נויורק

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-edit-clear.svg ערך זה זקוק לעריכה: ייתכן שהערך סובל מפגמים טכניים כגון מיעוט קישורים פנימיים, סגנון טעון שיפור או צורך בהגהה, או שיש לעצב אותו.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
נויורק
Nuyork.jpg
לוגו הסדרה
סוגה אקשן
דרמה
חברת הפקה דורי מדיה דרסט
יוצרים שוקי בן נעים, אוהד זקבך, אלעד חן
כותבים שוקי בן נעים, אוהד זקבך, אלעד חן
בימוי אריאל בנבג'י
שחקנים אושרי כהן
יובל שרף
איתי תורג'מן
מגי אזרזר
עדו ברטל
מירב פלדמן
פסקול קותי וסאבו
ארץ מקור ישראל
שפות עברית, אנגלית
מספר עונות 3
מספר פרקים 148
הפקה
מפיקים בפועל ליאת רוויה, רענן גרשוני - יהונתן פארן, רחל פארן
אתר צילומים ישראל
בולגריה
ניו יורק
צלמים עמית יסעור
אורך פרק 25 דקות
שידור
רשת שידור yes
תקופת שידור
מקורית
20 במאי 201211 בנובמבר 2014
קישורים חיצוניים
http://yes.walla.co.il/?w=1/10425/

נויורק היא סדרת טלוויזיה יומית ישראלית מסוג דרמה ופעולה, שבה אנלוגיות מרובות לסיפור "מכירת יוסף" התנ"כי, ועל אירועים עכשוויים, כמו פרשת הברחת הסמים של יצחק אברג'יל. הסדרה עוקבת אחרי יוסי אלחריזי, הבן הצעיר במשפחת פשע ידועה מנתניה שנמלט לניו יורק, מסתבך בדרך ומצליח לסבך גם את חבריו בבעיות שלו.

באוקטובר 2013 נמכרה הסדרה לרשת CBS.

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

עונה ראשונה[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרקים 1-49 (49 פרקים)

יוסי אלחריזי, הבן הצעיר במשפחת פשע ידועה מנתניה, נמלט לעיר ניו יורק שבארצות הברית מאימת אחיו, ראובן ופרץ. בטיסה לניו יורק הוא מאמץ במרמה את זהותו של אילן סיבוני ואת מקום עבודתו בחברת גושן אנטרפרייז. לירון, ידידו של סיבוני ועמית לעבודה בחברה, מזהה כי יוסי אינו אילן מה שמוביל ליחסים עכורים ביניהם. לאחר מותו של טוקה, מוצא שמעון טוויטו את יוסי, וסוחט אותו, בכך שאם לא ישלם לו סכומים גבוהים - יספר לאחים שלו שהוא חי, כנקמה על שנכנס לכלא עבור אביו של יוסי. יוסי וחבריו גונבים את הכסף שהרוויח גושן לאחר ביצוע ערב התרמה מרומה. יוסי עולה לגדולה בעסקי הפשע של איש העולם התחתון דימה, וכל זאת כדי לנקום באחיו ראובן, אך אביהם של השניים, ג'קי, מונע את הרצח, וראובן מופלל בסחר בסמים.

עונה שנייה[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרקים 50-99 (50 פרקים)

בעוד שג'קי וראובן אלחריזי כלואים בכלא בארצות הברית, יוסי מנהל חיים בורגניים בוויסקונסין, ואף עומד להתחתן עם מיה, בתו של מתווך נדל"ן ישראלי. מזימה שרקם ראובן הצליחה להוציא אותו מן הכלא. הוא מגיע אל יוסי שהורג אותו, ובעקבות כך חוזר יוסי לעולם הפשע ולניו יורק. יוסי עובד בחברה לסחר בנשק בשם "פקס רומנה", נדב עוסק באימון אנשי קרטל סמים במקסיקו, ענת חוקרת אחר חברת "פקס רומנה" ולירון עוסק בהפצת סמים כחייל בעסקי הסמים של פרץ. ג'קי שנשפט לחמש עשרה שנים בכלא, משוחרר מהכלא וחוזר לנתניה, שם משתולללת מלחמת כנופיות המלובה על ידי הולץ, שוטר מושחת המקיים קשרים עיסקיים עם גורמים פליליים, ומפקדה של השוטרת ענת. בנוסף, אפרת, הפקידה של עודד בפקס רומנה, זוממת לנקום במשפחת אלחריזי על כך שחיסלו את משפחתה בעבר, בדרכה לנקום במשפחה גבתה מספר קורבנות לרצח כמו עודד וטוויטו. אך לבסוף מזימתה נכשלה.

