נויורק

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
נויורק
Nuyork.jpg
לוגו הסדרה
סוגה דרמת פשע
חברת הפקה דורי מדיה דרסט
יוצרים שוקי בן נעים, אוהד זקבך, אלעד חן
כותבים שוקי בן נעים, אוהד זקבך, אלעד חן
בימוי אריאל בנבג'י
שחקנים אושרי כהן
יובל שרף
איתי תורג'מן
מגי אזרזר
עדו ברטל
מירב פלדמן
פסקול קותי וסאבו
ארץ מקור ישראל
שפות עברית, אנגלית
מספר עונות 3
מספר פרקים 148
הפקה
מפיקים בפועל ליאת רוויה, רענן גרשוני - יהונתן פארן, רחל פארן
אתר צילומים ישראל
בולגריה
ניו יורק
צלמים עמית יסעור
אורך פרק 25 דקות
שידור
רשת שידור yes
תקופת שידור מקורית 20 במאי 201211 בנובמבר 2014
קישורים חיצוניים
http://yes.walla.co.il/?w=1/10425/

נויורק היא סדרת טלוויזיה מסוגת דרמת פשע יומית, שבה אנלוגיות מרובות לסיפור "מכירת יוסף" התנ"כי, ועל אירועים עכשוויים, כמו פרשת הברחת הסמים של יצחק אברג'יל. הסדרה עוקבת אחרי יוסי אלחריזי, הבן הצעיר במשפחת פשע ידועה מנתניה שנמלט לניו יורק, מסתבך בדרך ומצליח לסבך גם את חבריו בבעיות שלו.

באוקטובר 2013 נמכרה הסדרה לרשת CBS.

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

עונה ראשונה[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרקים 1-49 (49 פרקים)

יוסי אלחריזי, הבן הצעיר במשפחת פשע ידועה מנתניה, נמלט לעיר ניו יורק שבארצות הברית מאימת אחיו, ראובן ופרץ . בניו יורק הוא פוגש בחבורת צעירים ישראליים , אשר חלומם להצליח בעיר. במהלך העונה יוסי גורר אותם לעולם הפשע , ועסקי הסמים.

עונה שנייה[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרקים 50-99 (50 פרקים)

לאחר אירועי העונה הראשונה מתגלה שיוסי מנהל חיים בורגניים בוויסקונסין, ואף עומד להתחתן עם מיה, חברתו. אך כאשר ארגון בינלאומי המתעסק בסחר בנשק ,"פקס רומנה" , מעוניין בידע שלו הוא וחבריו נגררים חזרה לעולם הפשע.

עונה שלישית[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרקים 100-148 (49 פרקים)

משפחת אלחריזי הנתנייתית מנסה לחזור למוטב ולהלבין את עסקיה, אך מתקשה לזנוח את עברה הפלילי. בינתיים בניו -יורק , יוסי וחבורתו נכנסים לעולם ההייטק והביג דאטה באינטרנט, במטרה להרוויח כסף חוקי. במקביל נערכים חיפושים אחר תוכנה היכולה לחזות את העתיד .

הדמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

החבורה[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • יוסי אלחריזי (אושרי כהן) - הבן הצעיר של משפחת אלחריזי. איש פשע רדוף תאוות נקמה באחיו ראובן. הופך מתמים וחסר כל קשר לפשע לאיש המסוכן ביותר במשפחה. בעונה הראשונה נסחט על ידי שליחיו של ראובן ולאחר מכן עבד אצל דימה והצליח רבות בעסקי הסמים. ניהל מערכת יחסים עם ענת שנגמרה לא טוב ובין השניים נוצר מתח. בתחילת העונה השנייה הוא מאורס למיה ,ומנהל חיים בורגניים בוויסקונסין ,אך במהלכה נאלץ לחזור ממקומו הטוב אל חיי הפשע בניו יורק ,ומתחיל לעבוד אצל "פקס רומנה" שסוחטים אותו ומנהל מלחמת אחים עם פרץ בקשר למכירת יאבה (סם) . במקביל מנהל מערכת יחסים עם מיה שמסתיימת בבגידה מצדו. בעונה השלישית הוא אלכוהליסט המנהל פאב ומכור להימורים, עוזר רבות לענת וישי בתוכניותם ובסופה הוא גם חוזר להיות בן זוגה של ענת.
 • לירון זכריה קפאח (איתי תורג'מן) - פושע תאב בצע, נטול מצפון וחמקמק. בעונה הראשונה היה עבד של יוסי והיה ביניהם יחסים עכורים. ניסה להיות בוס בפני עצמו וניהל עסקי סמים עם ליטל ג'ון,סרסור ניו יורקי, אך לא הצליח בתחום הזה. בעונה השנייה הפך לחייל של פרץ ולאחר מכן עבר לשתף פעולה עם אילנית אחותו, במקביל התחיל לנהל מערכת יחסים עם שימרית. בעונה השלישית שינה את דרכיו והפך להייטקיסט אשר יוצר עם בת זוגו שימרית משחק מחשב בשם ׳׳אקאטרול׳׳. לאחר כמה מריבות ביניהם בעונה הוא ושמרית מתארסים לבסוף .
 • ענת לוי (יובל שרף) - שוטרת סמויה המתאהבת ביוסי. חכמה, פיקחית וערמומית. בעונה הראשונה עוקבת אחרי דגן כספי במטרה להפיל את משפחת אלחריזי. מנהלת מערכת יחסים עם יוסי שנגמרת לא טוב ובהיעלמותו של יוסי מפניה. בעונה השנייה ענת נהיית אובססיבית אחר יוסי ולאחר הימצאו היא מתחילה לחקור אחר החברה "פקס רומנה" ובעקבות זאת מסכנת את חייה. בעונה השלישית מתגלה שלאחר אירועי העונה השנייה פיטרו אותה מן המשטרה , ובעקבות מסע רוחני שעברה פגשה בישי , בן הזוג שלה בעונה השלישית איתו נסחפת לעולם ההייטק , אך בסופה חוזרת להיות בת זוגו של יוסי.
 • שמרית מעוז (מגי אזרזר) - אישה ראוותנית ותאוותנית שמפתה גברים לצורך השגת צרכיה. בעונה הראשונה הייתה שפוטה של יוסי המאוהבת בו ונתונה לשליטתו. בעונה השנייה לאחר שהתבגרה יותר היא עובדת בחברת "פקס רומנה" והיא מנהלת יחסים עם עודד שמנצל אותה , לאחר שנפרדה ממנו היא מתחילה לנהל מערכת יחסים עם לירון , וירשה מאפרת מיליונים(מוקפאים) בסוף העונה . בעונה השלישית היא מפתחת משחק מחשב עם בן זוגה ובסוף אותה עונה גם ארוסה ,לירון, ונכנסת לעולם המחשבים.
 • נדב פרידנברג (עדו ברטל) - דתי לשעבר אשר שירת בסיירת בעברו. בעונה הראשונה הוא ילד תמים שמסתבך ברציחות של אנשים, מתאהב בשניקווה, זונה, ומנסה להציל אותה מליטל ג'ון, הסרסור שלה. בעונה השנייה הוא התבגר ותפס ביטחון, הוא מתחיל לעבוד ב"פקס רומנה" ומאמן את אנשי קרטל הסמים במקסיקו. במקביל מנהל מערכת יחסים עם מריסול ,מקסיקנית אשר בעלה מכה אותה. בעונה השלישית עובד כמתיר עגונות ובמקביל משמש כרוצח שכיר של החבורה . חוזר בתשובה לבסוף, לאחר שבמהלך העונה חווה כמה הארות .
 • טליה מאור (מירב פלדמן) - בחורה טובה שברחה מבעלה האכזרי לניו יורק. בעונה הראשונה הכירה את עולם הפשע ותפסה ביטחון ,התחתנה בשנית עם ג'וש. בעונה השנייה היא עוזבת את ג'וש לאחר נישואים משעממים, חוזרת לעבוד עם החבורה, מתאהבת בפרץ , אשר ממנו נכנסת להיריון והם מתחתנים בסוף העונה . בעונה השלישית היא מצטרפת למשפחת אלחריזי ,עוזבת את החבורה ונמצאת בתהליכי הריון שני,כאשר מטפלת בילדה הראשון.
 • ישי גרינברג (רועי אדר) (עונה שלישית) - חנון מחשבים שעובד על תכנה לחיזוי רעידות אדמה, והארוס של ענת .אידאליסט בלתי מתפשר שרוצה לשנות את העולם, והיפוכו המוחלט של יוסי אלחריזי ,אך במהלכה של העונה השלישית משתנה , ובוגד בחבריו. בסוף העונה הוא נורה על ידי ענת לאחר שחטף אותה.
 • מיה (נלי תגר) (עונה שנייה) - לאחר שברח מניו יורק והגיע לוויסקונסין, יוסי ומיה התאהבו והפכו לזוג. מיה חולמת על חיים טובים בניו - יורק ,יחד עם יוסי , כאשר היא מגלה שהוא בן למשפחת פשע היא מאמינה כי הוא ייצא מהחיים האלה וחלומה ייתגשם.היא ויוסי נפרדים בסוף העונה השנייה.
 • אילנית קאפח (תימור כהן) (עונה שנייה) - מצחיקה ותחמנית. אחותו הקטנה של לירון אשר מתערבבת בעסקי הסמים. רוצה שלירון ישלוט בעניינים. מאוהבת בנדב שלא נענה לחיזוריה הנסתרים.

