts #143
 16. ^ Thunderbolts #145
 17. ^ Captain America Vol.7 #12
 18. ^ Captain America Vol.7 #15
 19. ^ Civil War: House of M #4
 20. ^ Bruce Wayne: Agent of SHIELD #1
מארוול קומיקס
כותבים ומאיירים: בריאן מייקל בנדיססטן ליטוד מקפרלןג'ק קירביכריס קלרמונטאלכס רוס