עונה שלישית[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרקים 100-148 (49 פרקים)

משפחת אלחריזי מנסה לחזור למוטב ולהלבין את עסקיה, אך מתקשה לזנוח את עברה הפלילי. פרץ פותח בית קפה וסלולר "קופיפלא" במטרה להופכו לרשת ארצית. במקביל לכך יוסי וחבורתו נכנסים לעולם ההייטק והביג דאטה באינטרנט, וזוכים להצלחה רבה בהפצת אפליקציה בשם "האקטרול". הם מסתבכים עם המאפיה בניו יורק, ונאלצים להפעיל את שיטותיהם העברייניות לעיתים.

הדמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

החבורה[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • יוסי אלחריזי (אושרי כהן) - הבן הצעיר של משפחת אלחריזי. איש פשע רדוף תאוות נקמה באחיו ראובן. הופך מתמים וחסר כל קשר לפשע לאיש המסוכן ביותר במשפחה. בעונה הראשונה נסחט על ידי שליחיו של ראובן ולאחר מכן עבד אצל דימה. ניהל מערכת יחסים עם ענת שנגמרה לא טוב ובין השניים נוצר מתח. בעונה השנייה הוא עובד אצל "פקס רומנה" שסוחטים אותו ומנהל מלחמת אחים עם פרץ. במקביל מנהל מערכת יחסים עם מיה שמסתיימת בבגידה. בעונה השלישית הוא אלכוהליסט ומכור להימורים , בסופה הוא גם חוזר להיות בן זוגה של ענת.
 • לירון זכריה קפאח (איתי תורג'מן) - פושע תאב בצע, נטול מצפון וחמקמק. בעונה הראשונה היה עבד של יוסי והיה ביניהם יחסים עכורים. ניסה להיות בוס בפני עצמו וניהל עסקי סמים עם ליטל ג'ון אך לא הצליח בתחום הזה. בעונה השנייה הפך לחייל של פרץ ולאחר מכן עבר לשתף פעולה עם אילנית , במקביל התחיל לנהל מערכת יחסים עם שימרית. בעונה השלישית הוא הייטקיסט אשר יוצר עם בת זוגו שימרית משחק מחשב בשם ׳׳אקאטרול׳׳. הוא ושמרית מתארסים בעונה השלישית.
 • ענת לוי (יובל שרף) - שוטרת סמויה המתאהבת ביוסי. חכמה, פיקחית וערמומית. בעונה הראשונה עוקבת אחרי דגן כספי במטרה להפיל את משפחת אלחריזי. מנהלת מערכת יחסים עם יוסי שנגמרת לא טוב ובהיעלמותו של יוסי מפניה. בעונה השנייה ענת נהיית אובססיבית אחר יוסי ולאחר הימצאו היא מתחילה לחקור אחר החברה "פקס רומנה" ובעקבות זאת מסכנת את חייה. בעונה השלישית מתגלה שלאחר אירועי העונה השנייה פיטרו אותה מן המשטרה , ובעקבות מסע רוחני שעברה פגשה בישי , בן הזוג שלה בעונה השלישית , אך בסופה חוזרת להיות בת זוגו של יוסי.
 • שמרית מעוז (מגי אזרזר) - אישה ראוותנית ותאוותנית שמפתה גברים לצורך השגת צרכיה. בעונה הראשונה הייתה שפוטה של יוסי המאוהבת בו ונתונה לשליטתו. בעונה השנייה לאחר שהתבגרה יותר היא עובדת בחברת "פקס רומנה" והיא מנהלת יחסים עם עודד שמנצל אותה. לאחר שנפרדה ממנו היא מתחילה לנהל מערכת יחסים עם לירון וירשה מאפרת מיליונים(מוקפאים). בעונה השלישית היא מפתחת משחק מחשב עם בן זוגה לירון .
 • נדב פרידנברג (עדו ברטל) - דתי לשעבר. שירת בסיירת. בעונה הראשונה הוא ילד תמים שמסתבך ברציחות של אנשים. מתאהב בשניקווה ומנסה להציל אותה מליטל ג'ון. בעונה השנייה הוא התבגר ותפס ביטחון. הוא מתחיל לעבוד ב"פקס רומנה" ומאמן את אנשי קרטל הסמים במקסיקו. במקביל מנהל מערכת יחסים עם מריסול. בעונה השלישית עובד כמתיר עגונות ובמקביל משמש כרוצח שכיר. חוזר בתשובה.
 • טליה מאור (מירב פלדמן) - בחורה טובה שברחה מבעלה האכזרי לניו יורק. בעונה הראשונה הכירה את עולם הפשע ותפסה ביטחון ,התחתנה בשנית עם ג'וש. בעונה השנייה היא עוזבת את ג'וש לאחר נישואים משעממים, חוזרת לעבוד עם החבורה ומתאהבת בפרץ , דבר אשר גורם לחתונה ולהיריון שלה . בעונה השלישית היא מצטרפת למשפחת אלחריזי ונמצאת בהריון שני.
 • ישי גרינברג (רועי אדר) (עונה שלישית) - הארוס של ענת. חנון מחשבים שעובד על תכנה לחיזוי רעידות אדמה. אידאליסט בלתי מתפשר שרוצה לשנות את העולם, והיפוכו המוחלט של יוסי אלחריזי. בסוף העונה השלישית הוא נרצח ע"י ענת לאחר שחטף אותה.
 • מיה (נלי תגר) (עונה שנייה) - לאחר שברח מניו יורק והגיע לוויסקונסין יוסי ומיה התאהבו והפכו לזוג. מיה חולמת על חיים טובים ושקטים בניו - יורק ,יחד עם יוסי , כאשר היא מגלה שהוא בן למשפחת פשע היא מאמינה כי הוא ייצא מהחיים האלה וחלומה ייתגשם.היא ויוסי נפרדים בסוף העונה השנייה.
 • אילנית קאפח (תימור כהן) (עונה שנייה) - מצחיקה ותחמנית. אחותו הקטנה של לירון אשר מתערבבת בעסקי הסמים. רוצה שלירון ישלוט בעניינים. מאוהבת בנדב שלא נענה לחיזוריה הנסתרים.