משפחת אלחריזי[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • פרץ אלחריזי (זהר ליבה) - הבן הטיפש של משפחת אלחריזי, אדם כוחני וחמום מוח. בעונה הראשונה הוא חייל של אחיו ראובן ולא רואה את תוכניותיו האמיתיות. במקביל מנהל מערכת יחסים עם איבון. בעונה השנייה הוא השולט בעסקים בנתניה ואחראי על אלי , בהמשך הוא מגיע לניו יורק ומנהל עם יוסי מלחמת אחים , ובסופה מכניס את טליה להריון והם מתחתנים. בעונה השלישית הוא הופך לראש משפחת אלחריזי ומנסה להלבין את עסקי המשפחה , בכך שמקים חנות בית קפה ומעבדת סלולר אשר נקראת ׳"קופיפלא" ,בסוף אותה עונה משפחת אלחריזי נהפכת להיות משפחה נורמלית.
 • ג'קי אלחריזי (יגאל נאור) - ראש משפחת הפשע אלחריזי ,וגנגסטר מזדקן .נשוי ללאה אך היה לו בעבר רומן סוער עם אימו של יוסי .בעונה הראשונה הוא נמצא בקומה בגלל מעשיו של ראובן. בעונה השנייה הוא היה בכלא בניו יורק ולאחר שהשתחרר חזר לנתניה וניסה לשקם את הריסותיו של בנו פרץ. בעונה השלישית הוא נסחף למסע בעקבות תוכנה אשר יכולה לחזות את העתיד ,מנהל רומן מסוכן עם דפני ,ונרצח על ידי שליח שלה,לאחר שהתגלתה כאויבת .
 • אלי אלחריזי (נוה צור) - בנם של ראובן ואיבון , נער גדול גוף. בעונה הראשונה הוא תלמיד תיכון כושל. בעונה השנייה הוא מנסה להשתלב בעסק המשפחתי יחד עם ג׳קי סבא שלו,ועומד בכל אתגר אשר הוא מציב לו.בעונה השלישית הוא עוזר לג׳קי ,סבא שלו ,לפצח את התוכנה אשר מסוגלת לחזות את העתיד, מתגייס לצבא ליחידת מחשבים ונהיה בן זוגה של חזי.
 • לאה אלחריזי (מירב גרובר) - אשתו של ג'קי ואמם של ראובן ופרץ. אישה חזקה ואמיצה, אשר אוהבת את ג'קי אהבה גדולה. דואגת לבניה ובמיוחד לבנה פרץ. בעונה הראשונה טיפלה באופן מסור בג'קי שהיה בקומה. בעונה השנייה היא עוזרת לפרץ להשתלט על העסק ונורתה בעינה בשל מעשיו . בעונה השלישית היא אובססיבית לגביי מותו של בנה ראובן , ומתעבת את בעלה ג׳קי , בגלל שמסתיר ממנה את סיבת מותו .
 • ראובן אלחריזי (יוסי מרשק) (עונות 1-2) - הבן הבכור של משפחת אלחריזי, ופושע מתוחכם .בעונה הראשונה הוא מנהל את העניינים מהכלא בישראל , ולאחר שהשתחרר הוא ניהל עסקים עם דימה, גנגסטר רוסי שמרכז פעילותו נמצא בניו יורק .בעונה השנייה הוא בכלא בניו יורק אך ששוחרר על ידי "פקס רומנה" כדי שיוסי הירצח אותו (חלק מהתוכנית גיוס של ״פאקס רומנה״ את יוסי , שבסופה ראובן נרצח).
 • איבון אלחריזי (ריימונד אמסלם) (עונה ראשונה)- אשתו של ראובן שבמהלך העונה הראשונה מנהלת רומן עם אחיו פרץ. בסוף העונה מחליטה להתגרש ממנו, עוזבת את נתניה ומתחתנת בשנית.