משפחת אלחריזי[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • פרץ אלחריזי (זהר ליבה) - הבן הטיפש של משפחת אלחריזי. אדם כוחני וחמום מוח. בעונה הראשונה הוא חייל של אחיו ראובן ולא רואה את תוכניותיו האמיתיות. במקביל מנהל מערכת יחסים עם איבון. בעונה השנייה הוא השולט בעסקים בנתניה ואחראי על אלי , בהמשך הוא מגיע לניו יורק ומנהל עם יוסי מלחמת אחים , ובסופה מכניס את טליה להריון והם מתחתנים. בעונה השלישית הוא הופך לראש משפחת אלחריזי ובכך מנסה להלבין את עסקי המשפחה , בכך שמקים חנות בית קפה ומעבדת סלולר אשר נקראת ׳"קופיפלא" ,בסוף העונה השלישית משפחת אלחריזי נהפכת להיות משפחה נורמלית.
 • ג'קי אלחריזי (יגאל נאור) - ראש משפחת פשע. נשוי ללאה אך היה לו בעבר רומן סוער שהוביל להולדתו של יוסי . בעונה הראשונה הוא נמצא בקומה בגלל מעשיו של ראובן. בעונה השנייה הוא היה בכלא בניו יורק ולאחר שהשתחרר חזר לנתניה וניסה לשקם את הריסותיו של בנו פרץ. בעונה השלישית מנהל רומן מסוכן עם דפני ,ומת על ידי שליח שלה .
 • אלי אלחריזי (נוה צור) - בנם של ראובן ואיבון. נער גדול גוף. בעונה הראשונה הוא תלמיד תיכון כושל. בעונה השנייה הוא מנסה להשתלב בעסק המשפחתי יחד עם פרץ. בעונה השלישית מתגייס לצבא ליחידת מחשבים ונהיה בן זוגה של חזי.
 • לאה אלחריזי (מירב גרובר) - אשתו של ג'קי ואמם של ראובן ופרץ. אישה חזקה ואמיצה. אוהבת את ג'קי אהבה גדולה. דואגת לבניה ובמיוחד לבנה פרץ. בעונה הראשונה טיפלה בג'קי שהיה בקומה. בעונה השנייה היא עוזרת לפרץ להשתלט על העסק ונורתה בעינה בשל מעשיו של פרץ.
 • ראובן אלחריזי (יוסי מרשק) (עונות 1-2) - הבן הבכור של משפחת אלחריזי. נוכל, רשע ותחמן. בעונה הראשונה הוא מנהל את העניינים מהכלא , ולאחר שהשתחרר הוא ניהל עסקים עם דימה. בעונה השנייה הוא בכלא בניו יורק אך ששוחרר על ידי "פקס רומנה" כדי שיוסי הירצח אותו.

פושעים אחרים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • שמעון טוויטו (גולן אזולאי) (עונות 1-2) - חב"דניק וחייל של משפחת אלחריזי. חבר וותיק של ג'קי. בעונה הראשונה הוא מנצל את יוסי ולאחר מכן עובד איתו. בעונה השנייה הוא עוזר לפרץ להשתלט על העסקים בניו יורק ונרצח על ידי ציונה.
 • ויסוצקי (רפי אמזלג) - עבריין מקומי המקורב לפרץ אלחריזי. הוא ושני חבריו לכנופיה הורעלו על ידי פרץ לאחר שויסוצקי בגד בו.
 • דימה (עמי ויינברג) (עונה ראשונה) - גנגסטר רוסי, שלט במאפיה הרוסית ונרצח בסוף העונה הראשונה.
 • ארתור רוטשטיין (הווארד שכטר) (עונה שלישית) - מיליונר יהודי זקן ומסתורי מברוקלין שמשקיע בתכנה של ישי עד שענת מתחילה לחשוד בכוונותיו האמיתיות. בסוף העונה השלישית מתגלה שהוא אחנתון והוא נרצח ע"י ישי.