עבריינים ונוכלים נוספים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • שמעון טוויטו (גולן אזולאי) (עונות 1-2) - חב"דניק ,חייל של משפחת אלחריזי וחבר וותיק של ג'קי. בעונה הראשונה הוא מנצל את יוסי , ולאחר מכן עובד איתו ועוזר לו בתוכניותיו .בעונה השנייה הוא עוזר לפרץ להשתלט על העסקים בניו יורק ,ונרצח על ידי ציונה.
 • דיוויד גושן (אורי הוכמן) - בעונה הראשונה הוא בעל העסק "גושן אנטרפרייז" ,מעסיק את החבורה בתנאים משפילים ,נשוי לג׳ניפר ומסתבך עם ראובן ודימה בעסקי הסמים .בעונה השנייה לאחר שג'ניפר התגרשה ממנו חזר לארץ ,רץ לראשות נתניה יחד עם פרץ (חלק מתוכניתו של פרץ להשתלט על העסקים בארץ), עקץ את משפחת אלחריזי בהרבה כסף וחזר לניו יורק. בעונה השלישית הוא מתפקד כאיש קש ,במזימה להשתלטות על "פאקס רומנה" , שתיכנן ישי .
 • אפרת (ציונה) שהרבני (אסי לוי) (עונה שנייה) - מזכירתו התחמנית והנקמנית של עודד ברמן, אשר משמשת לו גם כדמות אם .בנעוריה עבדה במסעדה של ג'קי, ורצתה להעיד נגדו ,אך לפני שהספיקה רצח את משפחתה ,וכמעט אותה ,אך הולץ הציל אותה. רוצה לנקום באלחריזים, ובמסע נקמתה היא גובה הרבה קורבנות ,וביניהם טוויטו , עודד ועמרם אביה של מיה . לבסוף נקמתה נכשלה והיא התאבדה .
 • דפני בלום (טלי שרון) (עונה שלישית) - עיתונאית אמביציוזית סקסית וחריפת לשון. עובדת עבור אחנתון, ומנהלת רומן עם ג'קי ויוסי אלחריזי בו זמנית בשביל להוציא מהם מידע. נרצחת על ידי ג'קי לאחר שהתגלתה כרעה.
 • עודד ברמן (גל תורן) (עונה שנייה) - מנכ"ל חברת "פקס רומנה". תחמן ומנצל נשים. ניהל מערכות יחסים רופפות עם שמרית, וענת ,ותוך כדי ניצל אותן . נרצח על ידי טוויטו ואפרת באמצעות פצצה שהשתילו לו בתוך כיסאו.
 • ארתור רוטשטיין (הווארד שכטר) (עונה שלישית) - מיליונר יהודי זקן ומסתורי מברוקלין שמשקיע בתכנה של ישי ,עד שענת מתחילה לחשוד בכוונותיו האמיתיות. בסוף העונה השלישית מתגלה שהוא אחנתון ,והוא נרצח על ידי ישי.
 • הולץ (יורם טולדנו) (עונה שנייה) - שוטר מושחת , והבוס של ענת . מתחבר לפרץ בשביל לחדור למשפחת אלחריזי ולפרק אותה , נרצח על ידיו כאשר הוא גילה את מזימתו .
 • דגן כספי (אורי פפר) (עונה ראשונה) - שחקן מצליח בעל קשרים בעולם הפשע. היה מאוהב בענת בתחילת העונה הראשונה, נרצח על ידי אנשיו של דימה, מאפיונר רוסי.

שונים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • ג'וש (מתן אמית) - רופא ,בחור יהודי אמריקאי שמנהל מערכת יחסים עם טליה בעונה הראשונה, ובסופה התחתן איתה והשניים עברו לחיות בפרברים. אך בעונה השנייה הם חיים בנישואים כושלים שמביאים לגירושים. בעונה השלישית מתגלה שהוא נשוי שנית באושר , עשה עלייה לישראל ,ועובד כרופא נשים , אבל מתברר שכל זה היה בשביל להתקרב אל טליה ,בה הוא עדיין מאוהב.
 • חזי (דר זוזובסקי) (עונה שלישית) - בת טובים מרמת אביב, שמשרתת עם אלי ביחידה 8200 בצבא. אשפית מחשבים ובעלת מוח קרימינלי, יודעת לעמוד על שלה ולטנף את הפה, אבל מסוגלת גם להשתמש במראה התמים שלה לטובתה. מתאהבת באלי ונהיית בת זוגו.
 • עמרם (אריה צ'רנר)(עונה שנייה) -מתווך נדל״ן ישראלי ואביה הדואג של מיה. מת בסוף העונה השנייה בעקבות נקמתה באלחריזים של אפרת .
 • ג'ניפר שוורצבאום גושן (בר פאלי) (עונה ראשונה) - אשתו הבוגדנית של גושן בעבר , וכאשר חזרו לארץ התגרשה ממנו.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

מידע וכתבות:

ביקורות:

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]