שונים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • דיוויד גושן (אורי הוכמן) - בעל העסק "גושן אנטרפרייז". נשוי לג'ניפר. בעונה הראשונה מעסיק את החבורה ומסתבך עם ראובן ודימה. בעונה השנייה לאחר שג'ניפר התגרשה ממנו חזר לארץ ורץ לראשות נתניה יחד עם פרץ.
 • דפני בלום (טלי שרון) (עונה שלישית) - עיתונאית אמביציוזית סקסית וחריפת לשון. יוצאת עם ג'קי אלחריזי במסע לחקר הנסיבות שמאחורי התאבדותו של פרופסור אשר מלכה, חבר הילדות שלו. נרצחת על ידי ג'קי לאחר שהתגלתה כרעה.
 • אפרת (ציונה) שהרבני (אסי לוי) (עונה שנייה) - מזכירתו של עודד ברמן. בנעוריה עבדה במסעדה של ג'קי ורצתה להעיד נגדו אך לפני שהספיקה רצח את משפחתה וכמעט אותה אך הולץ הציל אותה. רוצה לנקום באלחריזים. נקמתה נכשלה והיא התאבדה.
 • עודד ברמן (גל תורן) (עונה שנייה) - מנכ"ל חברת "פקס רומנה". רשע ,תחמן ומנצל נשים. ניהל מערכת יחסים רופפת עם שמרית, ותוך כדי ניצל אותה. נרצח על ידי טוויטו ואפרת באמצעות פצצה שהשתילו לו בתוך כיסאו.
 • הולץ (יורם טולדנו) (עונה שנייה) - שוטר מהדור הישן , והבוס של ענת . מתחבר לפרץ בשביל לחדור למשפחת אלחריזי ולפרק אותה , נרצח על ידיו כאשר הוא גילה את מזימתו .
 • חזי (דר זוזובסקי) (עונה שלישית) - בת טובים מרמת אביב, שמשרתת עם אלי ביחידה 8200 בצבא. אשפית מחשבים ובעלת מוח קרימינלי. יודעת לעמוד על שלה ולטנף את הפה, אבל מסוגלת גם להשתמש במראה התמים שלה לטובתה. מתאהבת באלי ונהיית בת זוגתו.
 • ג'וש (מתן אמית) - רופא ,בחור יהודי אמריקאי שמנהל מערכת יחסים עם טליה. התחתן איתה ועבר לגור איתה בפרברים. חיו בנישואים כושלים שהביאו לגירושים.
 • אנטבי (אמיר בושרי) - טבח, ויד ימינה של משפחת אלחריזי. מת בעונה השלישית על ידי מתנקש כשהוא ניסה להגן על טליה ושון.
 • אשר מלכה (איתן בלום) (עונה שלישית) - מדען מוזר במקצת המנסה לחזות את העתיד באמצעים שונים, חבר ילדות של ג'קי אלחריזי. ג'קי השקיע כסף בתוכנה שיצר. מת בתחילת הסדרה בנסיבות טרגיות, אך דמותו מלווה את הסדרה לכל אורכה ,רבות בעזרת פלאשבקים.
 • איבון אלחריזי (ריימונד אמסלם) (עונה ראשונה)- אשתו של ראובן שהתגרשה ממנו, עזבה את נתניה והתחתנה בשנית.
 • עזרן (יעקב כהן) (עונה שלישית) - חבר ילדות של ג'קי אלחריזי, שרברב בעברו, וכיום חוזה עתידות. מנסה להפריד בין ג'קי ללאה, מפני שהוא מאוהב בה .
 • דגן כספי (אורי פפר) (עונה ראשונה) - שחקן מצליח בעל קשרים בעולם הפשע. היה מאוהב בענת בתחילת העונה הראשונה, נרצח על ידי אנשיו של דימה.
 • חג'בי (יניב ביטון) (עונות 1,3) - עבד בעבר עם גושן, והועלל על ידי החבורה שגנב את כספו. בעונה השלישית סייע לישי, כחותנו של אדם העוסק בחיתום חברות, להשתלט על חברת פאקס רומנה.
 • ג'ניפר שוורצבאום גושן (בר פאלי) (עונה ראשונה) - אשתו הבוגדנית של גושן בעבר , וכאשר חזרו לארץ התגרשה ממנו.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

מידע וכתבות:

ביקורות:

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]